Nawigacja

Imprezy integracyjne dla pracowników krok po kroku

Imprezy firmowe
Agencja eventowa

W pracy spędzamy większość swojego czasu, dlatego ważne, żebyśmy dobrze się w niej czuli. Pracodawca powinien zadbać o to, aby w firmie panowała przyjazna atmosfera, a pracownicy dobrze się dogadywali. Kluczem do sukcesu są cykliczne imprezy integracyjne. Czym w zasadzie jest impreza integracyjna? I jak zorganizować takie wydarzenie?

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Imprezy integracyjne dla pracowników – dlaczego warto?

Atmosfera panująca w miejscu pracy ma duży wpływ na efektywność działań zespołu pracowniczego. Z raportu Pracuj.pl „Zawodowy styl życia” wynika, że aż 6 na 10 pracowników uważa, że przyjazne stosunki w zespole wpływają na jakość wspólnych działań zawodowych. Jeśli pracownicy pozostają w przyjacielskich relacjach, dogadują się lepiej, darzą wzajemnym zaufaniem i wsparciem, a dzięki temu sprawniej rozwiązują wszelkie problemy i skrupulatnie realizują wszystkie zadania. Zgrana grupa ma większe szanse na odniesienie sukcesu niż ta, która nie umie współpracować. Tylko jak zbudować taki zespół? Kluczem do sukcesu jest integracja.

Imprezy integracyjne to spotkania w luźnej atmosferze, które mają ułatwić pracownikom lepsze poznanie. Z wyników wyżej wspomnianego badania można wyczytać, że spotkania integracyjne na żywo sprzyjają zacieśnianiu więzi między pracownikami – co potwierdza ponad 60% ankietowanych. Wspólne świętowanie zbliża i buduje przyjacielskie relacje. Imprezy rozluźniają atmosferę w zespole i skutecznie rozładowują wszelkie napięcia.

Imprezy integracyjne to sposób na odstresowanie. Pracownicy mogą chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach zawodowych. Odpoczynek rozbudza motywację do działania, a dzięki temu zespół może osiągać lepsze wyniki i generować wyższe zyski. Prawdą jest, że nawet najlepiej zorganizowane szkolenia sprzedażowe, nie przyniosą oczekiwanych efektów, jeśli zespołowi zabraknie motywacji. Pracownicy, który systematycznie uczestniczą w imprezach integracyjnych, bardziej angażują się w codzienną pracę, mają więcej energii i są pozytywnie nastawieni, a dzięki temu odnoszą sukcesy i przyczyniają się do rozwoju firmy.

organizacja imprez firmowych

zadzwoń: 607 144 511 lub 607 144 480

Impreza integracyjna

Nie można zapomnieć również o korzystnym wpływie imprez integracyjnych na relacje na linii pracodawca-pracownicy. Spotkania integracyjne jako element employer brandingu to większa szansa na wykreowanie firmy jako przyjaznego miejsca pracy, zwiększenie przywiązania pracowników do przedsiębiorstwa, a dzięki temu – zmniejszenie rotacji.

Organizacja imprezy integracyjnej dla pracowników to niełatwe zadanie. Podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku.

imprezy integracyjne

Organizacja imprezy integracyjnej krok po kroku

Dobry plan to podstawa! Dzięki niemu organizator nie zapomni o żadnym elemencie. Organizacja imprezy integracyjnej składa się z kilku etapów:

 1. Określenie budżetu. Ustalenie, ile możemy wydać na imprezę, ułatwi wybór miejsca, atrakcji innych elementów.
 2. Wybór charakteru spotkania. Można zorganizować tradycyjne przyjęcie, ognisko, grilla, piknik lub wydarzenie tematyczne (np. w hawajskim czy hollywoodzkim stylu). Określenie tematu będzie pomocne w znalezieniu odpowiedniego miejsca na przyjęcie.
 3. Wybór miejsca. Impreza integracyjna można odbyć się w restauracji, pubie, hotelu czy innym lokalu. Ciekawy pomysłem jest zorganizowanie wyjazdu integracyjnego, na którym impreza będzie jedną z atrakcji.
 4. Wybór atrakcji. Na spotkaniu firmowym nie może zabraknąć atrakcji, które urozmaicą wydarzenie i ułatwią pracownikom zacieśnienie więzi. Do popularnych zabaw integracyjnych zaliczymy: gry taneczne, konkursy tańca, gry słowne. Wydarzenie można wzbogacić o inne atrakcje – np. pokaz barmański, pokaz tańca. Atrakcje powinny pasować do charakteru imprezy.
 5. Określenie terminu imprezy. Datę warto ustalić odpowiednio wcześniej. Absolutnym minimum jest kilka tygodni. Niektóre firmy na organizację imprez integracyjnych poświęcają nawet kilka miesięcy.
imprezy integracyjne
Organizator imprez – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

Zrealizowaliśmy już 1100 imprez

Jesteśmy jedyną agencją PR w Polsce
z własnym Centrum Eventowym.

Impreza integracyjna – gdzie ją zorganizować?

Dobrze zaplanowana impreza integracyjna przyniesie wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwi pracownikom lepsze poznanie, co przełoży się na poprawę jakości komunikacji grupowej, a to zwiększy efektywność działań zespołu. Imprezy integracyjne to sposób na rozluźnienie atmosfery w firmie – a jak dobrze wiemy, pozytywna atmosfera w miejscu pracy sprzyja produktywności i kreatywności.

Team Building – Imprezy firmoweDwór Korona Karkonoszy
Imprezy firmowe

Ważnym etapem planowania imprezy integracyjnej jest wybór lokalu. Spotkanie najlepiej zorganizować poza murami firmy. W siedzibie ciężko się zrelaksować, wyjść ze swoich firmowych ról i otworzyć się na pracowników – pokazać z tej drugiej, prywatnej strony. Przez to integracja może nie być tak efektywna, jak zakładano. Zatem gdzie zorganizować imprezę integracyjną? Najlepiej na neutralnym gruncie. Może być to pub, restauracja lub inna sala okolicznościowa. Wybrane miejsce powinno pasować do charakteru wydarzenia – wystawne przyjęcia można urządzić w eleganckiej sali balowej, a imprezę w hawajskim stylu np. w plenerze. Wybrany obiekt powinien dysponować parkietem do tańca.

Świetnym pomysłem jest organizacja imprezy poza miastem – gdzieś na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku. Bliskość natury sprzyja odprężeniu i budowaniu przyjacielskich relacji. Impreza w takim miejscu to szansa na oderwanie się od codziennych spraw i pełne skupienie na integracji.

Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław

Imprezę poza miastem najlepiej zorganizować w obiekcie, który oferuje komfortowe miejsca noclegowe. Wyeliminuje to problem powrotów do domu po całonocnej zabawie. Pracownicy będą mogli udać się na odpoczynek do zarezerwowanych wcześniej pokojów.

Hotel położony w malowniczej okolicy, możliwość obcowania z przyrodą, cisza i spokój. Który z pracowników nie marzy o takiej odmianie?

Agencja eventowa

Impreza integracyjna Wrocław i okolice – dlaczego warto przyjechać na Dolny Śląsk?

Imprezy firmowe Dolny Śląsk? To świetny pomysł! Na Dolnym Śląsku nie da rady się nudzić! Jest to region atrakcyjny turystycznie. Na Dolnym Śląsku jest mnóstwo rzeczy do odkrycia – zaczynając wspaniałych zamków i innych spektakularnych zabytków, przez malownicze Karkonosze i Góry Izerskie, na tętniącym życiem Wrocławiu kończąc. Nie można zapomnieć o smacznej regionalnej kuchni, którą ceni się za różnorodność i wyjątkowość.

Na Dolnym Śląsku warto zagościć na dłużej. W ramach integracji można wybrać się na kilkudniowy wyjazd wypełniony po brzegi ciekawymi aktywnościami i wspaniałymi atrakcjami, które bez wątpienia wygenerują mnóstwo pięknych wspomnień.  W programie wyjazdu na Dolny Śląsk nie może zabraknąć pieszych wycieczek po karkonoskich szlakach i zwiedzania najpiękniejszych zabytków w regionie. Już w samym Wrocławiu jest ich mnóstwo – m.in. Hala Stulecia, całe Stare Miasto, Pałac Królewski czy Stary Ratusz. Impreza integracyjna może być zwieńczeniem dnia pełnego wrażeń. Dolny Śląsk to doskonałe miejsce na organizację przyjęcia w formie pikniku lub ogniska. Bliskość natury i zapierające dech w piersiach widoki tworzą aurę sprzyjającą odprężeniu. Impreza integracyjna we Wrocławiu lub okolicy zbuduje wśród pracowników poczucie wspólnoty. Będzie wspaniałym doświadczeniem, które zbliży ich do siebie.

Imprezy integracyjne zyskują na popularności. Z badań wynika, że firmy chętnie organizują takie wydarzeniam, a pracownicy z przyjemnością biorą w nich udział. Korzyści, jakie mogą przynieść takie spotkania, czynią je atrakcyjną formą integracji.

Ile kosztuje impreza integracyjna

A ile pieniędzy firmy przeznaczają na takie wydarzenia? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje impreza integracyjna. Całkowity koszt przedsięwzięcia zależy od wielkości firmy, rodzaju przyjęcia, zaplanowanych atrakcji itd. Według danych średni budżet przeznaczony na osobę na imprezę firmową to nieco ponad 230 zł. Trochę więcej wydaje się na wyjazdy integracyjne – około 400 zł. Wiele firm deklaruje, że jest w stanie przeznaczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy na jedną imprezę integracyjną.

imprezy integracyjne

Chociaż organizacja wydarzeń firmowych dla pracowników wiąże się z niemałym wydatkiem, to cykliczne przyjęcia mogą wzmocnić identyfikację pracowników z firmą i zwiększyć efektywność ich działań. Budżet na imprezy integracyjne warto uwzględnić w strategii marketingu wewnętrznego.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Imprezy integracyjne w dobie pandemii – spotkania online

Pandemia koronawirusa postawiła przed pracodawcami nowe wyzwanie. Każda firma musiała zmierzyć się z „nową rzeczywistością” a co za tym idzie – dopasować do niej swoje działania – m.in. zmienić warunki zatrudnienia, przejść na pracę zdalną, czy wdrożyć nowe narzędzi komunikacji. Sytuacja kryzysowa zmieniła również podejście do imprez integracyjnych. Wiele przedsiębiorstw postawiło na integrację online. I chociaż za najskuteczniejszą uważa się integrację face to face, to nie oznacza, że wirtualne imprezy integracyjne nie przynoszą efektów.

Integracja online powinna opierać się na słownych grach i zadaniach, które pozwolą pracownikom lepiej się poznać, usprawnią komunikację i nauczą ich współpracy. Do popularnych zabaw integracyjnych, które można wykorzystać podczas zdalnego spotkania firmowego, zaliczymy:

 • Dwie prawdy i kłamstwo – każdy pracownik przedstawia trzy fakty o sobie, z czego dwa są prawdą, a jedno kłamstwem; zadaniem pozostałych jest odgadnięcie, które zdanie jest fałszywe; zabawa rozluźnia atmosferę i pozwala poznać pracowników „prywatnie”,
 • Opowiedz nam – każdy wybiera jakiś ważny dla siebie przedmiot i prezentuje go zespołowi; zabawa to szansa na lepsze poznanie poszczególnych pracowników, przełamanie lodów i nawiązanie przyjacielskich relacji.

Każdy pracodawca powinien zadbać o integrację swoich pracowników. Imprezy integracyjne mogą poprawić atmosferę w miejscu pracy, co bez wątpienia korzystnie wpłynie na jakość działań podejmowanych przez zespół. I chociaż spotkania integracyjne nie są obowiązkiem, to bez wątpienia warto zachęcać pracowników do udziału w takich wydarzeniach.

Eventy firmoweDwór Korona Karkonoszy

Impreza integracyjna dla pracowników w formie ogniska

Imprezy integracyjne dla pracowników mogą przybrać najróżniejsze formy – o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Choć klasyczne przyjęcie, z dobrym jedzeniem, muzyką graną na żywo i tańcem do białego rana zawsze się sprawdza, to warto pójść o krok dalej i zaplanować wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Takie, które dostarczy pracownikom niesamowitych wrażeń a także długo będzie tematem numer jeden w przerwach od pracy.

Naszym faworytem jest ognisko integracyjne, czyli prawdziwa biesiada, podczas której pracownicy będą mogli skosztować smacznych piw rzemieślniczych i nasycić swoje brzuchy pysznymi, pieczonymi kiełbaskami. Na ognisku integracyjnym nie może zabraknąć radosnej muzyki, przygrywanej na gitarze, wesołych przyśpiewek największych, polskich hitów oraz spokojnych rozmów na tematy niezwiązane z pracą i zawodowymi obowiązkami. Imprezę warto urozmaicić o ciekawe atrakcje. Świetnie sprawdzą się wszelkie gry plenerowe, takie jak piłka nożna, podchody, dwa ognie czy pracownicze igrzyska olimpijskie wypełnione po brzegi ciekawymi konkurencjami. Można także wykorzystać proste zabawy słowne, które umilą czas spędzony przy palenisku. Wśród nich wymienimy: kalambury, prawdę czy wyzwanie, dwie prawdy czy kłamstwo, czy też wspólną historię.

Ognisko integracyjne nie wymaga specjalnej oprawy. Bujna roślinność, spokojny szum drzew, śpiew ptaków, przyjemne ciepło bijące od paleniska i świeże powietrze unoszące się nad głowami tworzą wystarczająco klimatyczną atmosferę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby nieco podrasować wystrój. Przyjęciu można nadać motyw przewodni. Ognisko na Dzikim Zachodzie, hawajskie party, a może szalona impreza jak w amerykańskich college’u? Możliwości jest mnóstwo! Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia organizatorów zabawy.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Imprezy integracyjne z elementami team buildingu

Team building ma w sobie ogromny potencjał – o czym przekonuje się coraz więcej świadomych pracodawców. To cenne narzędzie służące do budowy zgranego, silnego zespołu pracowniczego.

Team building to szereg rozmaitych zadań i zabaw integracyjnych, których celem jest wyposażenie pracowników w umiejętności niezbędne do efektywnej pracy w zespole. Wśród nich możemy wymienić umiejętność: współpracy, skutecznej komunikacji, radzenia sobie ze stresem, racjonalnego rozwiązywania problemów w grupie, sprawnego wydawania poleceń, aktywnego słuchania oraz logicznego podziału obowiązków. Zadania team building tworzą silną grupę pracowniczą, która z łatwością pokonuje wszelkie przeszkody pojawiające się na drodze do celu, a także wykorzystuje potencjał każdego swojego członka, działając na zasadzie synergii. Dzięki temu bez problemu realizuje wyznaczone cele i przyczynia się do wielopłaszczyznowego rozwoju firmy.

Najlepsze efekty można uzyskać, łącząc team building z integracją. Imprezy integracyjne dla pracowników, które zawierają w sobie elementy team buildingu, są zatem najskuteczniejsze. Jak zaplanować takie wydarzenie? Świetnym pomysłem jest organizacja kilkudniowego wyjazdu firmowego w spokojne miejsce, podczas którego pracownicy nie tylko będą mogli lepiej się poznać i zacieśnić swoje koleżeńskie relacje, ale także nauczą się, jak efektywnie współpracować. Na wyjeździe integracyjno-teambuildingowym nie może zabraknąć odpowiednich atrakcji, które zrealizują cel przedsięwzięcia.

Jedną z ciekawych gier integracyjnych jest budowa maszyny Goldberga. Maszyna Goldberga to specjalna konstrukcja, składająca się z wielu różnych mechanizmów. Urządzenie działa jak domino – jeden mechanizm napędza kolejny. Uczestnicy wyjazdu, podzieleni na grupy, muszą zbudować maszynę ze specjalnych przekładni, klocków, dźwigni itp. Każda grupa zajmuje się inną częścią konstrukcji. Stworzone elementy po połączeniu powinny stworzyć sprawnie działające urządzenie. Kluczem do sukcesu są: sprawna komunikacja, racjonalny podział zadań, współpraca, zaangażowanie i odrobina kreatywności. Gra uczy pracy w grupie i buduje poczucie wspólnoty. Ponadto dostarcza mnóstwo wyśmienitej zabawy!

Slow Food – Dwór Korona Karkonoszy

Wyjazdowe imprezy integracyjne dla pracowników – organizacja w pigułce

Jak zaplanować wyjazd integracyjny dla pracowników? W pierwszej kolejności określ cel wyjazdu, ustal budżet i wybierz miejsce, w które zabierzesz swoją ekipę. Miejsce powinno być spokojne, oddalone od miejskiego zgiełku, odpowiednio dostosowane do charakteru wyjazdu. Przy poszukiwaniach obiektu zwróć szczególną uwagę na:

 • dojazd,
 • wyposażenie pokoi i ogólny komfort zakwaterowania,
 • dostępność zaplecza gastronomicznego,
 • dostęp do ogrodu,
 • lokalne atrakcje.

Następnym krokiem jest przygotowanie programu wyjazdu, czyli wybór i organizacja atrakcji oraz innych aktywności, zaplanowanie ewentualnej imprezy wieczorowej, zakup biletów do lokalnych atrakcji turystycznych, a także dopełnienie wszelkich formalności związanych z wyżywieniem i usługami podwykonawców. Na koniec zadbaj o transport.

Organizacja wyjazdu integracyjnego to niełatwe zadanie. Aby mieć pewność, że każdy element zostanie zaplanowany z najwyższą dbałością o detale, a całe przedsięwzięcie będzie wyróżniać się najwyższą jakością, poproś o pomoc profesjonalną agencję eventową. Specjaliści z agencji, wykorzystując swoją wiedzę, doświadczenie i nieprzeciętne umiejętności, potrafią sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających osób. Współpraca z firmą eventową to Twoja szansa na efektywny wyjazd integracyjny!

Jako kompleksowa agencja eventowa organizujemy wyjazdy integracyjne szyte na miarę oczekiwań naszych klientów. Chętnie planujemy pobyty w naszym własnym Centrum Eventowo-Szkoleniowym usytuowanym w malowniczych Karkonoszach. Dwór Korona Karkonoszy to pięknie położony hotel butikowy, dostosowany do wyjazdów i imprez integracyjnych o najróżniejszych formach. Naszym klientom oferujemy wybór spośród 50 scenariuszy zabaw integracyjnych, zapewniamy smaczny catering tworzony w duchu slow food i dbamy o każdy najdrobniejszy element realizowanych projektów. Impreza firmowa w Dworze Korona Karkonoszy to gwarancja wyśmienitej zabawy!

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Nietypowe imprezy integracyjne dla pracowników

Klasyczne przyjęcia, wyjazdy integracyjne czy ogniska firmowe to nie wszystko! Istnieje wiele innych form integracji, które mogą przynieść równie spektakularne efekty.

Trzeba umieć się bawić!

 • Zabawa na symulatorach lotu. Pilotowanie prawdziwego samolotu to rzecz, której niewielu z nas może doświadczyć. Aby dać swoim pracownikom namiastkę tego ekscytującego zajęcia, zabierz ich na symulatory lotu, by chociaż przez chwilę mogli poczuć emocje, które towarzyszą profesjonalnym pilotom. Maszyny do symulacji wyposażone są w najnowsze technologie, dzięki czemu zapewniają niesamowicie realistyczne doznania.
 • Jazda na quadach po prostych i tych nieco bardziej skomplikowanych i wymagających trasach. To atrakcja eventowa idealna dla wszystkich miłośników czterech kółek, żądnych adrenaliny i niecodziennych przygód!
 • Skok ze spadochronem, czyli niesamowite, ekstremalne doświadczenie, które każdy powinien przeżyć chociaż raz! Dla tego wspaniałego uczucia wolności warto to zrobić.
 • Firmowe grzybobranie. Dla tych, którzy stronią od ekstremalnych wrażeń, mamy nieco spokojniejszą propozycję. Świeży zapach lasu przywodzi na myśl słodkie wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to beztrosko biegaliśmy między drzewami i odkrywaliśmy tajemnice, jakie kryły się w wielkich, zielonych borach. Wielkie grzybobranie w karkonoskich lasach to przepis na odprężenie i wyciszenie.

Nasze ulubione propozycje na nietypowe imprezy integracyjne dla pracowników to:

 • Runmageddon, czyli bieg po karkonoskich lasach. Uczestnicy zabawy będą musieli pokonać liczne przeszkody, zmierzyć się z wieloma wyzwaniami i rozwiązać skomplikowane zagadki. Sportowa rywalizacja to doskonała opcja dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy nie boją się wyzwań.
 • Warsztaty z podstaw samoobrony. Nauka podstawowych technik samoobrony pod okiem mistrza. Wiedza zdobyta podczas kursu może przydać się w najmniej oczekiwanych momentach. Warto czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji!
 • Kryminalne zagadki Karkonoszy, czyli gra scenariuszowa, w której uczestnicy muszą rozwiązać tajemniczą zagadkę kryminalną. Zabawa w specjalnie przygotowanej scenografii rozbudzi w pracownikach dreszczyk emocji i dostarczy im niezapomnianych wrażeń.
 • Alternatywne metody parzenia kawy, czyli wyjątkowa odmiana warsztatów kulinarnych połączonych z degustacją. Certyfikowany barista przedstawi uczestnikom szkolenia historię kawy, etymologię nazwy i opowie związane z kawą legendy. Ponadto nauczy ich, jak przygotowywać pełne smaku i aromatu napoje kawowe w domowych warunkach. Warsztaty to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników kawy.
 • Górskie podróże poza szlakiem. W górach zwykle chodzimy po wyznaczonych trasach. A co gdyby tak zboczyć z głównej ścieżki i zobaczyć góry od tej drugiej, nieznanej strony? Górska wycieczka z przewodnikiem poza szlakiem to odkrywanie tajemniczych zakamarków Karkonoszy i podziwianie górskiej natury z bliska. Taka wędrówka to przepis na pełen relaks i idealny sposób na odzyskanie pozytywnej energii.
 • Firmowe karaoke party. Impreza, podczas której każdy może poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Wspólne śpiewanie największych hitów, błyszczące stroje i szalony taniec to przepis na wyśmienitą zabawę i niezapomniane wspomnienia!

Firmowa impreza integracyjna w niecodziennym stylu bez wątpienia przypadnie do gustu Twoim pracownikom!

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt