Nawigacja

3 nowoczesne metody rozwoju pracowników

Employer branding

Inwestując w rozwój pracowników, inwestujesz w całe przedsiębiorstwo! Doskonale wykwalifikowana kadra pracownicza, która nieustannie podnosi swoje kompetencje i w pełni wykorzystuje swój potencjał, znakomicie wykonuje swoje obowiązki zawodowe i z łatwością realizuje wyznaczone cele. W konsekwencji firma odnosi spektakularne sukcesy w biznesie i pnie się w górę po rynkowej hierarchii. Przedstawiamy nowoczesne metody rozwoju pracowników, które przyniosą znakomite efekty.

Metody rozwoju pracowników w organizacji – dlaczego warto inwestować w pracowników?

Wielu przedsiębiorców uważa, że inwestowanie w rozwój pracowników wiąże się z pewnym ryzykiem. Mianowicie pracownicy, którzy zdobyli nowe umiejętności i dodatkowe doświadczenie raz-dwa uciekną do konkurencji, a firma tylko straci pieniądze. Wręcz przeciwnie! Inwestując w rozwój pracowników, możesz zmniejszyć wskaźnik rotacji pracowników w firmie. Według raportu LinkedIn z 2018 roku ponad 90% pracowników pozostałoby w danej firmie dłużej, jeśli ta zainwestowałaby w ich karierę. Dodatkowe szkolenia wewnętrzne czy konferencje to skuteczna forma motywowania pracowników. Pracownicy czują się ważni, a dzięki temu przywiązują się do przedsiębiorstwa i bardziej angażują się w swoje codzienne zadania zawodowe. Nie w głowie im zamiana pracy. 

Istnieje wiele sposobów inwestowania w kadrę pracowniczą. Przedstawiamy metody rozwoju pracowników, które według nas są najskuteczniejsze.

Szukasz pomysłu na zmotywowanie swoich pracowników?

Wiemy jak to zrobić!

Nowoczesne metody rozwoju pracowników

  1. Szkolenia interaktywne

Szkolenia interaktywne to ciekawa metoda rozwoju pracowników w organizacji, świetna alternatywa dla tradycyjnych form szkoleniowych. Szkolenie opiera się na ćwiczeniu nowych umiejętności na podstawie specjalnych scenariuszów, symulacji, quizów lub gier. Uczestnicy odgrywają specjalne role, co zwiększa prawdopodobieństwo, że zapamiętają to, czego się nauczyli.

  1. E-learning

Dziś, w dobie szeroko rozwiniętego internetu i nowoczesnych technologii, warto wykorzystać e-learning. E-learning to szkolenie online, które może obejmować specjalne seminaria internetowe, kursy czy filmy wideo. 

  1. Grywalizacja 

Jedną z najciekawszych form nowoczesnych metod rozwoju pracowników jest grywalizacja. Wykorzystanie mechanizmów z gier w projektach szkoleniowych może przynieść spektakularne efekty. Grywalizacja wspiera motywację, daje poczucie kontroli nad procesem rozwoju zawodowego. Użytkownik może korzystać z platformy, kiedy chce i gdzie chce, a dzięki temu ma pełną kontrolę nad tempem swojej nauki. Grywalizacja łączy przyjemne z pożytecznym i dlatego jest niesamowicie efektywna!

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt