Nawigacja

Ognisko integracyjne – jeden z pomysłów na integrację

Imprezy firmowe
Ognisko integracyjne jako jeden z pomysłów na integrację

Organizacja integracji to zawsze dużo planowania i wysiłku. Trudem może być również wymyślenie oryginalnego pomysłu, który zaskoczy Twoich pracowników. Jednym z nich może być ognisko integracyjne, które dostarczy dobrej zabawy i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o obowiązkach służbowych. Jak je dobrze zorganizować, aby zapadł w pamięć?

Nie zawsze integracja musi być zorganizowana w restauracji, czy hotelu. Czasem najważniejsze dla pracowników jest po prostu wspólne spędzenie czasu w luźnym stylu, gdzie nie trzeba będzie specjalnie się szykować ani stroić. Spokojne, zielone, spokojna muzyka w tle, śmiech znajomych z pracy i rozmowy na przyjemne tematy niezwiązane z obowiązkami firmowymi – plenerowa impreza to czas na relaks i odstresowanie.

To okazja do rozluźnienia firmowej atmosfery, pogłębienia więzi między pracownikami i złapania kontaktu z osobami, z którymi ciągle się mijamy. Wyjątkowa przyroda i świeże powietrze stwarzają znakomite warunki do spokojnego odpoczynku z dala od obowiązków zawodowych. Wszystkie sprawy związane z pracą zostają zamknięte w murach firmy, a pracownicy mogą w pełni oddać się celebrowaniu wspólnego czasu.

Twój zespół stracił zapał do pracy?

Rozpalimy w Twoich pracownikach płomień zaangażowania!

Ognisko integracyjne idealnym pomysłem na nieformalną integrację pracowników

Ognisko integracyjne w szczególności jest dobrym pomysłem podczas pandemii, kiedy restrykcje nie pozwalają na zorganizowanie wydarzenia w restauracji. Ale będzie to również dobry pomysł, gdy zależy nam za zacieśnianiu relacji w grupie. Dlaczego?

commplace.pl/agencja-eventowa/

Ognisko przywołuje na myśl miłe wspomnienia z dziecięcych lat, kiedy to na wakacyjnych obozach gromadziliśmy się przy ognisku z gitarą, przyśpiewując wesołe piosenki. Jest to wydarzenie, które nie potrzebuje specjalnej oprawy. Samo w sobie jest bardzo klimatyczne. Jednak odrobinę podrasowane, może zyskać niepowtarzalny charakter. Impreza zorganizowana w przemyślany i kreatywny sposób będzie interesującym, niezapomnianym wydarzeniem.

Ognisko integracyjne – organizacja krok po kroku

Przed rozpoczęciem organizowania wydarzenia należy porozmawiać z pracownika, aby dowiedzieć się jakie są ich oczekiwania. Analiza potrzeb członków zespołu pozwoli przygotować imprezę, na której poczują się swobodnie, komfortowo i przede wszystkim będą się wyśmienicie bawić!

O czym należy pamiętać, aby ognisko integracyjne było dobrze zorganizowane?

  1. Niezwykle istotne jest miejsce, w którym ognisko integracyjne się odbędzie.  Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie ogniska w ogrodzie przynależącym do hotelu, pensjonatu lub dworku – najlepiej wyposażonym w altanę, w której pracownicy będą mogli schować się w razie pogorszenia pogody. Członkowie firmowej załogi po kilkugodzinnym świętowaniu udadzą się na spokojny spoczynek do zarezerwowanych wcześniej pokojów hotelowych. Dużym plusem jest również dostępność obsługi, która służy pomocą w każdym momencie. Warto wspomnieć o tym, że takie przestrzenie zwykle są bardzo zadbane i prezentują się niezwykle estetycznie.
  2. Kolejna kwestia to odpowiednio dobrane menu pod naszym pracowników. Nie tylko pieczone kiełbaski z bułką i piwem. Należy pamiętać o osobach które są wegetarianami czy weganami. Pominięcie tak istotnej kwestii może pokazać, że nie zależy Ci, aby pracownicy dobrze się czuli podczas integracji.
  3. Atrakcje, czyli gry zespołowe. Skoro ognisko integracyjne ma integrować, to trzeba zaplanować atrakcje, które dostarczą uczestnikom potężnej dawki dobrej zabawy. Najlepiej, kiedy zabawy mają w sobie elementy team buildingu. Dzięki temu pracownicy jednocześnie będą się bawić oraz uczyć, a w efekcie będzie tworzyć się silny i zgrany zespół, w którym poprawi się komunikacja w grupie, wzmocniona zostanie motywacja do działania oraz zespół nauczy się umiejętności, które sprawią, że codzienna praca zespołu będzie efektywniejsza.
  4. Dekoracje, czyli dodatkowe elementy, które sprawią, że ognisko integracyjne nie będzie zwykłym wydarzeniem. Świetnym pomysłem jest organizacja przyjęcia tematycznego – np. w hawajskim stylu. Odpowiednio dobrane ozdoby stworzą niezwykły klimat i przeniosą uczestników we wspaniały świat dobrej zabawy.

Korzyści z integracji

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najlepszych sposobów na zbudowanie pozytywnych, przyjacielskich więzi między członkami firmowego zespołu, jest integracja. Pomysł na spotkanie integracyjne powinien uwzględniać specyfikę grupy i cele, które chcemy osiągnąć.

Niewielkie nawyki integracyjne w pracy, cykliczne imprezy i wyjazdy oraz specjalnie dopasowane szkolenia integracyjne mogą zdziałać cuda. Szczególnie jeśli w Twoim zespole zauważasz takie zachowania jak: zła komunikacja, ciągłe konflikty, spory, brak motywacji do działania spowodowany kiepską atmosferą w miejscu pracy i niewykorzystywanie potencjału poszczególnych członków.

W takich sytuacjach integracja sprawi, ze zespół będzie działał efektywniej i polepszy się komunikacja między członkami. Pracownicy powinni czuć się dobrze i swobodnie w swoim towarzystwie. Miła atmosfera w pracy sprzyja rozwojowi i wspólnemu dążeniu do określonych celów.

Organizacja imprez – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza.
Imprezy firmowe – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza
imprezy integracyjne
Eventy firmowe – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

agencja eventowa

zadzwoń: 607 144 511 lub 607 144 480

koronakarkonoszy.pl/dla-firm/

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt