Nawigacja

Impreza plenerowa i jej organizacja krok po kroku

Imprezy firmowe

Wyjście spoza strefy komfortu i zorganizowanie nietypowej imprezy firmowej pozytywnie zaskoczy Twoich pracowników. Zamiast organizować wydarzenie we wnętrzu eleganckiego hotelu, spróbuj wykorzystać w tym celu np. park czy inne miejsce na świeżym powietrzu. Impreza plenerowa to ciekawy pomysł. Czym się kierować przy jej organizacji? Jak ją zaplanować, aby odniosła sukces?

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Impreza plenerowa w formie pikniku

Impreza plenerowa może przybrać formę pikniku, szczególnie jeśli Twój zespół to głównie rodzice z dziećmi. Warto zorganizować wydarzenie z ukłonem w ich stronę i wspólnie spędzić jakieś popołudnie. Pamiętaj o konkretnych atrakcjach dla najmłodszych, aby członkowie zespołu mogli ze sobą spokojnie porozmawiać i cieszyć się wspólnym czasem po pracy.  Wynajmij  specjalnego animatora, który poprowadzi zabawy dla dzieci. Pomyśl również o konkursach z nagrodami, malowaniu twarzy, czy dmuchanym zamku.  

Impreza plenerowa nie musi być wcale nudna. Pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, jeśli zadbasz o odpowiednie atrakcje dla Twoich pracowników. Pomysłów na atrakcje jest naprawdę wiele. Przygotuj takie, które będą odpowiadały Twojemu zespołowi. Pamiętaj, że każda grupa pracowników jest inna i nie wszyscy będą się dobrze bawić, gdy zorganizujesz np. wojskowy tor przeszkód, czy inne sportowe konkurencje. Poniżej przedstawiamy listę ciekawych i nieszablonowych pomysłów, które możesz wykorzystać na imprezę plenerową:

Lista pomysłów na imprezę w plenerze

 • Fotobudka
 • Muzyka na żywo
 • Pokazy artystyczne
 • Gry integracyjne
 • Występ kabaretu
 • Spływ kajakami
 • Mobilne kasyno
 • Gry team-escape
 • Malowanie piaskiem
 • Degustacja wina/piwa
 • Twister
 • Show barmana
 • Występ cheerleaderek
 • Pokaz sztucznych ogni.

To tylko niektóre z wielu możliwości, które przysporzą uśmiechu uczestników Twojego wydarzenia. Impreza plenerowa rządzi się swoimi prawami – umożliwia mnóstwo różnych atrakcji, które przypadną do gustu każdego.

Dopasuj menu

Impreza integracyjna dla pracowników wymaga różnorodnego menu, aby każdy znalazł coś dla siebie. Trzeba wziąć pod uwagę preferencje wszystkich uczestników, ponieważ niektórzy przecież nie jedzą mięsa, czy nie tolerują laktozy.

Dobrym pomysłem są przekąski, które można jeść na stojąco. Kolorowe kanapeczki, kulki serowe, kruche paluszki, czy roladki z cukinii to zawsze dobre pomysły. Impreza plenerowa czasem jednak trwa dłużej niż tylko kilka godzin, dlatego warto zadbać o bardziej syte potrawy, takie jak: polędwiczki wieprzowe, pierś z kurczaka, sałatki, czy koreczki śledziowe. Możesz również wzbogacić menu o deskę serów, faszerowane jajka i grillowane warzywa.

Nie zapomnij o słodkościach, czyli ciasteczkach, biszkoptach, tartaletkach. Jeśli chodzi o napoje, podaj kawę, herbatę, szampan, drinki bezalkoholowe, świeżo wyciskane soki. Możesz również zdecydować się na piwo, wódkę i wino. Zrezygnuj natomiast z wymyślnych dań, takich jak owoce morza. Nie wszyscy wiedzą, jak je jeść, dlatego część uczestników może zrezygnować z posiłku.

Organizacja imprezy plenerowej wymaga wysiłku

Sprawimy, że Twoje wydarzenie odniesie sukces!

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Impreza plenerowa – gdzie ją zorganizować?

Można myśleć, że możliwości jest niewiele, a tak naprawdę ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia. Impreza plenerowa może odbyć się przyhotelowym ogródku albo na zielonych terenach przy restauracji. Możesz również zorganizować piknik na terenie wokół ośrodka wypoczynkowego. Świetnym pomysłem jest również zorganizowanie wydarzenia poza miastem, chociaż w tej sytuacji pamiętaj o wynajęciu autokaru, gdyż nie każdy pracownik będzie w stanie dojechać prywatnym samochodem. W ten sposób zadbasz o to, by wszyscy dobrze się bawili, a integracja grupy zacznie się jeszcze w drodze do miejsca docelowego.  Zanim wynajmiesz autokar, ustal, ile osób zamierza skorzystać z takiego rozwiązania. 

Ustal budżet imprezy

Rozpoczynając organizację eventu firmowego nie musisz od razu ustalać konkretnej kwoty. Po prostu wyznacz dolną i górną granicę budżetu. Dzięki temu łatwiej przygotujesz ostateczną ofertę, jednocześnie unikniesz nieplanowanych wydatków. W przypadku budżetu rozplanuj kwoty na catering, dekoracje, ale i atrakcje. Pamiętaj, że to ile pieniędzy przeznaczysz na organizację imprezy plenerowej, wpłynie na końcowy sukces.

Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem nie rezygnuj z organizacji imprezy firmowej! Wcale nie musisz wydawać wszystkich pieniędzy na luksusowy bankiet. Najważniejsza jest atmosfera, a nie liczba atrakcji, czy jakość serwowanych trunków. Impreza plenerowa pozwala uciąć koszty, które wydałbyś na kosztowny wyjazd kilkudniowy. Pamiętaj także o przygotowaniu rezerw budżetowych, aby nie mieć problemu z realizacją wytyczonych celów.

Jakie zalety ma impreza plenerowa?

Zajęcia w plenerze nie tylko zmotywują współpracowników, lecz także pomogą zbudować i wzmocnić ducha zespołu. Organizując imprezę plenerową, pokażesz, że rzeczywiście doceniasz ich wkład w przedsiębiorstwo. Ponadto jasno sygnalizujesz, że cenisz sobie niekonwencjonalne pomysły.  Nawet jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem jesteś w stanie zorganizować imprezę w plenerze, która zostanie w pamięci na długie lata!

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt