Nawigacja

Wyjazd integracyjny – więcej korzyści, niż ci się wydaje!

Employer branding
wyjazd integracyjny dla pracowników - więcej korzyści, niż Ci się wydaje

Każda firma chciałaby odnosić spektakularne sukcesy na rynku. Jednak nie wszystkim udaje się ta trudna sztuka. W wielu przypadkach przyczyną niepowodzeń jest niezgranie zespołu. Problem zwykle leży w złej integracji. Czym jest integracja? I jak zorganizować wyjazd integracyjny dla pracowników, który przyniesie oczekiwane efekty?

Czego się dowiesz z artykułu?

Integracja zespołu to nie tylko klucz do sukcesu, ale także fundament harmonijnej atmosfery w miejscu pracy. W dzisiejszym artykule zajmiemy się omówieniem różnych aspektów wyjazdów integracyjnych, które stanowią doskonałą okazję do budowania więzi między pracownikami i wzmacniania relacji w firmie. Rozpoczniemy od analizy, jak wybrać najlepszą ofertę wyjazdu integracyjnego, biorąc pod uwagę różnorodne potrzeby zespołu. Następnie przyjrzymy się korzyściom płynącym z organizacji takich wyjazdów i przedstawimy kreatywne pomysły na imprezy integracyjne na wyjeździe, które zachęcają do aktywnego uczestnictwa i współpracy.

Czy organizacja wyjazdów integracyjnych jest tak łatwa, jak się wydaje? Odpowiemy na to pytanie, omawiając potencjalne wyzwania związane z organizacją takiego wydarzenia. Ponadto, podzielimy się praktycznymi wskazówkami, co warto zabrać na wyjazd integracyjny, aby zapewnić jego udany przebieg. Na koniec, zastanowimy się nad wycieczkami integracyjnymi jako formą nagrody dla zespołu oraz jakie korzyści mogą one przynieść dla motywacji i zaangażowania pracowników. Gotowi na poznanie tajników udanej integracji zespołu podczas wyjazdów firmowych? Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Nawet najlepiej wykwalifikowanym pracownikom zdarza się doświadczać trudności w pracy zespołowej. Łatwo zestawić ze sobą grupę osób o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu, trudniej sprawić, żeby owa grupa dogadywała się, pracowała wydajnie i odnosiła sukcesy. Często przyczyna leży w słabych relacjach między pracownikami.

Razem ku nowym celom – wyjazd integracyjny w najlepszym stylu!

W zespole pracowniczym czasem dochodzi do konfliktów. I o ile silna grupa umie szybko się z nimi uporać, to ta słabo zintegrowana może mieć z tym spory problem. Kiepskie relacje w zespole, a przez to nieprzyjemna atmosfera w miejscu pracy sprawiają, że pracownicy mają mniej motywacji do działania, nie dają z siebie 100%, a w konsekwencji firma nie osiąga maksymalnych zysków i nie odnosi spektakularnych sukcesów. Rozwiązaniem jest integracja. To od niej w dużej mierze zależy tempo, a także efektywność pracy zespołu. Jak zadbać o integrację? I dlaczego wyjazd integracyjny to dobre rozwiązanie?

Zgrana ekipa, nowe wyzwania – wyjazd integracyjny to klucz do sukcesu
Miejsce na wyjazd integracyjny – Centrum Eventowe Dwór Korona Karkonoszy

Integracja to klucz do sukcesu

Przywołując teoretyczne podstawy analizy integracji, warto zwrócić uwagę na podział zaproponowany przez W.S. Landeckera, który w celu lepszego zrozumienia tego zagadnienia wyróżnił cztery podstawowe typy integracji: kulturową, normatywną, funkcjonalną i komunikacyjną. Te różne typy integracji wzajemnie się przenikają i wspólnie wpływają na proces funkcjonowania organizacji. Jednakże, podział ten stanowi istotne źródło inspiracji dla wielu badaczy zajmujących się tym zagadnieniem.

W praktyce warto więc inwestować w integrację. Dlaczego? Ponieważ integracja wzmacnia więzi, rozluźnia atmosferę, a ponadto buduje zaufanie między pracownikami. To z kolei przekłada się na jakość ich pracy na co dzień. Integracja to ważny etap tworzenia silnego, sprawnie funkcjonującego zespołu. Zgrany zespół może więcej. Według G. Nowackiego integracja stanowi synonim spójności oraz mechanizmu koordynacji funkcji systemu. Jednakże jest także związana z działaniem i adaptacyjnością ludzi do wymogów rzeczywiście istniejącego systemu, jego wartości, norm, instytucji oraz sposobów komunikacji społecznej.

Dzięki współpracy może osiągać to, co trudno zrobić w pojedynkę. Błyskawicznie rozwiązuje problemy i z łatwością pokonuje wszelkie przeszkody. Potrafi wykorzystać potencjał, wiedzę i doświadczenie wszystkich swoich członków, którzy swobodnie wymieniają pomysły i propozycje. Zgrany zespół sprawnie realizuje wyznaczone cele i odnosi sukcesy. W dobrze zintegrowanej grupie rzadko dochodzi do konfliktów, a kiedy nawet powstaną, są szybko rozwiązywane. Dzięki temu atmosfera w pracy jest przyjazna i swobodna, co sprzyja kreatywności i działa motywująco.

Zalety integracji – poznaj je wszystkie

Integracja powinna stanowić element employer brandingu. Dobra atmosfera w zespole i komfortowe warunki pracy mogą podnosić atrakcyjność pracodawcy na rynku pracy, co zwiększa szanse na pozyskanie wybitnych pracowników.

Integracja może przybrać różne formy. Jedną z najpopularniejszych są wyjazdy integracyjne. Zastanówmy się, dlaczego?

maszyna goldberga

Wyjazdy integracyjne – jak wybrać najlepszą ofertę?

W dużej firmie organizację wyjazdu integracyjnego albo spotkania firmowego możemy powierzyć pracownikowi działu HR albo asystentowi. Jednak nie każdy ma takie możliwości. Poza tym wielu szefów lubi dokładnie wiedzieć, co i komu zleca. Dlatego poniżej prezentujemy kilka podpowiedzi, czym kierować się przy wyborze najlepszej oferty na wyjazd integracyjny.

Wspólna przygoda, silniejszy zespół – wyjazd integracyjny czeka na Was
Atrakcje na imprezy firmowe

Po pierwsze, wiarygodność i doświadczenie organizatora. To klucz do sukcesu. Jeśli naprawdę zależy nam na jakości naszego eventu firmowego, to nie ryzykujmy pracy z amatorami. Być może faktycznie uda im się ciekawie zorganizować i przeprowadzić imprezę firmową. Jednak w przypadku potknięć to nie wizerunek organizatora, tylko firmy i szefa, który na to pozwolił, może zostać nadszarpnięty.  

Łączymy siły, budujemy team – wyjazd integracyjny, czas na wspólne doświadczenia
Centrum Eventowe agencji Commplace – Dwór Korona Karkonoszy

Po drugie, wybierajmy takie agencje eventowe, które dysponują własnym zapleczem i centrum eventowym. Skracamy wtedy ścieżkę dostępu i liczbę możliwych podwykonawców. Łatwiej będzie nam rozmawiać z jedną osobą, czyli konkretnym event managerem, niż z wieloma ludźmi odpowiedzialnymi za poszczególne elementy. Zwróćmy też uwagę, czy będziemy mieli do dyspozycji organizatora przez cały czas trwania naszego eventu. Taki doświadczony pracownik powinien dobrze znać obiekt i pomóc nam w różnych sytuacjach.

Od nowych pomysłów do niezapomnianych chwil – wyjazd integracyjny inspiruje
Sala balowa na event firmowy

Po trzecie, wyjazdy integracyjne powinny zapewniać uczestnikom dodatkowe atrakcje. Zwróćmy uwagę, co proponują nam poszczególni organizatorzy wyjazdów firmowych. Czy oferta jest na tyle ciekawa, by pracownicy byli faktycznie zadowoleni? Czy też zaoferowano nam tylko przerabiane już setki razy sztampowe „atrakcje”, które raczej nie spełnią oczekiwań naszej grupy?

I jeszcze jeden z najważniejszych elementów, czyli wybór miejsca na wyjazdy integracyjne. Jak wybrać miejsce na imprezę integracyjną? To pytanie zadaje sobie każdy organizator eventów. To oczywiste, że wyjazd w góry albo nad morze sam w sobie prezentował się będzie jako mini urlop i każdy się z niego ucieszy. Atrakcyjne miejsce na event firmowy to już połowa sukcesu!

Integracja w górach

Integracja to czas na nawiązanie koleżeńskich relacji i zacieśnienie więzi. Aby przyniosła najlepsze efekty, powinna odbyć się w luźnej, swobodnej atmosferze. Spotkanie integracyjne warto zorganizować na neutralnym gruncie. Dlaczego? Bo firmowe mury kojarzą się z pracą i codziennymi obowiązkami zawodowymi. Pracownikom może być trudno wyjść ze swoich firmowych ról i przejść na nieco bardziej prywatny „tryb”. Zespół nie zrelaksuje się w pełni, a przez to integracja nie będzie tak efektywna, jak mogłaby być. Wyjazd integracyjny w spokojne miejsce to zdecydowanie lepsze rozwiązanie.

Wyjazd integracyjny – dlaczego się opłaca?

Dlaczego warto organizować wyjazdy integracyjne?

 1. Pracownicy mają szansę lepiej się poznać, wymienić doświadczenia, podzielić pasjami i porozmawiać na swobodne tematy niezwiązane z pracą. Mogą poznać się z prywatnej strony, a dzięki temu zbudować wzajemne zaufanie oraz poprawić komunikację wewnętrzną. Integracja na wyjeździe to sposób na lepsze funkcjonowanie zespołu na co dzień.
 2. Wyjazdy integracyjne to nie tylko korzyści dla pracodawcy (sprawnie funkcjonujący zespół = lepsze wyniki, większe zyski i sukces na rynku), ale także dla samych pracowników. Wyjazd w wyjątkowe miejsce wygeneruje mnóstwo wspaniałych wspomnień. Ciekawe atrakcje zapewnią doskonałą zabawę i rozluźnią atmosferę. Dzięki temu codzienna praca w firmie będzie przyjemniejsza.
 3. Wyjazd integracyjny to sposób na odstresowanie. Nie samą pracą człowiek żyje! Intensywna praca bez przerw na regenerację nie przynosi maksymalnych efektów. Pracodawca powinien zapewnić pracownikom chwilę odpoczynku, wytchnienia od codziennych obowiązków zawodowych. Cykliczne wyjazdy integracyjne działają motywująco.
 4. Integracja w formie wyjazdów to szansa na zgranie nowo powstałego zespołu. Nowi pracownicy mogą mieć problem z zaaklimatyzowaniem się w firmie. Wyjazd integracyjny to sposób na przełamanie lodów, lepsze poznanie współpracowników i rozładowanie stresu, który towarzyszy pracownikom przy zmianie miejsca pracy.
 5. Wyjazdy integracyjne jako element employer brandingu mogą poprawić wizerunek pracodawcy. Firma, która dba o swoich pracowników, jest postrzegana jako pożądana na rynku pracy. Cykliczne wyjazdy integracyjne to również świetny sposób na polepszenie relacji na linii pracodawca-pracownik. Koleżeńskie więzi z szefem i dobra atmosfera w firmie zwykle przekładają się na zwiększenie zaangażowania pracowników w rozwój przedsiębiorstwa i zmniejszenie rotacji pracowników.

Wyjazd integracyjny może przynieść wiele korzyści. Grunt to odpowiednio go zorganizować. Jak zaplanować takie wydarzenie?

Szukasz idealnego miejsca na wyjazd integracyjny?

Zrealizowaliśmy 1100 imprez. Zadzwoń do nas!

Gdzie na wyjazd integracyjny?

Wyjazdy integracyjne nie są obowiązkowe. Pracodawca powinien zadbać o atrakcyjność wydarzenia, aby zachęcić zespół do udziału. Przemyślana organizacja i dobra logistyka są kluczowe.

Team-building na najwyższym poziomie – wyjazd integracyjny dla pełnej harmonii w zespole!
Sosnówka – miejsce na wyjazdy integracyjne

Planowanie wyjazdu powinno rozpocząć się określeniem celu nadrzędnego integracji. Celem może być wzmocnienie zespołu, rozluźnienie atmosfery, wdrożenie nowych pracowników (wyjazd jako element onboardingu pracownika), czy też zmotywowanie zespołu do wydajniejszej pracy. W tym punkcie warto również pochylić się nad budżetem. Ustalenie celu i budżetu ułatwi wybór lokalizacji, dobór atrakcji itp. A więc gdzie warto się udać na wyjazd integracyjny? Najlepiej postawić na ciekawe miejsce, atrakcyjną lokalizację i interesujący obiekt. Hotel na wyjazd firmowy powinien czymś się wyróżniać, by pracownikom nie zlały się w jedno różne imprezy integracyjne. Najlepszy będzie hotel butikowy, zaaranżowany w intrygującym, indywidualnym stylu.   

Po określeniu celu i budżetu można przejść do planowania szczegółów wyjazdu. Na początek – miejsce. Gdzie na wyjazd integracyjny? Najlepiej gdzieś z dala od miejskiego zgiełku, na łono natury, w piękną, malowniczą okolicę. W takim miejscu łatwiej budować przyjacielskie relacje. Bliskość natury sprzyja odprężeniu i wycisza. Dobrym pomysłem jest wynajęcie domków lub całego pensjonatu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze obiektu wypoczynkowego na wyjazd integracyjny?

imprezy firmowe

Wyjazd integracyjny – jaki hotel wybrać?

Spokojna okolica to jeden z najważniejszych wyznaczników dobrego miejsca na wyjazd integracyjny. Jednak to nie wszystko. Hotel przede wszystkim powinien dysponować odpowiednią liczbą komfortowych, dobrze wyposażonych pokoi, w których pracownicy będą mogli odpocząć po dniach pełnych wrażeń.

Druga ważna kwestia to dostępność zaplecza gastronomicznego. Pracownikom trzeba zapewnić pełne wyżywienie. Pracodawca powinien również zorganizować dojazd do hotelu. Dobrym pomysłem jest wynajęcie autokaru, który zawiezie cały zespół na miejsce. Jeśli dotarcie do obiektu wypoczynkowego leży po stronie pracowników, należy zapewnić im dostęp do parkingu, na którym będą mogli zostawić swoje prywatne samochody.

Duże znaczenie w kwestii, jaki hotel na wyjazd integracyjny wybrać, mają atrakcje – zarówno lokalne, jak i te w hotelu. Jakie gry i zabawy integracyjne urozmaicą wyjazd integracyjny?

Zespołowe doświadczenia, indywidualne efekty – wyjazd integracyjny jako recepta na sukces!
Piknik integracyjny dla firm, Dwór Korona Karkonoszy

Hotel na wyjazd integracyjny – atrakcje

Na wyjeździe integracyjnym powinna rządzić dobra zabawa. Odpowiednio dopasowane atrakcje to nieodłączny element takiego wydarzenia. Zabawy integracyjne ułatwią pracownikom zbudowanie przyjacielskich relacji, wyposażą ich w cenne umiejętności (na przykład umiejętność współpracy czy skutecznej komunikacji), a także zapewnią im wyśmienitą zabawę i dobre wspomnienia.

Do popularnych zabaw zaliczymy:

 • gry scenariuszowe – na przykład bardzo popularne zagadki kryminalne,
 • gry ruchowe – na przykład firmowe igrzyska olimpijskie składające się ze sportowych konkurencji drużynowych, turniej piłkarski,
 • proste gry słowne – na przykład kalambury lub prawda czy wyzwanie.

Miejsce integracji ma znaczenie

W hotelu na wyjazd integracyjny można zorganizować inspirujące warsztaty (na przykład gotowania), kurs tańca czy pokaz iluzjonistów lub inny, równie ciekawy pokaz. Warto skorzystać również z lokalnych atrakcji – wybrać się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po malowniczej okolicy, zwiedzić najpopularniejsze zabytki w regionie, zorganizować spływ kajakowy czy niezapomniany lot helikopterem.

Zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń powinna być impreza integracyjna. Tradycyjne przyjęcie, grill, ognisko czy piknik – możliwości jest wiele. Ciekawą opcją jest zorganizowanie przyjęcia tematycznego.

Eventy integracyjne dla firm – rodzaje i formy

Firmy, które chcą się rozwijać, poważnie traktują znaczenie ciągłości zatrudnienia i integracji pracowników. Żeby zatrzymać najlepszych fachowców i wzmocnić ich lojalność wobec firmy, niezbędne jest budowanie dobrej atmosfery w pracy i wzmacnianie więzi międzyludzkich. Jedną z najskuteczniejszych metod jest właśnie organizacja eventów integracyjnych dla firm.

Integracja pracownicza może przybrać bardzo różne formy. Począwszy od wypracowania codziennych rytuałów i kreowania określonej kultury organizacyjnej, poprzez organizację wyjazdów integracyjnych, gali i jubileuszy firmowych, aż po bardzo oficjalne eventy branżowe.

Wyjazd integracyjny – tworzymy historię Waszego zespołu
Team building dla firm paintball

Najbardziej lubiane przez pracowników eventy integracyjne dla firm to właśnie różnego rodzaju spotkania integracyjne, ogniska firmowe i wspólne wyjazdy. Także imprezy taneczne i wspólne zabawy zespołowe cieszą się dużą popularnością. W tym także różnego rodzaju współzawodnictwo, na przykład olimpiady firmowe. Mają one tę wspólną zaletę, że odbywają się w luźnej atmosferze i dają dużo przestrzeni na lepsze poznanie się, relaks i zabawę. Eventy integracyjne dla firm to również okazja do pokazania tej lepszej, ludzkiej strony pracodawcy i szefa. Dla pracowników z kolei to świetny sposób na wyrażenie własnej ekspresji i pokazanie ciekawych talentów, uzdolnień i pasji. 

Pomysły na imprezy integracyjne na wyjeździe

Impreza tematyczna to przepis na wyśmienitą zabawę! Przyjęcie z motywem przewodnim przeniesie pracowników w wyjątkowy świat, a dzięki temu doskonale ich odstresuje, rozluźni atmosferę i ułatwi tworzenie przyjacielskich relacji. Imprezy integracyjne z motywem przewodnim to wydarzenia niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Pracownicy bez wątpienia długo nie zapomną o takim przyjęciu.

Motywy idealne na przyjęcie na wyjeździe integracyjnym to:

 • Hawaje – impreza w egzotycznym stylu z bogactwem kolorowych kwiatów tropikalnych i tradycyjnym tańcem hula,
 • Dziki Zachód – wydarzenie z kowbojskimi kapeluszami i indiańskimi pióropuszami,
 • lata 80. – kolorowe szaleństwo w rytmie disco,
 • Hollywood – wystawne wydarzenie z czerwonym dywanem, blaskiem fleszy i eleganckimi kreacjami,
 • Las Vegas – impreza w kasynie.

Każdy element imprezy integracyjnej powinien pasować do motywu przewodniego – zaczynając od dekoracji, strojów i menu, kończąc na muzyce oraz grach i zabawach integracyjnych.

Camping jako ciekawy sposób na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego

Jako miejsce zakwaterowania podczas wyjazdów integracyjnych zdecydowanie królują hotele. Są to bardzo wygodne ośrodki. Istnieje możliwość komfortowego odpoczynku po dniu pełnym wrażeń oraz wynajmu całego ośrodka dla grupy integracyjnej.

Jednak w przypadku młodego zespołu warto postawić na niecodzienne rozwiązania. W ten sposób istnieje możliwość jeszcze mocniejszej integracji grupy. Dzięki oryginalnym miejscom noclegowym mogą pojawić się również nowe pomysły na spędzenie wspólnego czasu w gronie znajomych z pracy.

Jednym z proponowanych przez nas pomysłów jest camping. Taka forma wyjazdu integracyjnego sprawdzi się doskonale w przypadku tych grup, w których pracują przede wszystkim młode osoby. W ten sposób można zorganizować aktywnie czas całej grupy. Jednak jakie atrakcje mogą pojawić się na podobnym wyjeździe?

Atrakcje wyjazdu integracyjnego? Survival!

Coraz większą popularnością cieszą się kursy przetrwania. Są one organizowane najczęściej przez osoby, które miały do czynienia z wojskiem. W ten sposób przewodnik lub osoba prowadząca kurs jest w stanie przekazać naprawdę ciekawą wiedzę.

Czy ktokolwiek z zespołu wie, w jaki sposób rozpalić ogień, jeżeli nikt nie ma zapalniczki? A może są chętni do nauki wspinania się na drzewa lub określenia swojej lokalizacji w nieznanym terenie?

Takie umiejętności mogą okazać się przydatne, jeżeli ktoś zgubi się w lesie lub wybiera się na górskie wędrówki. Wówczas nietrudno zgubić drogę lub zostać po zmroku w miejscu, które nie jest przyjazne. Z pewnością cały zespół doceni podobną atrakcję.

Taki kurs to świetny sposób na aktywne spędzenie wspólnego czasu oraz naukę nowych umiejętności. Warto jednak odpowiednio wcześniej zarezerwować miejsce. W przypadku dobrych terenów terminy mogą być odległe.

Wieczorne ognisko przy namiotach

Dobre jedzenie, drewno oraz kijki do nabijania kolejnych potraw. Nic więcej nie potrzeba, żeby dobrze się bawić. Jeżeli w grupie znajdują się osoby uzdolnione muzycznie, można z tego skorzystać. Z pewnością chętnie zaśpiewają oraz zagrają utwory pasujące do sytuacji.

Ognisko integracyjne – Dwór Korona Karkonoszy

Już samo spanie w namiotach może być świetnym przeżyciem dla osób, które do tej pory korzystały wyłącznie z ofert hoteli i pensjonatów. Jednak dodatkowo można wykorzystać najlepszą atrakcję, jaką mają do zaoferowania campingi. Wspólne ognisko integracyjne.

Wycieczka w góry

Camping zlokalizowany w górskich okolicach to okazja do aktywnego spędzenia wspólnego czasu. Wieczorami można raczyć się daniami z ogniska, natomiast w ciągu dnia maszerować po górach oraz odkrywać coraz to nowe szlaki oraz atrakcje.

Obcowanie z naturą oraz aktywne spędzanie czasu to doskonały sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków. Sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku zespołów pracujących na co dzień przy komputerach. Kto wie? Może w części z nich wzbudzi to zapał do częstszych wędrówek?

Organizując podobną wycieczkę warto wziąć pod uwagę kondycję całej grupy. Jeżeli wśród uczestników znajdują się osoby, które mają mniej siły, warto wybrać łatwiejszą trasę. Ci, którzy mają lepszą kondycję z pewnością również docenią możliwość spokojnego oglądania widoków. Łagodna trasa, dopasowana do możliwości każdego z uczestników oznacza również możliwość prowadzenia rozmów. Jeżeli wszyscy są zajęci łapaniem tchu oraz wspinaczką, trudno mówić o integracji zespołu.

Ze względu na chęć zintegrowania grupy, staraj się wybierać łatwiejsze podejścia. Jeżeli natomiast wiesz, że Twój zespół ma świetną kondycję, możesz bez problemu zaproponować im trudniejszą trasę. Zawsze jednak powinieneś mieć przygotowany plan awaryjny. Na wypadek, jeżeli część grupy uzna, że nie jest do tego odpowiednio przygotowana.

Czy organizacja wyjazdów integracyjnych to prosta sprawa?

Kiedy mamy do czynienia z nieznanym zadaniem albo rzeczą, którą robimy po raz pierwszy, zawsze zadajemy sobie jedno, podstawowe pytanie. O co w tym wszystkim chodzi? Jak się zabrać za dane zlecenie? W naszym przypadku – jak się zabrać do zorganizowania wyjazdu firmowego?

Na początek trzeba zadać sobie kilka prostych pytań. Dla kogo dokładnie ma być ten wyjazd integracyjny? Ilu będzie uczestników i czego będą oczekiwać? A także, na jak długo możemy pojechać i oczywiście gdzie zorganizować wyjazd integracyjny?

Te i inne podobne pytania po rozpisaniu – i znalezieniu na nie odpowiedzi! – już dadzą nam wskazówki co do tego, jak się zabrać za organizację imprez firmowych krok po kroku. Będzie to punkt wyjścia do ustalenia pewnych ram dla naszego wyjazdu integracyjnego. Nie możemy również zapomnieć o ustaleniu budżetu. Kwota, jaką będziemy dysponować może okazać się kluczowa. Po prostu jeśli budżet będzie zbyt mały, po kolei trzeba będzie rezygnować z atrakcji, być może też ciekawej lokalizacji albo odpowiedniego cateringu. Ale czy organizacja wyjazdu firmowego ma jeszcze w ogóle sens w takim wypadku? To kwestia do rozważenia. Zbyt skromny i „ubogo” skrojony wyjazd integracyjny może postawić nas w złym świetle jako pracodawcę. 

W odwrotnej sytuacji, kiedy budżet na event firmowy pozwoli nam nieco poszaleć, możemy z kolei skorzystać z usług doświadczonej agencji eventowej. Taki zewnętrzny organizator w zasadzie w całości przygotuje nam wyjazd integracyjny wraz z niebanalnymi atrakcjami i niespodziankami dla uczestników.

Atrakcje na wyjazdy firmowe

Specjaliści z zakresu organizacji wyjazdów integracyjnych

Organizacja wyjazdu integracyjnego wiąże się z koniecznością uzbrojenia się w mnóstwo cierpliwości. Nie tylko liczba dokumentów potrzebnych do podpisu stale rośnie. Na drodze osób, które organizują taki wyjazd raz po raz pojawiają się nowe problemy, które należy rozwiązać.

Jeżeli organizujesz już kolejny wyjazd integracyjny w swojej firmie, z pewnością o tym wiesz. Podobnie jak o tym, w jaki sposób rozwiązać większość problemów. Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy do tej pory nie organizowało się wyjazdu?

Istnieją dwie opcje. Pierwsza z nich zakłada znalezienie w swoim biurze osoby, która zajmowała się podobnymi zadaniami w innej pracy. Może ktoś z zespołu HR był mistrzem imprez integracyjnych? Może nie wiesz jeszcze, jakie talenty drzemią w Twoich pracownikach?

Jeżeli taka osoba istnieje oraz zgodzi się zorganizować wyjazd integracyjny, z pewnością jesteś jednym z najszczęśliwszych pracodawców. Jednak co się stanie w sytuacji, jeżeli takiej osoby nie ma w firmie?

Integracja w plenerze

Wówczas pojawiają się specjaliści od organizowania wyjazdów integracyjnych oraz innych, podobnych wydarzeń. Zorganizowaliśmy już wiele imprez i wiemy, że nawet najlepiej przygotowany organizator tak naprawdę nie jest przygotowany. Nie na wszystko! Dlatego proponujemy pomoc i pełne wsparcie na każdym etapie organizowania wyjazdu integracyjnego. Profesjonalny organizator imprez firmowych, jakim jesteśmy, sprosta każdemu wyzwaniu eventowemu. 

Firmy organizujące wyjazdy integracyjne – jak rozpoznać najlepsze?

Podobno reklama jest dźwignią handlu. Podobnie jest w organizacji eventów. Firmy i agencje eventowe ścigają się w reklamie i tym, kto będzie bardziej widoczny w Sieci. Jednak czy idzie to w parze z jakością oferowanych usług? Każdy z nas ma jakieś własne doświadczenia zakupowe i sam może sobie na to pytanie odpowiedzieć.

Jak zatem rozpoznać najlepsze firmy organizujące wyjazdy firmowe? Podpowiadamy kilka prostych trików, które mogą nam w tym pomóc. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, jak długo dana agencja jest obecna na rynku usług eventowych. Słabe firmy dość szybko odpadają, a całkiem nowe nie dają żadnej gwarancji. Nie ma nawet dostatecznej liczby opinii o nich, by były one w jakiś sposób miarodajne.

Kolejną ważną informacją, która dużo powie nam o firmach organizujących wyjazdy integracyjne, jest liczba zorganizowanych przez nich imprez. Oczywiście większa liczba pokazuje doświadczenie, elastyczność i umiejętność podążania za gustami i potrzebami klientów. A być może nawet wręcz kreowanie nowych trendów i autorskich rozwiązań.

Oczywiście opinie klientów również należy brać pod uwagę. Jeśli jest ich dużo i są głównie pozytywne, a firma odpowiednio reaguje na sugestie w nich zawarte, to znaczy, że mamy do czynienia z profesjonalistami.

Równie ważne jest posiadanie własnego zaplecza albo wręcz centrum eventowego, gdzie event manager naszego wyjazdu integracyjnego jest jednocześnie gospodarzem. Doskonale zna obiekt i obsługę, a także wszystkich lokalnych podwykonawców. Takie kontakty są bezcenne, zwłaszcza w przypadku nagłej zmiany planów albo chęci zapewnienia ciekawej i nieoczywistej rozrywki w okolicy.

Jakie są korzyści z zatrudnienia specjalistów od eventów?

Najważniejszą z korzyści jest możliwość odpoczynku razem z pracownikami. Jeżeli za wyjazd integracyjny są odpowiedzialne inne osoby, które specjalizują się w podobnych zadaniach, właściciel firmy lub szef może skupić się na znacznie przyjemniejszych zadaniach. Wówczas integracja pomiędzy pracownikami a szefostwem idzie znacznie sprawniej i wszyscy czują się bardzo swobodnie.

Dodatkowo wszystkie elementy organizacyjne wyjazdu są dopięte na ostatni guzik. Wszystko, co może zostać zaplanowane, jest wpisane w kalendarz. Są również osoby, które są bezpośrednio odpowiedzialne za kontakt ze wszystkimi podwykonawcami. Dzięki temu można mieć pewność, że hotel lub inne miejsce noclegowe będzie odpowiednio wcześniej potwierdzone oraz opłacone. W ten sposób można uniknąć wielu stresujących sytuacji.

Wyjazd integracyjny do parku linowego

Zdarzyło Ci się kiedykolwiek zapomnieć o zabraniu na wyjazd potrzebnych rzeczy? Wyobraź sobie, jak mocno stresujące może to być w przypadku organizacji wyjazdu. Organizator jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za wszystkich uczestników. Osoby, które zostaną do tego celu zatrudnione w znacznej mierze przejmują najważniejsze obowiązki. Zdejmuje to przynajmniej część odpowiedzialności z barków przełożonego.

Krótko podsumowując, wynajęcie agencji eventowej w celu zorganizowania wydarzenia integracyjnego to bardzo korzystna inwestycja. Umożliwia ona sprawne dopięcie wszystkich elementów oraz integrację przełożonych z pracownikami. Zapewnia również znacznie ciekawsze atrakcje, ponieważ ich wyborem zajmują się doświadczone osoby. Powierzając im organizację mamy pewność, że nasze wyjazdy integracyjne dla pracowników będą dobrą inwestycją w rozwój całej firmy.

Krótkie czy długie wycieczki integracyjne dla firm?

Wyjazdy integracyjne dla firm muszą być tak zaplanowane, by były atrakcyjne dla pracowników i pozwoliły na relaks i zabawę. Ale jednocześnie by nie kolidowały z normalną pracą firmy i nie zabierały zbyt dużo czasu wolnego pracownikom. Większość polskich firm wybiera wariant wyjazdu na dwa dni z jednym noclegiem. Wielu organizatorów uważa, że jest to optymalne rozwiązanie dla pracowników i szefów firm. Te dwa dni dają już możliwość realizacji założonych przez organizatora celów. Pozwalają też na krótki, ale intensywny wypoczynek.

A może bal firmowy?

Te dwudniowe wycieczki integracyjne dla firm mają zwykle również podobny przebieg. Pierwszy dzień to przyjazd, intensywne szkolenie, gry i zabawy team buildingowe, a wieczorem integracja pracowników na uroczystej kolacji, balu albo bankiecie firmowym. Część firm wybiera także ognisko firmowe albo grilla. Dużą popularnością cieszą się także integracyjne zabawy tematyczne, na przykład impreza w stylu lat 20. albo steam punkowa. Na kolejny dzień na ogół planowane są atrakcje typu zwiedzanie albo wspólna wycieczka w góry. Choć nie jest to regułą, jeśli chodzi o wyjazdy integracyjne, to zwykle atrakcje drugiego dnia są mniej intensywne. Pozwalają ciekawie spędzić czas i jednocześnie, jak to określają uczestnicy, naładować akumulatory przed powrotem do codziennej rutyny…

Organizacja wyjazdu integracyjnego – dla pracowników firmy czy nie tylko?

Jednym z częstych dylematów szefów firm jest to, czy na firmowe imprezy integracyjne zapraszać również osoby z zewnątrz? W przypadku, jeśli na co dzień z kimś współpracujemy albo korzystamy z czyjejś wiedzy lub innej pomocy, to warto zaprosić taką osobę. Pozwoli to na wypracowanie jeszcze lepszej komunikacji. Przy tym pokażemy takiemu współpracownikowi, że jest dla firmy i dla nas ważny. Pokażemy także, że cenimy jego wiedzę,  doświadczenie i chcemy nadal z nim współpracować.

Twój zespół potrzebuje integracji?

Zostaw to nam!

A co z rodzinami pracowników? Tu odpowiedź może przynieść ankieta wśród grupy pracowniczej. Jednak jeśli ma to być firmowy wyjazd integracyjny z elementami team buildingu, to powinniśmy zawęzić grono zaproszonych uczestników wyłącznie do członków danego zespołu albo pracowników jednej firmy. Zgoła inaczej rzecz się ma, jeśli zdecydujemy się na organizację otwartego pikniku rodzinnego pod egidą naszej firmy. Wtedy oczywiście im więcej uczestników i członków ich rodzin, tym lepiej.

Natomiast na bankiety firmowe, gale jubileuszowe albo inne firmowe eventy, połączone choćby z promocją produktu starajmy się zaprosić jak najwięcej znanych osobistości, autorytetów w danej dziedzinie i oczywiście przedstawicieli świata mediów.

Team building

Co zabrać na wyjazd integracyjny?

Każdy wyjazd integracyjny dla firm może mieć inny charakter. Poza podstawowymi rzeczami takimi jak artykuły osobiste czy ubrania na zmianę, do walizki warto spakować rzeczy dopasowane do charakteru wyjazdu. W góry warto zabrać wygodne buty trekkingowe z wysoką cholewką i antypoślizgową podeszwą. Odpowiednie obuwie zapewni nam komfort podczas pieszych wędrówek po górskich szlakach.

Zimą przydadzą się takie elementy jak odzież termiczna, ciepła kurtka, gruby polar, czapka, szalik i rękawiczki. Latem warto zabrać płaszcz przeciwdeszczowy lub cienką kurtkę, czapkę z daszkiem bądź inne nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV oraz spray na komary. Na wycieczkę nad morze lub jezioro koniecznie trzeba wziąć strój kąpielowy. Do walizki warto spakować również wygodne ciuchy sportowe, które przydadzą się podczas aktywnych atrakcji, a także strój imprezowy dopasowany do charakteru przyjęcia. Na przykład elegancką kreację na wieczorową galę, czy też odpowiedni kostium na imprezę tematyczną.

Organizator powinien odpowiednio wcześniej powiadomić pracowników o charakterze wydarzenia i przedstawić im program wyjazdu. Dzięki temu będą wiedzieli, co powinni zabrać. Zwłaszcza, że jeśli chodzi o wyjazdy firmowe – góry to nie tylko możliwość wędrówek. Na wieczorny bankiet potrzebne będzie zgoła odmienne ubranie.

Niezbędnik organizatora wyjazdu integracyjnego

Każdy organizator wyjazdu integracyjnego powinien posiadać przy sobie pewien niezbędnik. Są to przedmioty, które mogą przydać się podczas zabaw integracyjnych, wypadów w góry lub organizowanych atrakcji.

Pamiętajmy przy tym, że w takim niezbędniku nie mogą znaleźć się żadne leki. Te mogą być aplikowane jedynie przez osoby, które wiedzą, w jaki sposób można je dawkować. Dlatego wszystkie osoby, które wybierają się na wyjazd integracyjny powinny być o tym odpowiednio wcześniej poinformowane oraz posiadać przy sobie wszystkie potrzebne lekarstwa.

To, co powinien posiadać organizator to przede wszystkim kremy SPF. Szczególnie w przypadku wyjazdów organizowanych w sezonie letnim lub wiosennym. Wówczas ryzyko poparzeń słonecznych jest wysokie. Aby tego uniknąć, warto posiadać odpowiedni krem. W ten sposób możesz uratować skórę niejednego uczestnika wyjazdu.

Warto posiadać również kilka plastrów z opatrunkami. Szczególnie w przypadku organizowania aktywnego wypoczynku. Jeżeli pojawią się obtarcia od butów, należy się nimi od razu zająć. Wówczas istnieje mniejsze ryzyko zepsutego humoru podczas integracji.

Wycieczki integracyjne jako forma nagrody

Każdy z nas musi od czasu do czasu wypocząć i zregenerować siły. Taka przerwa od pracy czy codziennych obowiązków pozwala nam zachować życiową równowagę. Daje też możliwość złapania  dystansu. Często też pomaga wpaść na nowe pomysły i proste rozwiązania nawet trudnych zagadnień. Więc jeśli mielibyśmy zorganizowany wyjazd integracyjny w bardzo atrakcyjne miejsce, a do tego mieć zapewnione ciekawe atrakcje i wszystko to w ramach pracy, to wydaje się, że to sytuacja idealna! Chyba każdy pracownik odbierze to jako pewien bonus albo wręcz potraktuje jak formę nagrody.

Atrakcje na imprezy firmowe

Dobrze zorganizowane i przemyślane wycieczki integracyjne to dla wielu pracowników również niepowtarzalna szansa na zobaczenie rzeczy albo miejsc, których z różnych powodów sami by nie odwiedzili. Zabrzmi to może banalnie, ale wielu naszym pracownikom potrzebny jest czasem impuls do działania. Pokażmy im, że pracodawcy na nich zależy. A także, że jest gotów inwestować również w ich wypoczynek, rozwój czy hobby. Wycieczki integracyjne mogą być również formą nagrody dla wyróżniających się pracowników albo nawet całego zespołu po osiągnięciu założonego celu. Będzie to również zachęta do realizacji kolejnych wyzwań i pozostania w firmie, która troszczy się o swoich ludzi.

Zabawy team buildingowe

Wyjazdy integracyjne dla firm – podsumowanie

Krótko podsumujmy wszystkie informacje. Wyjazdy integracyjne to świetny sposób na to, aby zbudować silny zespół. Takie wydarzenia wzmacniają przyjacielskie więzi między pracownikami, umożliwiają lepsze poznanie nowych członków zespołu, a także budują wzajemne wsparcie i zaufanie. Dzięki nim praca na co dzień jest przyjemniejsza i efektywniejsza. Plusem jest również szansa na poprawę relacji na linii pracownicy-pracodawca.

Wyjazdy integracyjne dla firm można zaliczyć do skutecznych narzędzi motywacji. Odpowiednio zorganizowane wydarzenie skutecznie odstresuje pracowników i dostarczy im mnóstwo pozytywnej energii, co przełoży się na wzrost motywacji do działania. Zespół chętniej zaangażuje się w rozwój firmy, a ta dzięki temu będzie mieć większą szansę na odniesienie sukcesu w branży.

zespół pracowniczy

Co więcej, wyjazdy integracyjne mogą stanowić świetną formę nagrody dla pracowników za wybitne osiągnięcia, wykład włożony w rozwój firmy lub wydajną pracę.

Organizacja wyjazdu integracyjnego to nie lada wyzwanie. Jak zrobić to dobrze?

 1. Najpierw trzeba ustalić nadrzędny cel wyjazdu oraz budżet, który możemy na niego przeznaczyć. Ułatwi to dalsze planowanie wydarzenia.
 2. Następnie wybieramy miejsce wyjazdu. Najlepsza lokalizacja to ta z dala od miejskiego zgiełku, w malowniczej okolicy. Plusem będzie dostępność lokalnych atrakcji.
 3. Kolejny krok to wybór hotelu. Obiekt wypoczynkowy powinien być dostosowany do wyjazdów integracyjnych. Duże znaczenie mają również dostępność zaplecza gastronomicznego oraz standard zakwaterowania.
 4. Wyjazd powinien obfitować w ciekawe atrakcje integracyjne – lokalne i w hotelu.
 5. Na koniec należy dopełnić formalności – zorganizować dojazd, ustalić wyżywienie i szczegóły atrakcji, przygotować program wyjazdu.

Dobrze zorganizowany wyjazd przyniesie wiele korzyści. Nie jesteś pewny, czy zrobisz to dobrze? Skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy zadbają o każdy, nawet najdrobniejszy element wydarzenia.

Lepsza organizacja czasu pracy i nie tylko – zalety wyjazdu firmowego można mnożyć

Wyjazdy firmowe to doskonałe rozwiązanie dla każdej organizacji, która chce poprawić swoją wydajność i jakość pracy w grupie. Podczas takiego wyjazdu pracownicy mają szansę na integrację, co przekłada się na lepszą atmosferę w pracy, a także na poznanie mocnych i słabych stron swoich kolegów.

Czy obiekty konferencyjne w górach to dobre miejsca na spotkanie firmowe?
Hotel na wyjazd integracyjny Centrum Eventowe Dwór Korona Karkonoszy

Ponadto, dzięki wyjazdom integracyjnym umożliwiasz klientom i pracownikom budowanie lepszych relacji, co z kolei przyczynia się do rozwoju firmy. Dobrze zorganizowany wyjazd firmowy pozwoli na zacieśnienie więzi w zespole, wymianę wiedzy i doświadczeń, a także czas na odpoczynek i regenerację. Wszystko to może przyczynić się do lepszej organizacji czasu pracy nie tylko podczas samego wyjazdu, ale również w przyszłości.

Szukasz idealnego miejsca na wyjazd firmowy?

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów!

Warto wiedzieć:

Wyjazd integracyjny co to jest?

Wyjazd integracyjny to specjalna forma aktywności team buildingowej, która ma na celu wzmocnienie relacji między pracownikami danej organizacji. Podczas takiego wyjazdu grupa pracowników spędza czas razem, uczestnicząc w różnych zadaniach i ćwiczeniach, które mają na celu poprawienie komunikacji między nimi oraz budowanie zaufania. Wyjazd integracyjny może odbywać się zarówno w pracy, jak i poza nią, np. podczas wypoczynku w górach, nad morzem lub w ośrodku sportowym. Dzięki temu, że pracownicy łączą siły i współpracują ze sobą, ważne jest, aby wzmocnić swoje poczucie przynależności do zespołu. Wyjazd integracyjny pomaga w zachęcaniu do pracy w zespole, co z kolei przyczynia się do osiągnięcia wspólnych celów organizacji.

Gdzie na wyjazd integracyjny zabrać pracowników?

Organizacja wyjazdu integracyjnego dla pracowników może być trudnym zadaniem. Jednakże, klucz do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie i wybór odpowiedniej lokalizacji. Jeśli chcesz, aby Twoi pracownicy mieli niezapomniane przeżycia, warto wybrać miejsce, które oferuje różnorodne aktywności i pozwala na integrację w ciekawy sposób. Ośrodki wypoczynkowe położone w malowniczych okolicach, z dostępem do sportów wodnych, wspinaczki w skałach i licznych atrakcji to idealne miejsca, gdzie można rozwinąć skrzydła i zapomnieć o codzienności. Pamiętaj, że wyjazd integracyjny to nie tylko odskocznia od pracy, ale także okazja do zacieśnienia więzi między pracownikami i budowania pozytywnej atmosfery w zespole.

Co się dzieje na wyjazdach integracyjnych?

Wyjazdy integracyjne to idealna okazja do zintegrowania zespołu oraz podniesienia morale pracowników. Podczas takiego wyjazdu organizowane są liczne atrakcje, które umożliwiają rozwijanie umiejętności interpersonalnych, takich jak praca w grupie, nawiązywanie relacji z innymi pracownikami i przełamywanie barier komunikacyjnych. Wspólne spędzanie czasu w nieformalnej atmosferze sprzyja budowaniu więzi między pracownikami, co przekłada się na większą efektywność w pracy. Warto zatem stawiać na organizację wyjazdów integracyjnych, gdyż ich korzyści są nieocenione.

Co zabrać na wyjazd integracyjny?

Wyjazdy integracyjne są idealną okazją, aby odprężyć się i zintegrować z kolegami z pracy. Jednakże, pakowanie na taki wyjazd może być wyzwaniem, szczególnie dla tych, którzy robią to po raz pierwszy. Warto zabrać ze sobą nie tylko odpowiednią odzież, ale również artykuły higieniczne, apteczkę, a nawet gry planszowe, które pomogą w integracji. Wystarczy odpowiednio się przygotować, aby wyjazd integracyjny stał się niezapomnianym doświadczeniem, które poprawi relacje w zespole i pozwoli nabrać energii do dalszej pracy.

W co się ubrać na wyjazd integracyjny?

Jeśli planujesz udział w wyjeździe integracyjnym, niezbędnym elementem jest odpowiedni strój. Ważne, aby wybrać coś, co pozwoli Ci czuć się wygodnie i swobodnie, jednocześnie zachowując pewien poziom elegancji. Zależnie od charakteru wyjazdu, możesz postawić na sportowe ubrania lub bardziej formalne stroje. Nie zapomnij też o obuwiu – wybierz buty, które będą komfortowe podczas długiego spaceru lub innych aktywności na świeżym powietrzu. Pamiętaj, że wyjazd integracyjny to doskonała okazja do integracji z koleżankami i kolegami z pracy, dlatego warto zadbać o swój wygląd.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt