Nawigacja

Team building zadania, które budują zespół

Imprezy firmowe
Czym jest team building Zadania, które budują zespół

Wielu pracodawców zauważa, jak wiele korzyści płynie ze zgranego i silnego zespołu. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób stworzyć zgodną grupę pracowników, którzy dobrze się będą czuli w swoim towarzystwie. Z pomocą przychodzi team building – zadania, które mogą przybierać różne formy, a świetnie budują zespół.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Czym jest integracja?

Pojęcie integracji pochodzi od łacińskiego słowa „integrare”. Polskim odpowiednikiem jest „scalić”. W naukach społecznych integracja oznacza zespolenie się ludzi lub grup osób w pewną określoną całość. W ekonomii to proces gospodarczy scalający firmy lub przedsiębiorstwa, albo ich poszczególne części.   

Na pytanie: co to integracja? respondenci najczęściej odpowiadają, że chodzi o integrację ludzi w grupie społecznej albo o włączenie osób wcześniej w jakiś sposób wykluczonych do wspólnoty.

W kontekście działania firm zwykle chodzi o integrację pracownika z nowym zespołem albo integrację grupy tak, aby właśnie zespół powstał. Proces ten określany jest też jako team building.

Agencja eventowa Commplace

Team building – co to jest?

Pod hasłem team building kryją się wszelakie formy integracji, dzięki którym członkowie zespołu poznają swoje mocne i słabe strony, poznają siebie nawzajem oraz uczą się współpracy. Team building buduje silny i zgrany zespół w pracy, integruje członków i wspomaga współpracę między pracownikami.

Team building zadania to grupa strategii, których celem jest wzmocnienie grupy pracowniczej i poprawa jego funkcjonowania. Jest to narzędzie do pracy nad grupą, które podnosi efektywność wykonywania zadań służbowych. Tego typu zajęcia integracyjne wyposażają pracowników w umiejętności korzystnego podziału ról i zadań. Teambuilding uczy wspólnego rozwiązywania mniejszych, a także większych problemów oraz podejmowania stanowczych, jak najlepszych decyzji. Są to kreatywne zabawy integracyjne rozwijające tak zwane miękkie kompetencje społeczne.

imprezy integracyjne
Organizacja imprez firmowych – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Team building – zadania wspólnie wykonywane przez pracowników mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na ogólne funkcjonowanie załogi na co dzień. Szkolenia team building to doskonały sposób na poradzenie sobie z trudnościami i konfliktami powstałymi w zespole. Team integration pozwala wzmocnić więzi i rozwija umiejętności pracowników. Czym dla Twojej firmy jest team building? Czas przejść od teorii do praktyki!

Kiedy mój zespół potrzebuje team buildingu?

Są różne sytuacje w grupie, które powinny być alarmujące dla przełożonego. Czasem może dochodzić do sporów i konfliktów spowodowanych nieumiejętną komunikacją, a także brakiem zrozumienia. Do Twojego zespołu doszło wielu nowych pracowników? Wdróż team building zadania, aby mogli lepiej poczuć się w grupie i poznać ją od środka. Zabawy na współpracę to także świetny sposób na integrację i wzmocnienie więzi w nowo powstałym zespole. Źle funkcjonująca grupa nie osiągnie maksymalnych efektów. W miejscu pracy może zapanować nieprzyjemna atmosfera, która przełoży się na słabą pozycję firmy na rynku. Spotkanie integracyjne to dobra okazja, by to zmienić!

Team building – cele

Organizując warsztaty integracyjne dla dorosłych warto zastanowić się, jakie stawiamy sobie cele i co dokładnie chcemy osiągnąć. Team building to szerokie pojęcie i oczywiście można tak do tego zagadnienia podchodzić. Jednak najlepsze efekty przyniesie, jeśli rozbijemy integrację na etapy i cele cząstkowe. Zastanówmy się, czy znamy najważniejsze etapy integracji? Również w przypadku zespołów z długim stażem warto rozważyć, na czym nam najbardziej zależy? Czy na doszlifowaniu i udrożnieniu kanałów komunikacji? Czy też na pomocy w „wyczyszczeniu” i poprawieniu atmosfery? Albo też na zmniejszeniu napięcia w grupie? Czy też może chcemy przygotować grunt pod zmiany organizacyjne? Lub przeciwnie, należy zespół na nowo zintegrować po restrukturyzacji albo jeszcze innych, trudnych dla zespołu okolicznościach?

Możliwych rozwiązań i pomysłów na team building jest dużo. Jak dobrze dobrać zajęcia integracyjne? Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie: co jest naszym priorytetem? Czy jest to opracowanie nowych schematów porozumiewania się i współpracy między poszczególnymi ludźmi? Czy wdrożenie nowych procesów decyzyjnych i przygotowanie załogi na nie? Może też chodzić po prostu o pogłębienie relacji albo też o usprawnienie funkcjonowania organizacji i udrożnienie kanałów komunikacji pomiędzy poszczególnymi zespołami. Szkolenia team building muszą mieć określone priorytety. Łatwiej będzie wtedy dobrać odpowiednio kreatywne zabawy integracyjne.

Warsztaty integracyjne dla dorosłych

Profesjonalnie przeprowadzone warsztaty integracyjne dla dorosłych z pewnością pomogą też zrozumieć procesy, jakie zachodzą pomiędzy poszczególnymi członkami grupy. Dowiemy się także, jakie interakcje i zależności zachodzą między poszczególnym zespołami, wydziałami czy jednostkami terenowymi w organizacji. A także, jakie znaczenie ma team development dla funkcjonowania całej firmy.

10 lecie firmy

Team building gry – jak dobrać?

Żeby osiągnąć cele zakładane przez teambuilding, zajęcia integracyjne muszą być dopasowane do konkretnych potrzeb grupy. Najpierw musimy określić, na jakim etapie integracji jest dany zespół. Musimy też wiedzieć, przynajmniej w przybliżeniu, czym na co dzień się zajmuje. Chodzi o to, by tak dobrać gry i zabawy integracyjne dla dorosłych, by nie były one nudne albo nie dotyczyły bezpośrednio tego, co pracownicy robią na co dzień. Tak, by można się było przy nich faktycznie odprężyć i zapomnieć o pracy. Zabawy zapoznawcze dla dorosłych sprawdzą się oczywiście, jeśli poszczególni członkowie grupy nie znali się dotąd.

Gry team buildingowe nie mogą być też zbyt proste i banalne. Powinny to być kreatywne zabawy integracyjne angażujące uczestników i zmuszające do niewielkiego wysiłku i współpracy. Gry integracyjne powinny być dobrane do możliwości każdego uczestnika. Podkreślmy – zabawa polega na dobrowolności. Nie można więc przesadzić w żadną stronę.  

Skuteczna współpraca w grupie. Scenariusz zajęć to podstawa
Wyjazd integracyjny w góry – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Team development

Team development cieszy się dużym zainteresowaniem nowoczesnych firm. Stawiają one na rozwój również w oparciu o ludzi. Pracownicy i ich wiedza, zadowolenie oraz lojalność wobec firmy procentują. Zyski i rozwój bez stabilności zatrudnienia mogą być nieosiągalne. Efektywna praca w zespole znacząco wpływa na sukces firmy.

Team building – 100 atrakcji

Zadzwoń: 607 144 511 lub 607 144 480

Budowanie zespołu to podstawowe zadanie lidera. Każda firma to ludzie. Jak przekonać wszystkich do realizacji wspólnego celu? Jak sprawić, żeby chcieli pracować na wynik czy zysk innej osoby? Jest na to sposób. Polega właśnie na tym, żeby przekonać pracowników, że nie są pojedynczymi atomami, ale jedną drużyną. I że sukces firmy będzie też ich udziałem.

Każdy ma specyficzne umiejętności i coś wnosi do zespołu. W pojedynkę grafik nie przeprowadzi wielkiej kampanii reklamowej, ale już w połączeniu z ludźmi od marketingu może mu się udać. Oczywiście trzeba też mieć jeszcze jakiś produkt i klienta. Ktoś ten produkt musi wytworzyć. Potrzeba więc kolejnych osób. Nawet jeśli każda z nich będzie wybitnym ekspertem w swojej dziedzinie, bez połączenia sił nie osiągną sukcesu. Podkreślmy – wspólnego sukcesu! Na tym właśnie, między innymi, polega efekt synergii.

Tematyczne zabawy integracyjne dla dorosłych

Zabawy integracyjne dla dorosłych – scenariusz

Pieniądze można zarabiać wszędzie. Jak więc sprawić, żeby fachowcy chcieli to robić w naszej firmie? Odpowiednia strategia employer branding może w tym pomóc. Ale nie obejdzie się bez organizacji firmowych imprez integracyjnych, ani też odpowiednio realizowanego team buildingu.

Sprawmy, żeby pracownicy mieli poczucie sensu i bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że oczekują docenienia i wsparcia w pracy zespołowej. Ale także możliwości rozwoju osobistego. Kreatywne zabawy integracyjne mogą wyłonić nowych liderów i ujawnić skrywane dotąd zdolności naszych pracowników. Zabawy integracyjne dla dorosłych scenariusz mogą zaczerpnąć z psychologii biznesu i wykorzystać jej osiągnięcia.

Można również skorzystać z doświadczeń wypróbowanych organizatorów imprez integracyjnych dla firm. Ciekawe propozycje 15 niezawodnych zabaw team buildingowych znaleźć można na blogu agencji Commplace.

Agencja eventowa – Commplace

Team building scenariusze

Scenariusz zajęć integracyjnych dla dorosłych powinien umiejętnie łączyć rozrywkę i naukę.

Poprzez zabawę lepiej utrwalamy wiedzę i kompetencje społeczne, niż tylko wysłuchując suchych wskazówek na wykładzie albo oglądając prezentację bez komentarza. Praca rozwojowa z dorosłymi wymaga dobrego przygotowania i pewnego doświadczenia. Dlatego najlepiej, żeby to ktoś z fachowym przygotowaniem albo wykształceniem przygotował team building scenariusze.

Istnieją jednak pewne ćwiczenia integracyjne, które powinny sprawdzić się w każdej grupie.

Zabawy integracyjne dla dorosłych scenariusz – powinien on być oparty na jakimś zajmującym wątku. Powinien także wymagać od uczestników choćby niewielkiego zaangażowania. Dobrym przykładem zabawy zespołowej jest gra detektywistyczna. Gdy już uda nam się osiągnąć etap, na którym uczestnicy zaczną interesować się innymi członkami grupy, to integrację można pogłębiać. Na tym etapie można już wprowadzić zabawy na współpracę i ćwiczenia integracyjne z elementami team buildingu.

Warsztaty integracyjne

Jedną z bardzo efektywnych form nauki współpracy są warsztaty integracyjne. Pozwalają one też nauczyć się czegoś nowego i poznać pewne dziedziny „od kuchni”. Cieszą się one dużym powodzeniem również jako zajęcia integracyjne dla młodzieży. Rozwijanie nowych umiejętności często połączone jest z dobrą zabawą i przyprawione humorem. Tego typu zajęcia integracyjne dla dorosłych mogą polegać na wspólnym wytworzeniu czegoś, na przykład mydła, lampionu albo mieszanki ziół, lub jeszcze innych rzeczy.

Innym przykładem zabawy na współpracę noże być wspólne „podrasowanie” auta. Scenariusz zajęć integracyjnych dla dorosłych może też zawierać wspólne budowanie rzeźby „z byle czego” albo przygotowanie spektaklu. Sprawdzone zabawy na współpracę to również warsztaty kulinarne dla firm. Najlepiej połączyć je z interesującym pokazem sztuki nakrywania do stołu albo degustacją wyrobów własnej produkcji.

Warsztaty kulinarne - integracja pracowników, Dwór Korona Karkonoszy

Warsztaty integracyjne dla dorosłych – przykłady

Warsztaty integracyjne dla dorosłych cieszą się niezmienną popularnością. Uczestnicy nie tylko nabywają nowe umiejętności, ale też efekt końcowy mogą zabrać ze sobą w postaci drobnego upominku dla bliskich. Co ważne, będzie to prezent wykonany własnoręcznie.

Na przykład warsztaty stolarskie – z drewna można stworzyć wspaniałe rzeczy. Uczestnikom można pokazać, jak w prosty sposób zrobić coś dla domu albo bliskich. To też pokaz, jak w pełni wykorzystać niedrogie narzędzia i do czego one faktycznie służą

Degustacje wyrobów rzemieślniczych jako element team buildingu

Inne propozycje warsztatów integracyjnych dla dorosłych to: warsztaty filmowe, aktorskie, beauty, fotograficzne, szachowe albo gry w brydża. Ciekawe mogą okazać się też warsztaty barmańskie, które może uświetnić wspólna degustacja piwa. Mogą przydać się też warsztaty integracyjne uczące udzielania pierwszej pomocy, wyrobu czekolady, samoobrony, jogi, tańca albo radzenia sobie ze stresem. To również kurs parzenia kawy, zdobycie wiedzy baristy i wiele innych, czasem nieoczywistych możliwości.

Można też zaproponować kreatywne zabawy integracyjne polegające na tworzeniu prezentów. Świetną odskocznią od codzienności i okazją do wyciszenia z pewnością będzie kurs kaligrafii. Zabawy integracyjne dla dorosłych scenariusz mogłyby mieć również oparty na nauce regulacji emocji.

Kreatywne zabawy integracyjne – korzyści

Manualne i kreatywne działania z pewnością zrelaksują każdego i pozwolą się oderwać od codziennych problemów. A być może też obudzą pasję twórczą i pozwolą odkryć się na nowo. Kreatywne zabawy integracyjne dadzą w przyszłości świetną twórczą odskocznię i zapoczątkują nowe hobby.

Takie zaangażowanie i skupienie w trakcie warsztatów integracyjnych to też okazja dla mózgu do wytworzenia endorfiny. Pozytywne emocje będą się nam potem kojarzyć z ludźmi, z którymi współtworzyliśmy nasze rękodzieło.

Również kontakt z prowadzącymi kreatywne zajęcia integracyjne pasjonatami uświadomi nam, że można kochać to, co się robi. A także mieć z tego radość i satysfakcję. I że ta spora część życia, którą poświęcamy na pracę, wcale nie musi zmarnowana.

Takie kreatywne zabawy integracyjne oznaczają twórcze zintegrowanie grupy. Warsztaty integracyjne pozwalają też odciążyć umysł i nabrać sił do nowych wyzwań. Udane zabawy integracyjne to również lepsze relacje w firmie, które z pewnością przełożą się na większą efektywność.

Team building pomysły – przykłady zabaw

Team building pomysły – jest ich całe mnóstwo. Najważniejsze, żeby je właściwie dobrać do grupy i sprawić, by atmosfera była przyjazna. Efektywne metody integracyjne można znaleźć w podręcznikach, ale można też spróbować wypracować je samodzielnie. Poniżej przedstawimy tylko kilka propozycji.

Team building gry:

 • znalezienie jak największej liczby zastosowań dla jakiejś rzeczy
 • przecinanie węzła gordyjskiego
 • przewrócenie koca na drugą stronę – zabawa znana też pod nazwą tratwa
 • różnego rodzaju ustawianie grup w kształty albo według różnej kolejności
 • rekonstrukcja budowli albo dziwnej konstrukcji
 • olimpiada firmowa.

Team building pomysły czerpie również ze sportu, gier planszowych, gier RPG, z filmów i oczywiście z nieograniczonej wyobraźni event managerów…

 

Zabawy integracyjne dla dorosłych a team building zadania

Zajęcia integracyjne dla dorosłych w swej istocie są tym samym, co gry i zabawy integracyjne dla dzieci. Czyli są to dobrowolnie wykonywane czynności w celu osiągnięcia przyjemności.

Zabawy integracyjne dla dorosłych to po prostu zajęcia wykonywane w grupach w swobodnej formie i atmosferze, w celu nawiązania przyjaznych relacji społecznych. W tym podobne są zabawom dziecięcym. Ponadto łączy je to, że zabawy zapoznawcze dla dorosłych, podobnie jak te dla dzieci, zwykle przebiegają w określonym porządku i zgodnie z pewnymi regułami.

Różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne dla dorosłych są często wykorzystywane w początkowej fazie integracji grupy. Zwykle są tak dobrane, że pozwalają po prostu się poznać. Na przykład po kolei w grupie wymieniamy swoje imię wraz z jakimś wyrazem dodatkowym, zaczynającym się tą samą literą, co właśnie imię. Zadaniem graczy jest kolejno powtórzyć imię wraz z dodatkiem. Takie zabawy zapoznawcze dla dorosłych pomagają szybko zapamiętać imiona innych osób. Dają też okazję do pewnego wyrażenia bądź opisania siebie przy pierwszym kontakcie. Są to zabawy zespołowe pozwalające nawiązać pierwsze relacje w grupie.

Dla osób które już dobrze się znają, oczywiście są inne propozycje gier pozwalające na pogłębienie i poprawienie relacji.

Co dają zajęcia integracyjne?

Chyba każdy lubi spędzać czas na grach i zabawach. Można to wykorzystać do budowania pozytywnych interakcji, teambuildingu i zwykłego relaksu.

Efektywny i zgrany zespół jest w stanie wytworzyć efekt synergii. Tłumacząc to w uproszczeniu: zespół osiąga rezultat większy, niż wynik, jaki daje połączenie maksymalnych osiągnięć i możliwości pojedynczych osób.

 

Organizacja imprez firmowych Wrocław – przykłady uzyskanych korzyści dla firm

Dotychczasowa organizacja imprez firmowych Wrocław, ale także team bulding Warszawa pokazują, co zmieniło się w firmach stosujących techniki team buildingu. Poniżej prezentujemy tylko kilka przykładów.

Imprezy firmowe – plusy

Ewidentne korzyści dla firmy to:

 • wparcie zespołów pracowniczych w przypadku zmian organizacyjnych, restrukturyzacji czy fuzji,

 • konsolidacja działań różnych wydziałów, filii czy oddziałów przedsiębiorstwa, a w rezultacie osiągnięcie wyższego wyniku biznesowego,

 • łatwiejsze zarządzanie w sytuacji kryzysowej  albo nieprzewidzianej sytuacji losowej. Zespół, który przećwiczył różne scenariusze i nawet porażki w trakcie gier team buildingowych, w prawdziwej sytuacji radzi sobie lepiej. Ludzie mają do siebie większe zaufanie i wiarę, że razem są w stanie wyjść z niejednej opresji,

 • w firmach o dużym zasięgu łatwiej o integrację społeczną i unikniecie nieporozumień związanych z różnicami kulturowymi i różnymi potrzebami,

 • zrozumienie misji i strategii firmy. A także wiedza, że każdy wnosi określony, cenny wkład w działanie całej firmy. Również świadomość, że jeśli ja dziś nie wykonam swojego zadania, może nie uda się przygotować całego projektu na czas.

Gry zespołowe online – czy pomagają firmie?

Wszystkie gry zespołowe polegają na tym, że gracze łączą siły tworząc drużynę i wspólnie osiągają wyniki. Podobnie w realnym świecie istota zgranego zespołu polega na wspólnym osiągnięciu celu. Dlatego tak ważna jest nauka współpracy i współzawodnictwa – zwycięstwo zależy od zaangażowania wszystkich.

Okres pandemii wymusił na wielu firmach przejście na pracę zdalną. Nawet po zniesieniu obostrzeń część firm została przy tym rozwiązaniu. Pracodawcy dostrzegli z pewnością wady i zalety takiego trybu pracy. Część z nich ciągle testuje rozwiązania hybrydowe. A niektórzy na wszelki wypadek rozważają taką opcję. Pracownicy w takich warunkach mogą jednak, siłą rzeczy, mniej identyfikować się z firmą. Niektórzy wręcz mówią, że teraz pracują z ekranem komputera, a człowiek w okienku to tylko ikonka. Ludzie zapominają, co znaczy zespół i co to integracja.

Team building zadania

Ważne jest, żeby zapobiec takiej alienacji i podtrzymywać więzi i relacje łączące zespół. Okazuje się, że nawet w warunkach pracy zdalnej jest to możliwe. Chodzi o to, by utrzymać jak najlepsze relacje interpersonalne, żeby zespół był tak samo wydajny, jak ten pracujący w biurze. Spróbujmy przekuć sukcesy wirtualnej drużyny na sukcesy firmy w prawdziwym życiu.

Team development

Team development uczy współpracy między poszczególnym zespołami i wydziałami w przedsiębiorstwie. Większe organizacje mają z czasem tendencję do wyodrębniania wydziałów lub grup, które próbują czerpać niewspółmierne do wkładu pracy korzyści ze wspólnej pracy. To zawsze przekłada się na konflikty i niezadowolenie pozostałych pracowników. Warsztaty integracyjne dla dorosłych mają właśnie za zadanie pokazywać różne procesy, które zachodzą z grupie.

Maszyna Goldberga

Zabawy teambuildingowe mają uczyć tego, że każdy wkład w realizację wspólnego celu jest ważny. Gry i zabawy integracyjne dla dorosłych pokazują praktyczne znaczenie właściwego porozumiewania się. Także tego, jak ważna jest komunikacja w grupie.  Dobrym przykładem, jak ćwiczenia integracyjne dla dorosłych mogą usprawnić współpracę różnych zespołów, jest gra integracyjna „budowa mostu” albo „maszyna Goldberga”. W pierwszym przypadku dwie drużyny budują most. Każda zaczyna budowę z innej strony. Sukces osiągną, jeśli połączenie tych dwóch połówek będzie w ogóle możliwe i funkcjonalne. Niepowodzenie w grze wskaże, że niezależnie jak wielki będzie wysiłek i nakład pracy poszczególnych drużyn, bez współpracy i komunikacji wszystko to na nic.

Zajęcia integracyjne na team building budują zaufanie między członkami zespołu. Są pomocne w czasie kryzysu w grupie, kiedy poziom motywacji spada, pogarsza się komunikacja, a wspólna praca nie przynosi oczekiwanych efektów. Team building integruje, motywuje i wzmacnia chęci do wspólnej, zorganizowanej pracy.

Scenariusz zajęć integracyjnych dla dorosłych

Ciekawe team building scenariusze to zabawy tematyczne według specjalnych scenariuszy – na przykład „morderstwo w dworze” czy „ostatni bastion”. Są to zajęcia integracyjne angażujące członków zespołu, którzy muszą wspólnymi siłami rozwiązać jakąś zagadkę. Wspólne dążenie do rozwiązania zagadki pozytywnie wpływa na komunikację w grupie. Umiejętność pracy w grupie podnosi poziom motywacji i oddziałuje na efektywne zarządzanie czasem. Do tego wyjątkowa sceneria i klimat miejsca specjalnie zaaranżowany pod zadania pozwalają całkowicie zaangażować się w pracę.

Olimpiada firmowa

Kolejnym nietypowym przykładem zabawy teambuildingowej jest olimpiada firmowa, składająca się z różnych gier, zadań oraz aktywności. Igrzyska oparte na wspólnej rywalizacji to świetny pomysł na poprawę komunikacji, umocnienie zaufania pomiędzy członkami zespołu oraz wzajemne poznanie swoich umiejętności i słabości. Takie ćwiczenia integracyjne dla dorosłych i zdrowa rywalizacja w podgrupach pozwolą zauważyć pewne cechy charakteru, które później będą przydatne w projektach firmowych. Dodatkowo wpłyną na efektywność członków zespołu podczas realizacji codziennych obowiązków w pracy. Zabawy na grupę, jej konsolidację i umocnienie identyfikacji z nią zwiążą też pracownika ściślej z firmą. Pozwalają mu poczuć się jej częścią. Uświadamiają mu, że może liczyć na wsparcie swojego zespołu.  

Team integration

Ciekawym przykładem w ramach team integration może być wspólne wyjście do parku linowego. To nie tylko wyśmienita zabawa, dostarcza także sporo emocji. Poprawi relacje w grupie dzięki dreszczykowi emocji i towarzyszącej aktywności adrenalinie.

Organizacja imprez firmowych Wrocław i okolice Dolnego Śląska – miejsca te obfitują w różnego rodzaju atrakcje. W tym również w miejsca, gdzie można zorganizować szkolenia team building.

Przykładem firmy, która zorganizuje dla nas takie wyjście, jest Dwór Korona Karkonoszy. Integracje w parku linowym nawet dla 40-osobowych grup? Nie ma sprawy! 4 godziny znakomitej zabawy połączone z budowaniem silnego, strategicznie myślącego zespołu – to musi się udać!

Gry i zabawy integracyjne dla dorosłych

Gry i zabawy integracyjne dla dorosłych muszą być inteligentne i angażujące. Zadania team building i zabawy na współpracę muszą zainteresować pracowników. Powinny być ciekawe i wciągające. Dzięki temu członkowie zespołu zaangażują się w nie z chęcią i zapałem. Ich emocje będą prawdziwe, autentyczne. Tylko interesujące zadania przyniosą oczekiwane efekty, czyli wzmocnią i zintegrują zespół.

Warto pamiętać, że team building przynosi korzyści synergii – praca w grupie daje zdecydowanie lepsze rezultaty niż działanie w pojedynkę. Angażując się w zajęcia integracyjne, podczas wspólnych gier pracownicy zauważają, że jako zespół mogą zdziałać więcej. Takie zadania na team zmuszają do wspólnego rozwiązywania problemów, do kompromisów, ale i dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. W ramach team buildingu pracownicy mogą przeprowadzać burze mózgów. Kreatywność poszczególnych członków zespołu i szybki dostęp do profesjonalnych, fachowych opinii współpracowników to gwarancja wielu pomysłów, propozycji i narzędzi, które mogą wpłynąć na efektywność pracy. Warsztaty integracyjne dla dorosłych pozwolą zrozumieć, czym jest synergia i jakie daje korzyści.

Silny, zgrany zespół znakomicie się komunikuje. Team building pomaga rozwiązać konflikty w zespole i ukierunkowuje jego członków na wspólny cel. Członkowie grupy sprawnie wymieniają niezbędne informacje między sobą, co wpływa na szybkość i efektywność wykonywania poszczególnych zadań.

Zajęcia integracyjne dla dorosłych – team building zadania

Każdy zespół składa się z osób o różnych doświadczeniach, umiejętnościach i potrzebach. Ich poznanie może stworzyć okazję do pogłębienia współpracy między członkami, a także ułatwiać sprawne kierowanie zespołem. Team building to zadanie, przed którym stoi każdy pragnący długofalowych rezultatów lider. W pogłębianiu relacji pomocne mogą stać się różnego rodzaju aktywności, które pozwolą nam dobrze poznać pracowników.

Pracując nad stworzeniem dobrze zgranego zespołu, warto postawić przed pracownikami zadania, które pozwolą poznać nam ich mocne i słabsze strony. Poznanie cech ich charakteru pozwoli na zbudowanie dobrego i zaufanego zespołu pracowniczego.

Popularne w team building jest korzystanie z zadań i gier, które pozwalają ukazać charakter i doświadczenie członków zespołu. Na rynku można znaleźć wiele gier planszowych, które idealnie nadają się do integracji pracowniczej połączonej z dobrą zabawą. Gry i zabawy integracyjne dla dorosłych to wspaniała możliwość rozluźnienia atmosfery. Są też okazją do śmiechu i stworzenia ze współpracownikami przyjaznej relacji. Z czasem pracownicy, czując się pewnie w zespole, są gotowi do otwarcia się na nowych ludzi i nowe zadania.

Gry zespołowe integracyjne - co się sprawdza?

Ćwiczenia integracyjne – budowanie przyjaznej atmosfery

Istnieje wiele form team buildingu. Stawiane przed pracownikami i ich liderami zadania są idealną okazją do zacieśniania więzi pracowniczych, a dzięki temu polepszenia efektywności ich pracy. Badacze od lat są całkowicie zgodni co do faktu, iż to przede wszystkim dobre i przyjazne relacje najlepiej budują zespoły ludzi. Jako że pracy poświęcamy znaczną część naszego życia, zależy nam na tym, aby spełniać dzięki niej nasze ambicje. Warto nieustannie dążyć do polepszania warunków, by to osiągnąć w miejscu pracy. Szkolenia team building można wzbogacać o różne dodatkowe elementy. Na przykład połączyć je z zajęciami z redukcji stresu i określania work life balance. Scenariusz zajęć integracyjnych dla dorosłych, podobnie jak gry i zabawy integracyjne dla dzieci mogą uczyć też asertywności i jasnego określania celów osobistych.

Komfort pracy

Największy wpływ na dobre samopoczucie naszych pracowników ma stworzenie dla nich idealnych warunków do pracy. Jednym z głównych czynników wpływających na tworzenie odpowiedniego środowiska pracy są dobre relacje współpracowników. Miła i przyjazna atmosfera zwiększa komfort pracy i daje poczucie bezpieczeństwa; stanu tak istotnego dla każdego człowieka. Zabawy zespołowe pozwolą poczuć, że pracownik nie jest ze swoimi problemami sam i że może liczyć na innych członków swojej drużyny.

Commplace agencja PR

Dlatego tak ważne jest tworzenie wszelkich okazji, które pomagają w integracji zespołu. Każde z takich wydarzeń może być okazją do pogłębiania relacji lub zawarcia przyjaźni – pomagają one w partnerskiej współpracy i dają rezultaty w postaci zwiększenia wydajności. Team building – zadania są nieocenioną pomocą w integracji zespołu.

Commplace agencja PR
Team building zadania – lot helikopterem, Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

Budowanie zespołu – zadania, które stoją przed liderem

Dobry lider to podstawa każdego sprawnie funkcjonującego zespołu. Charyzmatyczna osoba gotowa poprowadzić grupę ludzi do sukcesu to sekret każdego przedsiębiorstwa. Liderzy powinni cieszyć się szacunkiem i zaufaniem swoich podwładnych. Team building to zadanie, które stoi przed każdym przywódcą, chcącym zbudować silną załogę. Ciągła praca nad dobrymi relacjami w firmie to ogromne wyzwanie. Lider powinien być zawsze otwarty na dyskusję, a w razie konfliktów gotowy do ugaszenia pożaru. Odpowiednia postawa przywódcy to klucz do osiągania sukcesów całej załogi.

Budowanie zespołu nie jest zadaniem łatwym. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych metod. Zabawy teambuildingowe można znaleźć na blogach firmowych. Jednak jeśli sami nie czujemy się dobrze jako organizatorzy imprez firmowych  i jednocześnie trenerzy, to zlećmy organizację imprez integracyjnych event managerom. Doświadczony organizator imprez firmowych będzie wiedział, jak przygotować zajęcia integracyjne dla naszej grupy. Wybierze odpowiedni scenariusz zajęć integracyjnych i dopasowane do konkretnej grupy zabawy teambuildingowe.

Spotkania integracyjne czyli team building – zadania, które zbliżają grupę

Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem team buildingu jest zaaranżowanie spotkania pracowników. W tym celu warto wynająć salę w odpowiednim lokalu, zarezerwować miejsce w restauracji lub zaplanować wspólne wyjście na miasto. Takie spotkanie pomoże stworzyć w grupie nowe relacje, a dla niektórych stanie się idealnym argumentem do wyrwania się z domu.

Przy okazji wyjścia, nie zapominajmy o team buildingu. Zadania, które warto sobie postawić tego wieczoru, to zintegrowanie jak największej grupy pracowników. Dlatego planując takie spotkanie, warto pomyśleć o grach planszowych lub innych rozrywkach, które przyniosą grupie mnóstwo zabawy. Jeśli nie robiliśmy tego wcześniej, podpatrzmy teraz, jak wygląda zabawa integracyjna dla młodzieży. Może coś nas zainspiruje. Tworząc zespoły do gier warto „mieszać” pracowników – w ten sposób podczas spotkania jak największa liczba osób będzie miała okazję się poznać.

Team building zadania – organizacja imprez firmowych Wrocław

Organizacja imprez firmowych Wrocław, organizacja imprez firmowych Warszawa… Gdzie to zrobić? Każde duże miasto oferuje bogaty wybór lokali. Jednak warsztaty integracyjne dla dorosłych lepiej jest organizować poza miejscem zamieszkania. Pracownicy nie spoglądają wtedy na zegarki, czekając na koniec spotkania, bo za chwilę mają autobus albo muszą coś jeszcze załatwić. W miejscu nieco oddalonym od naszych codziennych spraw i jeszcze z opłaconym przez pracodawcę noclegiem łatwiej skupić się na zadaniach wykonywanych „tu i teraz”. Na drużynie, z którą za chwilę wygramy – lub nie! – olimpiadę firmową albo na wspólnym rozwikłaniu zagadki kryminalnej. Kameralny hotel na imprezy integracyjne w górach, położony jakąś godzinę jazdy od Wrocławia, może być strzałem dziesiątkę.

Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

Znalezienie odpowiedniego lokalu na spotkanie integracyjne gra tu kluczową rolę. To ważne, aby pracownicy czuli się swobodnie, nikt im nie przerywał, a całe spotkanie umilało smaczne jedzenie i dobre napoje. Dodatkowym atutem miejsca, które wybierzemy, powinna być przestrzeń do swobodnej dyskusji. Do tego warto pomyśleć o lokalu, w którym muzyka nie zagłusza rozmowy. Idealnym rozwiązaniem byłoby, żeby obiekt, który wybierzemy na firmowe spotkanie integracyjne, był do naszej wyłącznej dyspozycji. Wtedy zabawy integracyjne dla dorosłych scenariusz mogłyby mieć jeszcze bardziej zabawowy…

Świąteczne spotkanie integracyjne, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Na przykład można zrobić imprezę w stylu lat 80. lub zaproponować pracownikom zabawy na współpracę oparte na scenariuszach znanych filmów. Na pewno w firmie znajdą się zachwyceni taką rozrywką kinomani! Albo zabawy na grupę polegające na nakręceniu krótkiego filmu lub warsztaty gotowania. A może lepiej live cooking, zakończony pokazem barmańskim? Budowanie zespołu z dala od miejskiego zgiełku będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. A obcowanie z naturą i górskie widoki zapewnią dodatkowy relaks.

Teamdevelopment – zadanie: ucieczka z pokoju

Team building jako możliwość zaangażowania pracowników w celu poprawy efektywności ich pracy i rozwijania współpracy jest istotnym środkiem prowadzącym do stworzenia zgranego zespołu. To ważne, aby pracownicy znali swoje mocne i słabe strony, realizując firmowe projekty. W tym celu trzeba im stworzyć okazję do wzajemnego poznania się, szczególnie jeśli mówimy o nowych osobach. Scenariusz zajęć integracyjnych dla dorosłych musi uwzględnić to, czy uczestnicy w ogóle się już znają, a jeśli tak, to jaki jest stopień zażyłości grupy.

Escape room

Wspaniałą możliwością integracji pracowników w sposób zabawny, ale skłaniający do myślenia, jest zorganizowanie spotkania w escape roomie. Escape room jest miejscem, z którego zamknięta grupa musi się wydostać, rozwiązując skomplikowane zagadki. Postawione przed uczestnikami przeszkody mogą stać się idealną sposobnością do poznania, jak dobrze dane osoby pracują w grupie oraz wyłonienia nowych liderów. Takie ćwiczenia integracyjne pokażą również, jak poszczególni pracownicy zachowują się w trudnych sytuacjach i czy potrafią współpracować pod presją czasu.

Podczas takiej zabawy teambuildingowej należy zwrócić uwagę na to, jak pracownicy zachowują się w sytuacjach kryzysowych. Poznanie czynności, które stanowiły największy lub najmniejszy problem w grze, może perfekcyjnie przełożyć się na wiedzę, jakich zadań nie należy zlecać poszczególnym pracownikom lub jakie zadania nie będą stanowić dla nich żadnego problemu.

Tego typu ćwiczenia integracyjne dla dorosłych mogą wśród niektórych pracowników budzić niechęć. Niektóre osoby cierpią na klaustrofobię i obawiają się zamkniętych pomieszczeń. Organizator imprez firmowych powinien wziąć to pod uwagę i wcześniej dowiedzieć się, czy wszyscy zechcą brać udział w tego typu zabawie.

Escape room sprawdzi się idealnie w przypadku mniejszych grup. Poszukaj w okolicy pokoju o najciekawszej fabule i wykorzystaj idealną okazję do team building. Zadania takie jak ucieczka z pokoju pomogą znakomicie zintegrować każdy zespół.

Zabawy na grupe: gra integracyjna Kłamstwo czy prawda

Budujesz zespół składający się z wielu nowych pracowników? Znasz ich umiejętności, ale wiele jeszcze zostało do odkrycia? Gry i zabawy integracyjne dla dorosłych dają wspaniałą okazję do przełamania lodów i lepszego poznania siebie nawzajem.

Agencja Commplace

Zabawa w „kłamstwo czy prawda” to gra dobra na spotkanie integracyjne, ale także do spełniania celu, jakim jest team building. Zadania polegają na wylosowaniu z grupy osoby, która musi opowiedzieć trzy dziwne historie: dwie fałszywe i jedną prawdziwą. Zadaniem grupy jest odgadnięcie, która z opowieści jest tą prawdziwą. Gdy ją odgadniecie – pora na następną osobę. Jeśli historie będą naprawdę oryginalne i zabawne, rozluźnią atmosferę i będą pretekstem do pogłębiania rozmowy.

Team building zadania – integracja online

Pomysły na team building mogą oczywiście być też bardziej rozbudowane. Gry integracyjne online to dobra zabawa, która pozwoli poznać się członkom grupy. Można zabawić się w przeprowadzenie krótkich wywiadów prasowych, czy nawet krótkich „wejść na antenę”. W warunkach pracy zdalnej można też przeprowadzić integrację online. Mogą to być na przykład gry zespołowe online, albo też integracja online polegająca na budowaniu wspólnej historii poprzez dopisywanie wątków przez kolejnych uczestników.

Pamiętajmy jednak, że integracja online nie zastąpi nigdy spotkania na żywo. Zajęcia integracyjne, w których uczestnicy mogą się w pełni zaprezentować – pokazać całego siebie, także dzięki ubiorowi, mimice, ekspresji czy gestom, mają wielką wartość. Również doznania zmysłowe, jak zapach czy smak obecnie wciąż możliwe są tylko przy osobistym spotkaniu. Gry zespołowe online mogą być jednak świetnym uzupełnieniem tradycyjnego team integration.

Teambuilding – spotkanie integracyjne w plenerze

Okazją do stworzenia więzi wśród pracowników może stać się rodzinny piknik firmowy. To idealna sposobność do spędzenia miłego popołudnia i poznania się na neutralnym gruncie. W ten sposób narodzić się mogą prawdziwe przyjaźnie, a ludzie mogą poznać się z zupełnie innej strony. Rodzinna atmosfera spotkania może być dobrym spoiwem dla matek i ojców, zaś pilnujący grilla będą mogli wymienić się różnymi doświadczeniami.

Impreza plenerowa, takie spotkanie na świeżym powietrzu to dobra okazja do team buildingu. Team building zadania, jakie można postawić przed biorącymi udział w spotkaniu, mogą pozytywnie wpłynąć na pogłębienie relacji pracowniczych. Pomyślcie o zorganizowaniu konkurencji sportowych albo wręcz olimpiady firmowej. Podzieleni na grupy pracownicy powalczą razem w innej sprawie niż tylko praca, a sama aktywność pozwoli im poznać swoje cechy charakteru i skrywane dotąd talenty. Konkurencje sportowe to też możliwość zobaczenia, jak poszczególne osoby pracują w grupie, a także jakie role w nich pełnią. Piknik firmowy to też okazja, żeby zorganizować gry i zabawy integracyjne dla dzieci, a także ćwiczenia integracyjne dla młodzieży.

Impreza integracyjna z ZFŚS - najważniejsze informacje

Aktywności sportowe – gry integracyjne dla dorosłych

Różnego rodzaju aktywności sportowe są okazją do poderwania pracowników z biurowych krzeseł, a więc zdrową formą spędzania czasu. W biurze, jak i na boisku, istotną rolę grają podobne cechy: zdolność do współpracy oraz gotowość do działania na rzecz wspólnej sprawy. Aktywność na świeżym powietrzu to przede wszystkim możliwość zacieśniania więzi, ale i dobra okazja do spędzenia miłego popołudnia. Scenariusz zajęć integracyjnych dla dorosłych może też zawierać ognisko firmowe.

Team building gry przykłady

Do zabawy w grupach idealnie nadawać się będą takie popularne sporty jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka. Innymi formami aktywności mogą być także przeciąganie liny, badminton czy od lat królujący na spotkaniach integracyjnych paintball. To tylko niektóre team building gry przykłady.

Przed organizowaniem spotkania integracyjnego o profilu sportowym warto najpierw zorientować się, która aktywność zyska największą popularność. To ważne, aby pracownicy czuli się dobrze w danej dyscyplinie – sama gra sprawi im wtedy dużo przyjemności. Kto wie, może okaże się, że oprócz świetnie dobranego zespołu branżowego, stworzycie mocny zespół sportowy, gotowy do lokalnej rywalizacji? Albo odkryjecie wschodzącą gwiazdę sportu amatorskiego? Takie zabawy zespołowe to jednocześnie zabawy na współpracę – uczą trzymania jednej linii w sporcie i życiu zawodowym.

Zabawy na współpracę w terenie

Team building powinien budować zespół i poprawiać jego funkcjonowanie. Stawiane przed zespołem zadania wymagają dobrej współpracy, a jej polepszenie opiera się na dobrej znajomości możliwości pracowników. Zabawy na współpracę to przede wszystkim dążenie do poprawienia warunków pracy i tworzenia dobrej atmosfery do działania, które przekładają się na zwiększenie efektywności grupy. Teamdevelopment poprawia również współdziałanie poszczególnych zespołów i oddziałów między sobą. Uczy koordynacji, współpracy i przede wszystkim buduje wzajemne zaufanie. Przepływ informacji firmie jest jak przekazywanie pałeczki w sztafecie. Bez szybkości, zaufania i współpracy nie ma sukcesu.

Organizacja imprez firmowych – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

„Nauka przez zabawę” to porzekadło, które nie odnosi się wyłącznie do pracy z dziećmi, ale też do team buildingu. Zadania, które stawiamy przed zespołem w celu poprawienia jakości jego pracy, mogą być również formą zabawy. Warsztaty integracyjne dla dorosłych nie muszą przebiegać w sztywnej, sformalizowanej atmosferze. Podobnie jak gry i zabawy integracyjne dla dzieci, można organizować szkolenia na team. Przede wszystkim zabawa – a kompetencje i umiejętności społeczne przyjdą same.

Karkonosze, Sosnówka k. Karpacza – idealne miejsce na zabawy team buildingowe!

Ćwiczenia integracyjne dla dorosłych

Organizując firmowe spotkanie integracyjne warto pomyśleć o popularnej zabawie terenowej „podchody”. Zasady gry są bardzo proste i można je dowolnie modyfikować. Drużynę należy podzielić na dwie grupy. Pierwsza wyrusza przed siebie zostawiając znaki i zadania, które wykonywać będzie grupa numer dwa. Grupa poszukująca wyrusza za pierwszą z ustalonym opóźnieniem, a jej celem jest jak najszybsze odnalezienie uciekającej grupy.

Takie ćwiczenia integracyjne dla dorosłych są świetną okazją do spędzenia czasu na łonie natury. W zabawach team buildingowych istotne są jednak wartości, jakie za sobą niosą tego typu zadania. Grupa ma szansę się poznać, a jej członkowie – nauczyć się polegać na sobie nawzajem. W grze, podobnie jak w życiu zawodowym, ważne jest zaufanie do podejmowanych przez członków zespołu decyzji i wspólne pokonywanie trudności i wyzwań.  

Wyjazdy firmowe Karpacz i okolice

Idealnym miejscem na zorganizowanie spotkania integracyjnego może być Dwór Korona Karkonoszy. Zlokalizowany w otoczeniu gór i zieleni, położony nad zalewem obiekt, to idealna miejsce na spotkania firmowe i organizację gier i zabaw w plenerze. Gry terenowe w takim otoczeniu z pewnością każdemu sprawią przyjemność i satysfakcję.

obiekt na imprezy firmowe

Szkolenia team building

Zadania, które stoją przed liderami, to przede wszystkim poprawienie wydajności i jakości pracy zespołu, którym zarządzają. Zespół jako grupa ludzi powinien się ciągle rozwijać i zmieniać. Wypracowana współpraca jest ważna, ale powinna być nieustannie rozwijana, aby ludzie nie popadli w rutynę, zamiast dzielenia się nowymi pomysłami. Temu właśnie powinny służyć warsztaty integracyjne z elementami team buildingu.

Szkolenia team building są sposobem na ciągłe doskonalenie grupy pracowników i pogłębianie ich wiedzy i umiejętności. Nieustanna nauka to okazja do poznania nowych inspirujących rzeczy, które można wnieść do postawionych przed zespołem zadań. To także okazja do rozwoju osobistego, odkrycia nowego hobby czy poszerzenia zainteresowań.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

To ważne, aby szkolenia i spotkania integracyjne odbywały się regularnie, co parę miesięcy lub co pół roku. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzać z nowościami. Dajmy czas pracownikom na oswojenie się ze zmianami oraz wprowadzenie nowych rozwiązań i wykorzystanie ich w praktyce. Gdy zespół znowu zacznie popadać w rutynę, należy zachęcić go do kolejnych szkoleń, aby wspólna praca stała się nieustającą przygodą i rozwojem. Szczególnie, że możliwość nabywania nowej wiedzy, umiejętności i doświadczeń wielu pracowników uważa za główne – poza płacą – wartości, dla których pracują.

Teambuilding a system motywacyjny

Odpowiednia motywacja do działania to filar dobrze funkcjonującego zespołu. Przesłanką do zwiększenia wydajności pracowników powinien być jasno wyznaczony cel. Szkolenia team building powinny być formą przypominania, iż wszystkie zadania stawiane przed pracownikami najłatwiej osiągnąć wspólnymi siłami.

System motywacyjny powinien być środkiem ustabilizowania zespołu. Odpowiedni stymulator działania to siła napędowa dla każdego pracownika. Premia, wycieczka lub wstęp na ciekawe wydarzenia mogą być idealną nagrodą za dobrze wykonaną pracę. Uhonorowaniem zasług za zrealizowanie celów oraz wykazywanie się umiejętnościami przywódczymi z czasem powinien być awans. Mianowanie na wyższe stanowisko jest najlepszym wyróżnieniem za szczególne zasługi. Jest też nieustającą pobudką do rozwoju przynoszącego ciągłe korzyści całemu zespołowi.

Oczywiście nie każda firma ma możliwość częstego awansowania wyróżniających się pracowników. Ważne jest, aby taka osoba wiedziała, że jej praca i zaangażowanie jest zauważone i docenione. Budowanie zespołu to też uczciwa ocena kompetencji i pracy poszczególnych członków załogi. Jeśli pracownik jest zaangażowany i osiąga dobre wyniki, warto postarać się zatrzymać go w firmie. System motywacyjny nie ogranicza się do pieniędzy i awansów. To również drobne benefity, dofinansowanie rozwoju, stworzenie pola do realizacji autorskich projektów i wiele innych.

kreowanie wizerunku marki

Team building – znaczenie dla firmy

Często po wygranej sportowcy w swoich mowach podkreślają, jak istotną rolę w osiągnięciu dobrych wyników odgrywała współpraca całej drużyny. Podobnie jak w sporcie, w biznesie to cały zespół pracuje na sukces, który pcha przedsiębiorstwo do przodu. Wysoka efektywność biznesu jest więc efektem działań team building. Zadania stawiane przed pracownikami wymagają od nich pewnych sprawdzonych kompetencji i umiejętności. Należy jednak pamiętać, że poszczególne umiejętności są jednymi z pojedynczych zębatek maszyny sukcesu. Sprawnie działająca maszyna składa się z dobrze naoliwionych części. Dlatego budując zespół, oprócz rozwijania kompetencji poszczególnych pracowników, należy pracować nad całym zespołem ludzi. Dobrze działający zespół składa się z dobrze znających swoje możliwości członków, którzy ufają sobie i mogą na sobie polegać.

Team building – Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza

Każde zadanie team buildingowe powinno uwzględniać pracę nad grupą. Team building wiąże się z wieloma korzyściami dla biznesu. Poprawia produktywność, tak że każde zadanie wykonywane jest przez drużynę sprawniej i z lepszymi efektami. Wspólny cel całego zespołu wzmacnia motywację do pracy, ponieważ opiera się na wzajemnym zaufaniu.

5 korzyści, jakie daje team building

Zgrana ekipa pracowników przyczynia się do sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Team building to zadania, przed którymi stoi każda branża nastawiona na sukces. Jakie korzyści przynosi team building? To m.in.:

 1. Budowa zaufania to filar, na którym stoi każda wartościowa współpraca. Zaufanie to nic innego jak poczucie bezpieczeństwa, a bezpieczeństwo pozwala nam na otwarcie się na współpracowników.
 2. Spajanie ludzi to jeden z wartościowych aspektów team buildingu. Zadania wykonywane wspólnie przez dobrze zgrany zespół dowartościowują jego członków i poprawiają relacje międzyludzkie.
 3. Wypracowanie komunikacji to jeden z celów budowania dobrego zespołu. Dobrze działająca komunikacja ogranicza ryzyko błędów i przyspiesza realizację projektów.
 4. Zwiększanie wydajności. Jeśli członkowie zespołu wiedzą, którą częścią powierzonego im zadania mają się zająć, realizują je sprawniej. Dobrze rozdzielona praca oznacza dla pracowników skupienie się na swojej części projektu i jego szybsze ukończenie.
 5. Szybsze rozwiązywanie konfliktów to jeden z wielu plusów team building. Zadania stawiane przed pracownikami czasem prowadzą do konfliktów. Należy pamiętać, że to nic złego. Spory nas uczą, a nauka na błędach jest najbardziej wartościowa.

Zajęcia integracyjne – motywacja pracownika

Każdy pracownik pragnie być częścią czegoś większego. Przedsiębiorstwa kreujące rodzinną i przyjacielską atmosferę w pracy osiągają dzięki swoim ludziom większe sukcesy. Praca, w której oprócz wykonywania zadania możemy się pośmiać lub spędzić czas z osobami, których towarzystwo lubimy, staje się wartościową częścią życia, którą pracownicy sami chcą nieustannie ulepszać.

W budowaniu zespołu warto postawić na personalne podejście do pracownika. Tak jak we współpracy biznesowej – lepsze rezultaty przynosi kontakt z konkretną osobą, której twarz możemy zobaczyć lub o której możemy się więcej dowiedzieć – tak samo ważne jest poznanie pracowników i budowanie z nimi więzi. Docenianie członków Twojego zespołu nie tylko sprawi, że poczują się bardziej wartościowi, ale wpłynie dobrze na wizerunek Twojej firmy.

Zrealizowaliśmy już 1100 imprez!

Zadzwoń: 607 144 511 lub 607 144 480

Scenariusz zajęć integracyjnych dla młodzieży

Scenariusz zajęć integracyjnych dla młodzieży może być bardzo podobny jak opisane wyżej zabawy integracyjne dla dorosłych. Zabawy zespołowe w obu przypadkach mają ten sam cel – team bulding. Ćwiczenia integracyjne dla młodzieży najlepiej zacząć tak, jak zabawy zapoznawcze dla dorosłych. Czyli zaczynamy od ćwiczeń na zapamiętanie imion i skojarzenie poszczególnych uczestników. Kolejno można wprowadzić zabawy zespołowe pogłębiające i poszerzające informacje o członkach grupy. Dalej mogą to być gry integracyjne dla młodzieży zacieśniające relacje i pozwalające na zmniejszenie dystansu między graczami. Ważne, żeby uczestnicy dobrze się przy tym bawili, ale też żeby były to kreatywne zabawy integracyjne. Choćby niewielki wspólny wysiłek i osiągnięcie jakiegoś wspólnego zwycięstwa pozwoli już choć trochę identyfikować się z drużyną. 

Ognisko integracyjneDwór Korona Karkonoszy

Integracja Warszawa – team building zadania

Integracja może odbywać się na różnych płaszczyznach. Społeczności można budować w oparciu o dowolne założenia. Czy miejsce ma znaczenie? Pracownicy mogą identyfikować się z lokalizacją swego oddziału i być w nieformalnej kontrze do, na przykład, pracowników z Krakowa. Realizując team building Warszawa można nieświadomie wzmacniać poczucie pewnej odrębności i wyjątkowości. W firmach o zasięgu ogólnopolskim albo międzynarodowym team development musi opierać się na szukaniu tego, co łączy wszystkich pracowników. Strategia team bulding takich firm powinna być ostrożna i głęboko przemyślana. Musi uwzględniać różnice kulturowe i szukać spoiwa tak, aby misja i cele firmy były zrozumiałe i wspólne dla wszystkich.

Dlatego na przykład team integration Wrocław musi być spójny z tym, co dzieje się w innych filiach danej firmy. Podobnie w team building Warszawa należy włączyć pracowników z oddziałów terenowych. Zwłaszcza w czasach, kiedy rynek jest po stronie pracownika, są oni bardzo wrażliwi na wszelkie nierówności w traktowaniu.


Agencja eventowa Commplace

Co to integracja i czy jest obowiązkowa?

Takie na pozór banalne pytania i wątpliwości pojawiają się czasem wśród pracowników. Zwłaszcza osoby o usposobieniu introwertycznym mogą mieć wątpliwości, czy warto się tak bratać i czemu to ma służyć? Faktycznie nie każdy może mieć ochotę na udział w spotkaniach integracyjnych czy innych firmowych eventach.

Impreza integracyjna dla pracowników – jak ją dobrze zorganizować?
Zabawy integracyjne – przeciąganie liny

Zadaniem lidera jest łagodna perswazja i pokazanie korzyści, jakie płyną z team buildingu zarówno dla firmy, jak i też poszczególnych pracowników. Pomysły na team building nie muszą być nachalne i można rozpocząć od drobnych rzeczy. Kreatywne zabawy integracyjne można zorganizować również w godzinach pracy i potraktować je jak przełamanie codziennej rutyny. W dużych firmach zabawy zapoznawcze dla dorosłych można zorganizować na przykład jako konkurs online. Okaże się, że podobne zainteresowania albo hobby mają ludzie w różnych oddziałach i na różnych stanowiskach. A stąd już blisko do zacieśnienia relacji, choćby poprzez wymianę informacji o naszych pasjach.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt