Nawigacja

Wyjazdy incentive, czyli coś więcej niż zwykła integracja

Imprezy firmowe

Wyjazdy incentive bazują nie tylko na motywacji najbardziej zaangażowanego pracownika, ale również na efekcie „wow”. Takie wyjazdy organizuje się w miejsca niedostępne na co dzień, aby pokazać że firma dba o najlepszych pracowników. Na czym polegają wyjazdy incentive? Przeczytaj!

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Wyjazdy incentive – cenne porady

Wyjazdy incentive są głównie wyjazdami motywacyjnymi dla najlepszych pracowników w nietypowej lecz przede wszystkim atrakcyjnej formie. Bardzo istotną zasadą jest to, aby stopniowo zwiększać atrakcyjność wrażeń. Dzięki temu pracownicy wciąż są zmotywowani i mają powód do wysiłku w pracy.  Jednego roku warto w ramach nagrody zabrać pracowników na weekend do Spa, kolejnego do kraju w Europie, a jeszcze następnego w tropiki. Nie można od razu sfinansować ogromnej nagrody w formie wyjazdu np. na Hawaje, bo czym w takim razie zaskoczymy i zmotywujemy pracowników za rok? Wyjazdy incentive to coś co ma niesamowicie motywować do pracy i stopniowo budować napięcie.

Co jeszcze jest ważne? Należy pamiętać o różnorodności nagród. Każdy pracownik jest inny. Dla jednego wyjazd do Tajlandii będzie spełnieniem marzeń, a dla kogoś innego zwykłą nudą, bo woli zwiedzać gejzery na Islandii. Kluczem jest odpowiedni wywiad co lubią Twoi pracownicy. Bierz też pod uwagę ich sytuację osobistą. Organizacja wycieczek firmowych w przypadku młodych rodziców czy nowożeńców będą kłopotliwe, a chcesz by pracownik wypoczął i mógł skorzystać z wycieczki.  

Czym mogą być wyjazdy incentive?

Wyjazdy incentive mogą być nagrodą dla pracownika, np. na 10-lecie jego zatrudnienia jako podziękowanie i docenienie jego wysiłków i wkład w pracy. Może być także motywacją do dalszej pracy, np. przy osiągnięciu rocznego planu zespół dostaje wyjazd na Hawaje.

To także forma nagrody za lojalność klientów i partnerów – często firmy sięgają po taki model wyjazdów, by docenić kontrahentów lub stałych klientów. Wreszcie, wyjazdy incentive to element planu sprzedaży firmy – każdy, kto przekroczy określony próg sprzedaży, może wziąć udział w wyjeździe. Najlepszy sprzedawca ma dostęp do dodatkowych atrakcji.

góry nad morzem

Różne rodzaje wyjazdów pracowniczych

W firmie można zorganizować wyjazdy integracyjne, motywacyjne, team-building zadania, które zaangażują cały zespół, oraz właśnie wyjazdy incentive. Czym one wszystkie się różnią od siebie? Najprościej ujmując: wyjazdy integracyjne mają na celu zintegrować zespół pracowniczy, poprawić komunikację oraz współprace w grupie. Wyjazdy motywacyjne mają zmotywować pracowników do dalszej pracy, nakłonić do większego wysiłku. Team-building to jednocześnie zabawa i nauka połączona z integracją.

Zatem czym są wyjazdy incentive? To pojęcie o wiele szersze, zawierające zarówno integrację oraz motywację. Jest to wyjazd z efektem „wow”, który ma być jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem i nagrodą dla pracowników.

Pomysły na niezapomniane wyjazdy

Czym zaskoczyć swoich pracowników, by wyjazd był jednocześnie nagrodą i motywacją? Pomysłów jest wiele, a dużo zależy tak naprawdę od budżetu firmy na wyjazdy incentive. Świetnym przykładem jest zabranie pracowników w niedostępne miejsce dla zwykłego człowieka, np. wyspa milionerów Necker Island, rakieta kosmiczna, niedostępne do zwiedzania piętro Pałacu Kultury. Można zorganizować również spotkanie z ciekawym człowiekiem, np. piłkarzem, biznesmenem, czy piosenkarką (ważne, aby była to osoba atrakcyjna dla danego pracownika).

rakieta kosmiczna

Wyjazdy incentive mogą przybrać formę nietypowego doświadczenia, np. podróż po dżungli, warsztaty kaligrafii, VR. Dobrym pomysłem jest także nauka pod okiem mistrza, np. lekcja jazdy z kierowcą rajdowym, lekcja robienia sushi z mistrzem, warsztaty z kucia w metalu pod okiem kowala. Jak widać możliwości jest naprawdę sporo. Wystarczy pomyśleć, co będzie atrakcyjne dla danego zespołu czy pracownika. Wcale nie muszą to być drogie pomysły – liczy się oryginalność. Jeśli Twoja firma działa w mieście, może się okazać, że pracownicy marzą o naprawdę prostych doznaniach. Podbieranie miodu z ula, wypas owiec, spanie w chacie z kominkiem – takie atrakcje prawie nic nie kosztują, a mogą zostać zapamiętane na zawsze. 

commplace.pl/agencja-eventowa/

Nie wiesz jak zmotywować pracowników?

Skorzystaj z naszych pomysłów na wyjazdy incentive!

Wyjazdy incentive – zalety

Wyjazdy incentive to zaoferowanie pracownikom czegoś, czego po prostu nie mogą mieć. Pracownicy doceniają, jeśli zaoferujesz im coś, czego nie mógł im dać nikt inny. Są niezwykłą formą motywacyjną do dalszej pracy. Dodatkowo to wspomnienia na całe życie, pochwalenie się nimi na Instagramie w formie zdjęć, ale także zdobycie nietypowych umiejętności i znajomości niedostępnych dla każdego.

Wyjazdy incentive to możliwość przeżycia niesamowitych doświadczeń, które byłyby niemożliwe przy samodzielnym wyjeździe. Pracownicy uwielbiają tą formę motywacji, ponieważ pozwala przeżywać coś nietypowego, coś o czym każdy marzy, ale nie każdy może sobie na to pozwolić.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt