Nawigacja

Czy degustacja piwa nadaje się na atrakcję podczas eventu firmowego?

Imprezy firmowe

Ciekawy event firmowy musi być nie tylko dobrze zorganizowany, ale również zawierać różne atrakcje, które zaskoczą Twoich pracowników. Jedną z nich może być właśnie wspólna degustacja piwa. Skosztowanie nowych trunków, eksperymentowanie z smakami to dobry plan na integrację zespołu.

Planujesz degustację piwa podczas eventu firmowego?

Zapraszamy! Nasze piwo rzemieślnicze czerpie z najlepszych tradycji browarniczych.

Degustacja piwa jako motyw przewodni imprezy

Chcąc pozytywnie zaskoczyć pracowników warto wybrać motyw przewodni imprezy i dostosować atrakcje pod niego, tak aby cały event firmowy miał jeden, wspólny charakter. Jednym z ciekawych pomysłów jest degustacja piwa, która przypadnie do gustu nie tylko smakoszom tego trunku. Poszukaj nietypowych smaków, alkoholu z egzotyczną przyprawą czy rzadko spotykanymi owocami. Bursztynowe lagery, kwaśne piwa, portery to podstawa dobrej degustacji piwa. Takie atrakcje na imprezy firmowe mogą być jednocześnie ciekawą zabawą dla członków zespołu, ale i formą integracji.

Zastanów się przed eventem w jaki sposób uczestnicy będą oceniać, nagradzać lub wystawiać opinię. Poproś wszystkich członków zespołu, by przygotowali krótki opis na temat oferowanych piw. W taki sposób degustacja piwa przyniesie korzyści również z współpracy Twoim pracownikom. Dobrym akcentem będzie również przygotowanie profesjonalnych kart degustacyjnych dla gości, w których będą mogli zapisywać notatki dotyczące wyglądu, smaku, aromatu i końcowego wrażenia.  

Wskazówki dla nowicjuszy

Zanim jako pracownik bądź pracodawca weźmiesz udział w degustacji piwa warto zapoznać się z pewnymi wskazówkami.

  • Barwa oraz jego głębia koloru zależą od rodzaju słodu albo innego zboża zastosowanego do produkcji piwa

Ciemne trunki uzyskuje się z mocno palonego słodu, z kolei jasne gatunki piwa powstają przy użyciu jasnych słodów. Zwróć też uwagę ilość nagazowania, a także konsystencję i bogactwo piany.

  • Aromat piwa pochodzi z słodu, drożdży oraz ilości chmielu.

Przed skosztowaniem zawiruj kuflem, szklanką lub kieliszkiem, następnie powąchaj piwo i lekko potrząśnij szkłem i znów powąchaj alkohol. Zakres smakowy jest bardzo zróżnicowany, od biszkoptowego smaku jasnych gatunków przez karmelowy, toffi, orzechowy charakter po bogate nuty czekoladowe i palonej kawy z najciemniejszych słodów.

  • W zależności od użytej odmiany, chmiel wprowadza nuty cytrusowe, trawy lub przypraw.

Zaplanuj atrakcję wcześniej

Jak organizować niezapomniane eventy integracyjne? Planuj wszystkie atrakcje z wyprzedzeniem, aby impreza okazała się sukcesem. Pierwszym krokiem jest ustalenie konkretnej liczby gości, ponieważ od tego będzie zależeć między innymi ilość kufli do przygotowania. Tradycyjna próbka piwa liczy 50 ml, choć w przypadku większej grupy i koneserów spokojnie wystarczy nawet 20 ml. To oznacza, że jedna butelka 500 ml przypada na 10-15 osób. Przygotuj kilka dodatkowych butelek, na wypadek, gdyby ktoś preferował dany gatunek piwa.  

Degustacja piwa – jakie trunki wybrać?

Degustacja piwa daje przeróżne możliwości co do wyboru trunków. Na świecie istnieje wiele rodzajów piwa, dlatego warto oprzeć swój wybór na lokalizacji albo określonych składnikach i smakach.

Jeśli urządzasz przyjęcie w październiku, poszukaj alkoholu o smaku dyni lub inne trunki sezonowe, warzone z jesiennymi przyprawami. Jeśli motywem przewodnim będzie konkretne państwo np. Niemcy – można zaproponować piwo typu Lager. Wspomniany alkohol jest warzony w niskich temperaturach przez dolną fermentację. Podczas tego procesu wykorzystuje specjalne drożdże, które gromadzą się na dnie kadzi.

Proponowany alkohol zachwyca intensywnym, słodowym smakiem z nutką gorzkiego chmielu. Na Twojej degustacji powinny także zagościć koźlaki, pilznery, portery bałtyckie i piwa marcowe. Warsztaty kulinarne dla firm idealnie łączą się z degustacją piwa, ponieważ z pewnością każdy będzie głodny po skosztowaniu tylu trunków.

Pamiętaj o smacznych przekąskach

Przekąski nadadzą wyjątkowe charakteru twojemu wydarzeniu. Dobrze, by podawać każde piwo z innym daniem. Zacznij od jasnych, lekkich trunków, a skończ na ciemnych gatunkach, takich jak Porter, czy Stout. Mocne, treściwe piwa o górnej fermentacji doskonale komponują się z deserami czekoladowymi. Jako przekąski najlepiej sprawdzą się grzanki, niesolone krakersy, deski z serem, wędliną, preclami i orzechami. Pamiętaj, by po degustacji piwa podać przynajmniej jeden ciepły posiłek.

Degustacja piwa – jakie wybrać kufle?

Chcesz, aby Twoja degustacja piwa odniosła sukces i została zapamiętana przez Twoich pracowników? Dostosuj rodzaj piwa do odpowiednio przypisanego mu kufla, aby jeszcze bardziej poczuć się jak prawdziwy smakosz tego trunku. Wysokie i wąskie szklanki najlepiej sprawdza się do jasnego piwa, ale oraz pilznera, ponieważ można zaobserwować unoszące się bąbelki. Proste boki koncentrują smaki, dlatego wydobędą to, co najlepsze w jaśniejszym, subtelniejszym trunku.

Dużą popularnością cieszą się też sniftery, zarezerwowane przede wszystkim dla słodowych, ale dość mocnych i aromatycznych gatunków piwa. Klasyczny kufel z uchwytem będzie idealny do lagera oraz radlera. Dzięki temu nie ogrzejesz dłońmi alkoholu. Dodatkowo będziesz mógł podziwiać piękną, białą pianę. Specjalne kieliszki na nóżce sprawdzą się do piwa owocowego bądź nietypowego trunku. W tym przypadku wyjątkowe aromaty koncentrują tuż przy nosie, w ten sposób można wychwycić wszystkie nuty zapachowe. Trzymaj kieliszek za nóżkę, by utrzymać odpowiednią temperaturę alkoholu. 

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt