Nawigacja

Eventy firmowe – krótki poradnik, jak je zorganizować

Imprezy firmowe
Eventy firmowe – krótki poradnik jak je zorganizować

Imprezy firmowe znane również jako eventy firmowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne, dzięki zauważeniu szeregu korzyści, które ze sobą niosą. To już nie tylko gry zespołowe oraz zabawa do białego rana, ale również  przemyślana komunikacja i osiąganie celów biznesowych. Posiadając swoją firmę pewnie się zastanawiasz czy eventy firmowe mają sens? W jaki sposób je zorganizować? Od czego zacząć? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem.

Eventy firmowe to wydarzenia organizowane i sponsorowane przez pracodawcę. Głównym założeniem jest integracja pracowników, partnerów biznesowych i klientów – tych obecnych i potencjalnych. Oczywiście, nie są to jedyne cele, dla których się je organizuje. Wydarzenie może skupiać się na nauce pracy w grupie albo rozwiązaniu konfliktów i rozluźnieniu atmosfery.

Po co organizować eventy firmowe?

Jeszcze kilka lat temu wielu właścicieli firm zastanawiało się nad sensem eventów firmowych, aktualnie każdy dobrze wie jak wiele korzyści niosą ze sobą takie imprezy. Każdy pracodawca zdaje sobie sprawę, że wydajność pracowników jest tak dobra, jak ich samopoczucie i wzajemne relacje. Eventy firmowe mogą być doskonałym sposobem na integrację i przyniosą wymierne korzyści podczas wykonywania codziennych obowiązków. Zachęcają do dalszej pracy i osiągania wspólnych celów, pozwalają nawiązać nowe relacje między pracownikami, a co najważniejsze – są doskonałą odskocznią od codziennych obowiązków, które często bywają stresujące.

Olimpiada firmowa – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

Okazje do świętowania

Zawsze w firmie znajdzie się powód dla którego warto zorganizować eventy firmowe. Nie ma żadnych z góry narzuconych wyznaczników, kiedy warto to zrobić. Jeśli pracodawca czuje, że opłaca się zorganizować event, najlepiej po prostu to zrobić. Wśród najpopularniejszych powodów można wskazać:

 • imprezy integracyjne dla pracowników,
 • wydarzenia firmowe i konferencje,
 • jubileuszowe party i podziękowania dla pracowników,
 • rozwiązanie konfliktów i rozluźnienie atmosfery w firmie,
 • nauka pracy w zespole.

To najpopularniejsze, ale nie jedyne powody, do organizacji tego typu wydarzeń. Warto je potraktować jako narzędzie do realizacji z góry założonych celów i pod tym kątem zaplanować przebieg imprezy.

Commplace agencja PR
Organizacja imprez – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

organizacja imprez firmowych

zadzwoń: 607 144 511 lub 607 144 480

Eventy firmowe – pamiętaj o ciekawych atrakcjach

Zadowolony pracownik to taki, który ma poczucie przynależności do firmy. Czuje się potrzebny i doceniony, a jednocześnie wie, że pracodawca nie tylko wymaga, ale i chce dać coś od siebie. Eventy firmowe można zorganizować w miejscu pracy wynajmując catering albo całe wydarzenie przenieść do hotelu, który zapewni profesjonalną obsługę.

Dobra zabawa jest podstawą każdego wydarzenia, dlatego warto szczególnie skupić się na części rozrywkowej. Atrakcje na event firmowy powinny zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy, a więc nie mogą być nudne, krępujące czy zbyt wymagające pod względem fizycznym. Najlepiej poświęcić chwilę na przyjrzenie się zaproszonym uczestnikom i na tej podstawie wybrać odpowiednie atrakcje.

Eventy firmowe

Trzeba też zastanowić się, co ma osiągnąć event firmowy. Jeśli ma skupiać się na poprawie pracy w grupach – niechaj będą to zabawy zmuszające do zespołowej współpracy. Eventy organizowane w celach rozrywkowych mogą skupiać się wokół animatorów, którzy stale zabawiają uczestników. Warto też wspomnieć, że atrakcje powinny być dostosowane do miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie. Imprezy na wolnym powietrzu pozwolą na organizację grilla czy ogniska oraz zabawy nastawione na aktywność fizyczną. Z kolei taka forma rozrywki całkowicie nie sprawdzi się przy eventach organizowanych na sali.

Dobrze zaplanuj eventy firmowe

Nie ma znaczenia, w jakim celu organizowany jest event, bo każde wydarzenie trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby impreza była naprawdę udana. Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia wyboru odpowiedniego miejsca. Event firmowy musi mieć z góry określony plan, według którego toczy się zabawa. Trzeba też zamówić jedzenie i zakupić najpotrzebniejsze rzeczy – zwłaszcza jeśli pracodawca planuje wręczyć nagrody w podziękowaniu za pracę albo zorganizować konkurs z nagrodami.

Nie można także zapomnieć o osobach zaproszonych na event. Zarówno wydarzenia kierowane do pracowników, jak i imprezy dla obecnych i potencjalnych klientów, muszą zostać zaplanowane znacznie wcześniej. Im szybciej wszyscy będą poinformowani, tym większa szansa, że pojawią się na evencie.  Nie wszyscy są dyspozycyjni w każdy dzień i część osób z pewnością będzie musiała uwzględnić imprezę w swoim grafiku.

Diabeł tkwi w szczegółach

Organizacja eventu firmowego to szczególne wydarzenie zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników, dlatego podczas planowania należy wziąć pod uwagę każdy, nawet z pozoru najdrobniejszy, szczegół. Lokalizacja, catering i atrakcje – to wszystko wpływa na powodzenie imprezy i jej odbiór przez gości. Jeśli jedzenie okaże się niesmaczne, zabawy nietrafione, a miejsce niezbyt urodziwe… czy w takim wypadku firma może uznać, że był to dobry event? Raczej nie i to samo pomyślą wszyscy uczestnicy. Co szczególnie ważne – eventy firmowe mogą z różnych przyczyn pójść nie tak, jak zostały zaplanowane. Dlatego szczególnie ważne jest posiadanie planu B, który w razie komplikacji z pewnością uratuje imprezę.

Warto zaufać specjalistom – eventy firmowe – agencja eventowa

Agencja eventowa – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karapcza

4 pomysły na niezapomniane eventy firmowe

Dzisiejszy odbiorca jest bardzo wymagający. Pragnie wyśmienitej zabawy, nietypowych doświadczeń i pięknych wspomnień. Współczesne eventy firmowe to coś więcej. To nie tylko klasyczne biesiady przy suto zastawionym stole czy tańce do muzyki przygrywanej na żywo przez zamówiony zespół. To wydarzenia pełne pasji i charakteru, ciekawe i ekscytujące, takie, które generują mnóstwo wspaniałych wspomnień. Jak zaplanować wyjątkową imprezę? Liczy się pomysł! Przedstawiamy nasze ulubione propozycje.

Ognisko firmowe

W powietrzu unosi się zapach pieczonych kiełbasek, ciepło bijące od tańczących iskierek ognia przyjemnie ogrzewa ciała, w tle słychać śmiechy i rozmowy gości, a wszystkiemu towarzyszy radosna melodia przygrywana na gitarze – ognisko to kwintesencja relaksu i dobrej zabawy. Dlaczego tak lubimy ogniska? Bo przywołują nam na myśl miłe wspomnienia z dzieciństwa! Kojarzą nam się ze spokojem, beztroską i szczęściem.

Ognisko to luźne, nieformalne wydarzenie, co czyni je idealnym sposobem na integrację! Taka impreza doskonale rozluźnia atmosferę, umożliwia budowanie przyjacielskich relacji i złapanie kontaktu z osobami, z którymi na co dzień ciągle się mijamy. Bliskość natury stwarza świetne warunki do spokojnego odpoczynku. Wszystkie sprawy związane z codziennymi obowiązkami zostały w firmowych murach. Pracownicy mogą w pełni skupić się na celebrowaniu wolnego czasu we wspólnym towarzystwie. Ognisko integracyjne to strzał w dziesiątkę!

commplace.pl/agencja-eventowa/

Kilkudniowy event firmowy

A co gdyby tak, zamiast klasycznej imprezy zorganizować kilkudniowy wyjazd firmowy w ciekawe miejsce? Nikt przecież nie powiedział, że event firmowy musi trwać jeden wieczór! Wyjazd pełen ciekawych atrakcji to gwarancja wyśmienitej zabawy i świetny sposób na odprężenie. Organizując wyjazd dla swoich pracowników czy klientów biznesowych, poprawisz swój wizerunek jako pracodawcy/partnera. To z pewnością korzystnie przełoży się na dalszą współpracę.

Kluczowe znaczenie w organizacji wyjazdu firmowego ma miejsce. Postaw na spokojną lokalizację, w której goście będą mogli odpocząć od miejskiego zgiełku i chociaż na chwilę zapomnieć o obowiązkach i szarej codzienności. Świetnym kierunkiem na wyjazd firmowy są Karkonosze. Malownicze pasma górskie, klimatyczne doliny, bujna roślinność, wyjątkowe pomniki przyrody i świeże, górskie powietrze – Karkonosze mają w sobie coś niesamowitego. Coś, co przyciąga miłośników natury, osoby wrażliwe na prawdziwe piękno i tych, którzy szukają odpoczynku od codzienności.

Hotel na wyjazd powinien być zadbany, elegancki i odpowiednio dostosowany do eventów firmowych. My, jako profesjonalna agencja eventowa, organizujemy wydarzenia dla firm w naszym własnym Centrum Eventowo-Szkoleniowym – Dwór Korona Karkonoszy. Jest to piękny hotel butikowy usytuowany nieopodal Karpacza, tuż u podnóża zapierających dech w piersiach karkonoskich szczytów. Zapewniamy zakwaterowanie w komfortowo urządzonych apartamentach, oferujemy smaczne wyżywienie przygotowywane w duchu idei slow food i gwarantujemy wspaniałą rozrywkę, która urozmaici każdy wyjazd firmowy.

Festyn rodzinny

Jeśli chcesz zorganizować wydarzenie dla pracowników, partnerów biznesowych i klientów, postaw na imprezę plenerową! Nie będzie ograniczać Cię przestrzeń, dzięki czemu w evencie będzie mogło uczestniczyć wiele osób.

Na evencie firmowym nie może zabraknąć ciekawych atrakcji – dla dorosłych i dla najmłodszych. Możesz zaplanować koncert wielkiej gwiazdy lub lokalnego wokalisty, pokaz tańca, stand-up, kabaret bądź inne show, które dostarczy uczestnikom moc pozytywnych wrażeń. Innym pomysłem jest zorganizowanie turnieju piłkarskiego czy innych drużynowych konkurencji oraz ekscytujących konkursów z nagrodami. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia z pewnością ucieszą się z pompowanego placu zabaw i kącików kreatywnych. Możesz też zatrudnić animatora, który zajmie się dziećmi.

Ważnym elementem eventu firmowego w formie rodzinnego festynu jest catering. Impreza plenerowa to doskonała okazja do zorganizowania ogniska lub grilla. Świetnie sprawdzą się również food trucki z różnymi przekąskami – np. z burgerami, hot dogami, goframi, lodami itp.

Event z motywem przewodnim

Tematyczny event firmowy to wspaniały pomysł na integrację. Motyw przewodni jest czymś, co spaja całe wydarzenie, nadaje mu niepowtarzalny charakter i przenosi uczestników w wyjątkowy świat, pełen dobrej zabawy, pozytywnej energii i pasjonujących emocji. Jak zorganizować taką imprezę?

imprezy integracyjne
Dwór Korona Karkonoszy k. Karpacza

Eventy firmowe z motywem przewodnim

Naszą pierwszą propozycją jest event firmowy w stylu amerykańskim. USA to rozległy kraj, w którym przeplatają się różne kultury, style i sposoby życia. To właśnie tam luksusowe domy na hollywoodzkich szczytach zderzają się z preriową rzeczywistością Dzikiego Zachodu, rozległymi, zielonymi polami w Montanie, tropikalną, hawajską atmosferą i wielkimi, nowojorskimi biurowcami. Ameryka jest niesamowicie ciekawa, co czyni ją doskonałą inspiracją do stworzenia niebanalnego motywu przewodniego na imprezę firmową.

Możesz zorganizować wystawne przyjęcie przypominające prawdziwy bankiet prosto z amerykańskiej stolicy filmowej, egzotyczną imprezę z tańcem hula i drinkami w orzechach kokosowych, swojską biesiadę w miejscu stylizowanym na westernowy saloon, czy też szalone wydarzenie inspirowane epickimi imprezami odbywającymi się w amerykańskich college’ach.

A co gdyby tak cofnąć się w czasie i na jeden wieczór przenieść się do szalonych lat 60.? Lata 60. XX to wyjątkowa era, wypełniona szczęściem, radością i kolorem. Na imprezie firmowej w takim stylu nie może zabraknąć kwiatów, barwnych dekoracji oraz znanego i lubianego rock’n’rolla. Oczywiście powinien obowiązywać odpowiedni dress code. Dzwony, koszule w kwieciste wzory i lenonki to must have!

Inne pomysły na tematyczne eventy firmowe to:

 • Bollywood, czyli barwne i wesołe wydarzenie ze smacznymi, indyjskimi potrawami, hinduskimi strojami i tradycyjnym tańcem będącym kwintesencją szczęścia i płomienistego uczucia,
 • włoska kolacja z dobrą pizzą, wykwintnym winem i największymi hitami z półwyspu apenińskiego, takimi jak „Felicità” czy „Volare”,
 • Oktoberfest, czyli prawdziwe święto piwa w polskiej wersji.

Popularne atrakcje na eventy firmowe

Na eventach firmowych nie może zabraknąć wyjątkowych atrakcji. Wybór odpowiednich atrakcji to połowa sukcesu! To właśnie dzięki nim firmowe przyjęcia są niepowtarzalne!

Jedną z najpopularniejszych atrakcji eventowych jest fotobudka. Dzięki niej impreza na długo pozostanie w pamięci gości! Fotobudka umożliwia bowiem uchwycenie na zdjęciach magicznych chwil, spędzonych w pracowniczym gronie. Podczas robienia zdjęć można wykorzystać ciekawe gadżety, które stworzą niesamowitą scenerię i dostarczą mnóstwo powodów do śmiechu. Ile kosztuje wynajęcie fotobudki? W zależności od regionu, firmy oraz czasu usługi koszt wynosi średnio 650-1200 złotych.

Druga na naszej liście jest muzyka na żywo. Event firmowy bez muzyki byłby nudny! Przyjemne melodie są nieodłącznym elementem takich wydarzeń. Muzyka wprawia w doskonały nastrój, dodaje pozytywnej energii i zachęca do zabawy na parkiecie. Muzyczna rozrywka może przybrać najróżniejsze formy – od klasycznych koncertów, przez występy zespołów muzycznych, aż do wystąpień profesjonalnych DJ-ów. Atrakcję muzyczną dobierz do charakteru wydarzenia.

Dużą popularnością wśród organizatorów eventów firmowych cieszą się pokazy artystyczne. Wśród nich wyróżnimy:

 • występy tancerzy,
 • pokazy barmańskie,
 • pokazy iluzjonistów,
 • występy kabareciarzy.
Imprezy integracyjne krok po kroku
Zbiornik Sosnówka k. Karpacza – Dwór Korona Karkonoszy

Sportowe atrakcje na eventy firmowe

Czy wiesz, że już 30 minut aktywności fizycznej zwiększa wydzielanie endorfin? Endorfiny, potocznie nazywane hormonami szczęścia, korzystnie wpływają na samopoczucie – poprawiają nastrój, dodają pozytywnej energii i wzbudzają w ludziach chęć obcowania z innymi. Aktywne atrakcje to strzał w dziesiątkę na luźny event firmowy!

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie turnieju piłkarskiego. W końcu piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie! Uwielbiają ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety oraz dzieci. Firmowe rozgrywki zaszczepią w pracownikach odrobinę zdrowej rywalizacji, która może pozytywnie wpłynąć na ich codzienną pracę. Sportowe emocje rozładują napięcia, dodadzą pracownikom odwagi i zapewnią potężną dawkę wyśmienitej zabawy.

Wśród innych ciekawych atrakcji sportowych wymienimy:

 • turniej minigolfa, który może być równie ekscytujący co mecz piłki nożnej,
 • wyjazd na survivalowy obóz lub trening na poligonie wojskowym, czyli coś idealnego dla osób żądnych przygód i ekscytujących emocji,
 • wyjście do parku linowego, by sprawdzić swoje możliwości na tych prostych i nieco bardziej skomplikowanych i wymagających trasach,
 • spływ kajakowy lub pontonowy,
 • rajd rowerowy,
 • piesze wycieczki po okolicy,
 • podchody i inne gry terenowe,
 • wyjście do parku trampolin.

Team buildingowe atrakcje na eventy firmowe

Często głównym celem eventów firmowych jest team building. Team building to forma integracji, której celem jest zbudowanie silnego, zgranego zespołu pracowników i wyposażenie ich w cenne umiejętności, przydatne w codziennej pracy. Dzięki zabawom team buildingowym pracownicy poznają swoje słabe i mocne strony, a także uczą się aktywnego słuchania, sprawnej komunikacji i współpracy. Zadania team building to świetne wsparcie pracy zespołu na co dzień!

Jedną z ciekawych gier z elementami team buildingu są firmowe igrzyska olimpijskie, czyli drużynowa rywalizacja w rozmaitych konkurencjach. Uczestnicy mogą zmierzyć się w sztafecie, biegu w workach czy ślepym torze przeszkód. Dobra kondycja i spryt nie gwarantują zwycięstwa w zawodach. Żeby wygrać, trzeba wykazać się niemałym zaangażowaniem. Uczestnicy zabawy muszą postawić na sprawną komunikację, współpracę i dobrą organizację. Firmowe igrzyska łączą integrację z wyśmienitą zabawą i aktywnością fizyczną.

Inne ciekawe gry team buildingowe to: budowa maszyny Goldberga, zabawa scenariuszowa, drużynowy turniej kulinarny, rysowanie łączone, wspólna historia.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Czym są marketingowe eventy firmowe?

Event marketing to jedno z najważniejszych narzędzi wspomagających komunikację marketingową. Jest to swoiste wykorzystanie potencjału eventów firmowych do realizacji konkretnych celów biznesowych przedsiębiorstwa. Ów celem może być efektywny launch produktu czy zwiększenie sprzedaży konkretnej usługi. Event marketing bazuje na bezpośrednim kontakcie klientów z marką.

Jakie korzyści daje event marketing? Przede wszystkim umożliwia firmie wszechstronny rozwój. Jest świetnym sposobem na promocję marki i jej produktów (szczególnie nowych) i ułatwia wejście na nowy rynek. Jest świetnym wsparciem dla komunikacji z grupą docelową – ułatwia budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami, podnosi świadomość marki wśród potencjalnych odbiorców, a także zwiększa szanse na pozyskanie nowych klientów. Dobrze prowadzony event marketing może przełożyć się na poprawę lub wzmocnienie wizerunki marki, poprawę jej rentowności i zwiększenie udziału w rynku.

Jak zorganizować efektywny firmowy event marketingowy? Przede wszystkim trzeba ustalić cel wydarzenia. Określenie punktu docelowego ułatwia wybór formy i charakteru eventu, a także umożliwia rzeczywistą ocenę efektów całego przedsięwzięcia.

Drugą ważną kwestią jest szczegółowa charakterystyka grupy docelowej. Warto skupić się na motywacjach odbiorców, czyli na tym, co zachęci ich do wzięcia udziału w evencie i sprawi, że zaangażują się w trakcie jego trwania. Wśród motywacji klientów najczęściej wymienia się korzyści osobiste, czyli uczestnictwo w czymś wyjątkowym i ekskluzywnym, szansa na zdobycie nagrody czy wyróżnienia.

W następnej kolejności należy:

 • stworzyć brief, zawierający najważniejsze informacje o planowanym przedsięwzięciu,
 • przygotować scenariusz eventu marketingowego,
 • zaplanować promocję – w zależności od grupy docelowej może być to promocja w social mediach, telewizji itp.,
 • zorganizować patronatów medialnych – media pomogą nagłośnić wydarzenie i podniosą jego rangę.
commplace.pl/agencja-eventowa/

Jak zorganizować jubileuszowy event firmowy?

Jubileusz firmy to wyjątkowe wydarzenie! Okrągła rocznica rozpoczęcia działalności świadczy o jej stabilnej pozycji na rynku i dobrym kierunku rozwoju. To swoiste potwierdzenie, że przedsiębiorstwo dobrze radzi sobie na rynku. To także doskonały moment na podsumowania i snucie planów na przyszłość biznesu.

Jubileuszowy event firmowy powinien być czymś niepowtarzalnym, niezapomnianym, wypełnionym po brzegi wyjątkowymi atrakcjami. Jaką formę wydarzenia wybrać?

Świetnym rozwiązaniem jest organizacja klasycznego bankietu, składającego się z dwóch części:

 • oficjalnej, podczas której szefostwo, partnerzy biznesowi czy pracownicy będą mogli wygłosić swoje przemowy,
 • swobodniejszej z tańcem i dobrą zabawą w roli głównej.

Na eleganckiej gali jubileuszowej powinny rządzić subtelne dekoracje, starannie dobrane menu i spokojna oprawa muzyczna.

Organizację jubileuszu warto zacząć z dużym wyprzedzeniem, by w spokoju dopracować każdy element wydarzenia i zaoszczędzić sobie mnóstwo niepotrzebnego stresu, który jest nieodłącznym towarzyszem planowania imprez last minute.

Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca. Podczas poszukiwań idealnej lokalizacji warto zwrócić uwagę na:

 • wygląd sali i dopasowanie obiektu do wybranej formy eventu,
 • liczbę zaproszonych gości,
 • dostępność miejsc noclegowych i parkingowych,
 • odległość obiektu od centrum miasta,
 • dostępność parkietu i sceny,
 • dostępność zaplecza gastronomicznego,
 • zaplecze techniczne, tj. nagłośnienie, rzutniki, oświetlenie.

Na firmowym evencie jubileuszowym nie może zabraknąć ciekawych atrakcji, które zapewnią gościom moc pozytywnych wrażeń. W zależności od charakteru wydarzenia może być to pokaz taneczny, koncert, pokaz live cooking itp.

Na wydarzenie warto zaprosić fotografa, który upamiętni te piękne chwile na zdjęciach, a także konferansjera, który zadba o prawidłowy przebieg eventu.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt