Nawigacja

Jak wybrać miejsce na imprezę integracyjną?

Imprezy firmowe

Dobra lokalizacja to nie wszystko, czym należy się kierować przy wyborze obiektu na imprezę. Trzeba zwrócić uwagę na szereg innych czynników, takich jak: dogodny dojazd, zaplecze gastronomiczne, czy pobliskie atrakcje. Czym jeszcze należy się kierować? Jak wybrać najlepsze miejsce na imprezę integracyjną?

Miejsce na imprezę integracyjną – dlaczego to jest tak ważne?

Gdzie zorganizować wyjazd firmowy? 

Jak przygotować scenariusz imprezy firmowej?

Miejsca na imprezy Wrocław

Miejsca na imprezy integracyjne Dolny Śląsk

Ciekawe miejsca na imprezy Warszawa

Miejsca na imprezy Kraków

Zastanawiasz się jak wybrać idealne miejsce na integrację?

Doradzimy Ci nie tylko w tej kwestii!

Miejsce na imprezę integracyjną – dlaczego to jest tak ważne?

Organizacja imprez firmowych i jej sukces zależy w dużej mierze od odpowiedniego miejsca. Atrakcyjna lokalizacja to jedno, ale również atmosfera panująca w obiekcie, elegancki wystrój, wyśmienite jedzenie, profesjonalna obsługa – te wszystkie czynniki mają wpływ na odczucia podczas imprezy firmowej.

Zanim zarezerwujesz jakieś konkretne miejsce na imprezę integracyjną, zastanów się, czy wszyscy będą się dobrze bawić. Zwizualizuj sobie Wasz event firmowy w tym właśnie miejscu i zastanów, czy pasuje do typu imprezy i Waszego zespołu. Jeśli tak – nie zastanawiaj się, rezerwuj dogodny termin. Jeśli nie jesteś przekonany, szukaj dalej. Jest tyle różnych miejsc na imprezy integracyjne, że na pewno znajdziesz idealne.

konfigurator imprez banner
Sprawdź konfigurator imprez firmowych – zorganizuj niezapomniany event!

Miejsce na imprezę firmową to jeden z pierwszych aspektów, które bierze się pod uwagę przy planowaniu wydarzenia. Sama lokalizacja wpływa na samopoczucie pracowników i decyduje, czy event poprawi relacje w firmie i wpłynie pozytywnie na komunikację. Dobrze zaplanowane wydarzenie wpłynie na wizerunek firmy, dlatego warto zadbać o wszystkie szczegóły.  

Miejsce na imprezę integracyjną a charakter imprezy

Planując imprezę integracyjną zwróć uwagę, jaki charakter będzie miała impreza, ponieważ od niego będzie zależeć wybór odpowiedniego miejsca. Jeśli wydarzenie ma być nieformalne, można zaprosić członków zespołu do baru, pubu czy zwykłej restauracji. Jednakże w przypadku formalnego wydarzenia dla całej firmy należy szukać sali bankietowej z odpowiednią liczbą miejsc i dobrym jedzeniem.

Przy dużym wydarzeniu miejsce na imprezę integracyjną może znajdować się z dala od firmy, gdzie pracownicy odpoczną i spojrzą na problemy z nowej perspektywy. W takim przypadku pamiętaj o bazie noclegowej bądź autokarze, który zabierze gości do domów. Zwróć także uwagę na catering, standard usług i wyposażenie pokoi. Wybór świadczy nie tylko o organizatorach eventu, lecz wpływa na wizerunek całej firmy.

sala na imprezy firmowe

Najlepsze miejsca na imprezy urodzinowe

Jak wybrać odpowiedni lokal na urodziny? Zanim wybierzemy najlepsze miejsca na imprezy urodzinowe, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po pierwsze, dla kogo wybieramy lokal? Dla osoby dorosłej czy dla dziecka? Wiadomo, że miejsca na imprezy urodzinowe będą się różnić w zależności od wieku uczestników zabawy. Najlepsze miejsca na imprezy urodzinowe dla dzieci to takie, gdzie można urządzić dodatkowe, kreatywne zabawy i które oferują pomoc sprawdzonych animatorów gier i zabaw dla dzieci.

Dla dorosłych będzie liczyć się atmosfera i otoczenie, a przede wszystkim grono bliskich ludzi, których na urodziny zaproszą. Oczywiście urodziny w górach czy nad morzem albo za granicą będą stanowić dodatkową atrakcję – taka oprawa zawsze robi wrażenie. Jednak najważniejsi są i tak bliscy ludzie, z którymi chcemy spędzić ten dzień. A więc najlepsze miejsca na imprezy urodzinowe dla dorosłych to takie, które w odświętnej atmosferze i pięknym otoczeniu pozwalają celebrować urodzinowe spotkanie.

Idealne miejsce na imprezę integracyjną 

Czy istnieje idealne miejsce na imprezę integracyjną? Owszem. To takie miejsce, w którym w spokoju, bez pośpiechu, w dobrej, przyjaznej i co bardzo ważne, neutralnej atmosferze będziemy mogli oddać się firmowej integracji. Pod płaszczykiem zabaw i gier nauczymy się, jak rozwiązywać konflikty w grupie. Jak podchodzić do kwestii spornych, by nie stały się zarzewiem konfliktu. Jak współpracować i umieć przyznać, że czasem racja jest po stronie innych członków grupy, i to oni mają lepsze pomysły.

W takim miejscu w sposób naturalny nastąpi redukcja stresu i napięcia, zwykle towarzyszących nam w pracy i życiu, w mniejszym lub większym stopniu. Zajmowane stanowisko, odpowiedzialność, duży zakres obowiązków często sprawiają, że trudno nam spojrzeć z perspektywy na własną pracę i choć na chwilę się od niej oderwać – także w myślach! Fizyczne opuszczenie siedziby firmy nie wystarcza. I dlatego eventy firmowe to dobra odskocznia od codziennych obowiązków zawodowych. Pozwalają zająć myśli czymś innym, zatracić się w atrakcjach, poświęcić grom towarzyskim, co w dużej mierze redukuje napięcie .

Dzięki imprezie integracyjnej pracownicy nabiorą nowej energii do pracy i życia. Wzrośnie ich motywacja do podejmowania nowych wyzwań. Pracownik zadowolony z pracy i z życia to pracownik zaangażowany, efektywny, kreatywny. Poczucie sensu i celu, które ujrzy podczas wyjazdu integracyjnego, sprawią, że mocniej zaangażuje się w życie firmy i będzie z nią silniej utożsamiał.

Dopasuj obiekt do imprezy

Miejsce na imprezę integracyjną dopasuj do Twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz kameralnego charakteru, wynajmij obiekt na wyłączność. Jeśli chcesz zorganizować aktywny wypoczynek, z survivalem, paintballem, czy sportowymi grami znajdź hotel na wyjazd firmowy w górach, nad morzem lub jeziorem. Dopasuj liczbę noclegów do liczby uczestników. Znajdź też salę, która pomieści wszystkich pracowników.

Dwór Korona Karkonoszy – miejsce na imprezę integracyjną

Szukając hotelu na imprezę integracyjną, zwróć uwagę na zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Dowiedz się, czy ośrodek dysponuje profesjonalnymi, nowoczesnymi salami konferencyjnymi oraz salą gier i zabaw. Sprawdź też, czy w pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne. Jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz poszukać luksusowego hotelu ze strefą SPA lub basenem. Proponowane udogodnienia będą dodatkową atrakcją dla Twoich współpracowników.  

Jak wybrać miejsce na imprezę integracyjną? 

Każdy event firmowy stanowi ważny element employer brandingu. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie warto zorganizować niezapomniany event, porozmawiaj z członkami zespołu. W ten sposób nie tylko łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję, lecz także pokażesz, że liczysz się z ich zdaniem. Nikt nie lubi być traktowany jak pionek w grze, więc pozwalając pracownikom współdecydować, zyskujesz punkty.

Z drugiej strony niespodzianki mają swój nieodparty urok… Pewnie dla wielu pracowników bardziej ekscytujący będzie wyjazd w nieznane, mający posmak przygody. Jak więc postąpić, szukając miejsca na imprezę integracyjną? Wybór należy do ciebie – tylko Ty znasz swoją załogę na tyle, by wiedzieć, które rozwiązanie będzie lepsze – konsultacja destynacji z pracownikami  czy zrobienie im niespodzianki?

Gdzie zorganizować wyjazd firmowy? 

Gdzie zorganizować wyjazd firmowy – odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Warto zastanowić się najpierw, jakie aktywności byłyby najbardziej atrakcyjne dla pracowników. I dopiero do nich dobrać miejsca na wyjazd integracyjny. Wiadomo, że górskich wycieczek nie da się zorganizować w centrum miasta, podobnie jak atrakcji typu downhill czy rafting. Survival też raczej wymaga dzikich terenów oddalonych od miasta. Ale już bankiety, degustacje piwa czy wina mogą odbyć się w jakimś ciekawym mieście. W przypadku gier miejskich sprawa w ogóle jest bezdyskusyjna.

Bez względu na wybór atrakcji, pamiętajmy, by imprezy integracyjne organizować w miarę regularnie. Integracja firmowa to niezastąpione narzędzie budowania tożsamości firmy. Dobrze zgrany zespół i wspierająca się załoga sprawią, że pracownicy będą chętnie przychodzić do pracy, bo spotkają tam dobrych znajomych. Wspólne zabawy team buildingowe sprawią, że zespół będzie stanowił jedność w obliczu nowych wyzwań, których przecież nie brakuje w żadnym przedsiębiorstwie czy organizacji. Bo przecież nawet najlepsi specjaliści w danej dziedzinie niewiele zdziałają, jeśli nie będą potrafili porozumieć się z resztą załogi i współpracować z kolegami. A właśnie integracyjne zabawy zespołowe stanowią doskonałą okazję do nauki pracy w grupie. 

Wybrałem obiekt – co dalej?

Kiedy już wybierzesz ciekawe miejsca na imprezę integracyjną, przygotuj wstępny plan wyprawy. Zawrzyj w nim informacje o menu, czasie wolnym i zabawach teambuildingowych. Zorganizuj gry zespołowe integracyjne: pole minowe, firmowa sztuka teatralna, „prawda czy wyzwanie”, „dwie prawdy i kłamstwo”, czy Agent – gra terenowa.  Możesz również zorganizować warsztaty kulinarne, paintball, naukę golfa, laserową strzelnicę, jazdę off-road, czy zawody w grze na automatach.

Warto skorzystać z ćwiczeń integracyjnych prowadzonych przez specjalistów. Dopasują zestaw gier do indywidualnych wymagań i potrzeb firmy. Proponowane ćwiczenia tworzą przyjazną atmosferę w zespole i pomogą przełamać lody między doświadczonymi pracownikami i nowo zatrudnionymi osobami. Dodatkowo pozwolą zbudować relacje pracownicze oparte na szacunku, tolerancji, zaufaniu i uczciwości.

Wyjazdowe imprezy integracyjne

Wyjazdowa (dwu- lub trzydniowa) integracja dla firm to świetny sposób na to, aby zacieśnić więzi w zespole. Dzięki takiej wyprawie pracownicy naprawdę mają szanse oderwać się od codziennych zadań zarówno w firmie, jak i w domu. Firmy coraz częściej stawiają na warsztaty integracyjne poza siedzibą firmy.  Organizacja takich imprez pozwala – przy okazji integracji – pogłębić wiedzę i rozwinąć wiele kompetencji miękkich, równie ważnych w dzisiejszym świecie jak specjalistyczna wiedza, czyli motywację, umiejętność współpracy w zespole czy zarządzanie czasem.

Taka wyjazdowa impreza integracyjna to przy okazji forma nagrody dla pracowników. Atrakcyjne turystycznie i krajoznawczo miejsce dostarczy niezapomnianych wrażeń. Załoga będzie miała okazję zobaczy coś nowego, na przykład tajemniczy, magiczny zakątek w Karkonoszach czy zapierający dech w piersiach widok z górskich twierdz – ruin Zamku księcia Henryka czy Chojnika. Albo po raz pierwszy w życiu ujrzy zachowane po dziś dzień, jedyne w swoim rodzaju wspaniałe średniowieczne malowidła z legendą o sir Lancelocie z Jeziora w mieszkalnej Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Może też doświadczy czegoś wyjątkowego – lot balonem czy spływ pontonem rwącą górską rzeką na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników firmowego eventu.

Interesujący wyjazd integracyjny, połączony z dobrą zabawą i wyjątkowymi atrakcjami, w oczach pracowników będzie formą nagrody i docenienia ich pracy oraz wkładu w rozwój firmy.

Team building – maszyna Goldberga

Team building – zabawy integracyjne

Stworzenie zgranego zespołu to jedno. Utrzymanie go w niezmienionym składzie przez kilka lat to już całkiem inna kwestia. Wykwalifikowany personel w dobie rynku pracownika i problemów ze zdobyciem fachowców i specjalistów jest na wagę złota. Jak go zatrzymać w firmie?

Dla pracownika ważne jest, aby czuł się w firmie doceniany, szanowany i potrzebny. Imprezy integracyjne to ważny element wspierający proces team buildingu, czyli budowania  zespołu. Dopóki pracownik nie poczuje się częścią zespołu, nie będzie też czuł się związany z firmą. Szybko i bez większego namysłu zmieni pracę, jeśli tylko uzna, że w dotychczasowej pracy coś mu nie odpowiada.

Badania pokazują, że dla osób wchodzących lub od niedawna obecnych na rynku pracy najważniejsze są możliwość samorozwoju oraz właśnie atmosfera w zespole! Team building podczas imprez integracyjnych wydaje się więc odgrywać kluczową rolę w utrzymaniu stabilnego zespołu. Wspólne spędzanie czasu podczas imprez firmowych połączonych z elementami team buildingu pozwoli pracownikom zbliżyć się do siebie. Poznać swoje słabe i mocne strony. To warunek konieczny, by zespół naprawdę stał się zespołem, a nie tylko grupą ludzi, którzy przypadkowo zatrudnieni zostali w jednym dziale czy jednej firmie.

Firmowe imprezy integracyjne

Firmowe imprezy integracyjne mają wiele zalet. Poprawiają relacje w zespole, zwiększają motywację i zaangażowanie pracowników. Co wziąć pod uwagę, wybierając miejsce na imprezę integracyjną? Lokalizację, wystrój, zaplecze techniczne, dostępne atrakcje. To podstawowe kryteria, jakimi należy się kierować, wybierając miejsce na imprezę integracyjną.

metody integracji

Jak przygotować scenariusz imprezy firmowej? 

Na sukces w biznesie wpływa wiele czynników. Jednak bez dobrego, zgranego zespołu wszelkie wysiłki pójdą na marne, bo właśnie relacje pomiędzy pracownikami decydują o tym, jakie wyniki osiągnie firma. Warto więc zainwestować w wyjazdy integracyjne i postarać się o odpowiedni scenariusz imprezy firmowej.

Plan eventu zależeć będzie od celu, jaki sobie postawimy. Jeśli chcemy zmotywować zespół do działania, najlepiej postawić na gry integracyjne. Jeśli wydaje Ci się, że sam nie poradzisz sobie z ich wyborem i przygotowaniem, zatrudnij doświadczonego event managera, który w profesjonalny sposób zadba o atrakcje podczas imprezy integracyjnej. Doświadczony organizator imprez firmowych bez problemu poradzi sobie z przygotowaniem Twojego eventu. 

Team building – spływ pontonem

Jeśli chcemy po prostu uczcić jakiś sukces albo okrągłą rocznicę istnienia firmy, zorganizujmy klasyczny bankiet, może poprzedzając go występami iluzjonistów, pokazem live cooking albo etiudą teatralną? Tego typu atrakcje pozwolą uczestnikom poczuć się kimś wyjątkowym. 

Pokaz live cooking, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka

Relacje pracownicze a imprezy integracyjne

Atmosfera w pracy ma spory wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na wyniki, jakie jesteśmy w stanie osiągać. Relacje w firmie wyraźnie się poprawiają po imprezach integracyjnych. Wspólne zabawy i gry team buildingowe poniekąd „zmuszają” pracowników do nawiązywania i pogłębiania relacji. Uczą zrozumienia i kompromisów, niezbędnych w pracy zespołowej. Ideą imprez integracyjnych jest motywowanie zespołu i budowanie więzi. Dzięki nim w pracy zapanuje lepsza, przyjazna atmosfera. W ramach imprez integracyjnych można także zaplanować warsztaty różnego typu czy szkolenia, które w luźnej atmosferze, poza siedzibą firmy, pozwolą zdobyć nowe umiejętności czy kompetencje naszym pracownikom.

Najlepsze miejsca na imprezy – catering jest ważny!

Wybierając najlepsze miejsca na imprezy postarajmy się dopasować je do charakteru naszego eventu. Zależnie od tego, czy będzie to impreza integracyjna, konferencja czy spotkanie biznesowe musimy tak dobrać miejsce i obiekt, żeby osiągnąć zakładany cel. Nieco inaczej będziemy szukać i wybierać hotel na imprezę integracyjną i team building, a inaczej na międzynarodowe sympozjum. W tym drugim przypadku ważny będzie standard, możliwość zakwaterowania dużej liczby uczestników  i bliskość lotniska.

Z kolei najlepsze miejsca na imprezy integracyjne to takie z odpowiednim zapleczem technicznym umożliwiającym przeprowadzenie szkoleń integracyjnych i dysponujące odpowiednią kadrą. Impreza firmowa połączona z integracją wymaga również dobrego cateringu i sporo miejsca, choćby na imprezę taneczną czy firmowe ognisko integracyjne albo grill. Miejsce na imprezę powinno też być położone w atrakcyjnym miejscu i zapewnić profesjonalną i doświadczoną obsługę.

Organizacja imprez integracyjnych

Aby zobaczyć efekty w pracy zawodowej, warto poświęcić trochę czasu i  środków na organizację imprez firmowych. Organizacja imprez integracyjnych to poniekąd sztuka. Dokładny plan, wzięcie pod uwagę wszystkich elementów, przewidzenie nawet najbardziej nieprawdopodobnych scenariuszy, oto zadanie organizatora imprez firmowych. Jeśli czujemy, że to nas przerasta, lepiej powierzyć przygotowanie firmowego eventu specjalistom. Bo z pozoru nieformalne, dość luźne, zdawałoby się, imprezy integracyjne wymagają jednak formalnego, drobiazgowego przygotowania i rozplanowania.

Impreza integracyjna

Zwłaszcza jeśli planujemy różnego rodzaju gry scenariuszowe, zabawy team buildingowe, imprezy tematyczne, gry miejskie, warsztaty czy szkolenia. Z podziałem na grupy, odbywające się w różnych miejscach, w różnym czasie. Jeśli brak nam doświadczenia, trudno będzie nad tym zapanować, i najlepszym wyjściem będzie powierzyć to zadanie profesjonalistom. Sektor MICE w Polsce doskonale się rozwija, i na pewno znajdziemy agencję eventową, która spełni nasze oczekiwania.  

Miejsca na imprezy firmowe – wachlarz możliwości

Niełatwo zdecydować, jakie miejsca na imprezę integracyjną najlepiej sprawdzą się w naszej sytuacji. Niektórzy wybierają od lat te same lokalizacje i obiekty, wychodząc z założenia, że jeśli raz czy dwa impreza czy event zorganizowane w danym miejscu okazały się udane, nie warto niczego zmieniać. I stawiają na sprawdzone rozwiązania. Jednak na dłuższą metę może okazać się, że pracownicy woleliby posmakować czego nowego, że oczekują czegoś innego. Po kilku eventach w eleganckim hotelu w centrum zlokalizowanym w centrum miasta woleliby dla odmiany firmową imprezę plenerową i zakwaterowanie w domkach letniskowych. Albo nawet integrację w duchu survivalu i noclegi we własnoręcznie zbudowanych szałasach. Lub odwrotnie, po kilku firmowych grillach woleliby wyjście na koncert czy warsztaty teatralne.

Warto wziąć pod uwagę nowe możliwości i pod tym kątem dobrać miejsce na imprezy integracyjne. Nie bać się nowych miejsc i atrakcji, bo urok nowości jest nie do przecenienia!

Miejsca na imprezy plenerowe

Firmowa impreza integracyjna, spotkanie firmowe czy też event niekoniecznie muszą odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach czy też ograniczać się do wspólnego biesiadowania lub wyjścia na pizzę i piwo. Może warto przełamać schemat i zorganizować integrację w plenerze? To ciekawa alternatywa do siedzenia w zamkniętych pomieszczeniach, w których przecież pracownicy i tak spędzają większość czasu. Taka odmiana wszystkim dobrze zrobi i z pewnością ucieszy załogę. 

Impreza w plenerze

Jak wybrać miejsce na imprezę plenerową? Trzeba poszukać obiektu, który będzie dysponował naprawdę dużym, rozległym terenem. Jeśli będziemy wybierać hotel na wyjazd firmowy, to zwróćmy szczególną uwagę na to, czy jest tam ogród. Jako miejsce na imprezę plenerową po odpowiednich ustaleniach i zgłoszeniach sprawdzi się też park lub las albo łąka z pięknym widokiem na pobliskie góry.

Szukając miejsca na imprezy plenerowe musimy mieć wcześniej przygotowany plan plenerowej imprezy integracyjnej. Trzeba w miarę dokładnie wiedzieć, jakiego typu atrakcje na taki event firmowy chcemy przygotować, jaka orientacyjnie będzie liczba uczestników spotkania i o jakiej porze roku robimy imprezę plenerową. Odpowiedzi na te pytania pozwolą lepiej wybrać potencjalne miejsca na imprezy firmowe.

W co się bawić na świeżym powietrzu? Zawsze sprawdzi się olimpiada firmowa z ciekawymi konkurencjami. Na pewno w zespole objawi się duch rywalizacji, ale też współpracy – i o to właśnie chodzi w integracji firmowej! Warto też postawić na spływy kajakowe czy pontonowe albo rajdy terenowe. Górskie wędrówki, park linowy albo – tak po prostu – integracja przy ognisku to sprawdzone sposoby na integrację w plenerze. 

Atrakcyjne miejsca na imprezy integracyjne

To oczywiste, że wiele miejsc na imprezy integracyjne można uznać za atrakcyjne i warte uwagi. Jak wybrać? Na co postawić? Dolny Śląsk oraz jego stolica, czyli Wrocław, ale też inne duże miasta typu Poznań, Kraków czy Warszawa – wszystkie one mają wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o imprezy firmowe, eventy, jubileusze, spotkania i warsztaty. Nie tylko te metropolie, lecz także ich okolice warte są uwagi. Przyjrzyjmy im się więc bliżej.

Commplace agencja PR

Miejsca na imprezy Wrocław

Wrocław uważany jest za jedno z najbardziej interesujących miast w Polsce. Nie bez powodu! Położony w przepięknym regionie, jakim jest Dolny Śląsk, oferuje takie bogactwo atrakcji, że może wręcz przyprawić o zawrót głowy. Znajdziemy tam wspaniałe zabytki, ale też liczne przykłady nowoczesnej, bardzo ciekawej architektury. Przepiękne parki i ogrody, zakładane od kilku wieków przez mieszkańców i gospodarzy tego wielokulturowego miasta. Ciekawe muzea i galerie sztuki, ale także bulwary i plaże nad Odrą, na których od wiosny do jesieni kwitnie życie towarzyskie i kulturalne. To sprawia, że Wrocław wyróżnia się na tle innych polskich miast – atmosfera w tym mieście jest niepowtarzalna. Impreza firmowa we Wrocławiu z pewnością zapadnie w pamięć uczestnikom.

Wrocław na imprezy integracyjne

Jakie więc miejsca na imprezy integracyjne Wrocław i okolice wybrać? Wrocław od lat się rozrasta, zamieszkuje tu coraz więcej ludzi, rokrocznie też wzrasta liczba turystów odwiedzających miasto i okolice. Wrocław z pewnością jest więc świetnym wyborem jako miejsce na imprezy integracyjne i firmowe venty. Jednak dla ludzi, którzy tu mieszkają i pracują na co dzień, event firmowy w mieście nie będzie wielką atrakcją. Dla nich ciekawszą alternatywą może być na przykład wypad w góry albo gdzieś nad wodę.

Atrakcyjne miejsca na imprezy integracyjne Wrocław

Atrakcyjne miejsca na imprezy integracyjne Wrocław ma niemalże w zasięgu wzroku… Bo przecież, przy dobrej widoczności, możemy wtedy z miasta ujrzeć szczyty Ślęży, prastarej góry, miejsca dawnych słowiańskich kultów.

Spróbujmy jednak sięgnąć wzrokiem dalej, choć już tylko oczyma wyobraźni. Całe południe Dolnego Śląska zajmują wspaniałe góry. A dodatkową atrakcją jest bliskość Czech i Niemiec. Jest tam jeszcze wiele ciekawych miejsc i szlaków do odkrycia, nawet dla doświadczonych turystów. Te mniej znane mogą nas ciągle zaskakiwać. Weźmy na przykład zalew w Sosnówce Dolnej. Nawet dla stałych bywalców pobliskiego Karpacza może stanowić nie lada atrakcję. A widok na ten zbiornik z ruin Zamku księcia Henryka uchodzi za jeden z najpiękniejszych w tej okolicy.

Sosnówka

Miejsca na imprezy integracyjne Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to spory region, sięgający od szczytów Sudetów poprzez Nizinę Śląską, Wał Trzebnicki do pradoliny Baryczy. Na tak rozległym obszarze oczywiście można znaleźć ciekawe miejsca na imprezy integracyjne. Na szczególną uwagę z pewnością zasługuje Dolina Pałaców i Ogrodów, położona w Kotlinie Jeleniogórskiej. Pamiątką po okresie jej świetności są liczne zamki, pałace, wieże mieszkalne oraz dwory z otaczającymi je ogrodami i parkami. Obecnie funkcjonuje tu sporo hoteli i restauracji. Część z nich to z pewnością wymarzone miejsca na imprezy integracyjne Dolny Śląsk.

Sosnówka – miejsce na imprezy integracyjne

Jest tu także jeszcze wiele miejsc do odkrycia, wciąż jeszcze wolnych od tłumów turystów, reklamozy i wszechobecnej komercji. Dobrym przykładem może być zabytkowa miejscowość letniskowa – Sosnówka. Walory jej położenia doceniono już ponad sto lat temu. Wtedy właśnie powstało tu unikatowe osiedle willi letniskowych, położonych na zboczach gór, oferujących turystom zapierające dech w piersiach widoki. Niestety, na długo popadły one w zapomnienie i dopiero dziś, na nowo odkrywane, wracają do dawnej świetności. Dodatkowym atutem tej urokliwej miejscowości jest powstały kilka lat temu wielki zalew, w wodach którego przeglądają się majestatyczne górskie szczyty.

Dolny Śląsk to tereny przygraniczne, a sąsiedztwo oraz wpływy kulturowe Czech i Niemiec odcisnęły na nim swoje piętno, czyniąc tę część kraju jednym z najciekawszych regionów pod względem kultury materialnej i nie tylko. Imprezy integracyjne w tym miejscu na pewno będą niezapomnianym przeżyciem. Nie tylko w sensie doświadczeń zawodowych, lecz także wrażeń kulinarnych czy doznań artystycznych.

Chcesz zorganizować imprezę integracyjną?

Polecamy naszą agencję eventową!

Ciekawe miejsca na imprezy Warszawa

Czy o stolicy naszego kraju można również powiedzieć, że jest to imprezowa stolica Polski? Dla wielu bywalców nocnych klubów i dyskotek z pewnością tak. Ale czy ciekawe miejsca na imprezy Warszawa oferuje również firmom? Sądząc po wypowiedziach niektórych pracowników firm i korporacji, wolą oni jednak miejsca na imprezy integracyjne poza Warszawą. Takie eventy firmowe organizowane z dala od miejskiego zgiełku i codziennego wyścigu wydają im się bardziej atrakcyjne. Mogą tam zapomnieć na chwilę o wyzwaniach, zadaniach i presji pracy i życia w stolicy. 

Warszawa na imprezy firmowe

Mimo to ciekawe miejsca na imprezy Warszawa oferuje również przedsiębiorstwom. Bankiety firmowe, spotkania biznesowe czy konferencje można zorganizować w wielu prestiżowych miejscach. Restauracji i hoteli tu nie brakuje. Można wybierać między wieloma stylami wystroju czy też etnicznymi albo kulturowymi smaczkami. Jednak nie wszystkie obiekty zdecydują się na udostępnienie nam całego lokalu na wyłączność. Warto wcześniej sprawdzić również dostępność miejsc parkingowych i ustalić dokładnie godzinę, do której będziemy mogli się bawić. Przerywanie rozochoconym pracownikom w połowie zabawy z pewnością nie pozostawi dobrego wrażenia… Imprezy integracyjnej nie da się zaplanować co do minuty, trzeba zawsze pozostawić sobie jakiś margines czasowy.

Miejsca na imprezy integracyjne Warszawa

Gdy szukamy miejsca na imprezy integracyjne, zadajemy sobie pytanie: Warszawa czy też inne miasto? Co wybrać? Pamiętajmy o celu naszego eventu firmowego, czyli integracji pracowników. Podczas integracji firmowej musimy zorganizować przede wszystkim gry i zabawy integracyjne. Tego typu integracja zespołu powinna być realizowana w miejscu do tego optymalnym. Najlepiej w miejscu, w którym pracownik nie będzie myślał o codziennych obowiązkach, oderwie się od myślenia o terminach, rachunkach i zakupach. Skoro tak, to miejsca na imprezy integracyjne dla pracowników z Warszawy raczej należałoby poszukać gdzieś poza miastem. Trzeba zorganizować wyjazdową imprezę integracyjną pozwalającą na oderwanie się od codzienności i w miarę możliwości skupieniu się na ćwiczeniach i zabawach team buildingowych.

Warszawa

Miejsca na imprezy firmowe Warszawa, z uwagi na swe centralne położenie, ma do dyspozycji właściwie wszędzie. Dojazd w góry, nad morze czy na pojezierza nie stanowi problemu. Przy czym poza sezonem letnim, kiedy to najlepiej spędzać czas nad wodą, w górach o każdej porze roku znajdziemy wiele atrakcji i aktywności, którym możemy się oddać. Narty, snowboard, wspinaczka skałkowa, wędrówki górskimi szlakami, downhill, off road – można długo wymieniać górskie atrakcje na różne pory roku. 

Warszawa, widok znad Wisły

Także impreza integracyjne w firmie albo pobliskiej restauracji czy hotelu może być dobrym pomysłem. Sprawdzi się jako krótki przerywnik w firmowej codzienności. Wiadomo przecież, że w przypadku kilkugodzinnego spotkania niekoniecznie jest sens udawać się gdzieś dalej, jako że dojazd zajmie wtedy tyle samo czasu co spotkanie firmowe. A przecież ciekawe i nietuzinkowe miejsca na imprezy firmowe Warszawa także może nam zaoferować. Urokliwy hotel z salą konferencyjną gdzieś na Starym Mieście, czy nowoczesny obiekt eventowy w tętniącej życiem dzielnicy wielkomiejskich wieżowców? Albo urocze nadrzeczne bulwary? Wybierzmy coś odpowiedniego, pasującego do charakteru naszej firmy i typu imprezy, jaką zamierzamy urządzić.   

Miejsca na imprezy koło Poznania

Poznań i okolice… Wielkopolska to ciekawy region, a jej mieszkańcy słyną z gospodarności i regionalnej kuchni. Któż nie słyszał o słynnych rogalach świętomarcińskich albo o pyrach z gzikiem? Miejsca na imprezy koło Poznania z pewnością mają już ponadtysiącletnią tradycję, bo właśnie w Poznaniu Mieszko I miał swój zamek i tu celebrował różne święta ze swoją drużyną. A tradycja, jak wiadomo, zobowiązuje. Dlatego wybierając miejsce na imprezę integracyjną, na pewno warto brać pod uwagę również Poznań i okolicę.

Różnorakie miejsca na imprezy koło Poznania z pewnością dają możliwość organizacji wyjazdów integracyjnych. Zabytkowe zamki, pałace i dwory, ale też doskonałe restauracje i luksusowe hotele z pełnym zapleczem do odnowy biologicznej oferują swoje usługi w zakresie organizacji firmowych imprez integracyjnych.

Miejsca na imprezy Kraków

Kraków, stolicę Małopolski, corocznie odwiedza nawet kilkanaście milionów turystów. Kwitnie tam również turystyka biznesowa. Przemysł eventowy w Krakowie generuje spore zyski. To bardzo atrakcyjne miejsce na spotkanie w interesach, kongres, konferencję czy właśnie imprezę integracyjną. Miejsca na imprezy firmowe Kraków z pewnością mogą zaoferować nam wiele atrakcji eventowych.

Miejsce na imprezę integracyjną?

Zadzwoń!

Ogromna liczba hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych sprawia, że do wyboru mamy naprawdę różne i niebanalne miejsca na imprezy Kraków. Lokale na firmowe imprezy integracyjne konkurują ze sobą ciekawym wystrojem i pomysłem na aranżację wnętrz. Ze względu na dużą liczbę szkół artystycznych łatwiej tu także o ciekawe atrakcje na imprezę firmową. Dla przykładu, w ramach team buildingu można zorganizować ciekawe warsztaty teatralne albo niebanalną grę miejską. Albo też zaprosić nietuzinkową postać na nasz event firmowy. Taka gwiazda na imprezę firmową z pewnością ucieszy fanów filmu albo muzyki czy po prostu tych, którzy śledzą życie celebrytów.

Ciekawe miejsca na imprezy integracyjne

Wyjazdy firmowe zawsze wzbudzają ogromne emocje wśród pracowników. Zadbajmy o to, by były one pozytywne. Organizując firmową imprezę integracyjną powinniśmy sprawić, by uczestnicy chcieli wziąć w niej udział, a nie czuli się zobligowani do wyjazdu. Jak to osiągnąć? Najlepszą zachętą będzie wybór takiego miejsca na imprezy integracyjne, żeby każdy poczuł się jak na długo wyczekiwanym, wakacyjnym wypadzie. Jakie miejsce może stanowić wabik dla naszej załogi? Ciekawe miejsca na imprezy integracyjne, to przede wszystkim te zlokalizowane w górach albo nad morzem lub jeziorem. Przy czym woda atrakcyjna jest głównie latem, natomiast górskie destynacje są interesujące przez cały rok.

Od wiosny do jesieni można tu rozkoszować się górskimi szlakami i zapierającymi dech w piersi widokami. Zimą w górach można jeździć na nartach, desce i uprawiać inne sporty zimowe. Albo po prostu delektować się mroźnym górskim powietrzem i zwiedzać ośnieżone zamki, pałace i myśliwskie dworki, które w zimowej scenerii wyglądają po prostu bajkowo.

Zimą, po powrocie ze spaceru, inaczej też smakują lokalne przysmaki. Wyostrzony zimnem i spacerami apetyt sprawia, że z tym większą przyjemnością uczestnicy wyjazdu delektują się miejscowymi specjałami. Sprawdzą się wtedy takie atrakcje na imprezy firmowe, jak na przykład turniej kulinarny albo degustacja lokalnych piw rzemieślniczych lub rozgrzewających nalewek.

Agencja eventowa, Organizacja imprez firmowych

Imprezy integracyjne – warto czy nie?

Skojarzenia z imprezami integracyjnymi są bardzo różne. Dla jednych pojęcie to oznacza budowanie relacji, naukę współpracy i komunikacji, okazję do poznania koleżanek i kolegów z pracy. Dla innych to jedynie okazja do ostrego imprezowania. Bez względu jednak na to, jaki cel przyświeca pracownikom, którzy zdecydują się wziąć w niej udział, integracja i ćwiczenie miękkich kompetencji odbędzie się tak czy inaczej. Nawet bez świadomego udziału załogi, dzięki dobrze przygotowanym grom i zabawom team buildingowym. Niejako przy okazji imprezy pracownicy dowiedzą się czegoś o sobie i o grupie oraz nauczą skutecznie komunikować.

Oczywiście każda impreza integracyjna musi zostać dobrze przygotowana. Bo przecież impreza integracyjna to nie tylko beztroska zabawa, lecz także – a może przede wszystkim – budowanie przyjacielskich relacji między pracownikami. Profesjonalne zajęcia mające na celu wspieranie procesu integracji zespołu to główny element imprez integracyjnych. Zintegrowany zespół to zespół wydajny i kreatywny, niezajmujący się jakimiś drobnymi konfliktami czy biurowymi gierkami, lecz zajęty wypełnianiem swych obowiązków.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Warto wiedzieć:

Czym się kierować wybierając miejsce na imprezę integracyjną?

Warto wybrać takie miejsce, w którym pracownicy będą mogli całkowicie oderwać się od codziennych obowiązków, oczyścić umysł i skupić się na odpoczynku. Miejsce to powinno także współgrać z zainteresowaniami pracowników - oferować atrakcje dopasowane do potrzeb.

Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając miejsce do integracji?

Przede wszystkim wybierzmy miejsce z odpowiednią bazą noclegową oraz gastronomiczną. Ponadto ważne jest otoczenie - są miejsca, gdzie znajdziemy ciszę i spokój, w innych panuje wielkomiejski gwar. Planując imprezę integracyjną zwróćmy uwagę na to, czy obiekt posiada profesjonalne zaplecze konferencyjne oraz umożliwia zorganizowanie atrakcji.

Jakie są zalety firmowych imprez integracyjnych?

Imprezy integracyjne poprawiają relację między pracownikami, pomagają im się lepiej komunikować oraz zwiększają ich zaangażowanie w pracę. Wszystkie te elementy pozytywnie wpływają na prosperowanie całej organizacji, a w efekcie na jej wyniki biznesowe.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt