Nawigacja

Eventy firmowe – krótki poradnik, jak je zorganizować

Imprezy firmowe
Eventy firmowe – krótki poradnik jak je zorganizować

Imprezy firmowe znane również jako eventy firmowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne, dzięki zauważeniu szeregu korzyści, które ze sobą niosą. To już nie tylko gry zespołowe oraz zabawa do białego rana, ale również przemyślana komunikacja i osiąganie celów biznesowych. Posiadając swoją firmę pewnie się zastanawiasz, czy eventy firmowe mają sens? W jaki sposób je zorganizować? Od czego zacząć? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Eventy firmowe to wydarzenia organizowane i sponsorowane przez pracodawcę. Głównym założeniem jest integracja pracowników, partnerów biznesowych i klientów – tych obecnych i potencjalnych. Oczywiście, nie są to jedyne cele, dla których się je organizuje. Wydarzenie może skupiać się na nauce pracy w grupie albo rozwiązywaniu konfliktów i rozluźnieniu atmosfery.

Centrum Szkoleniowo-Eventowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Po co organizować eventy firmowe?

Jeszcze kilka lat temu wielu właścicieli firm zastanawiało się nad sensem eventów firmowych. Aktualnie każdy dobrze wie, jak wiele korzyści niosą ze sobą takie imprezy. Każdy pracodawca zdaje sobie sprawę, że wydajność pracowników jest tak dobra, jak ich samopoczucie i wzajemne relacje. Eventy firmowe mogą być doskonałym sposobem na integrację i przyniosą wymierne korzyści podczas wykonywania codziennych obowiązków. Zachęcają do dalszej pracy i osiągania wspólnych celów, pozwalają nawiązać nowe relacje między pracownikami, a co najważniejsze – są doskonałą odskocznią od codziennych obowiązków, które często bywają stresujące.

Centrum Szkoleniowo-Eventowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Po co więc organizować eventy firmowe? Pracownik powinien czuć związek z firmą, dla której pracuje. Najlepiej, by czuł się potrzebny i doceniony. By tak było, musi widzieć, że pracodawca nie tylko wymaga, ale i chce dać coś od siebie. Najlepszym bonusem są wyjazdowe eventy firmowe. Oczywiście można je zorganizować także w miejscu pracy, zamawiając catering. Lepiej jednak całe wydarzenie przenieść do hotelu, który zapewni profesjonalną obsługę. Warto bowiem pamiętać, że spotkanie czy impreza poza siedzibą firmy nada eventowi wyższą rangę i sprawi, że na dłużej zapadnie on w pamięć załodze czy klientom.

Olimpiada firmowa – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Atrakcje na event firmowy

Jeśli chodzi o pomysły na atrakcje na event firmowy, to w zasadzie jest ich nieskończona ilość. Lista zawsze pozostaje otwarta i w zależności od potrzeb i preferencji klienta można przygotować zupełnie inne, nowe projekty gier i zabaw integracyjnych. Są to tak zwane „imprezy szyte na miarę”, bardziej spersonalizowane i dopasowane do oczekiwań danej firmy. Można oczywiście też „wymieszać” wiele różnych pomysłów i maksymalnie wypełnić uczestnikom czas atrakcjami na event firmowy. Ale dajmy im też czas na to, by mogli spokojnie chłonąć atmosferę miejsca, w którym się znaleźli, a także cieszyć się wynikami wygranych konkursów i otrzymanymi nagrodami.

Okazje do świętowania

Zawsze w firmie znajdzie się powód, dla którego warto zorganizować eventy firmowe. Nie ma żadnych z góry narzuconych ram, kiedy warto to zrobić. Jeśli pracodawca czuje, że opłaca się zorganizować event, po prostu powinien to zrobić. Wśród najpopularniejszych powodów do świętowanie można wskazać:

 • wydarzenia firmowe i konferencje – dzięki nim możemy nauczyć się czegoś nowego, wysłuchać ciekawych prelekcji czy wykładów;
 • jubileuszowe party i podziękowania dla pracowników – dzięki takim wydarzeniom pracownicy identyfikują się z firmą, czują się doceniani;   
 • imprezy integracyjne dla pracowników – to okazja do poznania się i oderwania od codziennych obowiązków. Koleżanki i kolegów z pracy można zobaczyć od innej strony niż ta służbowa. Ćwiczenia na współpracę w zespole – warto je zorganizować podczas imprezy integracyjnej;
 • nauka pracy w zespole – w tej sytuacji warto wykorzystać zabawy team buildingowe. Doskonale jednoczą zespół, uczą komunikacji w grupie oraz wspólnego rozwiązywania zadań.
Commplace agencja PR
Organizacja imprez – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

To najpopularniejsze, ale nie jedyne powody, do organizacji tego typu wydarzeń. Warto je potraktować jako narzędzie do realizacji z góry założonych celów i pod tym kątem zaplanować przebieg imprezy.

Organizacja eventów firmowych – kiedy warto?  

Z jakich jeszcze powodów warto organizować eventy firmowe? Jednym z nich może być chęć podziękowania kontrahentom. Warto pamiętać o starych klientach. Event firmowy to oczywiście także okazja dotarcia do nowych klientów. A nowi klienci oznaczają nowe rynki zbytu i nowe możliwości. W czasie imprezy firmowej jest okazja, by w mniej formalnej atmosferze omówić warunki współpracy. Nawiązanie kontaktów z nowym partnerem to zawsze dobra okazja do organizacji firmowego eventu. Także wprowadzenie na rynek nowego produktu lub wdrażanie nowych usług można uczcić eventem. 

Organizacja imprez firmowych

Zadzwoń: 607 144 511 lub 607 144 480

W przypadku eventu, na który zaprosimy kadrę kierowniczą, możemy zorganizować trening zdolności interpersonalnych zarządzania zespołem. To naprawdę istotny aspekt funkcjonowania firmy. Wszyscy wiemy, że szef, który nie potrafi zarządzać i dogadywać się z personelem, może zniweczyć wysiłki najlepszego nawet zespołu. Podczas takiego spotkania można też dokonać podsumowania efektów działań kierownictwa firmy i przedstawić nową strategię jej funkcjonowania.

Zabawy na event firmowy

Jakie zabawy na event firmowy warto przygotować i zorganizować? To, czy zechcemy skupić się na team buildingu czy też dać po prostu pracownikom chwilę wytchnienia, będzie decydować o tym, jakie zabawy na event firmowy przygotujemy. Zabawy wymagające współpracy poprawią komunikację w załodze. Zabawy na event firmowy pozwalające przebrać się za postać z jakiejś epoki albo wcielić w konkretną postać z filmu czy książki lub gry dadzą szansę na wyrażenie samego siebie.

A może zespół potrzebuje nieco adrenaliny, żeby odreagować lub naładować się do działania pozytywną energią? Wtedy można zaproponować na przykład zabawy na event firmowy nieco bardziej ekstremalne, jak rajd off road, rafting, downhill albo lot balonem.

Ciekawie poprowadzone warsztaty różnego typu to eventowy pewniak. Warsztaty gotowania to przede wszystkim wspólna zabawa i uczta dla podniebienia. Filmowe, taneczne albo teatralne prowadzone przez aktorów albo profesjonalistę, który na co dzień z nimi pracuje, to niesamowite wyzwolenie wewnętrznego potencjału i energii. Warsztaty fotograficzne, malarskie, konstruktorskie to pobudzenie naszej wyobraźni i kreatywności. Może właśnie idąc tym tropem, dobierzmy zabawy na event firmowy dla naszej grupy?

Eventy firmowe – zalety

Jeśli chodzi o eventy firmowe – zalety, jest ich naprawdę wiele. Oczywiście każdy event firmowy jest inny, lecz to, co je łączy to budowanie relacji. Różnorakich – albo wewnątrz grupy, albo między pracownikami a pracodawcą, a także między firmą i klientami. Oczywiste przecież, że im więcej czasu ludzie ze sobą spędzają, tym większą przestrzeń na zawieranie różnorodnych znajomości zyskują. Wiadomo, że w pracy spędzamy naprawdę dużo czasu, jednak w firmie często nie ma warunków do budowania relacji.

Eventy firmowe – krótki poradnik jak je zorganizować
Eventy firmowe

A eventy firmowe dają nam okazję do opowiadania o swoich zainteresowaniach i pasjach. Aby się „otworzyć”, potrzebny jest nie tylko czas, lecz także zaufanie do reszty zespołu. A trudno je wypracować w natłoku codziennych zadań. Zmniejszenie dystansu, pokazanie się z innej, trochę prywatnej strony – oto zalety uczestnictwa w eventach firmowych. „Ludzka twarz” szefa nieraz pozwala inaczej spojrzeć na niego i jego wymagania. Relacje międzyludzkie w zespole są nie do przecenienia!

Zgrany zespół – podstawa sukcesu

Nauka współpracy i doskonalenie kompetencji interpersonalnych to kolejna korzyść wyniesiona ze spotkań i wyjazdów firmowych. Zbudowanie zgranego zespołu nie jest rzeczą łatwą. Wspólne zabawy i rekreacja sprawiają, że więzi pomiędzy ludźmi się zacieśniają. Praca z osobami, do których czujemy sympatię, z którymi coś nas łączy – na przykład wspomnienia z zabawy w detektywów – wydaje się nam łatwiejsza. A gdy pojawiają się problemy, łatwiej o nich porozmawiać i poszukać rozwiązania – wspólnie! To wszystko bezpośrednio przekłada się na efektywność w pracy. Widać więc, że zalety eventów firmowych są bezdyskusyjne.

Eventy firmowe – pamiętaj o atrakcjach dla uczestników

Dobra zabawa jest podstawą każdego wydarzenia, dlatego warto szczególnie skupić się na części rozrywkowej. Kto z nas nie marzy o chwili zapomnienia podczas szampańskiej zabawy? Atrakcje na event firmowy powinny zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy, a więc nie mogą być nudne, krępujące czy zbyt wymagające pod względem fizycznym. Najlepiej poświęcić chwilę na przejrzenie listy zaproszonych uczestników i dopiero na podstawie tej analizy wybrać odpowiednie atrakcje dla naszego zespołu czy kontrahentów.

Jak zorganizować event firmowy?

Organizacja imprez integracyjnych na pierwszy rzut oka może wydawać się trudna. Ale tak naprawdę wcale taka być nie musi. Zacznijmy od przygotowania dobrego planu. Gdy rozpiszemy, jak zorganizować imprezę firmową krok po kroku, to zadanie nie będzie już takie skomplikowane. Zawsze też można rozdzielić czynności do zrobienia na kilka osób albo skorzystać z usług agencji eventowej, która zrobi wszystko za nas.

Event firmowy?

My wiemy, jak go zorganizować!

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie celu imprezy firmowej. Gdy będziemy dokładnie wiedzieć, po co robimy event, łatwiej nam będzie ustalić dalsze szczegóły. Musimy zdecydować, czy ma być to impreza integracyjna lub szkolenie dla pracowników. A może spotkanie biznesowe z kontrahentami albo prezentacja nowego produktu firmy? Każde z nich ma inną specyfikę i na inne rzeczy należy zwrócić szczególną uwagę. 

W przypadku firmowej imprezy integracyjnej będzie to team building. Należy wtedy zaplanować na przykład odpowiednie ćwiczenia i zabawy na poprawę komunikacji i współpracy w grupie. W przypadku promocji nowego produktu albo konferencji branżowej ważne będzie odpowiednie nagłośnienie takiego wydarzenia w mediach i uzyskanie jak największego rozgłosu.

Imprezy integracyjne

Kolejnym krokiem powinno być, choćby ramowe, ustalenie budżetu, jakim będziemy dysponować. Odpowiednio wysoki fundusz da nam możliwość organizacji eventu w atrakcyjnym miejscu i zapewnienia wielu ciekawych atrakcji. Przy mniejszym budżecie prawdopodobnie trzeba będzie wysłać więcej zapytań i poświęcić nieco więcej czasu na znalezienie ewentualnych podwykonawców.

Wybór miejsca na imprezę firmową to kolejny punkt na naszej liście. Postarajmy się, żeby lokalizacja była na tyle ciekawa, że już sam wyjazd tam będzie jawił się wszystkim pracownikom jako nie lada atrakcja.

Musimy też określić liczbę osób, które wezmą udział w naszym evencie firmowym. A żeby zapewnić jak największą frekwencję pamiętajmy, żeby wybrać odpowiedni termin na imprezę firmową. To znaczy taki, żeby nie kolidował z prywatnymi planami większości pracowników. Czyli mówiąc wprost, unikajmy długich weekendów, wakacji i świąt. 

Jaki cel ma firmowy event?

Trzeba też zastanowić się, jaki cel ma firmowy event? Jeśli ma skupiać się na poprawie pracy w grupach, niechaj będą to zabawy zmuszające do współpracy. Eventy organizowane w celach rozrywkowych mogą skupiać się wokół event managerów, którzy dbają o uczestników i ich dobre samopoczucie. Warto też wspomnieć, że atrakcje powinny być dostosowane do miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie. Imprezy na wolnym powietrzu pozwolą na organizację grilla czy ogniska oraz zabaw nastawionych na aktywność fizyczną. Z kolei taka forma rozrywki kompletnie nie sprawdzi się przy eventach organizowanych w sali bankietowej czy restauracji.

Dobrze zaplanuj eventy firmowe

Nie ma znaczenia, w jakim celu organizowany jest event, bo każde wydarzenie trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby impreza była naprawdę udana. Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia wyboru odpowiedniego miejsca. Event firmowy musi mieć z góry określony plan, według którego toczy się zabawa. Trzeba też zamówić jedzenie i zakupić najpotrzebniejsze rzeczy, zwłaszcza jeśli pracodawca planuje wręczyć nagrody w podziękowaniu za pracę albo zorganizować konkurs z nagrodami.

Nie można także zapomnieć o osobach zaproszonych na event. Zarówno wydarzenia kierowane do pracowników, jak i imprezy dla obecnych i potencjalnych klientów, muszą zostać zaplanowane znacznie wcześniej. Im szybciej wszyscy będą poinformowani, tym większa szansa, że pojawią się na evencie. Nie wszyscy są dyspozycyjni w każdy dzień tygodnia i część osób z pewnością będzie musiała uwzględnić imprezę w swoim grafiku.

Diabeł tkwi w szczegółach

Organizacja eventu firmowego to szczególne wydarzenie zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników. Dlatego właśnie podczas planowania należy wziąć pod uwagę każdy, nawet z pozoru najdrobniejszy, szczegół. Lokalizacja, catering i atrakcje – to wszystko wpływa na powodzenie imprezy i jej odbiór przez gości. Jeśli jedzenie okaże się niesmaczne, zabawy nietrafione, a miejsce niezbyt urodziwe… Czy w takim wypadku firma może uznać, że był to dobry event? Raczej nie. Prawdopodobnie to samo pomyślą wszyscy uczestnicy. Co szczególnie ważne – eventy firmowe mogą z różnych przyczyn pójść inaczej, niż zostały zaplanowane. Dlatego szczególnie ważne jest posiadanie planu B, który w razie komplikacji z pewnością uratuje imprezę.

Warto zaufać specjalistom – eventy firmowe

Eventy firmowe – organizacja tego typu spotkań to odpowiedzialne zadanie. Komu je powierzyć? Oczywiście może zająć się tym ktoś z firmy, jednak warto powierzyć to zadanie specjalistom. Dlaczego? Prawdopodobnie oszczędzimy czas i pieniądze, jeśli zajmie się tym osoba z firmy eventowej, mająca duże doświadczenie i odpowiednie kontakty. Sektor MICE w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i wiele firm oferuje swoje profesjonalne usługi w tym zakresie.

Oczywiście znalezienie samego lokum i wybranie odpowiedniego menu nie wydaje się specjalne trudne. Jednak to dopiero początek drogi. Najważniejsze są dodatkowe atrakcje. Ustalenia dotyczące spędzania czasu podczas firmowego eventu zwykle już nie są tak proste.

Agencja eventowa – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

Specjalista z zakresu organizacji eventów podpowie, czy w naszej sytuacji lepiej zorganizować eleganckie przyjęcie, czy może postawić na niezobowiązujące ognisko w ogrodzie? Wybrać paintball czy grę scenariuszową? I czy DJ na eventy firmowe to dobry pomysł? Jeśli sami będziemy decydować o wszystkim, łatwo możemy popełnić błąd. Dopiero doświadczenie, wiedza i kontakty event managerów i animatorów pozwolą bez problemu zapanować nad wszystkim.   

Jubileusz firmowy, Centrum Szkoleniowo-Eventowe, Dwór Korona Karkonoszy

Kilka pomysłów na niezapomniane eventy firmowe

Dzisiejszy odbiorca jest bardzo wymagający. Pragnie wyśmienitej zabawy, nietypowych doświadczeń i pięknych wspomnień. Współczesne eventy firmowe to coś więcej. To nie tylko klasyczne biesiady przy suto zastawionym stole czy tańce do muzyki przygrywanej na żywo przez zamówiony zespół. To wydarzenia pełne pasji i charakteru, ciekawe i ekscytujące, takie, które generują mnóstwo wspaniałych wspomnień. Jak zaplanować wyjątkową imprezę? Liczy się pomysł! Przedstawiamy nasze ulubione propozycje.

Ognisko firmowe

W powietrzu unosi się zapach pieczonych kiełbasek, ciepło bijące od tańczących iskierek ognia przyjemnie ogrzewa ciała, w tle słychać śmiechy i rozmowy gości. A towarzyszy temu radosna melodia przygrywana na gitarze – ognisko to kwintesencja relaksu i dobrej zabawy. Dlaczego tak lubimy ogniska? Bo przywołują nam na myśl miłe wspomnienia z dzieciństwa! Kojarzą nam się ze spokojem, beztroską i szczęściem.

Ognisko to luźne, nieformalne wydarzenie, co czyni je idealnym sposobem na integrację! Taka impreza doskonale rozluźnia atmosferę, umożliwia budowanie przyjacielskich relacji i złapanie kontaktu z osobami, z którymi na co dzień ciągle się mijamy. Bliskość natury stwarza świetne warunki do spokojnego odpoczynku. Wszystkie sprawy związane z codziennymi obowiązkami zostały w firmowych murach. Pracownicy mogą w pełni skupić się na celebrowaniu wolnego czasu we wspólnym towarzystwie. Ognisko integracyjne to strzał w dziesiątkę!

Ognisko integracyjne jako jeden z pomysłów na integrację

Event firmowy „skrojony na miarę” 

Oczywiście typ organizowanego przez nas eventu zależy przede wszystkim od celu, jaki chcemy osiągnąć. Impreza w stylu lat 20. tak znacząco różni się od zabawy w paintball, że właściwie trudno je porównywać pod kątem zalet i wad. Musimy sobie uświadomić, co chcemy osiągnąć, organizując dany event firmowy? Dla kogo go organizujemy? Kto ma być uczestnikiem? Zależy nam raczej na szkoleniu, czy rozrywce? Dopiero odpowiedzi na te pytania pozwolą nam przygotować event „skrojony na miarę”. Z całą pewnością jednak Dolny Śląsk to wymarzone miejsce na eventy firmowe, bez względu na ich rodzaj.

Kilkudniowy event firmowy

A co, gdyby tak, zamiast klasycznej imprezy, zorganizować kilkudniowy wyjazd firmowy w ciekawe miejsce? Nikt przecież nie powiedział, że event firmowy musi trwać tylko jeden wieczór! Wyjazd pełen atrakcji to gwarancja wyśmienitej zabawy i świetny sposób na odprężenie. Organizując wyjazd dla swoich pracowników czy klientów biznesowych, poprawisz lub ugruntujesz swój dobry wizerunek jako pracodawcy/partnera. To z pewnością korzystnie przełoży się na dalszą współpracę.

Kluczowe znaczenie w organizacji wyjazdu firmowego ma miejsce. Postaw na spokojną lokalizację, w której goście będą mogli odpocząć od miejskiego zgiełku i chociaż na chwilę zapomnieć o obowiązkach i szarej codzienności. Świetnym kierunkiem na wyjazd firmowy są Karkonosze. Malownicze pasma górskie, klimatyczne doliny, bujna roślinność, wyjątkowe pomniki przyrody i świeże powietrze – Karkonosze mają w sobie coś niesamowitego. Coś, co przyciąga miłośników natury, osoby wrażliwe na prawdziwe piękno i tych, którzy szukają odpoczynku od codzienności.

imprezy integracyjne

Gdzie na event?

Hotel na wyjazd powinien być zadbany, elegancki i odpowiednio dostosowany do eventów firmowych. My, jako profesjonalna agencja eventowa, organizujemy wydarzenia dla firm w naszym własnym Centrum Eventowo-Szkoleniowym – Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce. Jest to piękny hotel butikowy usytuowany nieopodal Karpacza, tuż u podnóża zapierających dech w piersiach karkonoskich szczytów. Zapewniamy zakwaterowanie w komfortowo urządzonych apartamentach, oferujemy smaczne wyżywienie przygotowywane w duchu idei slow food i gwarantujemy wspaniałą rozrywkę, która urozmaici każdy wyjazd firmowy.

Commplace.pl/agencja-eventowa/

Festyn rodzinny – event w plenerze

Jeśli chcesz zorganizować wydarzenie dla pracowników, partnerów biznesowych i klientów, postaw na imprezę plenerową! Nie będzie ograniczać Cię przestrzeń, dzięki czemu w evencie będzie mogło uczestniczyć wiele osób.

Impreza w plenerze

Na evencie firmowym nie może zabraknąć ciekawych atrakcji – dla dorosłych i dla najmłodszych. Możesz zaplanować koncert wielkiej gwiazdy lub lokalnego wokalisty, pokaz tańca, stand-up, kabaret bądź inne show, które dostarczy uczestnikom moc pozytywnych wrażeń. Skoro impreza plenerowa, to dobrym pomysłem jest zorganizowanie turnieju piłkarskiego czy innych drużynowych konkurencji oraz ekscytujących konkursów z nagrodami. Najmłodsi uczestnicy wydarzenia z pewnością ucieszą się z nadmuchiwanego placu zabaw i kącików kreatywnych. Możesz też zatrudnić animatora, który zajmie się dziećmi.

Ważnym elementem eventu firmowego w formie rodzinnego festynu jest catering. Event w plenerze to doskonała okazja do zorganizowania ogniska lub grilla. Świetnie sprawdzą się również food trucki z różnymi przekąskami, na przykład z burgerami, hot dogami, goframi, lodami itp.

DJ na event firmowy Jelenia Góra

Oprawa muzyczna to bardzo ważna część w zasadzie każdej imprezy firmowej. Doświadczenie uczy, że jeśli nie zadba o nią organizator eventu, to i tak zawsze znajdzie się ktoś z przenośnym głośnikiem. Taki DJ amator na własną rękę będzie próbował rozkręcać imprezę, lecz niekoniecznie mu się to uda. Lepiej jest zawczasu o tym pomyśleć i na event firmowy zaprosić profesjonalistę lub zespół muzyczny, który zagra na żywo. W trakcie bardzo oficjalnych spotkań może to być na przykład kwartet smyczkowy. Ale w mniej formalnych sytuacjach wystarczy DJ na event firmowy. Jelenia Góra i jej okolice to istne zagłębie pałaców, dworków i hoteli świadczących usługi eventowe. Stąd też sporo jest takich usług. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę DJ na event firmowy Jelenia Góra. Warto jednak sprawdzić rekomendacje i opinie o danym wykonawcy. Najbezpieczniej jest po prostu skorzystać z wypróbowanych podwykonawców organizatora imprezy albo lokalnej agencji eventowej.

imprezy integracyjne
Centrum Szkoleniowo-Eventowe, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Event z motywem przewodnim

Tematyczny event firmowy to wspaniały pomysł na integrację. Motyw przewodni jest czymś, co spaja całe wydarzenie, nadaje mu niepowtarzalny charakter i przenosi uczestników w wyjątkowy świat, pełen dobrej zabawy, pozytywnej energii i pasjonujących emocji. Tylko jak zorganizować event w określnym temacie?

Eventy firmowe z motywem przewodnim

Naszą pierwszą propozycją jest event firmowy w stylu amerykańskim. USA to rozległy kraj, w którym przeplatają się różne kultury, style i sposoby życia. To właśnie tam luksusowe domy na hollywoodzkich szczytach zderzają się z preriową rzeczywistością Dzikiego Zachodu, rozległymi, zielonymi polami w Montanie, tropikalną, hawajską atmosferą i wielkimi, nowojorskimi biurowcami. Ameryka jest niesamowicie ciekawa, co czyni ją doskonałą inspiracją do stworzenia niebanalnego motywu przewodniego na imprezę firmową.

Zabawa karnawałowa w stylu weneckim

Możesz zorganizować wystawne przyjęcie przypominające prawdziwy bankiet prosto z amerykańskiej stolicy filmowej. Albo egzotyczną imprezę z tańcem hula i drinkami w orzechach kokosowych. Lub swojską biesiadę w miejscu stylizowanym na westernowy saloon, czy też szalone wydarzenie inspirowane epickimi imprezami odbywającymi się w amerykańskich college’ach.

A co, gdyby tak cofnąć się w czasie i na jeden wieczór przenieść do szalonych lat 60.? Lata 60. XX wieku to wyjątkowy czas, wypełniony szczęściem, radością i kolorem. Na imprezie firmowej w takim stylu nie może zabraknąć kwiatów, barwnych dekoracji oraz znanego i lubianego rock’n’rolla. Oczywiście powinien obowiązywać odpowiedni dress code. Dzwony, koszule w kwieciste wzory i lenonki to must have!

Inne pomysły na tematyczne eventy firmowe

 • Bollywood, czyli barwne i wesołe wydarzenie z obłędnie aromatycznymi, wyśmienitymi indyjskimi potrawami, hinduskimi strojami i tradycyjnym tańcem będącym kwintesencją szczęścia i płomiennego uczucia,
 • włoska kolacja z dobrą pizzą, wykwintnym winem i największymi hitami z Półwyspu Apenińskiego, takimi jak Felicità czy Volare,
 • steampunkowa impreza z niesamowitymi strojami w wiktoriańskim stylu,
 • Oktoberfest, czyli prawdziwe święto piwa w polskiej wersji.

Popularne atrakcje na eventy firmowe – fotobudka i muzyka na żywo

Na eventach firmowych nie może zabraknąć wyjątkowych atrakcji. Wybór odpowiednich zabaw to połowa sukcesu! To właśnie dzięki nim firmowe przyjęcia są niepowtarzalne!

Jedną z najpopularniejszych atrakcji eventowych jest fotobudka. Dzięki niej impreza na długo pozostanie w pamięci gości! Fotobudka albo fotolustro na event firmowy umożliwiają bowiem uchwycenie na zdjęciach tych wszystkich magicznych, a często także zabawnych chwil, spędzonych ze współpracownikami podczas eventu firmowego. Podczas robienia zdjęć można wykorzystać ciekawe gadżety, które stworzą niesamowitą scenerię i dostarczą mnóstwo powodów do śmiechu. Fotolustro, w odróżnieniu od klasycznej fotobudki, gwarantuje doskonałą jakość zdjęć całych postaci, a nie tylko twarzy czy torsów.

Fotolustro na event firmowy

Jak to działa? Wystarczy po prostu stanąć przed lustrem i pozować. „Magiczny” głos z lustra poprowadzi uczestników zabawy przez wszystkie etapy robienia zdjęć. Gdy skończymy zabawę, powierzchnia lustra zamieni się w ogromny dotykowy tablet. Wtedy zdjęcie można dodatkowo podpisać, opatrzyć emotikonami czy jakimiś dowcipnymi komentarzami. A następnie wysłać sobie lub znajomym na maila lub opublikować na portalach społecznościowych. Albo wydrukować i zachować wspomnienia z imprezy w tej właśnie postaci.

 

Druga na naszej liście atrakcji jest muzyka na żywo. Event firmowy bez muzyki byłby nudny! Przyjemne melodie są nieodłącznym elementem takich wydarzeń. Muzyka wprawia w doskonały nastrój, dodaje pozytywnej energii i zachęca do zabawy na parkiecie. Muzyczna rozrywka może przybrać najróżniejsze formy – od klasycznych koncertów, przez występy zespołów muzycznych, aż do wystąpień profesjonalnych DJ-ów. Atrakcję muzyczną dobierz do charakteru wydarzenia.

Dużą popularnością wśród organizatorów eventów firmowych cieszą się także pokazy artystyczne. Wśród nich wyróżnimy:

 • występy tancerzy,
 • pokazy barmańskie,
 • pokazy iluzjonistów,
 • występy kabareciarzy.
Imprezy integracyjne krok po kroku
Zbiornik Sosnówka k. Karpacza – Dwór Korona Karkonoszy

Sportowe atrakcje na eventy firmowe

Czy wiesz, że już 30 minut aktywności fizycznej zwiększa wydzielanie endorfin? Endorfiny, potocznie nazywane hormonami szczęścia, korzystnie wpływają na samopoczucie. Poprawiają nastrój, dodają pozytywnej energii i wzbudzają w ludziach chęć obcowania z innymi. Aktywne atrakcje to strzał w dziesiątkę na luźny event firmowy!

Świetnym pomysłem jest zorganizowanie turnieju piłkarskiego. W końcu piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie! Uwielbiają ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety oraz dzieci. Firmowe rozgrywki zaszczepią w pracownikach odrobinę zdrowej rywalizacji, która może pozytywnie wpłynąć na ich codzienną pracę. Sportowe emocje rozładują napięcia, dodadzą pracownikom odwagi i zapewnią potężną dawkę wyśmienitej zabawy.

Atrakcje sportowe

Wśród innych ciekawych atrakcji sportowych wymienimy:

 • turniej minigolfa, który może być równie ekscytujący co mecz piłki nożnej,
 • wyjazd na survivalowy obóz lub trening na poligonie wojskowym, czyli coś idealnego dla osób żądnych przygód i ekscytujących emocji,
 • rajdy quadami,
 • wyjście do parku linowego, by sprawdzić swoje możliwości na tych prostych i nieco bardziej skomplikowanych i wymagających trasach,
 • spływ kajakowy lub pontonowy,
 • rajd rowerowy,
 • piesze wycieczki po okolicy,
 • podchody i inne gry terenowe,
 • wyjście do parku trampolin.

Team buildingowe atrakcje na eventy firmowe

Często głównym celem eventów firmowych jest team building. Team building to forma integracji, której celem jest zbudowanie silnego, zgranego zespołu pracowników i wyposażenie ich w cenne umiejętności, przydatne w codziennej pracy. Dzięki zabawom team buildingowym pracownicy poznają swoje słabe i mocne strony, a także uczą się aktywnego słuchania, sprawnej komunikacji i współpracy. Zadania team building to świetne wsparcie pracy zespołu na co dzień!

Budowa maszyny Goldberga

Jedną z ciekawych gier z elementami team buildingu są firmowe igrzyska olimpijskie, czyli drużynowa rywalizacja w rozmaitych konkurencjach. Uczestnicy mogą zmierzyć się w sztafecie, biegu w workach czy ślepym torze przeszkód. Dobra kondycja i spryt nie gwarantują zwycięstwa w zawodach. Żeby wygrać, trzeba wykazać się niemałym zaangażowaniem. Uczestnicy zabawy muszą postawić na sprawną komunikację, współpracę i dobrą organizację. Firmowe igrzyska łączą integrację z wyśmienitą zabawą i aktywnością fizyczną.

Inne ciekawe gry team buildingowe to: budowa maszyny Goldberga, zabawa scenariuszowa, drużynowy turniej kulinarny, rysowanie łączone, wspólna historia.

Commplace.pl/agencja-eventowa/

Gwiazda na event firmowy

Jak uświetnić event firmowy? To pytanie często zadają sobie organizatorzy, zwłaszcza jeśli zależy im na podkreśleniu rangi wydarzenia. Znana i ceniona osoba, zespół muzyczny lub grupa kabaretowa z pewnością sprawią dużą radość uczestnikom eventu. I pamiętajmy, że nie chodzi tylko o celebrytów, choć to oni przyciągają największą uwagę.

W przypadku imprez branżowych taką postacią mogą być osoby bardzo cenione w danym środowisku albo te, które odniosły największy sukces w branży. Dla przykładu, na konferencji medycznej raczej większą uwagą i estymą będzie się cieszył odkrywca nowej metody leczenia niż lokalna gwiazda pop. Ale możemy też trafić w gusta uczestników eventu firmowego zapraszając na przykład gwiazdę sportu albo autora tak modnych obecnie poradników kulinarnych, ogrodniczych czy wnętrzarskich.

Gwiazda turniejów kulinarnych, Centrum Szkoleniowo-Eventowe, Dwór Korona Karkonoszy

A zatem, czy gwiazda na event firmowy to dobry pomysł? Owszem, jeśli przewidujemy dużo wolnego czasu dla uczestników tak, aby faktycznie mogli się przygotować na takie spotkanie, a po oficjalnej części się nim delektować, dyskutować o nim, wymienić wrażeniami. Obecność znanego blogera czy influencera może sprawić, że pracownicy poczują się kimś wyjątkowym. Jednak warto pamiętać, że taki event firmowy nie może też przebiegać w zbyt sztywnej atmosferze. Nie każdy musi być zachwycony osobowością albo talentem naszej gwiazdy czy „gwiazdeczki”. Dajmy szansę takim osobom na alternatywne spędzanie czasu. I nie chodzi tu o całkiem inną atrakcję, lecz na przykład o możliwość skorzystania z uroków choćby sali klubowej i ciepła kominka albo podziwiania wspaniałego ogrodu.

Impreza firmowa Dolny Śląsk

Warto jeszcze zaznaczyć, że event firmowy niekoniecznie musi oznaczać kosztowną imprezę. Może przybrać różnorakie formy. Czasem wystarczy kameralne spotkanie, nawet w miejscu pracy, z cateringiem. Albo piknik czy ognisko gdzieś niedaleko firmy. Choć oczywiście wyjazd w jakieś ciekawe miejsce, impreza w zabytkowym kurorcie będzie bardziej ceniona przez pracowników. Pozwoli im mieć nadzieję, że wytężona praca całego zespołu zaowocuje kolejnym atrakcyjnym eventem firmowym – może właśnie na Dolnym Śląsku?

Czym są marketingowe eventy firmowe?

Event marketing to jedno z najważniejszych narzędzi wspomagających komunikację marketingową. Jest to swoiste wykorzystanie potencjału eventów firmowych do realizacji konkretnych celów biznesowych przedsiębiorstwa. Owym celem może być efektywny launch produktu czy zwiększenie sprzedaży konkretnej usługi. Event marketing bazuje na bezpośrednim kontakcie klientów z marką.

Jakie korzyści daje event marketing? Przede wszystkim umożliwia firmie wszechstronny rozwój. Jest świetnym sposobem na promocję marki i jej produktów (szczególnie nowych) i umożliwia wejście na nowy rynek. Jest świetnym wsparciem dla komunikacji z grupą docelową – ułatwia budowanie i utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami, podnosi świadomość marki wśród potencjalnych odbiorców, a także zwiększa szanse na pozyskanie nowych klientów. Dobrze prowadzony event marketing może przełożyć się na poprawę lub wzmocnienie wizerunki marki, poprawę jej rentowności i zwiększenie udziału w rynku.

Event marketingowy

Jak zorganizować efektywny firmowy event marketingowy? Przede wszystkim trzeba ustalić cel wydarzenia. Określenie punktu docelowego ułatwia wybór formy i charakteru eventu, a także umożliwia rzeczywistą ocenę efektów całego przedsięwzięcia.

Drugą ważną kwestią, jedli chodzi o event marketingowy, jest szczegółowa charakterystyka grupy docelowej. Warto skupić się na motywacjach odbiorców, czyli na tym, co zachęci ich do wzięcia udziału w evencie i sprawi, że zaangażują się w trakcie jego trwania. Wśród motywacji klientów najczęściej wymienia się korzyści osobiste, czyli uczestnictwo w czymś wyjątkowym i ekskluzywnym, szansa na zdobycie nagrody czy wyróżnienia.

W następnej kolejności należy:

 • stworzyć brief, zawierający najważniejsze informacje o planowanym przedsięwzięciu,
 • przygotować scenariusz eventu marketingowego,
 • zaplanować promocję – w zależności od grupy docelowej może być to promocja w social mediach, telewizji itp.,
 • pozyskać patronów medialnych – media pomogą nagłośnić wydarzenie i podniosą jego rangę.

Jak zorganizować jubileuszowy event firmowy?

Jubileusz firmy to wyjątkowe wydarzenie! Okrągła rocznica rozpoczęcia działalności świadczy o jej stabilnej pozycji na rynku i dobrym kierunku rozwoju. To swoiste potwierdzenie, że przedsiębiorstwo dobrze radzi sobie na rynku. To także doskonały moment na podsumowania i snucie planów na przyszłość biznesu.

Bankiet firmowy

Jubileuszowy event firmowy powinien być czymś niepowtarzalnym, niezapomnianym, wypełnionym po brzegi wyjątkowymi atrakcjami. Jaką formę wydarzenia wybrać?

Świetnym rozwiązaniem jest organizacja klasycznego bankietu, składającego się z dwóch części:

 • oficjalnej, podczas której szefostwo, partnerzy biznesowi czy pracownicy będą mogli wygłosić swoje przemowy,
 • swobodniejszej, już z tańcem i dobrą zabawą w roli głównej.

Na eleganckiej gali jubileuszowej powinny rządzić subtelne dekoracje, starannie dobrane menu i spokojna oprawa muzyczna.

Jubileusz firmowy

Organizację jubileuszu warto zacząć z dużym wyprzedzeniem, by w spokoju dopracować każdy element wydarzenia i zaoszczędzić sobie mnóstwo niepotrzebnego stresu, który jest nieodłącznym towarzyszem planowania imprez last minute.

Miejsce na jubilesz firmowy

Duże znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca. Podczas poszukiwań idealnej lokalizacji warto zwrócić uwagę na:

 • wygląd sali i dopasowanie obiektu do wybranej formy eventu,
 • liczbę zaproszonych gości,
 • dostępność miejsc noclegowych i parkingowych,
 • odległość obiektu od centrum miasta,
 • dostępność parkietu i sceny,
 • dostępność zaplecza gastronomicznego,
 • zaplecze techniczne, tj. nagłośnienie, rzutniki, oświetlenie.

Agencja eventowa

Na firmowym evencie jubileuszowym nie może zabraknąć ciekawych atrakcji, które zapewnią gościom moc pozytywnych wrażeń. W zależności od charakteru wydarzenia może być to pokaz taneczny, koncert, pokaz live cooking itp.

Na wydarzenie warto zaprosić fotografa, który upamiętni te piękne chwile na zdjęciach, a także konferansjera, który zadba o prawidłowy przebieg eventu.

Eventy firmowe?

W Dworze Korona Karkonoszy zawsze udane!

Event firmowy atrakcje

W przypadku każdego eventu powinniśmy mieć przygotowany choćby ramowy plan jego przebiegu. Oprócz części mniej lub bardziej formalnych czy oficjalnych musi się tam znaleźć też pozycja event firmowy atrakcje. To właśnie ta, mniej oficjalna część naszej imprezy firmowej, zwykle jest najważniejszym elementem z punktu widzenia pracowników. Każdy z nich będzie ciekaw, czy poza typową firmową rutyną może liczyć na dobrą zabawę i relaks. A także, gdzie faktycznie odbędzie się firmowy event? Co ciekawego będzie tam do obejrzenia, do zwiedzenia? Jakie nowe doświadczenia i przeżycia go czekają? Event firmowy, jeśli będzie ciekawy i intrygujący, z pewnością przyciągnie większe zainteresowanie i pracownicy chętniej będą chcieli wziąć w nim udział.

Wyjazd integracyjny

Postarajmy się zatem przygotować pracownikom coś zaskakującego. Taka niespodzianka z pewnością na długo utkwi w pamięci, a nasza załoga poczuje, że ktoś się troszczy o nią i jej dobre samopoczucie. Event firmowy atrakcje powinien mieć zawsze wkalkulowane. W zasadzie są one jego głównym elementem. A wiele z nich dodatkowo integruje zespół i jest podstawą team buildingu. Na przykład wspólne budowanie maszyny Goldberga, gry terenowe, zabawy scenariuszowe, zabawy kostiumowe i tematyczne nie tylko są świetną rozrywką, ale też bardzo dobrze działają na zespół. Pozwalają pracownikom poczuć się wartościowymi członkami grupy, bo każdy ma szansę wykazać się jakimiś przydatnymi w danym zadaniu umiejętnościami czy pokazać swoje mocne strony.  

Eventy firmowe Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to wyjątkowo ciekawa część Polski. Pełen najrozmaitszych atrakcji, pozwalających ciekawie spędzić czas. Położony w dolinie Odry, u stóp majestatycznych Sudetów, kraina wielu możliwości. Z jednej strony piękne krajobrazy i wspaniała przyroda, ale bogaty także w zabytki.

 

Porady: jak wybrać idealne miejsce na szkolenie

Pomysł na event firmowy

Każdy profesjonalny organizator eventów firmowych chce, żeby impreza, którą to właśnie on organizuje, wyróżniała się czymś oryginalnym i miała indywidualny charakter. Innymi słowy, nawet zawodowcy zastanawiają się, jak zrobić ciekawy event? Chodzi o taki event firmowy, który pozytywnie zaskoczy gości, będzie miał w sobie cos wyjątkowego, a atrakcje na imprezę firmową będą „szyte na miarę”. Żeby jednak takie atrakcje dobrać, organizator imprez firmowych musi wcześniej wiedzieć kilka rzeczy. Istotne jest, jak liczna jest grupa uczestników, czym mniej więcej zajmują się na co dzień i czy preferują zabawy integracyjne na świeżym powietrzu, czy też wolą gry i zabawy dla „szarych komórek”.

Warsztaty kulinarne

Dla lubiących wyszukane kulinaria i degustację przysmaków ciekawym pomysłem na event firmowy będą różnego rodzaju warsztaty kulinarne. Również konkursy, na przykład na najlepszego baristę, zawody sommelierskie lub konkurs na przygotowanie najciekawszego koktajlu mogę spodobać się smakoszom.

Inny sprawdzony pomysł na imprezy firmowe to zabawy oparte na scenariuszu, na przykład zagadka kryminalna do rozwiązania przez uczestników. Albo też inne zabawy tematyczne lub kostiumowe. Impreza w w stylu lat 20. czy zabawa disco jak w latach 70. pozwolą uczestnikom wykazać się kreatywnością przy szykowaniu odpowiedniego kostiumu. No a potem świetnie się bawić, jakby podróżowało się w czasie!  

Gry detektywistyczne

Eventy firmowe – Karpacz

Firmowe eventy warto zorganizować w ciekawym krajoznawczo miejscu. Oczywiście można spotkać się z pracownikami czy kontrahentami w siedzibie firmy, jednak z różnych względów nie jest to najlepszy pomysł. Atmosfera w miejscu pracy siłą rzeczy jest zawsze bardziej formalna, co zwykle nie sprzyja dobrej zabawie, wzajemnemu poznaniu się i zacieśnianiu więzi. Lepiej jednak zaprosić załogę i współpracowników, klientów i kontrahentów w miejsce neutralne, gdzie wszyscy poczują się swobodniej.

Sosnówka K. Karpacza

Karpacz i jego okolice oferują wiele atrakcji na eventy firnowe. Znajdziemy tu przepiękne góry, malownicze zamki i pałace, jedyną w tej części Europy wieżę rycerską w Siedlęcinie z unikatowymi freskami przedstawiającymi legendę o sir Lancelocie z Jeziora i rycerzach Okrągłego Stołu. Wyjątkowym zabytkiem jest także Świątynia Wang w Karpaczu, przeniesiona w XIX w. z Norwegii. To doskonale zachowany przykład wczesnośredniowiecznej kultury Wikingów. Jak widać, eventy firmowe Karpacz oferują wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. W dodatku to spotkania na żywo! Tylko takie tak naprawdę pozwalają nawiązać kontakt. Wymiana wiadomości przez komunikatory, wideokonferencje czy nawet rozmowa przez telefon to nie to samo. Potrzeba kontaktu z żywym człowiek, by rozpoznać mowę jego ciała, zobaczyć emocje… Event firmowy to doskonała okazja, by nawiązać bezpośredni kontakt.

Commplace.pl/agencja-eventowa/

Eventy firmowe mają na celu przede wszystkim zaprezentować i wypromować firmę na rynku. Pamiętajmy więc, że o ile dobre eventy firmowe zapadają w pamięć na bardzo długo, to te złe niestety na zawsze…

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt