Nawigacja

Gra detektywistyczna – scenariusz z dreszczykiem

Imprezy firmowe

Chcesz zintegrować pracowników i poprawić relacje w firmie? Szukasz niebanalnej zabawy, która zaskoczy Twoich pracowników? Świetnym pomysłem jest gra detektywistyczna – scenariusz jest wciągający i zawiera w sobie wiele zagadek. Sprawdź jak zorganizować nieszablonową integrację dla Twojego zespołu!

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Gra detektywistyczna – scenariusz z wskazówkami

Organizując grę detektywistyczną pamiętaj o stworzeniu aury tajemniczości. Pomysł musi być ciekawy i intrygujący. Przede wszystkim zaprojektuj oryginalne zaproszenia z określonym motywem. Pamiętaj, że każde zaproszenie powinno zawierać: datę, godzinę, miejsce i RSVP (prośba o potwierdzenie przybycia). Jeśli chcesz, by goście się przebrali, koniecznie o tym napisz. Zagadkowa gra detektywistyczna? Scenariusz oprzyj na nadaniu rzeczom podwójnego znaczenia. Dzięki temu zafundujesz członkom zespołu nieoczekiwany zwrot akcji.

Scenariusz miej zawsze pod ręką

Jest wiele kwestii o których trzeba pamiętać organizując różne gry integracyjne. Lokalizacja, menu, dekoracje – wszystkie elementy muszą pasować do charakteru imprezy. Jeśli twoim wyborem jest gra detektywistyczna – scenariusz miej zawsze pod ręką. Pomoże Ci to w organizacji tego zagadkowego wydarzenia. Wybierz odpowiednie dekoracje i przedmioty, które urzeczywistnią grę detektywistyczną. Chociaż akcesoria powinny jednoznacznie sugerować motyw przewodni, upewnij się, że członkowie zespołu rozumieją ich symbolikę. Jeśli cenisz sobie proste rozwiązania, możesz poszukać obrusów w konkretnym kolorze. Zawieś neon i banery na ścianę, a okna ozdób aksamitnymi zasłonami. Poszukaj lampy, która pasuje do charakteru imprezy.

koronakarkonoszy.pl/dla-firm./

Gra detektywistyczna – scenariusz pełen pomysłów

Wybierając ten typ imprezy skup się na konkretnym temacie przewodnim: może to być serial, film, książka, program telewizyjny, czy nawet konkretna postać. Znając charakter imprezy, wykaż się kreatywnością. Wciągająca gra detektywistyczna? Scenariusz z intrygującą historią zachęci do wzięcia udziału w zabawie.

O czym należy pamiętać przy organizowaniu takiego wydarzenia? Koniecznie przygotuj karty opisowe dla każdej postaci, karty dowodowe ze wskazówkami, które pomogą uczestnikom w rozwiązaniu zagadki oraz kartę rozwiązań,  którą przeczytasz, gdy członkowie zespołu ustalą, kto jest mordercą.

Chcesz przeprowadzić nieszablonową grę, integrującą Twój zespół?

Zgłoś się do nas. Każdego potrafimy zaskoczyć!

Gra detektywistyczna – scenariusz z kostiumami

Dobrze przygotowana gra detektywistyczna – scenariusz powinien zawierać również odpowiednio dopasowane kostiumy do charakteru imprezy. Możesz wypożyczyć stroje i rekwizyty dla każdego gościa lub przygotować je samodzielnie. Sporządź listę wszystkich postaci i przypisz je do członków zespołu. Następnie zastanów się, jakie akcesoria i elementy garderoby pasują do danego bohatera. Możesz oczywiście spersonalizować jeszcze bardziej tą zabawę i poprosić uczestników, aby sami przynieśli własne kostiumy i rekwizyty.

Scenariusz udanej imprezy

Przed rozpoczęciem organizowania imprezy firmowej należy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, od których będzie zależeć sukces Twojego wydarzenia. Scenariusz musi zawierać odpowiedzi: ile osób weźmie udział w zabawie, co chcesz osiągnąć tym ćwiczeniem, jaki jest jego cel, gdzie zorganizujesz tą grę oraz ile możesz poświęcić czasu na organizację zabawy? Dzięki odpowiedziom na te pytania możesz dobrać jak najlepsze ćwiczenia teambuildingowe, które poprawią komunikację w zespole, co przełoży się na efektywną realizację zadań.

Dlaczego warto dbać o relacje w zespole?

Zabawy integracyjne niesamowicie spajają zespół. Intrygująca gra detektywistyczna – scenariusz koncentruje się wokół rozwiązania zagadki, co potęguję chęć rywalizacji. Wspomniane zajęcia odrywają współpracowników od codziennych obowiązków, dzięki czemu zachęcają ich do kreatywnego myślenia. 

Być może zastanawiasz się, czy taka gra sprawdzi się podczas imprezy firmowej lub warsztatów integracyjnych w górach. To doskonały pomysł, ponieważ do złapania zabójcy potrzebna jest praca zespołowa! W mgnieniu oka przekształci nudne spotkanie w niezapomniane wydarzenie, w którym każdy uczestnik odegra ważną rolę. 

Jeśli Twoi pracownicy są nieśmiali, bądź nie znają się za dobrze ćwiczenia integracyjne pomogą przełamać lody i wprowadzą dobrą atmosferę w pracy. W takich przypadkach świetnie sprawdzi się gra detektywistyczna. Scenariusz skupi się na problemach komunikacyjnych i współpracy w zespole.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt