Nawigacja

Wigilia firmowa – jak zorganizować udany event?

Imprezy firmowe

Wigilia firmowa pozwala zintegrować zespół oraz pokazać pracownikom, że są ważni dla firmy. Kiedy urządzić firmowe spotkanie wigilijne? Jakie niespodzianki i atrakcje przygotować dla pracowników? Co powinno się znaleźć w świątecznym menu? Podpowiemy, jak zorganizować niezapomnianą firmową Gwiazdkę.

To tradycyjne chrześcijańskie święto kończy okres adwentu. W Polsce to właśnie od Wigilii rozpoczynają się obchody Bożego Narodzenia. Wieczerza wigilijna obchodzona jest zawsze 24 grudnia, a w Kościele greckokatolickim i prawosławnym – 6 stycznia. Nazywana jest też Gwiazdką, ponieważ symbolicznie nawiązuje do Gwiazdy Betlejemskiej. Ta uroczysta kolacja jest świętem radosnym i niosącym nadzieję. Uczestnicy wieczerzy przełamują się opłatkiem i składają sobie wzajemnie życzenia.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Tradycja ta tak mocno wrosła w naszą kulturę, że obecna jest właściwie we wszystkich dziedzinach życia. Nie tylko zresztą u nas. Cały świat Zachodu świętuje Gwiazdkę. Jest ona obecna również w kulturze korporacyjnej i osoby, które ze sobą pracują, również starają się uczcić ją choćby symbolicznym spotkaniem. Wigilia firmowa w wielu miejscach jest już stałym i wyczekiwanym elementem kalendarza. Oczywiście, ponieważ święta te wszyscy obchodzą w rodzinnym lub przyjacielskim kręgu, uroczystości firmowe i urzędowe odbywają się w innych, wcześniejszych terminach.

Hotel na wigilię firmową – Dwór Korona Karkonoszy

Spotkanie wigilijne dla pracowników – czy jest ważne?

Zakończenie roku to dla firm okres podsumowań i przygotowania planów na przyszłość. Dla pracowników to również ważny okres z kilku powodów. Po pierwsze, dla wielu oznacza przerwę świąteczną. A po drugie, to często okres, w którym pracownicy oczekują premii, pewnego poluzowania dyscypliny pracy, ale przede wszystkim świątecznej atmosfery i nastroju. Mimowolnie wszyscy ulegamy świątecznym melodiom, od których nie sposób się uwolnić, przesłodzonym reklamom i zwykłej życzliwości, pomimo przedświątecznego zabiegania.

A jak to jest z wigilią firmową? Czy pracownicy oczekują Gwiazdki i chcą, by firma zorganizowała świąteczną imprezę? Czego faktycznie spodziewają się pracownicy? Odpowiedź jest banalna. Pracownicy oczekują od swojego lidera przede wszystkim tego, że będzie o nich dbał. I nie chodzi tylko o możliwości rozwoju i wysokość pensji. Ważnym aspektem jest też zapewnienie im poczucia sensu wykonywanej pracy i poczucia własnej wartości oraz przynależności do zespołu i załogi. Czy jeszcze szerzej, konkretnej grupy zawodowej. A jak to zrobić?

Na przykład właśnie organizując spotkanie wigilijne dla pracowników. Takie spotkanie w świątecznej atmosferze z pewnością zbliża ludzi. I wcale nie chodzi koniecznie o jakąś bardzo oficjalną imprezę. Konwencja może być właściwie dowolna. Liczy się to, że pamiętamy o swoich pracownikach i chcemy poświęcić im trochę czasu i sprawić nieco radości. Każdy taki gest – a niestety czasem także jego brak! – z pewnością będzie zapamiętany.

Organizując wigilię firmową zwykle mamy w planach coś więcej niż wigilia w biurze. Na szczęście minęły też czasy, gdy jedyną opcją była wigilia firmowa online. Świąteczne spotkanie firmowe to nie tylko składanie życzeń, ale także integracja pracowników. Dlatego warto dobrze przemyśleć termin spotkania i postawić raczej na imprezy szyte na miarę niż przyjęcie świąteczne, które polega na wspólnym zjedzeniu kolacji. Liczy się atmosfera spotkania, a o tę trzeba zadbać.

Niektórzy zastanawiają się przy tym, jaka powinna być „formalność wigilii”. Tradycyjne firmowe spotkanie to często okazja do wypicia kliku drinków. Ale czy alkohol w czasie wigilii dla pracowników to dobry pomysł? To indywidualna decyzja. Zaproszenie firmowe może zawierać informację na ten temat, co pozwoli pracownikom uniknąć ewentualnego faux pas podczas świątecznego spotkania firmowego.

Kiedy zrobić wigilię firmową?

Czy przedświąteczna gorączka to dobry moment na organizację wigilii firmowej? Z jednej strony jesteśmy i tak bardzo zajęci kończeniem różnych spraw, kupnem prezentów i przygotowaniem do świąt. Z drugiej czujemy już tę atmosferę i może dobrze byłoby na chwilę zwolnić i podzielić się dobrym słowem z ludźmi, z którymi na co dzień pracujemy. Pamiętajmy, że czasem spędzamy z nimi więcej czasu niż nawet z dalszymi członkami rodziny, o których wszak też nie chcemy zapomnieć.

Gwiazdka pracownicza

Zatem kiedy zrobić wigilię firmową? Po pierwsze, nie w ostatniej chwili. Nigdy tuż przed tym, gdy każdy wybiera się już do rodzinnego domu. Po drugie, nie róbmy tego po godzinach w pracy. Pracownicy mogą to odebrać jako przykrą konieczność i wcale nie być zbyt chętni do udziału. Najlepszym rozwiązaniem jest organizacja wigilii firmowej w ramach wyjazdu integracyjnego. Wystarczy dobrać odpowiednie menu i uprzedzić pracowników, że planujemy również firmowe przyjęcie wigilijne.

Oczywiście forma wigilii firmowej może być też nieco bardziej swobodna i zawierać różne niespodzianki i dodatkowe atrakcje. Wtedy na pewno wiele osób ucieszy się z tego pomysłu. I chętnie wyrwie się na dwa dni z gorączki świątecznych przygotowań, by pojechać gdzieś, gdzie wszystko będzie już gotowe. I gdzie można będzie, zamiast samemu organizować wigilię, po prostu cieszyć się świąteczną imprezą.

Wigilie firmowe?

Organizujemy tylko te udane!

Wigilia firmowa Wrocław

Wrocław tradycyjnie promuje się jako miasto spotkań. I faktycznie, ma po temu sporo argumentów. Także w czasie Gwiazdki. Słynny już świąteczny jarmark, na który zjeżdżają turyści z całej Polski i nie tylko, wspaniała choinka na Rynku i pięknie udekorowane ulice i place tworzą wyjątkową, odświętną atmosferę.

Jednak to wigilia firmowa w górach jest nie do przebicia! Wystarczy pojechać około 100 kilometrów od stolicy regionu, by ujrzeć przyprószone śniegiem szczyty. By poczuć górskie klimaty, włożyć sweterki w renifery i mieć do dyspozycji nie jedną, lecz cały las choinek! Brzmi trochę jak z bajki albo przesłodzonej reklamy, jednak dla wrocławian to osiągalne bez większego problemu.

Około godziny jazdy z miasta mamy już przecież góry. Jednym z najchętniej wybieranych miejsc są Karkonosze. W ostatnim czasie w rankingu popularności wyprzedziły nawet Tatry. Dlaczego zatem nie zaprosić naszych pracowników w miejsce, gdzie i tak chętnie by się wybrali? Taka wigilia firmowa w górach z pewnością zrobi pozytywne wrażenie i na długo zapadnie im w pamięć.

Wigilia firmowa Wrocław może od tej pory kojarzyć się również z górami, śniegiem, a być może nawet kuligiem i nartami. Możemy wyobrazić sobie również firmową Gwiazdkę przy ognisku z widokiem na Chojnik albo Śnieżkę. Do tego degustacja rozgrzewających, lokalnych nalewek i tradycyjne karkonoskie menu w trakcie wspólnej firmowej wieczerzy wigilijnej. Takie spotkanie wigilijne z pewnością zintegruje nasz zespół. Będzie też świetnym prezentem dla załogi oraz motorem napędowym do nadchodzących z Nowym Rokiem wyzwań firmowych.

Wigilia firmowa Karpacz i okolice

Magiczna Gwiazdka w górach? To zawsze się sprawdza! Tylko tam rozgwieżdżone, zimowe niebo wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Wystarczy sięgnąć, by schwycić Gwiazdkę i wypowiedzieć życzenie, prosto do jej ucha… Właściwie tylko w górach mamy szansę na prawdziwy śnieg, a co to za spotkanie wigilijne bez białego puchu? Zamarznięte wodospady, które możemy podziwiać podczas spaceru i ośnieżone szczyty to widoki jedyne w swoim rodzaju. Warto więc zaprosić pracowników na wigilię firmową w góry.

Może w okolice Karpacza? Samo miasto jest już nieco zbyt zatłoczone, ale w okolicy jest mnóstwo pięknych zakątków i zabytkowych miejscowości. Choćby Sosnówka, stara miejscowość letniskowa. Położona nad wspaniałym zalewem, oferująca doskonałe widoki na ruiny Zamku Księcia Henryka i na Zamek Chojnik, stanowi doskonałe miejsce na imprezy firmowe wszelkiego rodzaju, zwłaszcza zimą. Wigilia firmowa w Sosnówce urzeknie pracowników swym urokiem.

Kiedy jest najlepszy czas na to, by powiedzieć pracownikom, managerom i całemu zespołowi DZIĘKUJĘ? Koniec roku, podsumowania, nowe plany i świąteczna atmosfera, to wszystko ma swoją kulminację właśnie w Wigilię. Słowa wypowiadane przy takiej okazji nabierają wyjątkowego znaczenia. Wigilia firmowa to najlepszy moment na pokazanie pracownikom i kolegom, że są dla nas ważni. A także, że pamiętamy o ich wysiłku, cenimy i szanujemy ich pasje, marzenia i styl życia. Zresztą życzenia wigilijne dla pracowników mogą być zgoła inne. Liczy się to, żeby pokazać, że są dla nas ludźmi, a nie bezosobowymi trybikami w firmowej machinie.

Wyroby rzemieślnicze – upominki na wigilię firmową

Życzenia na wigilię pracowniczą mogą odnosić się również do planów firmy. Jeśli jednak do tego nawiązujemy, to powinny być one przemyślane i realistyczne. Zwłaszcza jeśli firma faktycznie jest w dobrej kondycji, to możemy życzyć wszystkim rozwoju i awansów. Zawsze pamiętajmy też, żeby uwzględnić w życzeniach również rodziny pracowników i osoby dla nich bliskie.

Firmowy stół wigilijny

Co powinno znaleźć się na firmowym stole wigilijnym? Na to pytanie zwykle odpowiadamy zgodnie z tradycją wyniesioną z domu albo regionu, z którego pochodzimy. Z pewnością w menu powinny znaleźć się ryby, takie jak karp albo śledź – to tradycja. Ale coraz częściej pojawia się choćby łosoś, dorsz albo sandacz. Barszcz z uszkami, zupa grzybowa albo kompot z suszonych owoców to już dania obecne na stole w zależności od regionu i rodzinnych tradycji.

Firmowy stół wigilijny na pewno nie może być zbyt skromny. Święta to czas radosny i wymaga odpowiedniej oprawy. Być może nawet odrobiny przesady? Dlatego nie powinno zabraknąć również słodkości i pięknych świątecznych dekoracji. I najważniejsze – zadbajmy o odpowiednią atmosferę przy stole. Pamiętajmy, żeby nie poruszać drażliwych tematów i nie robić w tym czasie jakichś rozliczeń. Przeciwnie, warto mówić o tym, co dobre i pozytywne. Niech ten nasz firmowy stół wigilijny będzie pełen życzliwości, uśmiechu i nadziei.

Lokal na wigilię firmową – na co zwrócić uwagę?

Zastanawiacie się, gdzie spędzić wigilię firmową? Jedną z opcji jest wigilia firmowa w restauracji. Jednak zalet organizacji wigilii firmowej w hotelu jest o wiele więcej. Organizując wigilię firmową i wybierając hotel na imprezy integracyjne warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na firmową Gwiazdkę na wyjeździe, sprawdźmy kilka rzeczy. Na przykład, czy organizator naszego firmowego eventu zapewni opiekę i pomoc koordynatora przez cały proces przygotowania i realizacji pobytu. To ważne, żeby mieć ciągle do dyspozycji osobę, która może nam doradzić i zagwarantować udaną wigilię firmową. Powinna pomóc nam ona w przygotowaniu scenariusza imprezy, wyborze menu i ewentualnych atrakcji na wigilijny wieczór.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę jest to, czy będziemy mieli obiekt na wyłączność. A także, czy dysponuje on odpowiednią liczbą miejsc noclegowych dla naszych pracowników. Cały lokal na wigilię firmową pozostający tylko do naszej dyspozycji pozwoli nam nie tylko zorganizować kameralną wigilię, ale także uzyskać dodatkowy efekt w postaci integracji grupy. W takim przypadku łatwiej  jest również przygotować dodatkowe atrakcje dedykowane wyłącznie naszym pracownikom.

Nie mniej istotne jest zapewnienie ciekawego menu. Zwróćmy uwagę, czy kuchnia oferuje wyłącznie tradycyjne potrawy, czy też możemy wzbogacić ofertę o regionalne smaki albo kulinarne niespodzianki dla naszego zespołu pochodzące z innych części świata, z innych tradycji świątecznych. To może być ciekawe doświadczenie, nie tylko kulinarne, lecz także kulturalne.  

Wigilia – impreza firmowa w najlepszym stylu

Szukasz miejsca na organizację niezapomnianej wigilii firmowej i chcesz zachwycić swoich Gości?

Dwór Korona Karkonoszy, to idealne miejsce na tak ważne wydarzenie. Piękna Dworska Sala Balowa, smaczne, tradycyjne potrawy, świąteczny klimat, wyjątkowa atmosfera i szereg atrakcji dodatkowych – a to wszystko w otoczeniu malowniczych karkonoskich krajobrazów!

Dwór Korona Karkonoszy specjalizuje się w organizacji imprez firmowych „szytych na miarę”. Realizujemy imprezy integracyjne, uroczystości firmowe, bale, bankiety, szkolenia, seminaria. Nasze wigilie firmowe są jedyne w swoim rodzaju!

sala na imprezy firmowe

Podsumowując – gdzie zorganizować wigilię firmową? Forma wigilii firmowej determinuje ten wybór, niemniej najlepiej powierzyć zaplanowanie wigilii firmowej doświadczonemu podmiotowi.

Wigilia firmowa a wyjazd integracyjny – ile to kosztuje?

Tradycyjne firmowe spotkanie świąteczne nieco się „przejadły” Dlatego dodatkowe pomysły na wigilię firmową – takie jak połączenie jej z integracją pracowników – są super, ale część firm obawia się o koszty. Z pewnością warto zorganizować wigilię firmową i zadbać o atrakcje podczas wigilii firmowej , a także typowo świąteczne potrawy. Formalność wigilii – czyli np. kolędy i opłatek – zależy od indywidualnego podejścia. Podobnie jak alkohol w czasie wigilii dla pracowników. Wydatki wigilii będą jednak z dużym prawdopodobieństwem uwzględniać prezenty gwiazdkowe. Lokalizacja poza miejsce pracy wygeneruje także dodatkowy koszt transportu. Koszt za osobę organizacji wigilii firmowej może więc być bardzo różny.

Organizacja wigilii firmowych

Czy organizacja wigilii firmowych to prosta sprawa? I tak, i nie. Zależy, z jakim rozmachem chcemy urządzić wigilię pracowniczą. Gdzie ma odbyć się świąteczny event, czy ma ograniczyć się do dość krótkiego spotkania w firmie z życzeniami i skromnym cateringiem, czy marzy nam się kilkudniowa wyjazdowa impreza integracyjna połączona z wigilią. Jeśli chodzi o większe imprezy świąteczne, warto pomyśleć o wynajęciu agencji eventowej. Profesjonalna pomoc pozwoli nam się odprężyć i cieszyć towarzystwem podwładnych i współpracowników, bo wszystkim zajmie się event manager.

Kameralny hotel na wigilię firmową

Obiekty konferencyjne w górach oferują wiele możliwości owocnego spędzania czasu ze współpracownikami. Ten świąteczny okres w górach zyskuje dodatkowy walor – śnieg na nizinach zdarza się już rzadko, za to w górach wciąż możemy cieszyć się białym puchem, lodowymi soplami i podziwiać setki kształtów mroźnych śnieżynek.

Jak zadbać o atmosferę wigilii firmowej? Kulig, jazda na nartach czy desce, rzucanie się śnieżkami – wszystko to pozwoli naszej załodze oderwać się od codzienności. A wieczorem wspaniała uczta dla duszy i ciała, czyli pięknie udekorowane wnętrza oraz wyśmienite menu. Można też rozważyć imprezę na świeżym powietrzu. Tak, tak, nawet wigilijna impreza może odbyć się na dworze, w ogrodzie! Grunt to ciepły ubiór i duże ognisko, a do tego aromatyczne grzańce i szalone tańce. Na pewno nikt nie zmarznie, a wspomnienia – jedyne w swoim rodzaju!

Wigilia firmowa przykładowe menu

Wybór menu na wigilię firmową raczej nie powinien sprawiać problemów. Pewnie każdy ma jakieś skojarzenia związane z Gwiazdką i wieczerzą wigilijną. Jednak samodzielne skomponowanie zestawu wigilijnych potraw, nie tylko dla siebie, lecz również dla zespołu współpracowników wymaga już pewnego wysiłku. Dlatego poniżej podpowiadamy, jak mogłoby wyglądać menu wigilijne dla firm.

Wigilia tradycyjna to np.:

 • śledź z porem i bakaliami oraz grzankami
 • tradycyjny barszcz czerwony z uszkami
 • karp duszony w pieczarkach
 • ziemniaki purée z koperkiem
 • sałatka z kapusty czerwonej z rodzynkami i granatami
 • patera ciast świątecznych
 • kompot domowy lub z suszu

Ciekawą opcją jest wigilia karkonoska:

 • przystawka z łososia wędzonego z delikatnym serkiem
 • zupa grzybowa zabielana z kluseczkami
 • delikatny filet z dorsza podany z sosem cytrynowym (lub z karpia w sosie chrzanowym)
 • ziemniaki purée z koperkiem
 • sałatka z papryki i pomarańczy
 • tradycyjna sałatka jarzynowa
 • śledź po węgiersku
 • karp w galarecie
 • jajka w sosie tatarskim
 • jabłko pieczone z żurawiną podane w sosie waniliowym z likierem kawowym (na deser)
 • wino grzane korzenne z pomarańczą
 • patera ciast świątecznych
 • domowy kompot lub kompot z suszu

Czy robić prezenty na wigilię firmową?

Czy to w ogóle dobry pomysł, by robić pracownikom prezenty, nawet z okazji świąt? Tu zdania mogą być podzielone. Rozważmy jednak oba warianty i propozycje alternatywne.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Prezent na wigilię firmową – to przecież mogą być drobiazgi. Na przykład produkty lokalne, jak choćby dżemy, galaretki, konfitury albo nietypowe syropy. Trufle albo tłoczone na zimno oleje lniane. Również inne rzemieślnicze wyroby i w ogóle wszystko, co jest hand made. Prezentem wigilijnym dla pracowników może być nawet samo zorganizowanie wypadu w góry z elementami wigilijnego przyjęcia. Koszty dla pracodawcy nie muszą być przy tym wcale duże.

Wigilia firmowa last minute?

Wszystkim się zajmiemy!

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, czy to dobry pomysł, rozważmy drugi wariant. Zamiast kupować prezenty dla pracowników pokażmy im, że zależy nam na zrobieniu czegoś dobrego dla innych ludzi lub zwierząt. Zorganizujmy wspólną akcję charytatywną.

Liczą się nawet drobne gesty. Z pewnością wzmocni to pozytywny wizerunek firmy wśród pracowników. Jeśli taką akcję zorganizujemy z głową, to nie tylko zrobimy dobrą rzecz, na przykład dla lokalnej społeczność, ale także zjednoczymy ludzi wokół wspólnej wartości, jaką jest pomaganie innym. Tego typu działania idealnie wpisują się też w nurt społecznej odpowiedzialność biznesu (CSR).

Gwiazdka firmowa czy przyjęcie wigilijne?

Nasi pracownicy to często ludzie w różnym wieku, niekoniecznie o jednorodnych przekonaniach, a czasem także pochodzący ze zgoła różnych kultur. Ponadto „wieczerza wigilijna” brzmi dla wielu osób zbyt staroświecko i kojarzy się wyłącznie z rodzinną kolacją poprzedzającą Boże Narodzenie. Czy istnieje złoty środek i czy można na firmowym gruncie pogodzić te wszystkie światopoglądy i oczekiwania? Co wybrać? Firmową Gwiazdkę czy firmowe przyjęcie wigilijne?

Jest na to sprawdzony sposób. Po prostu nie urządzajmy sztywnej imprezy, na siłę naśladującej to, co większość z nas i tak ma w domu. Zróbmy coś innego, zabawnego, ale nawiązującego do świąt. Na przykład wypad w góry, ale z bożonarodzeniowymi akcentami. Albo przyjęcie w jakiejś luźnej konwencji, ale z menu nawiązującym do Wigilii. Lub jakąś wspólną akcję w duchu nawróconego Scrooge’a z Opowieści Wigilijnej.  Najważniejsze, by uszanować tradycję, a jednocześnie cieszyć się różnorodnością i możliwościami współczesnego świata, oferującego nam różne sposoby i modele obchodzenia świąt.

Bierzmy przykład z amerykańskich firm, które w okolicach świąt i Nowego Roku organizują spotkania dla pracowników, stanowiące pewnego rodzaju misz-masz różnych tradycji i zwyczajów. I w tym tyglu kulturowym rodzą się świetne firmowe imprezy świąteczne.

Wigilie firmowe mogą przybrać różne oblicza. Zwłaszcza że dziś Boże Narodzenie, podobnie zresztą jak Wielkanoc, to święta już nie tyle o charakterze religijnym, co kulturowym czy może nawet popkulturowym. Zresztą jak większość świąt, tak i Wigilię ustanowiono w miejsce wcześniejszych dużo, pogańskich obchodów, w tym przypadku przesilenia zimowego. A więc zwyczaje z innych kultur mogą być bardzo na miejscu.

Synkretyzm kulturowy w tym wypadku na pewno się sprawdzi – międzykulturowa wigilia firmowa może okazać się szalenie interesująca! Mikołaj przybywający nie saniami, tylko na desce surfingowej jak w Australii, a zamiast karpia i pierogów z grzybami pieczony indyk czy jagnięcina jak w Hiszpanii albo wzorem francuskim owoce morza, ostrygi czy langusty. Zamiast kolęd gra w karty, jak we Włoszech albo rodzaj hokeja na trawie, jak w Etiopii. Jabłka zamiast prezentów wręczają sobie Chińczycy. Czy nie ciekawie byłoby zaczerpnąć trochę inspiracji z innych krajów?

Firmowa impreza wigilijna last minute

Czasem dopiero w ostatniej chwili przychodzi nam na myśl, że warto by było zorganizować przyjęcie świąteczne dla pracowników. Może doszły do nas głosy managerów niższego szczebla, mających częstszy kontakt z załogą niż my, że pracownicy tego oczekują. A może sami pomyśleliśmy, że miło by było spotkać załogę na bardziej neutralnym gruncie, spędzić trochę czasu razem w świątecznym nastroju?

Agencja eventowa a wigilia firmowa

Tak czy inaczej, jeśli nie zarezerwowaliśmy miejsca i cateringu wcześniej, może być problem. Wigilie firmowe na stale już wpisały się w krajobraz polskich przedsiębiorstw. W związku z tym grudzień to dość oblegany termin w eventowuch terminarzach. Ale wybawieniem z opresji może okazać się wynajęcie firmy eventowej, która da radę zorganizować imprezę wigilijną nawet na ostatnią chwilę.

Nie wahajmy się więc! Firmowa impreza wigilijna last minute może okazać się bardzo udana. A w dodatku będzie miała dodatkowy walor – niespodzianki! Skoro nikt się jej już nie spodziewał, może ucieszyć pracowników w dwójnasób. Prawdziwa gwiazdka z nieba!

Atrakcje na wigilie firmowe

Święta to czas magii. Czas niezwykły. Oznacza oderwanie od codzienności i przeniesienie się w krainę wyobraźni. Prezenty, Mikołaj, elfy…. Atrakcje na wigilie firmowe także powinny być trochę baśniowe, magiczne. Na przykład występ iluzjonisty. Poczujemy się jak małe dzieci próbując odgadnąć, jakim cudem zniknął kapelusz. Albo pokazy sztucznych ogni, sprawiające, że niebo będzie jeszcze bardziej tajemnicze. Także gry scenariuszowe pozwolą nam przenieść się do innej rzeczywistości! Na przykład do fascynującego świata poszukiwaczy skarbów albo trochę przerażającego, zagadkowego świata zbrodni podczas zabawy w detektywów.

A może najlepsza będzie impreza kostiumowa, podczas której każdy będzie mógł spełnić dawno zapomniane marzenia o byciu astronautą lub mistrzem Jedi? W końcu kiedy mamy marzyć, jeśli nie podczas świąt? Krótkie dni sprzyjają pogrążaniu się w świecie nierzeczywistym, świecie wyśnionym. Ten jeden raz w roku pozwólmy pracownikom na bujanie w obłokach! 

Co powinna zwierać oferta wigilii firmowej?

Nie każdy z nas ma duże doświadczenie w organizacji spotkań wigilijnych dla swojej firmy. Dlatego poniżej przedstawiamy rzeczy, o które warto spytać, wybierając ofertę na przykład agencji eventowej albo restauracji. Sprawdźmy, czy oferta zwiera:

 • Opiekę i pomoc koordynatora przez cały proces organizacji i realizacji pobytu – gwarancja udanego eventu;
 • Przygotowanie scenariusza spotkania wigilijnego oraz kosztorysu usług dodatkowych;
 • Kompleksowe, elastyczne i kreatywne podejście, czyli zapewnienie – wedle potrzeb – wszelkiego rodzaju podwykonawców, na przykład konferansjerów, muzyków, animatorów, obsługi technicznej itp.;
 • Specjalne menu dostosowane do wieczerzy wigilijnej i naszego gustu;
 • Dodatkowe atrakcje dostosowane do potrzeb gości: integracje indoor, outdoor, wieczory tematyczne, ognisko itp.;
 • Sale dopasowane do potrzeb naszego eventu;
 • Ewentualnie ogród, w którym możemy odpocząć albo przewietrzyć się po kolacji;
 • Możliwość zorganizowania muzycznej biesiady przy ognisku lub grillu – świetna alternatywna do posiłków spożywanych w restauracji;
 • Pomocny i doświadczony personel – gwarancja miłego pobytu;
 • Odpowiednią liczbę miejsc noclegowych;
 • Parking;
 • Eventowy charakter obiektu (obsługa grup), umożliwiający elastyczne podejście do potrzeb organizatora, na przykład pory posiłków, doby hotelowej, spontaniczne wydłużenia czasu trwania imprezy.

Jak się ubrać na świąteczne spotkanie?

Możliwe są dwa podejścia – tradycyjne stroje albo te „odjechane, szalone”. Czyli – albo ubieramy się jak na zwykły bankiet, dość elegancko, ewentualnie wkładamy nawet stroje balowe, jeśli miałby to był prawdziwy bal.

Albo naśladujemy amerykańskie zwyczaje, ubierając dziwne sweterki. Im bardziej obciachowe świąteczne wzory, tym lepiej. Biżuteria i dodatki, choćby opaski na włosy w kształcie choinek, bombek, śnieżynek i reniferów – obowiązkowe! Gadżety tego typu można kupić teraz prawie za grosze w różnego rodzaju sieciówkach, a i rynek świątecznych sweterków rozrasta się z roku na rok.

Sprawdzone pomysły na wigilię firmową

Ciekawą, niebanalną i jednocześnie świetnie integrującą zespół propozycją na wigilię firmową może być wspólne przygotowanie wigilijnych potraw. Oczywiście najłatwiej jest taki event zorganizować w ramach wyjazdu integracyjnego przed świętami. Wtedy w ramach team buildingu możemy zaproponować firmowe warsztaty kulinarne, wspólne przygotowanie niektórych potraw, a także wieczerzę wigilijną i degustację lokalnych specjałów.

Warsztaty kulinarne

W dużych firmach zatrudniających osoby pochodzące z różnych kultur można zaproponować turniej wiedzy o świątecznych zwyczajach. Taki quiz nie tylko poszerzy naszą wiedzę, ale też pozwoli lepiej się poznać. Z pewnością dla wielu osób może to być ciekawe doświadczenie i świetna zabawa.

Jednym z najprostszych i sprawdzonych pomysłów na wigilię firmową jest wspólna impreza w świątecznych strojach. Oczywiście nie może zabraknąć sweterków w gwiazdki i renifery, Mikołajowych czapek i uroczych Śnieżynek.

Bardziej tradycyjne pomysły to na przykład wspólne ubieranie choinki. Ostatnio w naszym klimacie coraz trudniej o lepienie bałwana, ale alternatywą pozostaje firmowy wypad w góry. Tam na śnieg, sanki, narty a nawet firmowy kulig szanse będą dużo większe. 

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt