Nawigacja

Warsztaty gotowania – atrakcja na imprezę firmową

Imprezy firmowe

Organizując imprezę firmową warto zadbać o dodatkowe atrakcje, które mile zaskoczą Twoich pracowników. Jedną z propozycji są warsztaty gotowania, które łączą w sobie naukę i zabawę. Jedzenie niesamowicie zbliża ludzi i jest świetną okazją do wspólnych rozmów. Jak zorganizować warsztaty gotowania, aby spełniły rolę integracyjną w Twoim zespole?

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Dlaczego warto organizować warsztaty gotowania?

Nie jest istotne co wspólnie przyrządzicie. Czy to będzie włoska lasagna, japońskie sushi, indyjskie curry, meksykańskie guacamole – tematyka jedzenia z kraju jest zupełnie dowolna. Każde jedzenie z pewnością urozmaici czas pracownikom. Warsztaty gotowania pomagają w rozwijaniu umiejętności interpersonalnych, które odgrywają decydującą rolę w każdym miejscu pracy. Wpływają na osiągnięcie sukcesu w biznesie. Przygotowując wspólnie posiłek  można stworzyć więzi, poczuć się częścią społeczności i poznać siebie nawzajem. Zatem warsztaty kulinarne dla firm pozytywnie wpływają na poprawę relacji pracowniczych poprzez integrację.

Warsztaty gotowania jako element team buildingu

Zadania team building budują silny i zgrany zespół. Przykładów ćwiczeń jest wiele, a jednym z nich są właśnie warsztaty gotowania. W trakcie wspólnego przygotowywania posiłków pracownicy mogą luźno ze sobą porozmawiać, omówić sukcesy, czy wyzwania. W ten sposób można popracować nad spójnością i efektywnością grupy.

Podobnie jak gotowanie, budowanie skutecznego zespołu wymaga zaangażowania, wysiłku, czasu i praktyki. Warto jednak przypomnieć, że tylko tak można osiągnąć sukces. Warsztaty gotowania jako element team buildingu przejawia się w budowaniu skutecznego zespołu poprzez zaangażowanie, wysiłek, czasu oraz praktykę.

Korzyści z wspólnego gotowania

Warsztaty gotowania przynoszą wiele korzyści dla Twojego zespołu. To nie tylko dobra i pyszna zabawa, ale również wspólnie spędzony czas, który buduje silny i zgrany zespół w pracy. Warsztaty gotowania to zarówno ćwiczenia teambuildingowe, ale również integracyjne. Wymagają kreatywności, nauki zachowania się w różnych sytuacjach, a także pewności siebie. Wzmacniają także komunikację, które jest istotnym elementem w budowaniu zgranego zespołu. Drużyna powinna dobrze się komunikować, by ustalić menu i przygotować posiłek. Ktoś musi być szefem kuchni, by przydzielił zadania wszystkim kucharzom, biorąc pod uwagę ich indywidualne umiejętności. Wzajemne wsparcie i zgłaszanie pomysłów to podstawa do przygotowania idealnego posiłku.  

Chcesz przeprowadzić warsztaty gotowania dla swojego zespołu?

Pomożemy Ci zorganizować pyszne wydarzenie!

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Porady i wskazówki

O czym pamiętać organizując warsztaty gotowania? Przede wszystkim, aby wyciągnąć jak najwięcej z wspólnego gotowania połącz pracowników w grupy z różnych działów. Pracownicy będą mieli okazję do bliższego poznania siebie i spędzenia czasu w nieformalnej atmosferze, co przełoży się na lepszą realizację projektów i komunikację w firmie. Zadbaj o to, by członkowie zespołu czuli się komfortowo i bezpiecznie. Dzięki temu będą dzielić się swoimi przemyśleniami, nie martwiąc się, że ktoś ich wyśmieje. Pewni siebie pracownicy myślą kreatywnie i chętniej biorą udział w dyskusjach. Warsztaty gotowania to nie zawody kto jest lepszy w kuchni, a forma pysznego spędzenia czasu!

Warsztaty gotowania dla firm

Warsztaty gotowania mogą onieśmielić niektórych pracowników, szczególnie tych, którzy nie lubią spędzać czasu w kuchni. Zadbaj o komfortowe przeprowadzenie warsztatów i swobodną atmosferę, aby wspólne gotowanie kojarzyło się uczestnikom z miłą pogawędką na różne tematy związane z rodziną, sportem, czy hobby. Zespół, który się dogaduje, lepiej ze sobą współpracuje. W konsekwencji wpływa to na produktywność, efektywność i wydajność. W ramach warsztatów zachęć pracowników, szczególnie niezaznajomionych z tajnikami kuchni do analizowania i rozumienia przepisów, przygotowywania i odmierzania składników, obsługi niezbędnego sprzętu, szybkiego i precyzyjnego krojenia warzyw i eksperymentowania z nowymi smakami.

Warsztaty gotowania dla nowych pracowników

Jeśli zatrudniłeś niedawno nowych pracowników musisz zadbać o ich odpowiednią integrację. Takie osoby potrzebują nie tylko wdrożenia w standardy firmy, ale przede wszystkim poznania członków zespołu, nie tylko na zasadzie imion. Warsztaty gotowania są świetna okazją do pogawędki na luźne tematy i zintegrowania się z członkami zespołu. Przyrządzenie posiłków i jedzenie są ważnymi elementami naszego życia, w związku z tym nawet nieznajomi mogą nawiązać relację podczas wspólnego gotowania. Praca nad zaufaniem, a także doskonalenie zasad współpracy i produktywności, przydadzą się, gdy pracownicy wrócą do biura.  

Osoba prowadząca warsztaty gotowania zachęci uczestników do zmiany myślenia o jedzeniu i przygotowaniu posiłków. Dodatkowo pokaże im, że każdy może opanować podstawowe umiejętności kulinarne. Pewni siebie pracownicy są bardziej otwarci na wyzwania zawodowe. Warto więc zorganizować niecodzienne zajęcia teambuildingowe. 

Warsztaty gotowania wpłyną na przyszłe sukcesy w firmie

Kuchnia niesamowicie łączy ludzi. Dobre jedzenie i luźne rozmowy sprawiają, że pracownicy zapominają o obowiązkach i mają czas na miły odpoczynek. Co więcej, warsztaty gotowania są bardzo podobne do opracowywania i wdrażania nowego projektu w firmie. Obydwa działania wymagają efektywnej współpracy, komunikacji, kompromisu. Tak, jak potrzebujemy jedzenia, aby przeżyć, tak każdy zespół powinien posiadać określone kompetencje, aby osiągnąć sukces.

Warsztaty gotowania mogą zdecydowanie pomóc w budowaniu relacji biznesowych. Środowisko oparte na współpracy nie tylko zachęca współpracowników do większego zaangażowania, lecz także budzi w nich ducha zespołu. Dodatkowo motywuje poszczególne osoby do wykazania się wiedzą i umiejętnościami.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt