Nawigacja

Impreza integracyjna dla pracowników – jak ją dobrze zorganizować?

Imprezy firmowe
Impreza integracyjna dla pracowników – jak ją dobrze zorganizować?

Impreza integracyjna dla pracowników to nie tylko dobra zabawa do białego rana w hotelowej restauracji. To całe spektrum możliwości, z których skorzystają pracownicy oraz pracodawcy. Firma to przede wszystkim ludzie, którzy potrzebują czasem odpoczynku od pracy i wspólnego zintegrowania się w wolnych chwilach. Dlatego impreza integracyjna dla pracowników to ogromna korzyść dla firmy. Jednak jak ją zorganizować? O czym należy pamiętać? Przeczytaj poniższy artykuł.

konfigurator imprez banner
Sprawdź konfigurator imprez firmowych – zorganizuj niezapomniany event!

Impreza integracyjna dla pracowników – czas i miejsce

Impreza integracyjna dla pracowników musi być zorganizowana z odpowiednim wyprzedzeniem. Po to aby wszystko poszło zgodnie z planem oraz aby pracownicy mogli zaplanować sobie to wydarzenie w swoich kalendarzach. Gdy termin jest ustalony, kolejnym krokiem jest wybranie miejsca. Przyjęcie w zakładzie pracy raczej nie jest najlepszym pomysłem. Członkowie zespołu mają oderwać się od codziennych obowiązków firmowych.

Powinni chociaż na chwilę zapomnieć o sprawach zawodowych. Imprezę firmową najlepiej zorganizować na neutralnym gruncie. Możliwości jest naprawdę wiele: idealnym miejscem na grilla będzie przytulny ogród usytuowany przy dworku lub hotelu. Wystawne przyjęcie można urządzić w restauracji lub sali balowej, a szaloną imprezę tematyczną w karczmie czy namiocie.

Następnym krokiem będzie wybór motywu przewodniego imprezy. Dużą popularnością cieszą się wystawne przyjęcia z dobrym jedzeniem, orzeźwiającymi drinkami i przyjemną muzyką na żywo. Alternatywą dla klasycznych przyjęć są imprezy tematyczne – np. szalony dancing w PRL-owskim stylu, czy też bal przebierańców. Starannie przygotowana scenografia przeniesie pracowników w niesamowity świat. Świat wyśmienitej zabawy z dala od codziennych obowiązków.

Szykuje się kolejna nudna impreza integracyjna?

Czas na powiew świeżości!
Sprawimy, że Twoi pracownicy będą zachwyceni!

Kiedy impreza integracyjna dla pracowników będzie dobrym pomysłem?

Pracodawca powinien zawsze dbać o odpowiednią integrację swoich pracowników. Jednakże występują pewne sytuacje alarmujące, które jasno ukazują, że Twój zespół potrzebuje integracji. Czasem atmosfera panująca w zespole może być zbyt nerwowa na przykład przez napięty grafik. Czasem pośród pracowników powstają spory i konflikty, a komunikacja się zaburza. Zła atmosfera w miejscu pracy może skutecznie zniechęcić członków zespołu do sumiennego i dokładnego wykonywania obowiązków służbowych. Impreza integracyjna dla pracowników może być również dobrym pomysłem, gdy do naszego zespołu doszło wielu nowych członków. Dzięki takiej imprezie mają szansę się wdrożyć w firmę i poczuć się jako członek grupy.

Impreza integracyjna dla pracowników to przede wszystkim doskonała okazja do tego, żeby lepiej się poznać. Aby spędzić ze sobą trochę czasu poza firmą, zrobić coś wspólnego, porozmawiać na tematy niezwiązane z pracą. Imprezy integracyjne budują silne relacje i wzmacniają więzi pomiędzy członkami zespołu, co wpływa na jakość ich pracy w późniejszym czasie. Zgrany zespół działa sprawniej, dobrze się komunikuje, wzajemnie motywuje, umie wykorzystać specyficzne cechy, zalety i umiejętności poszczególnych członków, a także znakomicie radzi sobie w sytuacjach kryzysowych.

Impreza integracyjna to także świetna forma odstresowania się po pracy, nie tylko dla pracowników, ale również kadry wyższego szczebla. Imprezy dla pracowników pozwalają rozładować napięcie. Skutecznie poprawiają nastroje. Są momentem odpoczynku, oderwania się od codzienności – problemów i spraw zawodowych. Zrelaksowani, szczęśliwi pracownicy wrócą do firmy z potężną dawką motywacji do działania.

Impreza integracyjna dla pracowników – pomysły

Znakomitym i nieformalnym pomysłem na imprezę latem jest grill bądź ognisko. Idealnie wypieczone steki, przepyszne kiełbaski podane w towarzystwie świeżych warzyw, pieczone ziemniaczki, zimne drinki, przyjemny, letni wiaterek otulający ciała, rozmowy o wszystkim i o niczym oraz mnóstwo doskonałej zabawy. Wieczór grillowy to wspaniały pomysł na spotkanie integracyjne.

impreza integracyjna

Można pokusić się o bardziej wyszukany pomysł i zorganizować imprezę integracyjną w formie przyjęcia z dobrym jedzeniem, tańcem i rozmowami w hotelu z noclegiem. Można również dodać atrakcji do imprezy i przygotować grę scenariuszową w trakcie imprezy, w której pracownicy będą musieli rozwikłać jakąś tajną zagadkę – np. kryminalną. Jest to rodzaj zabawy łączący elementy integracyjne z zadaniami team building. Członkowie zespołu nie tylko wzmocnią swoje więzi i relacje, ale także nauczą się sprawnego komunikowania w grupie oraz poznają swoje mocne i słabe strony. Wspólne dążenie do określonego celu przełoży się na efektywność ich pracy na co dzień.

Jeśli nie chcemy, żeby impreza integracyjna dla pracowników polegała tylko i wyłącznie na jedzeniu i tańcach – warto pokusić się o zorganizowane warsztaty. To doskonała okazja na to, aby zdobyć cenną wiedzę i nauczyć się czegoś nowego. Dwór Korona Karkonoszy organizuje wydarzenia warsztatowe, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom. Propozycją są warsztaty:

  • rzemiosła regionalnego, na których uczestnicy dowiedzą się, jak powstają tradycyjne dolnośląskie rękodzieła,
  • piwa rzemieślniczego z potężną dawką wiedzy o regionalnych browarach i degustacją wyśmienitych złocistych trunków,
  • survivalu, które nauczą, jak przetrwać w sytuacjach, w których jesteśmy zdani sami na siebie.

Kolejnym pomysłem jest karaoke party, które wraz z zabawą tematyczną, np. disco rodem z lat 80 staną się niezapomnianym wieczorem. Pracownicy przebrani w błyszczące, kolorowe stroje, bufet z zimnymi przekąskami i szalone hity z dawnych lat… Brzmi jak wyśmienita impreza, która dostarczy mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

Najważniejsze jest, aby trafić z pomysłem w gusta pracowników i dostarczyć niesamowitych wrażeń. Nie warto tez wymyślać nie wiadomo ile atrakcji. Trzeba pamiętać, że jest to impreza integracyjna dla pracowników, a więc nasz zespół musi mieć czas aby ze sobą po prostu porozmawiać. Ale nie zapominajmy, że powinna być jednocześnie formą niezwykłej nagrody dla pracowników w podziękowaniu za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną realizację obowiązków zawodowych, które działają na korzyść firmy, dlatego powinna dostarczać dawkę pozytywnej energii i wrażeń.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt