Nawigacja

Gry integracyjne – jak je zorganizować w plenerze?

Imprezy firmowe

Zabawy integracyjne mogą być przeprowadzane w biurze, podczas wyjazdów w hotelach, na szlakach górskich, w escape roomach, ale również w plenerze. Przy dobrej pogodzie gry integracyjne na świeżym powietrzu przynoszą znaczne korzyści. Jak je zorganizować?

Szukasz idealnego miejsca do zorganizowania eventu firmowego?

Zapraszamy w Karkonosze!

Gry integracyjne – istotne i praktyczne porady

Organizując zabawy terenowe dla pracowników należy pamiętać o pewnych istotnych kwestiach, od których będzie zależało czy integracja będzie udana dla Ciebie i pracowników. Przede wszystkim członkowie zespołu muszą wiedzieć, że gra integracyjna będzie odbywać się na świeżym powietrzu. Z wyprzedzeniem należy powiadomić o tym ile będzie trwała zabawa oraz jak się do niej przygotować. Poinformuj również jaki strój przygotować i na czym mniej więcej będą polegały zabawy.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Mając komplet informacji pracownicy będą mogli się jak najlepiej przygotować i czuć się w pełni komfortowo. Nie może być sytuacji, że pracownicy nie mają kiedy i gdzie się przebrać po pracy. Gra integracyjna powinna być przyjemnością dla członków zespołu, a nie powodem do skrępowania. Dlatego koniecznie pamiętaj o przekazaniu wszystkich najważniejszych informacji.

Gry integracyjne z specjalistami

W celu jak najlepszej integracji zespołu warto skorzystać z pomocy specjalistów: psychologów, coachów, czy osób z doświadczeniem w HR. Takie osoby są przeszkolone i mają doświadczenie jak powinna wyglądać dobrze przeprowadzona gra integracyjna, aby wszyscy z niej coś wynieśli i by przyniosła ona efekty w przyszłości.

Co więcej czasem wystarczy zresztą jakakolwiek osoba z zewnątrz, która zaburzy biurową dynamikę i wprowadzi nowe zasady. Przykładowo warsztaty kulinarne ze znanym kucharzem czy rękodzieło pod okiem lokalnego artysty to podział na inne niż w pracy zespoły, nowe reguły i możliwość pokazania się współpracownikom z zupełnie innej niż dotychczas strony.

Ciekawe pomysły na grę integracyjną

Możliwości integracji jest wiele, dlatego warto od czasu do czasu dodać coś nowego, aby pracownicy się nie znudzili. Nie ma nic złego w tym, że gra jest prosta i da się ją zorganizować nawet w biurze. Czasem jednak warto sięgnąć po coś bardziej wyszukanego.

Ciekawymi pomysłami są między innymi: Maszyna Goldberga, czyli wspólne budowanie skomplikowanego mechanizmu, co niesamowicie wpływa na poprawę współpracy w grupie. Warsztaty survivalu, które polegają na kooperacji w trudnych warunkach. Poszukiwanie skarbów poprzez tworzenie mapy, ukrywanie skarbu, a następnie wspólne szukanie go, co niesamowicie scala zespół. Można także nietypowo założyć ogród warzywny i wspólne go prowadzić – to świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Gra integracyjna w pracy czy po?

Gra integracyjna przeprowadzana po pracy z dala od biura przynosi znaczne korzyści pracownikom. Przede wszystkim można swobodnie odpocząć i zdystansować się od codzienności. A w dodatku członkom zespołu lepiej skupić się i wcielić np. w określoną postać czy sytuację będąc poza biurem. Nawet, jeśli będzie to sala szkoleniowa wynajęta na godzinę lub park obok biura, to już pozwoli pracownikom zyskać dystans.

Podobnie będzie w przypadku gry integracyjnej na świeżym powietrzu. Najlepiej zorganizować ją po pracy, aby wszyscy pracownicy mieli czas chociażby na to, aby przebrać się w komfortowe ubrania. Gra integracyjna w pracy nie stwarza odpowiedniego klimatu do integracji, członkowie zespołu nie mogą w pełni odpocząć ani się rozluźnić, ciągle myśląc o obowiązkach i natłoku spraw. Najlepszym rozwiązaniem jest organizacja zabaw po pracy oraz w ramach dłuższych wyjazdów integracyjnych.

Gry integracyjne z dala od zgiełku miasta

Gry integracyjne z dala od zgiełku miasta sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi. Pracownicy w pełni są w stanie się skupić na grach integracyjnych, aby z nich coś wynieść pożytecznego. Dwór Korona Karkonoszy z rozległymi terenami zielonymi, komfortowymi salami konferencyjnymi, ogromnym zapleczem noclegowym i lokalizacją w sercu gór to wymarzone miejsce na integrację Twojego zespołu. Gry integracyjne w takich warunkach z pewnością będą wielkim sukcesem.

Oczywiście można skorzystać z innych miejsc typu: ogród botaniczny, ośrodek sportowy czy pole golfowe. Jednakże wybranie obiektu który oferuje zarówno integrację na zewnątrz i wewnątrz budynku jest bezpieczniejsze. Wystarczy deszcz lub upał, by kompletnie pogrążyć misternie przygotowany plan imprezy na świeżym powietrzu. Wybieraj więc raczej hotel na wyjazd firmowy, który pozwoli przeprowadzić gry integracyjne dla pracowników na powietrzu. A w razie niepogody oferuje sale konferencyjne lub namioty, pod którymi można się schronić. 

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Gry integracyjne na świeżym powietrzu

Jeśli należysz do szczęśliwców, którzy posiadają tereny zielone obok siedziby, to możesz z łatwością zorganizować dowolne gry integracyjne dla pracowników na zewnątrz. Pamiętaj, aby unikać ogólnodostępnych terenów, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo członkom Twojego zespołu. Odpowiadasz za zdrowie pracowników w czasie pracy, a nierówny teren lub szkło w trawie mogą być niebezpieczne. Poza tym to wymaga od pracowników brania udziału w grach integracyjnych w miejscu publicznym. Takie sytuacje mogą krępować i powstrzymywać przed pełnym uczestnictwem.

W miejskich realiach nawet firmowy ogród może być za mały na przeprowadzanie gier integracyjnych. Dlatego warto szukać obiektów, które zaoferują przeprowadzenie gier integracyjnych na świeżym powietrzu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można połączyć zabawy integracyjne z posiłkiem i noclegiem i w pełni skorzystać z mocy jaką niosą wyjazdy integracyjne.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt