Nawigacja

Gra poszukiwacze skarbów – pomysł na integrację pracowników

Imprezy firmowe

Integracja pracowników wcale nie musi być nudna i przewidywalna. Warto zaskakiwać swoich pracowników czymś nowym, dlatego proponujemy wykorzystać coś innego niż tylko typowe wykłady i szkolenia. Gra poszukiwacze skarbów spełni rolę integracji, a jednocześnie będzie świetną atrakcją!

Brakuje Ci pomysłów na nietypową integrację pracowników?

Zgłoś się do nas po nieszablonowe inspiracje!

Czy warto organizować gry integracyjne?

Nieszablonowe gry integracyjne wzmacniają ducha zespołu, ponieważ zachęca uczestników do wykazania się umysłowymi i fizycznymi zdolnościami. To bez wątpienia jedna z najbardziej ekscytujących atrakcji na imprezie integracyjnej lub wyjeździe firmowym. Poprawiają również komunikację w zespole. Gra poszukiwacze skarbów wpływa również na elementy współpracy.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Pracownicy muszą wykazać się inicjatywą i wyjść ze swojej strefy komfortu. Rozwiązywanie łamigłówek i otrzymywanie cennych wskazówek wpływa również na kreatywność członków zespołu. Gry zespołowe integracyjne niosą ze sobą pełno korzyści, dzięki którym poprawisz relacje pracownicze i uporasz się z wszelakimi sporami w zespole. Warto połączyć je również z wyjazdem firmowym, aby wzmocnić efekt integracji.

Na czym polega gra poszukiwacze skarbów?

Gra poszukiwacze skarbów zawiera wiele zwrotów akcji oraz wyzwań na trasie, dlatego tak mocno wpływa na współpracę w zespole. Fabuła nabiera tempa z każdą minutą, a rozwiązanie zagadki staje się niezwykle ekscytujące. Dzięki takiej grze można poczuć się jak James Bond. Drużyny muszą znaleźć tajnych agentów i wydobyć od nich cenne wskazówki i informacje.

Możesz skorzystać z pomocy doświadczonej firmy oferującej zajęcia teambuildingowe. Wzbogaci grę terenową o elementy zaawansowanej technologii GPS. Zaproponuje specjalną aplikację, która zabierze uczestników w interaktywną podróż. Mapa na żywo pokazuje dokładną lokalizację Twojej drużyny i konkurencji. Współpracownicy mają za zadanie znaleźć jak największą liczbę miejsc oznaczonych na mapie. W każdej lokalizacji czeka na nich ciekawe zadanie, dopiero po jego wykonaniu mogą ruszyć dalej. Z kolei interaktywna tablica pokazuje, kto w danej chwili prowadzi, a kto potrzebuje punktów bonusowych, by zbliżyć się do lidera.

Gra poszukiwacze skarbów wpływa na współpracę

Wspólnie rozwiązanie zagadki to główny cel tej gry integracyjnej. Liczą się tu przede wszystkim elementy dobrej komunikacji i współpracy w zespole. Pracownicy muszą sprawnie zarządzać czasem, planować, dbać o siebie nawzajem, ale również wykazać się determinacją, sprytem i wytrwałością w dążeniu do celu. Jeśli w Twoim zespole występują negatywne relacje pracownicze – gra poszukiwanie skarbów będzie strzałem w dziesiątkę! Dodatkowo dzięki tej zabawie możesz jako lider zauważyć pewne cechy pracowników, a następnie w przyszłości na ich podstawie delegować odpowiednie zadania przypasowane do charakteru członków Twojego zespołu.

Naturalne jest, że gra poszukiwacze skarbów wyłania indywidualistów, ekstrawertyków, czy osoby, które przejmują automatycznie rolę lidera. Gra poszukiwacze skarbów wystawi indywidualne zdolności i umiejętności na ostateczny test, a tym pozwoli wychwycić mocne i słabe strony grupy. Skutecznie poprawi współpracę i relacje w grupie, jednocześnie zachęcając uczestników do uczenia się poprzez doświadczenie. 

Integracja pracowników

Jedną z większych zalet jakie posiada gra poszukiwacze skarbów to możliwość zorganizowania niemal w każdym, możliwym miejscu. Pobliska kawiarnia, restauracja, czy nawet pub. Wystarczy, że wykażesz się kreatywnością i poświęcisz trochę czasu na przygotowanie.  Pamiętaj, że prawie każdy element scenariusza możesz dopasować do predyspozycji i zainteresowań członków zespołu.

Przeprowadzając integrację w formie gry tematycznej znacznie poprawisz współpracę w zespole. Członkowie zespołu muszą pokonywać kolejne wyzwania i polegać na sobie nawzajem. Każdy z nich ma swoje zalety i umiejętności, jedni pomogą w zagadkach logicznych, z kolei inni poradzą sobie w zadaniach ruchowych, dlatego muszą zjednoczyć siły, aby znaleźć klucz do skrzyni skarbów.  Gra poszukiwacze skarbów to doskonała okazja, bo pracownicy poznali się lepiej. Wspólne dążenie do celu, niezwiązanego z pracą, zdecydowanie poprawi relacje w zespole.

Gra poszukiwacze skarbów – przygotuj scenariusz

Gra poszukiwacze skarbów wymaga odpowiedniego scenariusza, który będzie skupiał się na grze zespołowej pracowników. Połącz tradycyjnie czytanie map z wskazówkami w rozszerzonej rzeczywistości, aby głównym celem było znalezienie klucza do skrzyni pełnej skarbów. Warto przygotować scenariusz zajęć w taki sposób, by dopiero po pokonaniu wyzwania przez podgrupy można było uzyskać niektóre wskazówki. Pamiętaj, że praca zespołowa to najważniejszy element tej gry integracyjnej.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Postaraj się, by scenariusz gry poszukiwacze skarbów był naprawdę ciekawy. Zobaczysz, że wszyscy podejdą wtedy z zaangażowaniem i ekscytacją do czekających na nich wyzwań. Zadbaj o nagrody w postaci statuetek, dyplomów, czy koszulek z hasłem firmy. Taka impreza wspaniale zjednoczy wszystkie działy, co zdecydowanie przełoży się na lepsze relacje w firmie. Ciekawy dodatkiem będzie wręczenie kamer w trakcie zabawy, które uchwycą filmiki z różnych miejsc. Dzięki temu zmontujesz zabawną reklamę po wspólnej grze.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt