Nawigacja

Udana impreza firmowa – jak ją zorganizować?

Imprezy firmowe

Impreza firmowa wymaga kompleksowej organizacji. Należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, nie tylko lokalizację, ale również menu, dekoracje, czy dodatkowe atrakcje. Istotnym elementem jest również sam charakter imprezy: może to być jubileusz firmy, Andrzejki, wigilijka firmowa, a może nawet bankiet? Niezależnie od rodzaju – impreza firmowa wymagaj odpowiedniej organizacji. Jak się to do tego zabrać? Wyjaśniamy krok po kroku.

Impreza firmowa wydarzeniem dla pracowników

Firmę tworzą pracownicy, dlatego to dla nich organizuje się imprezy firmowe. Powinny zaskakiwać członków zespołu, a jednocześnie być odskocznią od codziennej pracy. Zapamiętaj: warto zapytać współpracowników czego oczekują od imprezy, jakie mają pomysły. Możesz ich także poprosić o pomoc w przygotowaniu idealnego menu, motywu przewodniego, dekoracji, czy atrakcji. Dzięki takim działaniom chociaż część pracowników będzie mogła wziąć udział w planowaniu eventu, a co więcej wzbudzisz w nich zaangażowanie i poczucie dumy z zorganizowanego wydarzenia.

Nie organizuj na siłę motywu przewodniego, czy atrakcji, ponieważ to co się podoba tobie, niekoniecznie musi reszcie. Jeśli zespół wskazał, że chce imprezę w stylu lat 20., 80., czy 90., zachęć ich do wspólnej zabawy i wykazania się kreatywnością w trakcie wymyślania ubrań. Zorganizuj konkurs na najlepsze przebranie, aby docenić i nagrodzić wkład i wysiłek gości.

www.koronakarkonoszy.pl/dla-firm/

Zorganizuj ciekawe atrakcje

Sama impreza firmowa z tańcami do białego rana nie jest już wystarczająca dla pracowników. Każdego roku oczekują oni coraz więcej od tego typu eventów. Zadbaj o ciekawy i nieszablonowy program rozrywkowy, który zachwyci każdego gościa. Impreza firmowa z atrakcjami będzie pamiątką na całe życie. Zorganizuj konkursy z nagrodami, zabawy integracyjne, zaproś zespół muzyczny, grupę taneczną, a nawet artystów kabaretowych, zatrudnij animatora, który poprowadzi zabawę dla uczestników – możliwości jest naprawdę wiele! Wpasuj się w gusta pracowników i zaskocz ich pozytywną atrakcją!

Zorganizuj gry integracyjne

Impreza firmowa to coś więcej niż szkolenie w ciągu dnia i tańce wieczorem. Z pewnością niebanalną atrakcją będzie gra detektywistyczna. Scenariusz jest pełen niespodzianek, tajemnicy i nagłych zwrotów akcji. Ułóż wciągającą fabułę i obsadź pracowników w różnych rolach, z których jeden będzie mordercą. Główny bohater nie może zdemaskować się do końca wieczora. Powinien sprytnie rozwiewać wątpliwości pozostałych uczestników imprezy firmowej. Pamiętaj, że Twoja kreatywność przekłada się na zaangażowanie pracowników. Gra detektywistyczna poprawi efektywność współpracy i komunikację w zespole. 

Kolejnym przykładem zabawy jest gra poszukiwacze skarbów. Podziel pracowników na zespoły i zachęć ich do zdrowej rywalizacji. Poszczególne drużyny będą musiały ze sobą współpracować, by wygrać. Stwórz więc zespoły, w których znajdą się reprezentanci różnych działów. Aby zwiększyć zaangażowanie współpracowników, przygotuj atrakcyjną nagrodę dla zwycięskiej drużyny. 

Szukasz ciekawych i niebanalnych pomysłów na imprezę firmową?

Nasza agencja dobierze atrakcje pod Twój zespół!

Impreza firmowa w rękach pracowników?

Chcąc jak najbardziej zintegrować zespół część obowiązków możesz oddelegować pracownikom. Wspólnie zorganizowana impreza firmowa? Tego jeszcze nie było! Nie wszystkie etapy muszą zostać zrobione przez Ciebie, czy firmę eventową. Pracownicy, którzy będą mogli pomóc przy organizacji eventu będą się czuć potrzebni, co więcej mają szansę na większą integrację z pozostałymi uczestnikami. Jak oddelegować zadania? Postaraj się, by lubiany pracownik zadbał o listę gości, a pracownik uzdolniony plastycznie przygotował dekoracje. Z kolei smakosz biurowy może wybrać napoje i potrawy na imprezę firmową. Poproś go, by przygotował przyjemną mieszankę napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Dzięki temu wszyscy będą się dobrze bawić.

Impreza firmowa – menu

Jeśli impreza firmowa odbywa się w siedzibie organizacji koniecznie zamów odpowiedni catering. Sprawdź różne firmy, ponieważ sukces wydarzenia w dużej mierze zależy od dobrego jedzenia. W trakcie planowania zapytaj pracowników o ich preferencje, ponieważ niektórzy nie mogą jeść niektórych potraw. Upewnij się, że menu będzie zróżnicowane: znajdą się w nim potrawy mięsne, ale i wegetariańskie i wegańskie odpowiedniki. Impreza firmowa to ważne wydarzenie, dlatego jeśli budżet Ci na to pozwala – zatrudnij specjalnego barmana, który przygotuje oryginalne drinki dla Twoich gości.

Impreza firmowa a lokalizacja

Jednym z pierwszych elementów, które zaczynasz planować jest miejsce na imprezę integracyjną. Od niego wiele zależy. Poszukaj klimatycznego miejsca, które nie tylko pomieści wszystkich Twoich gości, ale również zadba o odpowiednie atrakcje. Obejście lokalu jest bardzo ważne – sprawdź czy restauracja bądź hotel znajdują się z dala od centrum miasta, gdzie pracownicy będą mogli naprawdę odpocząć. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, oglądnij lokal i porozmawiaj z właścicielem lub menadżerem. Przeczytaj dokładnie umowę na organizację eventu przed jej podpisaniem. Szczególną uwagę zwróć na to, co zostało zapisane małym drukiem. Sprawdź, jakie opinie ma dane miejsce w Internecie. Jeżeli masz pewność, że chcesz je zarezerwować, nie zwlekaj. Twoja impreza firmowa zasługuje na najlepszą oprawę.

Charakter imprezy firmowej

Impreza firmowa może przybierać różne formy. Od nich zależeć będzie wystrój wydarzenia, dekoracje i atrakcje dopasowane do jej charakteru. Możesz przygotować imprezę po godzinach pracy albo w weekend. Impreza firmowa może przybrać charakter formalny oraz nieformalny.

Planujesz jubileusz firmy, bankiet, turniej sportowy, a może wieczór taneczny? Jak widać, impreza firmowa może być zorganizowana na wiele sposobów. Pamiętaj, by każdy element pasował do spójnej, jednej koncepcji wydarzenia. Zapytaj pracowników czego oczekują od eventu firmowego i dopasuj atrakcje zgodnie z najnowszymi trendami.

Po co organizować imprezy firmowe?

Od atmosfery i relacji w firmie zależy wiele. Słaba znajomość współpracowników, brak wzajemnego zrozumienia, niezdrowa rywalizacja w zespole, niesprawiedliwe traktowanie, korporacyjny wyścig szczurów – takie warunki pracy nie sprzyjają produktywności i kreatywności. Zespół, który nie umie się dogadać, nie działa w pełni wydajnie, a w konsekwencji nie odnosi spektakularnych sukcesów. Nie można zapomnieć o tym, jak zła atmosfera wpływa na samych pracowników. Kiepskie samopoczucie, obniżenie samooceny czy chęć zmiany pracy to tylko jedne z wielu konsekwencji takiej sytuacji. Niestety długie funkcjonowanie w takich warunkach może doprowadzić do wypalenia zawodowego i innych problemów na tle psychicznym.

Zła atmosfera w pracy odbija się negatywnie na funkcjonowaniu firmy oraz na zdrowiu i samopoczuciu pracowników. Dlatego Twoim zadaniem, jako pracodawcy, jest stworzyć przyjazne miejsce pracy i ułatwić pracownikom lepsze poznanie. Dobre warunki zatrudnienia, logiczny podział obowiązków, benefity oraz ergonomiczne i przytulne stanowiska pracy to absolutne minimum. Dopełnieniem powinna być integracja w grupie!

Pracowników można integrować na wiele różnych sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest regularna organizacja rozmaitych imprez firmowych. Impreza firmowa to doskonały sposób na to, aby uczcić zakończenie istotnego projektu czy celebrować rynkowy sukces, docenić pracowników za ich wkład włożony w rozwój firmy czy świętować ważne wydarzenia. To także znakomita okazja do tego, żeby powitać nowych członków firmowej załogi czy wzmocnić więzi między „starymi” pracownikami. Imprezy rozluźniają atmosferę, pozwalają się odprężyć i chociaż na chwilę oderwać od szarej codzienności, firmowych obowiązków i życia w ciągłym stresie.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Tematyczna impreza firmowa – przenieś pracowników w niezwykły świat

Kilkugodzinna biesiada przy suto zastawionym stole to przeżytek. Dzisiejsi pracownicy chcą czegoś więcej! Pragną niezapomnianych przygód, wyśmienitej zabawy i nietypowych aktywności. Jak zorganizować przyjęcie, które dostarczy uczestnikom mnóstwo pozytywnej energii, pozytywne wrażenia i długo będzie tematem numer jeden przy firmowym ekspresie do kawy? Jedną z najbardziej pomysłowych form integracji dla firm jest impreza tematyczna!

Odpowiednie dekoracje, starannie dobrane menu, dopasowane atrakcje i szalone, tematyczne stroje – impreza firmowa z tematem przewodnim to gwarancja znakomitej zabawy! Pracownicy bez wątpienia będą przez długi czas z uśmiechami na twarzach wspominać takie wydarzenie.

Impreza firmowa w hawajskim stylu

Naszą pierwszą propozycją jest impreza firmowa w hawajskim stylu. Na takim przyjęciu nie może zabraknąć tropikalnych dekoracji. Drewniane stoły, egzotyczne kwiaty, kolorowe pompony, zielone girlandy i ozdoby z ananasów – tropikalna aranżacja przeniesie uczestników w świat wyśmienitej zabawy, w którym promienie gorącego słońca przyjemnie muskają ciała, a radosna, hawajska muzyka wprawia w znakomity nastrój. W hawajskim menu powinny pojawić się egzotyczne owoce, świeże sałatki, dania na bazie mleczka kokosowego oraz orzeźwiające drinki podawane w orzechach kokosowych.

Dopełnieniem tropikalnej imprezy firmowej powinny być wesołe, typowo hawajskie zabawy. Jedną z najpopularniejszych gier jest limbo, czyli taniec pod poprzeczką. Na czym polega rozgrywka? Zadaniem uczestników jest tanecznym krokiem przejść pod drewnianą poprzeczką, nie dotykając jej żadną częścią ciała. W kolejnych rundach poprzeczkę ustawia się coraz niżej. Osoby, które strącą poprzeczkę, odpadają. Zabawę wygrywa ten, kto wykaże się największą gibkością i niemałą kreatywnością.

Hawajska impreza nie może obyć się bez tańca hula! Niegdyś taniec hula w rytm klasycznej pieśni mele stanowił element obrzędów religijnych. Dziś ta tradycyjna zabawa, wymyślona przez Polinezyjczyków zamieszkujących wyspy hawajskie, to kwintesencja doskonałej zabawy i wyśmienitego nastroju!

commplace.pl/agencja-eventowa/

Amerykańska impreza firmowa

Dużą popularnością wśród organizatorów imprez cieszy się motyw amerykański. Dlaczego? Bo można wykorzystać go na wiele różnych sposobów! W USA przeplatają się różne kultury, normy, wzorce i upodobania, co daje organizatorom szerokie pole do popisu. Mogą zaplanować imprezę rodem z luksusowego Hollywood, kowbojskiego Teksasu czy inspirowany szalonym życiem w prawdziwym, amerykańskim college’u.

Impreza tematyczna Hollywood

Przyjęcie inspirowane amerykańską stolicą filmową musi być wystawne, ekskluzywne i pełne blasku. W imprezowej aranżacji nie może zabraknąć czerwonego dywanu, ścianki do zdjęć, luster w eleganckich, pozłacanych ramach i gustownej zastawy stołowej. W menu powinny rządzić wykwintne dania i kolorowe drinki w luksusowych szkłach. Formalny dress code nada przyjęciu jeszcze bardziej wystawnego charakteru. Zwieńczeniem przyjęcia powinien być pokaz sztucznych ogni połączony z degustacją wyśmienitego, kilkupiętrowego tortu.

Impreza firmowa pt. „Dzień na Dzikim Zachodzie”

A co gdyby tak spędzić dzień na amerykańskiej prerii? Impreza firmowa inspirowana Dzikim Zachodem to kowbojski klimat scenograficzny i dynamiczny scenariusz, który wyciągnie z uczestników żądze prawdziwego szaleństwa!

Impreza country musi odbyć się w miejscu wystylizowanym na westernowy saloon. Uczestnicy powinni przyodziać tradycyjne kowbojskie stroje, a na stołach nie może zabraknąć pieczonych mięs, placków kukurydzianych, smażonych jabłek i rodzynkowego puddingu.

Dopełnieniem imprezy będą szalone gry kowbojskie. Jedną z najpopularniejszych jest rzut lassem. Do zabawy potrzebujemy: liny, z której zrobimy lasso, jednego krzesła oraz mnóstwo pozytywnego nastawienia! Jak przebiega rozgrywka? Każdy uczestnik, stojąc na wyznaczonej linii, próbuje złapać „byka” – którego rolę odgrywa wcześniej wspomniane krzesło – na lasso. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która wykaże się największą precyzją!

Inne gry idealne na kowbojską imprezę firmową to:

 • taniec liniowy,
 • piniata,
 • gwiazda szeryfa,
 • strzelanie z łuku,
 • pojedynek na pistolety wodne.

„Studencka” impreza firmowa

Studenckie życie ma w sobie coś fajnego. Pierwsze mieszkanie bez rodziców, pierwsze kroki w dorosłym życiu, imprezy do białego rana, fascynujące wykłady, mnóstwo wyjątkowych znajomości i ta niesamowita beztroska, która czyni każdy dzień piękniejszym. Kto nie chciałby chociaż na jeden dzień powrócić na studia? Dzięki „studenckiej” imprezie tematycznej to możliwie!

Amerykańskie filmy przedstawiają imprezy w college’u jako epickie, wypełnione po brzegi wyśmienitą zabawą i pozytywną energią. Jak przygotować takie wydarzenie? Na ścianach powinny zawisnąć plakaty amerykańskich gwiazd muzyki pop oraz amerykańska flaga, w rogu pomieszczenia warto umieścić prawdziwą maszynę do popcornu, a na stołach koniecznie muszą pojawić się kultowe, plastikowe kubeczki w czerwonym kolorze i tekturowe opakowania na popcorn rodem z USA. Zabawa powinna przebiegać w rytm ponadczasowych, popowych kawałków Lady Gagi, Rihanny czy Madonny.

Amerykańskie menu idealne na imprezę „studencką” to hamburgery, frytki, pizza i hot-dogi, podawane w towarzystwie coli i piwa. Jako przekąski świetnie sprawdzą się chipsy, orzeszki, słone paluszki i żelki.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Inne pomysły na imprezy tematyczne

Wśród innych znakomitych pomysłów wyróżnimy:

 • Oktoberfest, czyli przyjęcie stylizowane na niemieckie święto piwa i wyśmienitego, swojskiego jedzenia,
 • impreza włoska, na której goście będą przegryzać prawdziwą, włoską pizzę, popijać dobre wino i bujać się w rytm największych włoskich hitów,
 • przyjęcie Bollywood z hinduskimi strojami, dekoracyjnymi chustami, indyjskimi potrawami i kreatywnym tańcem Bollywood,
 • impreza w stylu kat 20., której główną atrakcją będzie gra w pokera na żetony,
 • impreza hippie pełna kolorowych dekoracji, kwiatów i rock’n’rolla,
 • wystawny bal firmowy z uroczystymi kreacjami, przemowami i ekskluzywnymi atrakcjami,
 • prywatka jak za czasów PRL-u, na której potańczycie do znanych, polskich piosenek i skosztujecie tradycyjnych potraw, m.in. bigosu, własnoręcznie robionych pikli, tatara, kanapek z paprykarzem szczecińskim i koreczków z kiełbasy,
 • bal przebierańców, podczas którego każdy będzie mógł wcielić się w dowolną postać.

Tematyczną imprezę firmową można zaplanować na wiele różnych sposobów. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia organizatorów. Wyjdź poza utarte schematy i wybierz coś nietypowego! Nieszablonowa impreza bez wątpienia na długo zapisze się w pamięci pracowników.

Impreza firmowa w formie pikniku

Ciekawą formą imprezy firmowej jest piknik, na który można zaprosić pracowników wraz z rodzinami. Rodzinny piknik to gwarancja wyśmienitej zabawy i niezapomnianych przygód! Aktywność na świeżym powietrzu poprawia samopoczucie i dodaje pozytywnej energii.

Organizacja pikniku to nie lada wyzwanie. W pierwszej kolejności należy ustalić termin wydarzenia. Piknik warto zaplanować na ciepłe miesiące, czyli między majem a wrześniem. Najlepszym rozwiązaniem będzie przełom maja i czerwca, tuż przed rozpoczęciem sezonu urlopowego, bądź na początku września, czyli chwilę po wakacjach, jednak w momencie, kiedy to pogoda wciąż zachwyca nas pięknym słońcem i przyjemną temperaturą.

Druga ważna kwestia to wybór miejsca. Taką imprezę firmową można zorganizować np. w parku, na stadionie lub w ogrodzie przy hotelu bądź dworku. Warto postawić na miejsce z dostępem do zaplecza sanitarnego i gastronomicznego. To bardzo ułatwi wszelkie kwestia logistyczne.

Imprezy plenerowe zwykle trwają cały dzień, a czasem nawet kończą się późno w nocy. Zabawa z pustym żołądkiem raczej nie należy do najprzyjemniejszych. Organizatorzy powinni zatem zapewnić uczestnikom imprezy firmowej smaczne jedzenie, które pozwoli zaspokoić mały i duży głód i zapewni gościom wybitne doznania smakowe!

W piknikowym menu nie może zabraknąć:

 • pieczonych potraw z grilla lub ogniska,
 • posiłków z food trucków,
 • lodów z budki,
 • orzeźwiającej lemoniady.

Piknik firmowy to radosne wydarzenie wypełnione po brzegi wyjątkowymi atrakcjami dla dorosłych i dla dzieci. Dorośli mogą rozegrać turniej piłkarski, wziąć udział w firmowych igrzyskach olimpijskich lub w ciekawej grze terenowej (np. w podchodach), przeprowadzić prawdziwy konkurs karaoke z wyjątkowymi nagrodami, czy też sprawdzić swoich sił w rozmaitych zabawach kreatywnych, logicznych i innych. Idealne atrakcje dla najmłodszych to zaś:

 • zabawy z animatorem,
 • malowanie twarzy,
 • zabawa na dmuchanym placu zabaw,
 • fotobudka,
 • puszczanie ogromnych baniek mydlanych,
 • tworzenie zabawnych postaci z długich balonów,
 • proste konkursy z nagrodami.
commplace.pl/agencja-eventowa/

Impreza firmowa na wyjeździe integracyjnym

Impreza firmowa może stanowić część dłuższego wyjazdu integracyjnego. Wycieczka w miejsce usytuowane z dala o miejskiego zgiełku, gdzieś pośród urokliwych okoliczności przyrody to świetny sposób na odprężenie a także odstresowanie. Odpoczynek w spokojnej okolicy sprzyja budowaniu przyjacielskich relacji! Pracownicy mogą na kilka dni oderwać się od zawodowych obowiązków i szarej codzienności, by całą swoją uwagę skupić na poznawaniu siebie nawzajem a ponadto na wzmacnianiu więzi. Kilkudniowy wyjazd integracyjny rozluźnia atmosferę i motywuje do działania. Uczestnicy zabawy zawsze wracają do pracy z nową energią i pełni chęci do efektywnej realizacji kolejnych celów zawodowych.

Sukces przedsięwzięcia zależy od kilku rzeczy. Jedną z nich jest miejsce na wyjazd integracyjny. Warto wybrać hotel poza miastem, przystosowany do takich wydarzeń. Jako profesjonalna agencja eventowa oferujemy organizację niezapomnianych wyjazdów integracyjnych do naszego własnego Centrum Evenotowo-Szkoleniowego. Dwór Korona Karkonoszy to piękny hotel na wyjazd firmowy, usytuowany nieopodal Karpacza, u podnóża zapierających dech w piersiach Karkonoszy. Zapewniamy komfortowe miejsca noclegowe, wyśmienite wyżywienie przygotowywane w duchu idei slow food oraz moc wyjątkowych atrakcji. Atrakcje są bowiem ważnym elementem wyjazdów integracyjnych.

Jakie atrakcje świetnie sprawdzają się na wyjazdach integracyjnych? Od klasycznych gier integracyjnych, pokazów i koncertów, przez piesze wycieczki z przewodnikiem, sporty ekstremalne, zabawy w parku linowym i inne formy aktywności, aż do niezapomnianych imprez firmowych.

Impreza firmowa na wyjeździe może przybrać formę klasycznego przyjęcia z dobrym jedzeniem, drinkami i muzyką na żywo, swojskiej biesiady z regionalnymi przysmakami i piwem rzemieślniczym, przyjemnego ogniska z harcerskimi przyśpiewkami i pieczoną kiełbaską, czy też szalonego party z ciekawym motywem przewodnim. Wszystko zależy od preferencji uczestników wyjazdu. Wycieczka integracyjna wzbogacona o wyjątkową imprezę firmową bez wątpienia będzie wspaniałym przeżyciem, które wygeneruje mnóstwo niesamowitych wspomnień.

A jakie atrakcje na imprezy firmowe są naszymi faworytami? Wśród najciekawszych aktywności wymienimy:

 • runmageddon – bieg z przeszkodami po karkonoskich lasach,
 • warsztaty kulinarne – szkolenie wypełnione po brzegi cenną wiedzą o prostym i tym nieco bardziej wykwintnym gotowaniu,
 • gry scenariuszowe – np. kryminalne zagadki Karkonoszy, czyli wyjątkowa gra, w której uczestnicy muszą rozwikłać trudną zagadkę, poruszając się po specjalnie przygotowanej scenerii,
 • firmowe karaoke party – na którym każdy może zostać gwiazdą,
 • off road – jazda specjalnie przygotowanym samochodem po nieutwardzonych trasach, np. górskich.

Udana impreza firmowa – podsumowanie

Imprezy firmowe integrują, rozładowują napięcia, poprawiają atmosferę a także doskonale relaksują. Dlatego warto je organizować! Jak zrobić to dobrze?

Nie ma idealnego przepisu na udaną imprezę firmową. Kluczem do sukcesu jest uważne słuchanie swoich pracowników. Dowiedz się, jaką formę rozrywki zespół preferuje najbardziej, wybierz odpowiednie miejsce a następnie zaplanuj spektakularne atrakcje. Postaw na dobrą zabawę i pozytywne emocje! Jeśli podejdziesz do organizacji imprezy firmowej z pełnym zaangażowaniem, z pewnością odniesiesz ostateczny sukces.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt