Nawigacja

Jak zorganizować niezapomniany bankiet firmowy?

Imprezy firmowe
Jak zorganizować niezapomniany bankiet firmowy?

Bankiet firmowy to szczególne wydarzenie w życiu każdej firmy. Okazja do świętowania jubileuszu, sukcesu, podbicia nowego rynku, wprowadzenia nowego produktu itp. Za każdym razem ważne jest, aby bankiet firmowy był wydarzeniem szczególnym i niezapomnianym dla gości. Jak go odpowiednio zorganizować?

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Organizacja bankietu firmowego to duże wyzwanie.

Zorganizowaliśmy już ponad 1000 imprez.
Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Bankiet firmowy – organizacja krok po kroku

Organizując bankiet firmowy czy jubileusz firmy trzeba nastawić się na ogrom pracy i planowania. Warto w takiej sytuacji skorzystać z specjalistów z agencji eventowej, którzy z pewnością pomogą z wszystkimi szczegółami. Dwór Korona Karkonoszy ma w swojej ofercie doświadczonych event specjalistów, którzy zorganizują idealny i niezapomniany bankiet firmowy wypełnionymi nieszablonowymi atrakcjami. Od czego zacząć organizację?

  1. Sporządzenie listy gości, która pozwoli określić rozmach i charakter spotkania. Dobrze widziane jest wysłanie lub wręczenie zaproszeń pisemnych, w których powinno się umieścić się wszystkie niezbędne informacje dotyczące miejsca i terminu spotkania. Zaproszenia powinniśmy doręczyć odpowiednio wcześnie, by dać gościom czas na podjęcie decyzji i zarezerwowanie czasu w kalendarzu. Ponadto warto poprosić o wcześniejsze potwierdzenie udziału, co ułatwi nam dalsze planowanie. 
  2. Kolejnym punktem jest wybór odpowiedniego miejsca, który będzie pasował do charakteru imprezy. Należy dokładnie sprawdzić, czy sala pomieści wszystkich naszych gości oraz czy lokal oferuje bazę noclegową. Nie chcemy przecież, by zaproszeni goście musieli daleko dojeżdżać do swoich domów.
  3. Wybór cateringu – to jedna z istotniejszych kwestii. Bankiet firmowy nie obejdzie się bez pysznego jedzenia. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kuchni postawimy, musimy zadbać o różnorodność serwowanych potraw i napojów. Obecnie coraz więcej osób docenia dania wegetariańskie i wegańskie, warto zatem uwzględnić je w bankietowym menu. Równie ważna jest wygodna dla gości forma podania potraw oraz estetyczny i zachęcający do konsumpcji wygląd. 
  4. Oprawa muzyczna – wszystko zależy od charakteru imprezy. Można wybrać muzyków klasycznych, którzy będą przygrywać jako tło do wspólnych dyskusji. Jeśli zależy nam na szalonej zabawie warto wynająć DJ, który puści najnowsze utwory.
  5. Zorganizowanie atrakcji oraz upominków. Warto wręczyć eleganckie gadżety firmowe jako prezent dla gości. Dobrym pomysłem jest dopasowanie prezentów do motywu przewodniego bankietu oraz wydarzenia, któremu towarzyszy.

Dlaczego warto organizować bankiet firmowy?

Bankiet firmowy to nie tylko okazja do wspólnego świętowania. To ważne wydarzenie ze względów wizerunkowych. Specjalne uczczenie 25-lecia firmy jest nie tylko ukłonem w stronę pracowników, kontrahentów, ale również formą pochwalenia się swoim klientom. Bowiem najczęstszym celem bankietów jest właśnie podziękowanie pracownikom oraz kontrahentom za ich zaangażowanie, co ma wpływ na dalszy rozwój firmy.

Bankiet firmowy może spełniać wiele funkcji. Przede wszystkim pokazuje naszym współpracownikom i partnerom biznesowym, że ich doceniamy i cieszymy się, że z nami są. Dodatkowo wszelkiego rodzaju imprezy firmowe podnoszą zaufanie do marki i znacznie poprawiają jej wizerunek. Tego typu wydarzenia to również świetny sposób na integrację pracowników rozlokowanych między różnymi działami przedsiębiorstwa. Integracja w pracy nie zawsze jest możliwa, gdy firma ma oddziały różnych miastach czy krajach. Bankiet firmowy to doskonała okazja by część pracowników wreszcie mogła poznać się osobiście.

Z powodu jakich okazji warto organizować bankiet firmowy? Jubileusz firmy, prestiżowa nagroda, zmiany na czołowych stanowiskach, nawiązanie strategicznej współpracy z nowym partnerem, premiera nowego produktu, otwarcie nowych placówek – to tylko niektóre z przykładów okazji do świętowania w formie bankietu.

Bankiet firmowy – dress code

Na każdym zaproszeniu na bankiet firmowy powinna znaleźć się informacja o „dress code”, czyli o tym, jaki strój będzie obowiązywał podczas spotkania. O wyborze zwykle decyduje miejsce spotkania oraz pora dnia. Inny strój wypada bowiem mieć na sobie podczas eleganckiej kolacji, a inny podczas wielkiej gali. 

Aby nie przesadzić warto postawić na typową klasykę: garnitur oraz koktajlowa sukienka. Jeśli bankiet firmowy jest formą eleganckiej gali można przyjść w smokingu, czy wieczorowej sukni. Czasem zdarzy się, że impreza ma swój motyw przewodni, wtedy należy wybrać takie ubranie, które będzie pasowało do charakteru imprezy.

Jeżeli chodzi o kolorystykę stroju na bankiet firmowy, najlepiej postawić na stonowane kolory i gustowne pastele: błękity, beże, pudrowe róże. Wieczorem można wybrać ciemniejsze kolory: głęboki granat, butelkową zieleń, czekoladowe brązy. Z kolei elegancka biel i czerń zarezerwowane są raczej na większe gale.

Bankiet firmowy to wyjątkowa okazja, by ubrać się inaczej niż na co dzień. Niezbędnym elementem stroju bankietowego są akcesoria i dodatki.  Skromna, elegancka i minimalistyczna biżuteria lub zegarek idealnie uzupełnią całą stylizację. Jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego obuwia, najlepiej postawić na czółenka z zakrytymi palcami i piętą, a w przypadku mężczyzn stonowane buty ze skóry lub zamszu. Odradza się zabieranie na bankiet dużych torebek. Znacznie lepiej sprawdzi się kopertówka, która pomieści wszystko, co najważniejsze. 

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt