Nawigacja

Zabawy ruchowe integracyjne – zbuduj silny zespół!

Imprezy firmowe
Zabawy ruchowe integracyjne - zbuduj silny zespół!

Sprawnie funkcjonujący zespół w pracy to prosty klucz do sukcesu. Pracownicy, którzy nie mają problemów z komunikacją, świetnie się dogadują – są zmotywowani do pracy i bardzo efektywni. Każdy pracodawca chciałby zbudować taki zespół. Tylko jak to zrobić? Istotna w tym przypadku jest integracja, która ma wpływ na atmosferę, produktywność i kreatywność zespołu. Świetnym przykładem integracji są zabawy ruchowe integracyjne,  które przynoszą spektakularne efekty, a przy tym dostarczają pracownikom potężnej dawki wyśmienitej zabawy. 

Pracownicy się nie dogadują?
Stali się mniej efektywni?

Pomożemy im odzyskać motywację i zapał do pracy!

Integrowanie zespołu może przebiegać w różnoraki sposób. Firmowa impreza integracyjna, ognisko integracyjne, szkolenia i warsztaty integracyjne. Znakomitym dodatkiem do powyższych pomysłów są zabawy ruchowe integracyjne. Są one doskonałym sposobem na poprawę relacji między poszczególnymi pracownikami. Taka rozrywka dostarczy członkom firmowej załogi potężnej dawki dobrych emocji i pozytywnie wpłynie na efektywność ich pracy. Przedstawiamy 4 aktywności, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. 

Zabawy ruchowe integracyjne w formie paintballu

Paintball to świetna gra zespołowa, która wymaga dobrej komunikacji w grupie i współpracy. Doskonałym pomysłem jest organizacja zabawy scenariuszowej, w której uczestnicy podzieleni na kilka drużyn stoczą zawziętą (np. historyczną) bitwę o wszystko! Zwycięzcą zostaje ta drużyna, która jako pierwsza wyeliminuje swoich przeciwników. Do tego, żeby wygrać, poza refleksem i celnością, niezbędna jest dobra strategia. W zabawie liczy się współpraca, skuteczna komunikacja i szybkie podejmowanie decyzji. 

Firmowe igrzyska – sportowe zabawy ruchowe integracyjne

Jeśli Twój zespół jest fanem sportu i lubi aktywność fizyczną to firmowe igrzyska olimpijskie będą świetnym pomysłem na zabawy ruchowe integracyjne. Dodatkowo zawierają one w sobie elementy team buildingu, a więc niesamowicie wpływają na budowę silnego oraz zgranego zespołu, który będzie efektywnie wykonywał wszystkie zadania służbowe, sprawnie rozwiązywał problemy pojawiające się na drodze do celu i w konsekwencji osiągał spektakularne sukcesy na rynku. 

Dlaczego? Ponieważ w firmowych igrzyskach olimpijskich liczy się przede wszystkim współpraca i praca zespołowa. Uczestnicy zabawy muszą sprawnie wymieniać informacje, wykorzystywać potencjał każdego członka i wspólnie dążyć do zwycięstwa w wybranej dyscyplinie sportowej. Może to być piłka nożna, siatkówka, czy biegi – forma dowolna, w zależności co lubi Twój zespół.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Zabawy ruchowe integracyjne na boisku

Pozostając w temacie sportowym – czasem nie trzeba wymyślać firmowych igrzysk olimpijskich, aby dobrze zintegrować zespół. Czasem wybór najprostszego, tradycyjnego rozwiązania jest najlepszy. Strzałem w dziesiątkę jest mecz piłki nożnej – lub (jeśli chcemy pójść o krok dalej) pracowniczy turniej piłkarski. Piłka nożna nie bez przyczyny uznawana jest za najpopularniejszy sport na świecie.

Ta znana gra zespołowa ma swoich zwolenników na całym globie. Uwielbiają ją nie tylko chłopcy i mężczyźni w różnym wieku, ale również kobiety. Wspólne gry i zabawy na boisku dostarczą niezapomnianych emocji pracownikom. Zespół przebrany w drużynowe barwy w pełni zaangażuje się w rozgrywkę. Poczuje na własnej skórze smak rywalizacji. Mecz piłki nożnej rozładuje napięcia między pracownikami, nauczy ich współpracy i sprawnej komunikacji, a także zmniejszy stres związany z codziennymi obowiązkami służbowymi.

Zabawy ruchowe integracyjne – park linowy

Ostatnim przykładem jest gra integracyjna w parku linowym. Wymaga ona kondycji i sprawni fizycznej, dlatego idealnie się sprawdzi dla zespołów pracowników, którzy lubią sport, uprawiają jakąś dyscyplinę sportową albo interesują się wszelaką aktywnością fizyczną. W parku linowym każdy znajdzie coś dla siebie, w zależności od stopnia trudności: drewniane platformy, siatki wspinaczkowe, drabiny sznurowe, mostki, przejazd tyrolką.

Odważni mogą spróbować skomplikowanych przejść po trudnych trasach, na których będą musieli pokonać najróżniejsze przeszkody, a te osoby, które wolą spokojniejszą rozrywkę mogą wybrać łatwiejsze warianty. Czy zabawa w parku linowym jest bezpieczna? Jak najbardziej! Każdy uczestnik zostanie dokładnie przeszkolony z zasad asekuracji i wyposażony w odpowiedni sprzęt. Nad bezpieczeństwem pracowników będzie czuwać doświadczona obsługa parku. 

Zabawy ruchowe integracyjne jako ważny element integracji

Integracja to niezbędny element funkcjonowania każdej firmy. Bez integracji pracowników nie da się osiągać maksymalnych efektów i odnosić spektakularnych sukcesów na rynku. Zabawy ruchowe integracyjne sprzyjają produktywności, kreatywności i efektywnej pracy. Dzięki nim uczestnicy miło spędzą czas w swoim towarzystwie i zacieśnią relacje między sobą.

Odrobina ruchu wytworzy endorfiny, które potrzebne są aby choć na chwilę zapomnieć o pracy i obowiązkach. Dobrze przeprowadzona integracja przynosi mnóstwo korzyści. Poprawa relacji między pracownikami, stworzenie luźnej atmosfery, wzrost motywacji, redukcja stresu związanego z wykonywanym zawodem, poprawa komunikacji w zespole i wiele, wiele innych.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt