Nawigacja

Czy spotkanie integracyjne ma sens?

Imprezy firmowe
Czy spotkanie integracyjne ma sens?

Spotkanie integracyjne to możliwość lepszego poznania pozostałych współpracowników, przez co polepszają się relacje i komunikacja w zespole. A to jest podstawa dobrego działania całej grupy. Spotkania integracyjne mogą przyjmować formalny oraz nieformalny charakter, od wieczornych kolacji, czy wyjścia do baru po kilkudniowe wyjazdy integracyjne. Każda z propozycji niesie ze sobą masę korzyści. Czy, z punktu widzenia pracownika, warto uczęszczać na takie spotkania? Czy mam organizować spotkania integracyjne jako szef? Odpowiadamy na te pytania.

Kilka słów o integracji

Atmosfera w zespole pracowniczym przekłada się na tempo i efektywność jego pracy. Jeśli pracownicy potrafią się dogadać i mają dobre relacje, sprawniej wykonują wspólne zadania zawodowe i z łatwością realizują założone cele biznesowe. To zaś przekłada się na realny i widoczny rozwój firmy na wielu płaszczyznach. Kluczem do zbudowania silnego zespołu pracowników jest integracja!

Integracja pracownicza

Integracja stanowi jeden z najważniejszych elementów tak zwanej strategii team buildingu. Jej celem jest wykreowanie pozytywnych relacji między pracownikami oraz na linii pracownicy-pracodawca. Integracja jest swoistym urozmaiceniem pracy, sprzyja tworzeniu zwyczaju wzajemnej pomocy, a także rozładowuje napięcia i niweluje ryzyko powstawania nowych w sytuacjach stresowych. Integracja poprawia atmosferę w firmie, dodaje energii, ułatwia lepsze poznanie współpracowników, a dzięki temu przekłada się na zwiększenie wydajności pracy zespołu.

Kwestia integracji grupy leży w interesie przełożonego. Jako pracodawca powinieneś regularnie organizować spotkania integracyjne, które pozwolą pracownikom się odprężyć, odstresować i ułatwią im budowanie koleżeńskich relacji. Kiedy i jak organizować takie wydarzenia?

Team building – agencja Commplace

Impreza integracyjna dla pracowników

Impreza integracyjna dla pracowników to z jednej strony poniekąd praca, z drugiej – oznacza dla nich relaks i wypoczynek. Oderwanie się od codzienności, zanurzenie na chwilę w innym świecie. Niby znanym, bo wciąż poruszamy się w kręgu koleżanek i kolegów z pracy, ale jednak innym, bo zwykle spotkania integracyjne odbywają się poza siedzibą firmy, w jakimś ciekawym miejscu. I oznaczają nie wykonywanie zwykłych firmowych zadań, lecz coś całkiem innego. W ramach integracji możemy ze współpracownikami budować maszynę Goldberga, ćwiczyć wspinaczkę w parku linowym, wprawiać się w robieniu najlepszego spaghetti na świecie czy przebierać się za mafiosów z Ojca Chrzestnego.  

Impreza tematyczna

Wszystkie te aktywności pozwalają nawiązać czy umocnić przyjacielskie relacje w grupie pracowniczej. Poznać swoje słabe i mocne strony – jako jednostek i jako zespołu. Zintegrować się, a przy tym polubić i wspólnie pośmiać. 

Firmowe zabawy muzyczne

Spotkania integracyjne dla pracowników – kiedy organizować?

Chociaż spotkania integracyjne są świetnym sposobem na poprawę komunikacji wewnętrznej w zespole, to z pewnością nie można do nich podejść jako do leku na całe zło. Poważnych konfliktów wewnątrz firm nie rozwiąże nawet najlepsza zabawa – i to trzeba mieć na uwadze. Wszystkie zgrzyty i niesnaski warto rozwiązywać na bieżąco i nie zamiatać problemów pod dywan. Powinien o to zadbać szef, ale przede wszystkim pracownicy.

Uważasz, że spotkanie integracyjne to strata czasu?

Skutki braku dobrych relacji w zespole mogą być opłakane.
Nie ryzykuj!

Spotkania integracyjne mogą natychmiastowo pozytywnie wpłynąć na relacje pracowników i realnie przyczynić się do stworzenia wyjątkowej atmosfery w każdej firmie. Warto korzystać z tego narzędzia w pełni świadomie i wiedzieć, jakie korzyści mają płynąć ze spotkania integracyjnego. Jeśli zależy nam na poprawie komunikacji w firmie, zwiększeniu motywacji, wdrożeniu nowych osób do zespołu, budowaniu lojalności pracowników – spotkanie integracyjne będzie świetnym pomysłem.

Eventy firmowe – krótki poradnik jak je zorganizować
Bal firmowy

Organizacją spotkań integracyjnych w dużych firmach zajmuje się dział PR lub HR, a w mniejszych – bezpośredni przełożony. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na zatrudnienie ekipy eventowej albo zlecają organizację w miejscu, w którym odbywa się spotkanie, na przykład hotelu.

Impreza firmowa

Dla firmy spotkania integracyjne to często zbytek, który dodatkowo generuje spore koszty. Argumentem przeciwko spotkaniom integracyjnym często bywa też niechęć pracowników do uczestnictwa w wydarzeniu. O ile trudno dyskutować z pierwszym stanowiskiem, które wymaga po prostu zmiany podejścia, o tyle w przypadku drugiej sytuacji dobrym wyjściem może być próba zmiany formy spotkania. Być może atrakcje zniechęcają do uczestnictwa? A może całe wydarzenie jest poprowadzone w nudny i zbyt konwencjonalny sposób? Pracodawca, który wyraża chęci, ale boryka się z problemem braku chętnych, powinien otwarcie przedyskutować tę sprawę ze swoim zespołem.

Agencja eventowa Commplace

Spotkanie integracyjne – czy warto przychodzić?

Spotkania integracyjne są dla pracowników fakultatywne, czyli nieobowiązkowe. Jeśli ktoś nie ma ochoty w nich uczestniczyć, nie powinien być do tego zmuszany. Trzeba jednak przyznać, że w naprawdę ciekawych spotkaniach wszyscy chętnie biorą udział. Takie spotkania są świetną okazją do lepszego poznania współpracowników, ale to również dobra forma oderwania się od szarej rzeczywistości pracy i miłego spędzenia czasu poza nią.

Spotkanie integracyjne – tak czy nie?

Dla niektórych spotkania integracyjne to wręcz zło konieczne. Takie osoby nie chcą poświęcać swojego czasu wolnego na zabawę z pozostałymi członkami zespołu, a jeśli już idą – to raczej z musu i niechęci do bycia przysłowiowym „outsiderem”. Czy na to mamy jakąś radę? Podobnie jak w przypadku szefa, który nie jest skory do organizacji spotkań integracyjnych – warto zmienić podejście.

Integracja jako inicjatywa pracowników

Nie ma odgórnego założenia, że to firma organizuje spotkanie dla pracowników i często zdarza się, że inicjatywa spotkania wychodzi od zatrudnionych. Takie praktyki najczęściej można obserwować w przedsiębiorstwach, które nie przykładają zbyt wielkiej uwagi do atmosfery panującej w miejscu pracy.

Spotkania – pomysły pracowników

Spotkania integracyjne pracowników organizowane przez nich samych najczęściej przyjmują bardzo luźny charakter – nie obowiązuje żaden strój, a impreza, często przy piwie, toczy się do białego rana. Na takie wydarzenia, z różnych względów, najczęściej nie zaprasza się szefostwa, często pomijani są także pracownicy wyższego szczebla. Czy to jest dobre? I tak, i nie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby pracujące w jednym miejscu wyszły razem na imprezę.

I to byłoby w porządku, gdyby przy tym wszystkim pracodawca zwrócił uwagę na potrzeby swojego zespołu, a idąc za ciosem postanowił zorganizować oficjalne spotkanie integracyjne. Firma ignorująca potrzebę integracji nie wypada zbyt dobrze w oczach pracowników.

Spotkanie integracyjne w godzinach pracy

Jako pracodawca w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o integrację w pracy. Nie samą pracą człowiek żyje! Każdy potrzebuje chwili wytchnienia, odpoczynku. Nie da się działać na pełnych obrotach przez cały czas.

Zgrany zespół pracowniczy

Przerwy od pracy warto wykorzystać w sposób produktywny. Oczywiście nie chodzi nam o każdą przerwę. Każdy ma swoje ulubione aktywności, każdy chce spędzić trochę czasu sam ze sobą – w spokoju zjeść drugie śniadanie, wyjść do sklepu, czy wypić aromatyczną herbatę, czytając ulubioną książkę lub przeglądając media społecznościowe. Jednak czasem warto zaplanować coś innego. Coś, co zbliży pracowników do siebie i ułatwi im lepsze poznanie siebie nawzajem.

Nie tylko praca!

Spotkanie integracyjne w pracy może przybrać różne formy. Najprostszym rozwiązaniem jest wprowadzenie rytuału codziennej, porannej kawy w pracowniczym gronie. 15- czy 20-minutowe spotkanie każdego poranka po przyjściu do pracy to doskonała okazja do tego, żeby porozmawiać, pożartować i w ten sposób przygotować się do całego dnia wypełnionego zawodowymi obowiązkami. Pogawędka przy kawie ułatwi pracownikom lepsze poznanie i nastroi ich pozytywnie na resztę dnia.

Innym pomysłem jest poświęcenie jednej godziny pracy w wybranym dniu tygodnia na pogłębianie pracowniczych relacji poprzez granie w rozmaite gry integracyjne. Wśród najciekawszych zabaw, które można wykorzystać w biurowych warunkach, wyróżnimy:

 • „Dwie prawdy i kłamstwo” – każdy pracownik musi podać o sobie trzy fakty, z których dwa są prawdziwe, a jeden fałszywy. Zadaniem pozostałych graczy jest zgadnąć, które stwierdzenie mija się z prawdą. Zabawa pozwala lepiej się poznać i rozluźnia atmosferę,
 • „Cecha charakteru” – świetna gra dla nowo powstałego zespołu. Każda osoba musi podać swoje imię i cechę swojego charakteru, która rozpoczyna się pierwszą literą imienia, na przykład Anna – ambitna. Zabawa ta ułatwia zapamiętanie imion współpracowników,
 • „Wspólna historia” – lider zespołu wyznacza pracownika, który musi zacząć opowiadać historię; w dowolnym momencie przerywa i wskazuje osobę, która ma kontynuować opowiadanie itd. Ta gra uczy uważnego słuchania, poprawia komunikację i rozbudza kreatywność.
Gry biurowe

Spotkanie integracyjne w formie imprezy – organizacja krok po kroku

Najpopularniejszą formą spotkań integracyjnych są imprezy firmowe. Przyjęcia w pracowniczym gronie skutecznie rozluźniają atmosferę, niwelują napięcia i poprawiają nastroje. To świetne oderwanie od firmowych obowiązków i szarej codzienności i znakomity sposób na odstresowanie. Nastrój panujący podczas takich wydarzeń sprzyja pogłębianiu koleżeńskich relacji. Na imprezie firmowej można spokojnie porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą, a także złapać kontakt z osobami, z którymi na co dzień nieustannie się mijamy. Cyklicznie organizowane przyjęcia integracyjne to klucz do zbudowania zgranego, silnego zespołu pracowniczego, który z łatwością wykonuje wszystkie zadania i bez problemu realizuje wyznaczone cele biznesowe. Tylko jak zaplanować takie wydarzenie? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybór miejsca ma znaczenie

Pierwszą ważną kwestią jest wybór miejsca. Spotkanie integracyjne można zorganizować w siedzibie firmy, o ile warunki obiektu na to pozwalają. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem jest przeniesienie imprezy na neutralny grunt, na którym pracownicy będą mogli wyjść ze swoich zawodowych ról i zaprezentować się z tej drugiej, prywatnej strony.

Gdzie zatem zaplanować takie wydarzenie? Świetnie sprawdzają się rozmaite restauracje, sale bankietowe, obiekty okolicznościowe, hotele, dworki czy pensjonaty. Najlepiej wyjechać poza centrum miasta, w spokojną podmiejską okolicę, gdzie nic nie będzie rozpraszać uczestników zabawy. Na przykład w góry, piękne o każdej porze roku.

Agencja eventowa

Przy wyborze miejsca na imprezę integracyjną warto zwrócić uwagę na:

 • dojazd,
 • dostępność miejsc parkingowych,
 • dostępność miejsc noclegowych,
 • zaplecze gastronomiczne,
 • wybór lokalnych atrakcji,
 • wielkość sali,
 • dodatkowe udogodnienia – na przykład pokoje jednoosobowe, duży parking, ogród, miejsce na ognisko lub grilla, scena, możliwość organizacji dodatkowych atrakcji w obiekcie.
Warto zaufać specjalistom – integracja pracowników – Agencja eventowa Commplace

W dalszej kolejności należy:

 • ustalić formę wydarzenia – czy ma być to klasyczne przyjęcie, impreza tematyczna, ognisko integracyjne itp.,
 • wybrać atrakcje – atrakcje powinny pasować do charakteru wydarzenia oraz odpowiadać preferencjom zaproszonych gości; wśród najciekawszych atrakcji na spotkanie integracyjne wymienimy: koncerty i inne występy artystyczne, pokazy live cooking, pokazy sztucznych ogni, drink bar z profesjonalnym barmanem i inne atrakcje „alkoholowe”, rozmaite gry integracyjne,
 • ustalić menu – podobnie jak atrakcje powinno pasować do charakteru spotkania,
 • dograć wszystkie kwestie logistyczne – takie jak ewentualny transport gości, zakwaterowanie dla gości, śniadanie na następny dzień, umowy z podwykonawcami itp.

Spotkania integracyjne dla pracowników

Spotkanie integracyjne pracowników powinno być bardzo starannie przygotowane. Złe doświadczenia w tym względzie mogą zniechęcić pracowników do spotkań czy wyjazdów integracyjnych już na zawsze. Nie można sobie pozwolić na improwizację czy, co gorsza, bylejakość. Widomo, że spotkania integracyjne zwykle oznaczają dla załogi chwilę wytchnienia od codziennych firmowych zadań i dobrą zabawę, ale tak to wygląda z punktu widzenia uczestników.

Organizator imprez firmowych powinien spojrzeć na to inaczej. Bez względu na to, czy spotkanie integracyjne organizuje dział HR, sekretariat, event manager w wybranym hotelu czy profesjonalna agencja eventowa, organizator spojrzy na imprezę jak na pracę i poważne zadanie do wykonania, a nie zabawę. Trzeba ustalić mnóstwo kwestii, dograć wiele spraw, umówić podwykonawców. I jeszcze zmieścić się w zaplanowanym budżecie. Tak więc przygotowanie spotkania integracyjnego wymaga profesjonalizmu i zaangażowania.

Imprezowe spotkanie integracyjne – jaką formę przyjęcia wybrać?

Kluczowe znaczenie ma wybór charakteru spotkania integracyjnego. Dzisiejsi pracownicy chcą czegoś więcej niż klasycznej biesiady przy suto zastawionym stole i tańców do białego rana. Współczesny event firmowy powinien być wyjątkowy, ciekawy i ekscytujący.

Integracja przy ognisku

Świetnym pomysłem jest organizacja ogniska integracyjnego. Dlaczego lubimy takie wydarzenia? Bo kojarzą nam się z beztroskim czasem dzieciństwa, kiedy to spędzaliśmy błogo czas na obozach czy koloniach przy ognisku, podśpiewując harcerskie piosenki i delektując się zapachem świeżego, letniego powietrza. Ognisko integracyjne nie wymaga specjalnej oprawy. Tańczące w powietrzu iskierki, ciepło bijące z paleniska, bliskość pięknej natury i wspaniały śpiew ptaków tworzą wystarczająco klimatyczną aurę. Aurę sprzyjającą budowaniu koleżeńskich relacji.

Naszą drugą propozycją na spotkanie integracyjne pracowników jest impreza tematyczna. Starannie przygotowana scenografia nada wydarzeniu niepowtarzalny charakter i przeniesie uczestników zabawy w niesamowity świat, pełen pozytywnej energii i wspaniałych wrażeń. Impreza z motywem przewodnim wygeneruje mnóstwo niezapomnianych wspomnień.

Motywów przewodnich idealnych na imprezę pracowniczą jest mnóstwo. Jednym z najpopularniejszych bez wątpienia jest styl hawajski. Przyjęcie hawajskie to przede wszystkim tropikalne kwiaty, kolorowe, radosne dekoracje, egzotyczne potrawy i wesołe, hawajskie rytmy.

Impreza firmowa w stylu hawajskim

Integracyjne spotkanie – zalety

Czy spotkania integracyjne mają sens? Czy przynoszą korzyści? A jeśli tak, to komu właściwie – pracodawcy czy pracownikom? Kto więcej zyskuje? Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna. Tak, integracyjne spotkanie ma sens. I przynosi korzyści obydwu stronom. Jakie? Zalety dla firmy – wzmocnienie lojalności pracownika, stworzenie zgranego zespołu, mniejsza fluktuacja kadr, dobra atmosfera w pracy. Plusy z punktu widzenia załogi – nawiązanie przyjacielskich relacji ze współpracownikami, szansa na pokazanie swoich mocnych stron, no i last but not least – świetna zabawa w atrakcyjnym miejscu z mnóstwem atrakcji!  

Ciekawe motywy imprez integracyjnych

 

 • Hollywood z czerwonym dywanem, blaskiem fleszy, wykwintnym menu i eleganckim dress code’em,
 • Dziki Zachód inspirowany prawdziwym, westernowym saloonem,
 • lata 20., 60. czy 80., czyli impreza, która przeniesie uczestników w czasie i powoli poczuć ducha dawnych lat,
 • Bollywood z wyśmienitą indyjską kuchnią, kolorowymi, mocno zdobionymi ubraniami w bollywoodzkim klimacie i radosnym tańcem,
 • Włochy z pyszną pizzą, dobrym winem i największymi, włoskimi hitami,
 • bal przebierańców, podczas którego każdy może wcielić się w dowolną rolę.

Na spotkaniu integracyjnym nie może zabraknąć ciekawych atrakcji. Atrakcje dostarczą pozytywnej energii i zapewnią wyśmienitą zabawę.

Na ognisku firmowym można wykorzystać rozmaite gry terenowe i sportowe. Zabawa w podchody, mecz piłki nożnej, turniej minigolfa, szukanie skarbu czy geocaching to aktywności, które doskonale urozmaicą imprezę plenerową, dostarczą uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i ułatwią im zacieśnianie koleżeńskich więzi.

Integracja w terenie

Imprezę z motywem przewodnim warto wzbogacić o tematyczne atrakcje, które podkreślą wyjątkowy charakter wydarzenia. Na hawajskim przyjęciu koniecznie powinien pojawić się taniec limbo, włoską ucztę można urozmaicić wspólnym przygotowywaniem pysznej pizzy, natomiast na swojskiej biesiadzie inspirowanej Dzikim Zachodem nie może zabraknąć kowbojskiego pojedynku na pistolety na wodę.

Firmowa impreza tematyczna

Spotkanie integracyjne – garść ciekawych pomysłów

Integracja w pracy i imprezy firmowe to nie wszystko! Integrować pracowników można na wiele innych sposobów. Jedną z ciekawych metod są warsztaty integracyjne, podczas których pracownicy nie tylko zbliżą się do siebie, ale także zdobędą nową, cenną wiedzę.

Warsztaty kulinarne dla firm

Świetnym pomysłem jest organizacja warsztatów kulinarnych. Takie szkolenie z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gotowania! Coś ciekawego dla siebie znajdą tam również wielbiciele kuchni świata i prawdziwe łakomczuchy. Warsztaty to potężna dawka kulinarnej wiedzy podana w ciekawy i przystępny sposób. Podczas zajęć pracownicy poznają tajniki najpopularniejszych kuchni świata, nauczą się trików kulinarnych, które ułatwią im codzienne gotowanie, a także dowiedzą się, jak przyrządzać pyszne i proste posiłki na co dzień oraz wykwintne dania niczym te z najlepszych restauracji.

Inną propozycją jest wspólne wyjście do parku linowego. W parku linowym każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby początkujące mogą przejść po prostych trasach, a ci odważniejsi mogą spróbować swoich sił na wymagających torach, pełnych skomplikowanych przeszkód. Zabawa w parku linowym to ekstremalne emocje, wyjątkowa atmosfera i wspaniałe doświadczenie!

Integracja w parku linowym

Doskonale sprawdzają się także:

 • wspólne wyjścia na miasto – na przykład do restauracji czy baru, na kręgle bądź bilard, do kina, teatru czy opery,
 • udział w koncertach, pokazach tanecznych, występach kabareciarzy czy iluzjonistów,
 • udział w wydarzeniach sportowych, takich jak mecze piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki, konkursy skoków narciarskich, zawody lekkoatletyczne i inne,
 • jednodniowe wycieczki po okolicy wypełnione zwiedzaniem fascynujących miejsc,
 • spływy kajakowe czy pontonowe,
 • paintball i inne aktywne formy integracji.
Agencja eventowa Commplace

Spotkanie integracyjne w formie wyjazdu

Wyjazd w spokojne, oddalone od miejskiego zgiełku miejsce to świetny sposób na integrację. Dlaczego warto organizować takie wydarzenia?

Sosnówka k. Karpacza – idealne miejsce na wyjazd firnowy

Wyjazd integracyjny to przede wszystkim szansa dla pracowników na lepsze poznanie się. Uczestnicy wycieczki mogą wymienić doświadczenia, podzielić się pasjami i porozmawiać na tematy inne niż praca i obowiązki zawodowe. Mogą poznać się z tej drugiej, prywatnej strony, zbudować wzajemne zaufanie i popracować nad komunikacją w grupie.

Wyjazdy integracyjne odstresowują, relaksują, generują wiele wspaniałych wspomnień i działają motywująco. Dzięki nim codzienna praca jest przyjemniejsza i, co ciekawe, wydajniejsza!

Sosnówka k. Karpacza

Warto wspomnieć o tym, że organizacja wyjazdów integracyjnych korzystnie wpływa na wizerunek  pracodawcy, dlatego warto wpisać ją w employer branding. Pracodawca, który dba o samopoczucie swoich pracowników i atmosferę w firmie, jest postrzegany jako atrakcyjny na rynku pracy.

Pomysł na spotkanie integracyjne

Jak znaleźć pomysł na spotkanie integracyjne? Najlepiej by było wpaść na coś nowatorskiego, niebanalnego. Jednak wydaje się, że w przemyśle eventowym wszystko już było… Jednak nawet jeśli jakaś atrakcja nie jest czymś całkiem „świeżym”, wciąż może stanowić nowość dla naszych pracowników. Biorąc pod uwagę, że pomysłów na imprezę firmową są setki, niemożliwe, by nasza załoga przerobiła już wszystkie scenariusze. A poza tym zawsze można wybrać nową destynację – te same aktywności w odmiennym otoczeniu zyskają posmak nowości.

Jeśli dotychczas stawialiśmy raczej na gry integracyjne w terenie, tym razem zorganizujmy elegancki bankiet firmowy. Pracownicy ostatnio mieli warsztaty teatralne? Tym razem zabierzmy ich na rajd off-road albo do parku linowego. I w góry zamiast nad morze. Żonglując w ten sposób atrakcjami na eventy firmowe, zawsze miło zaskoczymy pracowników czymś nowym i świeżym.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Najpierw trzeba określić nadrzędny cel wyjazdu. Celem może być poprawa komunikacji wewnętrznej, zintegrowanie nowo powstałego zespołu, czy też poprawa relacji w istniejącej od dawna grupie pracowniczej. Cel będzie rzutował na dalszą organizację – między innymi wskaże, jakie atrakcje będą odpowiednie.

Następnie należy ustalić budżet. Określenie budżetu na wyjazd ułatwi wybór miejsca, dobór atrakcji itp.

Szczegóły wyjazdu integracyjnego

Kolejny punkt to zaplanowanie wszelkich szczegółów wyjazdu – takich jak miejsce, program, atrakcje, wyżywienie, dojazd i inne kwestie organizacyjne. Szczególne znaczenie ma wybór miejsca. Warto postawić na spokojną okolicę, oddaloną od miasta. Obiekt na spotkanie integracyjne przede wszystkim powinien być dostosowany do takich wydarzeń, to znaczy powinien dysponować odpowiednio dużą bazą miejsc noclegowych oraz przestronną salą bankietowa, w której można zorganizować przyjęcie firmowe. Plusem będzie doświadczenie w organizacji spotkań integracyjnych, a także oferta zabaw i atrakcji integracyjnych, które można zaplanować bezpośrednio w obiekcie.

Przy wyborze miejsca na spotkanie firmowe warto również zwrócić uwagę na:

 • dostępność restauracji lub możliwość zamówienia dedykowanego cateringu,
 • wybór lokalnych atrakcji, które urozmaicą wyjazd,
 • dojazd do obiektu,
 • jakość zakwaterowania – w tym wyposażenie pokojów.

Spotkanie integracyjne?

To się opłaca!

Atrakcje na wyjazdowe spotkanie integracyjne

Wyjazd integracyjny powinien obfitować w inspirujące atrakcje, które zapewnią uczestnikom wydarzenia wyjątkowe emocje, ułatwią im budowanie koleżeńskich relacji i pomogą się odstresować.

Olimpiada firmowa, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Świetnie sprawdzają się wszelkie gry zespołowe. Takie zabawy to znakomity sposób na to, by nauczyć pracowników efektywnej współpracy, sprawnej komunikacji i przekazać im, jakie postawy są pożądane w firmie. Wśród najciekawszych gier zespołowych, które możemy wykorzystać na spotkaniu integracyjnym w formie wyjazdu, wymienimy:

 • piłkę nożną,
 • koszykówkę,
 • zabawy takie jak dwa ognie itp.
Bubble football

Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie szkolenia dla pracowników, ukierunkowanych na rozwój kompetencji miękkich, takich jak asertywność, komunikatywność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność pracy w zespole czy dobra organizacja pracy. Umiejętności miękkie przydadzą się pracownikom w codziennej pracy i ułatwią budowanie i utrzymywanie koleżeńskich relacji.

Inne atrakcje na wyjazd integracyjny

 • piesze wycieczki, zwłaszcza jeśli spotkanie integracyjne ma miejsce w malowniczej okolicy, na przykład w górach,
 • off-road, warsztaty survivalowe, jazda na gokartach, ścianki wspinaczkowe i inne ekstremalne aktywności,
 • koncerty, pokazy i widowiska artystyczne,
 • zabawy team buildingowe, na przykład budowa maszyny Goldberga czy gry scenariuszowe,
 • kino plenerowe.

 

Agencja eventowa

Imprezy integracyjne opinie

Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę frazę „imprezy integracyjne opinie” dostaniemy sporo wyników. Większość pracowników lubi spotkania integracyjne, zwłaszcza te organizowane poza siedzibą firmy. Entuzjastów wypadów w gronie kolegów z pracy gdzieś za miasto, by zacieśnić więzi i dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i o współpracownikach nie brakuje w żadnej firmie. Takie osoby wychwalają potem wyjazdy, pisząc, że łączą przyjemne z pożytecznym, że świetnie się bawili na raftingu czy podczas gry w poszukiwanie skarbów. A na firmowym balu wytańczyli za wszystkie czasy!   

Bal firmowy

I oczywiście trafimy także na komentarze negatywne, wystawione przez niezadowolonych pracowników. Niezadowolonych, bo w ogóle musieli wziąć udział w spotkaniu integracyjnym. A nie lubią żadnych imprez integracyjnych, w ogóle są mało towarzyscy i wolą unikać towarzystwa współpracowników poza firmą. Tacy pracownicy to faktycznie trudny orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o przekonanie ich do imprez integracyjnych.

Miejsce na bal firmowy – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Jest też jednak grupa osób zasadniczo przychylnie nastawionych do spotkań i wyjazdów i integracyjnych, którym po prostu nie przepadła do gustu integracja zaproponowana przez pracodawcę. I wystawiają na forach negatywne opinie – bo hotel był kiepski, bo zabawy nietrafione, bo miejsce nieatrakcyjne. Łatwo zmienić ich zdanie o wyjazdach firmowych. Wystarczy lepiej wsłuchać się w głos załogi, przygotowując kolejne spotkanie integracyjne. Wspólnie z nimi zaplanować gry i zabawy team buildingowe, staranniej wybrać hotel na imprezy integracyjne, skonsultować lokalizację obiektu konferencyjnego. To sprawi, że opinie tych pracowników zmienią się z niechętnych czy sceptycznych na entuzjastyczne.   

Agencja eventowa Commplace

Spotkanie integracyjne – podsumowanie

Czy spotkanie firmowe ma sens? Bez wątpienia! To ciekawa forma integracji pracowników, sposób na rozluźnienie atmosfery w zespole i skuteczny przepis na odstresowanie. Plusem takich wydarzeń są nieograniczone możliwości organizacyjne. Spotkanie integracyjne może przybrać najróżniejsze formy – od prostej integracji w przerwach od pracy, przez rozmaite imprezy i wyjazdy firmowe, aż do najróżniejszych warsztatów, wspólnych wyjść na miasto, czy ciekawych gier, zabaw i innych aktywności. Przy odrobinie kreatywności i zaangażowania można zaplanować nieszablonowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenia, w których pracownicy z chęcią wezmą udział.

Integracja w plenerze

Organizację spotkań integracyjnych warto wpisać w funkcjonowanie firmy. Inwestycja w integrację jest bowiem inwestycją w rozwój całego przedsiębiorstwa! Wydarzenia firmowe motywują, dodają zapału do pracy i budują przywiązanie pracowników do pracodawcy. Zgrany, zintegrowany zespół chętniej angażuje się w swoje obowiązki zawodowe, z łatwością pokonuje wszystkie przeszkody i bez problemu realizuje cele biznesowe. W efekcie firma się rozwija! Bądź dobrym szefem i postaw na integrację. To się opłaca!

Miejsce na spotkanie integracyjne – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt