Nawigacja

Czy obiekty konferencyjne w górach to dobre miejsca na spotkanie firmowe?

Imprezy firmowe

Organizacja spotkania firmowego to duże przedsięwzięcie o wielu korzyściach. Trzeba do tego podejść o wiele wcześniej i wszystko skrupulatnie zaplanować. Jednym z najważniejszym punktów jest odpowiednie miejsce, które będzie jednocześnie funkcjonalne oraz ładne. Dużą popularnością cieszą się obiekty konferencyjne w górach, które są idealnym miejscem zarówno dla wyjazdów integracyjnych, szkoleń team buildingowych, czy konferencji.

Jak wybierać obiekty konferencyjne pod względem lokalizacji?

Konferencje, szkolenia, warsztaty czy integracje zespołu powinny odbywać się na neutralnym gruncie, poza siedzibą firmy. Warto wybierać miejsca, które oferują pełne zaplecze do przeprowadzenia np. konferencji, a jednocześnie są dobrze zlokalizowane i malowniczo położone.

Tych wszystkich trzech cech warto szukać wśród obiektów konferencyjnych w górach. Sala konferencyjna czy ogród przynależący do obiektu to doskonałe miejsca na zadania, gry i zabawy, których celem jest wzmocnienie zespołu. W pomieszczeniach balowych można zaś zorganizować przyjęcia, które będą znakomitą formą odpoczynku od codziennych obowiązków służbowych.

imprezy integracyjne
Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

agencje eventowe

 

Po długich dniach pełnych ciekawych aktywności pracownicy będą mogli udać się na spoczynek w hotelowych apartamentach.

Z kolei w czasie czasu wolnego można wspólnie przejść się szlakiem, odpocząć, podziwiać widoki a może nawet przeprowadzić jakąś grę sportową w ramach integracji?

 

wyjazd integracyjny dla pracowników - więcej korzyści, niż Ci się wydaje

Chcesz zorganizować konferencję w wyjątkowym miejscu?

Zadbamy o wszelkie szczegóły!

Obiekty konferencyjne w górach idealnym miejscem na integrację

Integracja zespołu powinna być stałym elementem zarządzania grupą pracowników. Jest ona ważna, nawet gdy wszystko dobrze funkcjonuje, gry zgrany zespół pracowniczy odnosi spektakularne sukcesy na rynku. Sprawnie wykonuje powierzone zadania i efektywnie realizować założone cele. Komunikacja w grupie przebiega dynamicznie, a wszelkie konflikty są rozwiązywane w mgnieniu oka. Dlaczego? Ponieważ każdy pracownik potrzebuje odpoczynku od pracy, rozluźnienia i czasu na luźne spotkanie z pracownikami. Do tego idealnym narzędziem będzie właśnie integracja.

Oczywiście są sytuacje alarmujące, które od razu wskazują na brak odpowiedniej integracji w grupie. W takiej sytuacji bardzo pomocne będą szkolenia integracyjne bądź warsztaty team buildingowe. Zajęcia skupiają się na jednej, konkretnej trudności, z którą boryka się grupa pracownicza. Może być to na przykład zła komunikacja, spadek motywacji do działania, nadmierny stres, czy też słaba znajomość poszczególnych członków grupy.

Specjalne, odpowiednio dopasowane gry i zabawy prowadzone przez doświadczonych trenerów pomagają uczestnikom zrozumieć i pokonać problem. Efektem takich działań jest silny, sprawnie funkcjonujący zespół pracowniczy, którego członkowie wzajemnie się wspierają i dążą do realizacji wspólnych celów. Aby to ułatwić, warto zmienić otoczenie. Obiekty konferencyjne w górach oferują oprócz infrastruktury, niezbędnej do przeprowadzenia zajęć służących integracji grupy, także kontakt z przyrodą.

Imprezy integracyjne krok po kroku
Zbiornik Sosnówka k. Karpacza – Dwór Korona Karkonoszy

Integracja poza miejscem pracy

Wiele firm organizuje cykliczne konferencje czy spotkania dla pracowników lub partnerów biznesowych. Celem takich zebrań zwykle jest podsumowanie dotychczasowych działań, przedstawienie i wprowadzenie nowych produktów na rynek, czy też rozmowy o dalszych losach przedsiębiorstwa. Bardzo często nie da się omówić wszystkich kwestii na kilkugodzinnym spotkaniu, dlatego też organizatorzy zwykle decydują się na kilkudniowe zebrania. Takie rozwiązanie umożliwia dokładniejszą i, co najważniejsze, spokojniejszą analizę bieżących spraw.

Konferencje czy spotkania biznesowe powinny odbywać się poza miejscem pracy, aby nadać odpowiedniej rangi temu wydarzeniu, ale również aby pracownicy mogli odpocząć od spędzania czasu w siedzibie firmy. Obiekty konferencyjne w górach to pomysł warto rozważenia. Warto rozważyć organizację imprez firmowych przez specjalistów – agencja eventowa.

organizator imprez

Organizując wydarzenie trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów, między innymi lokalizację oraz wyposażenie obiektu. Najlepszym wyborem jest obiekt, który dysponuje przestronną salą konferencyjną ze wszystkimi niezbędnymi sprzętami, a także jest w stanie zapewnić uczestnikom komfortowe miejsca noclegowe oraz smaczny i pożywny catering. Budynek powinien znajdować się w spokojnym miejscu. Atrakcyjna, zielona okolica sprzyja produktywności i rozbudza kreatywność. Dzięki temu spotkanie jest przyjemniejsze i prowadzi do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Dlaczego obiekty konferencyjne w górach to dobre miejsce na integrację?

Obiekty konferencyjne w górach mają do zaoferowania przede wszystkim wspaniałe widoki, które są idealnym odprężeniem dla pracowników po ciężkiej pracy. Szczególnie południe Polski  to niezwykle malowniczy region, który przez cały rok przyciąga do siebie mnóstwo osób z różnych części kraju. Jest to idealnie miejsce zarówno na spokojny odpoczynek w gronie najbliższych z dala od miejskiego zgiełku i szybkiego życia, a także na produktywne spotkanie biznesowe z pracownikami lub kontrahentami.

Hotel na imprezy integracyjne musi spełniać określone wymagania. Tak jak robi to Dwór Korona Karkonoszy. Usytuowany w samym centrum gór zachwyci każdego swoją okolicą, a przede wszystkim sprawi, że spotkanie integracyjne stanie się sukcesem. Dwór Korona Karkonoszy dysponuje kilkoma salami idealnymi na konferencje, szkolenia dla pracowników czy inne spotkania biznesowe. Jedną z nich jest przestronna sala „Refektarz”, która może pomieścić nawet 90 osób. Pomieszczenie zostało wyposażone w klimatyzację oraz wszystkie niezbędne sprzęty. Uczestnicy spotkań mają do dyspozycji osobne wyjście do ogrodu oraz własne zaplecze cateringowe.

Obiekty konferencyjne w górach to świetne miejsca na wyjazdy integracyjne dla pracowników. Otoczenie malowniczej, zielonej natury doskonale odpręża i redukuje stres związany z codziennymi obowiązkami służbowymi. Stwarza idealne warunki do lepszego poznania współpracowników i umocnienia przyjacielskich więzi. Dwa czy trzy dni spędzone w takim miejscu bez wątpienia poprawią relacje między pracownikami, co przełoży się na poprawę atmosfery w pracy.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt