Nawigacja

Warsztaty kulinarne dla firm – ciekawa forma integracji

Imprezy firmowe
Warsztaty kulinarne dla firm - ciekawa forma integracji

O ogromnej wartości integracji wiedzą bardzo dobrze już wszyscy, zarówno pracodawcy jak i pracownicy. Na przestrzeni ostatnich lat mogłeś brać udział w wielu spotkaniach integracyjnych, wigilijkach i wyjazdach firmowych. Jednak warto zaskoczyć zespół czymś zupełnie nowym, aby wspólne spotkania nie kojarzyły się z nudą. Dlatego z pomocą przychodzą warsztaty kulinarne dla firm, które dla wszystkich pracowników będą wyjątkowym wydarzeniem.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Warsztaty kulinarne dla firm – przebieg

Warsztaty kulinarne są świetnym odzwierciedleniem hierarchii w zespole i pracy w biurze do kuchni. Co więcej, w ten sposób można wyłapać młode talenty ze zdolnościami przywódczymi i zbudować całkiem nowy zespół na bazie obserwacji wyniesionych ze wspólnego gotowania. Jak to wygląda od kuchni?

Zespół wyznacza lidera, który obejmuje stanowisko szefa kuchni. Gotowanie odbywa się pod presją czasu, tak dobrze znaną z codziennych obowiązków w trakcie pracy. Jeśli brakuje składników lub przyborów, trzeba pomyśleć, w jaki sposób je zastąpić, aby finalny efekt rzucał na kolana. Najlepiej zrobić to na tyle sprytnie, aby nikt nie przypuszczał, że pojawiły się trudności. Zespół ma jedno z góry wyznaczone zadanie. Stworzyć danie, które wygląda tak samo dobrze, jak smakuje, mając w pamięci, że ich wysiłki zostaną poddane ocenie.

Jak łatwo zauważyć, warunki są bliźniaczo podobne do tych, z którymi mierzą się pracownicy realizujący konkretny projekt. Warsztaty kulinarne dla firm to najlepszy sposób, aby popracować nad niedoskonałościami zespołu i zmierzyć się w radosnej atmosferze z problemami, które utrudniają codzienną pracę.

Zastanawiasz się, gdzie zorganizować integracyjne warsztaty kulinarne dla pracowników?

Jesteśmy agencją PR z własnym Centrum Eventowym!

Organizacja warsztatów kulinarnych

Pierwszym podstawowym aspektem jest wybór z jaką kuchnią pracownicy chcieliby pracować. Niekoniecznie trzeba wybierać egzotyki. Zgłębianie tajników polskiej kuchni może być równie fascynujące. Zwłaszcza jeśli będą to potrawy kuchni staropolskiej, których na co dzień nie sposób spróbować w tradycyjnych restauracjach. Najczęstszym wyborem jest jednak kuchnia meksykańska, tajska oraz włoska. Ciekawym pomysłem jest tematyczne przebranie się np. w barwy danego kraju podczas gotowania i przeprowadzenie tematycznej imprezy z pysznymi posiłkami po gotowaniu – to również urozmaici wspólną integrację.

Kolejną kwestią jest wybór miejsca: ważne, aby każdy z pracowników miał dogodny dojazd, który nie zajmie więcej niż kilkadziesiąt minut. Warto wynająć bus i razem jako jeden zgrany zespół wspólnie pojechać na warsztaty. Najczęstszym wyborem jest hotel na imprezy integracyjne, który oferuje przeprowadzenie warsztatów kulinarnych niezależnie od poziomu kulinarnego zaawansowania zespołu.

Warsztaty kulinarne dla firm odbywają się pod okiem profesjonalnych kucharzy, którzy w razie potrzeby chętnie służą radą i pomocą. Taka informacja skierowana w stronę pracowników może okazać się szczególnie cenna, jeśli w zespole są ludzie, którzy chętnie konsumują, ale niekoniecznie chętnie gotują. Mogliby więc się obawiać, że nie poradzą sobie z wyznaczonym zadaniem. Tymczasem pod okiem cenionego eksperta, poradzą sobie śpiewająco.

Warsztaty kulinarne dla firm jako element team buildingu

Warsztaty kulinarne dla firm z pewnością miło zaskoczą zespół pracowników, jako nietypowa forma integracji. To unikatowe wydarzenie, które gwarantuje świetną, a przy okazji i pyszną, zabawę dla całego zespołu. A dodatkowo jest elementem team buildingu: wspólne gotowanie, po którym następuje degustacja, to sposób na stworzenie zgranej i chętnie współpracującej grupy.

O tym, że zintegrowany zespół gwarantuje sukces całej firmy nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Ale to także coś więcej niż korzyści związane z budowaniem zespołu. Już sama możliwość gotowania pod okiem doświadczonych kucharzy daje ogrom doświadczenia, które można wykorzystać w codziennym życiu. Nowe umiejętności po prostu sprawdzą się podczas gotowania w domu. To także doskonała okazja, by spróbować nowych potraw, a często też nowych kuchni. Nie wszyscy pracownicy są odkrywcami orientalnych smaków, ale raczej nikt nie spodziewa się próbowania dalekowschodnich specjałów.

Przez żołądek do… integracji

Organizując warsztaty kulinarne dla firm jako element integracji wśród pracowników możesz jako szef zauważyć wiele różnych cech swojego zespołu, które później można przenieść na kanwę pracy. Integracja w ramach wspólnego gotowania pokaże, czy zespół jest dobrze skomunikowany oraz produktywny. W przeciwieństwie do innych atrakcji, które mogą budzić kontrowersje wśród członków zespołów, jedno jest pewne – każdy lubi zjeść coś dobrego. Dlatego warsztaty kulinarne są jednym z najbardziej uniwersalnych, a zarazem najmniej problematycznych, sposobów na integrację pracowników. Dwór Korona Karkonoszy gościł u siebie np. Roberta Makłowicza. Warsztaty kulinarne z jego udziałem, przekonały do gotowania niejednego opornego w tej materii.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt