Nawigacja

Jak wybrać miejsce na imprezę integracyjną?

Imprezy firmowe

Dobra lokalizacja to nie wszystko czym należy się kierować przy wyborze obiektu na imprezę. Trzeba zwrócić uwagę na szereg innych czynników takie jak: dogodny dojazd, zaplecze gastronomiczne, czy atrakcje dookoła. Czym jeszcze należy się kierować? Jak wybrać najlepsze miejsce na imprezę integracyjną?

Zastanawiasz się jak wybrać idealne miejsce na integrację?

Doradzimy Ci nie tylko w tej kwestii!

Miejsce na imprezę integracyjną – dlaczego to jest tak ważne?

Organizacja imprez firmowych i jej sukces zależy w dużej mierze od odpowiedniego miejsca. Atrakcyjna lokalizacja to jedno, ale również atmosfera panująca w obiekcie, elegancki wystrój, jedzenie, profesjonalna obsługa – te wszystkie czynniki mają wpływ na odczucia podczas imprezy firmowej.

Miejsce na imprezę firmową to jedno z pierwszych aspektów, które bierze się pod uwagę przy planowaniu wydarzenia. Sama lokalizacja wpływa na samopoczucie pracowników i decyduje, czy event poprawi relacje w firmie i wpłynie pozytywnie na komunikację. Dobrze zaplanowane wydarzenie wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy, dlatego warto zadbać o wszystkie szczegóły.  

Miejsce na imprezę integracyjną, a charakter imprezy

Planując imprezę integracyjną zwróć uwagę jaki charakter będzie miała impreza, ponieważ od niego będzie zależeć wybór odpowiedniego miejsca. Jeśli wydarzenie ma być nieformalne można zaprosić członków zespołu do baru, pubu czy zwykłej restauracji. Jednakże w przypadku formalnego wydarzenia dla całej firmy należy szukać sali bankietowej z odpowiednią ilością miejsca i dobrym jedzeniem.

Przy dużym wydarzeniu miejsce na imprezę integracyjną może znajdować się z dala od firmy, gdzie pracownicy odpoczną i spojrzą na problemy z nowej perspektywy. W takim przypadku pamiętaj o bazie noclegowej bądź autokarze, który zabierze gości do swoich domów. Zwróć także uwagę na catering, standard usług i wyposażenie pokoi. Wybór świadczy nie tylko o organizatorach eventu, lecz wpływa na wizerunek całej firmy.

Dopasuj obiekt do imprezy

Miejsce na imprezę integracyjną dopasuj do Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz kameralnego charakteru wynajmij obiekt na wyłączność. Jeśli chcesz zorganizować aktywny wypoczynek, z survivalem, paintballem, czy sportowymi grami znajdź hotel na wyjazd firmowy w górach, nad morzem lub jeziorem. Dopasuj liczbę noclegów do liczby uczestników tak samo znajdź salę, która pomieści wszystkich pracowników.

Szukając hotelu na imprezę integracyjną, zwróć uwagę na zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Dowiedz się, czy ośrodek dysponuje profesjonalnymi, nowoczesnymi salami konferencyjnymi oraz salą gier i zabaw. Sprawdź też, czy w pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne. Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz poszukać luksusowego hotelu ze strefą SPA lub basenem. Proponowane udogodnienia będą dodatkową atrakcją dla Twoich współpracowników.  

Wybrałem obiekt – co dalej?

Kiedy już wybierzesz miejsca na imprezę integracyjną, przygotuj wstępny plan wyprawy. Zawrzyj w nim informacje o menu, czasie wolnym i zabawach teambuildingowych. Zorganizuj gry zespołowe integracyjne: pole minowe, firmowa sztuka teatralna, „prawda czy wyzwanie”, „dwie prawdy i kłamstwo”, czy Agent – gra terenowa.  Możesz również zorganizować warsztaty kulinarne, paintball, naukę golfa, laserową strzelnicę, jazdę Off-Road, czy zawody w grze na automatach. 

Warto skorzystać z ćwiczeń integracyjnych prowadzonych przez specjalistów. Dopasują zestaw gier do indywidualnych wymagań i potrzeb firmy. Proponowane ćwiczenia tworzą przyjazną atmosferę w zespole i pomogą przełamać lody między doświadczonymi pracownikami i nowozatrudnionymi. Dodatkowo pozwolą zbudować relacje pracownicze oparte na szacunku, tolerancji, zaufaniu i uczciwości.  

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt