Nawigacja

Organizator imprez firmowych: zakres obowiązków

Imprezy firmowe

Organizator imprez firmowych – organizacja imprez integracyjnych to trudne i odpowiedzialne zadanie. W tym tekście zaprezentujemy zakres zadań organizatora imprez firmowych. Eventy firmowe pomogą zbudować profesjonalny wizerunek, dlatego warto włączyć je do strategii biznesowej. Takie wydarzenia pozwalają promować markę zarówno wśród pracowników, jak i klientów czy partnerów biznesowych. Kreatywny i doświadczony organizator imprez firmowych postara się zrobić dobre wrażenie na uczestnikach, dlatego warto nawiązać z nim współpracę.

Czego się dowiesz z artykułu?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jakie cele mogą przyświecać organizacji eventów firmowych? Jako właściciel biznesu, z pewnością zdajesz sobie sprawę, jak ważne są tego typu wydarzenia dla budowania relacji w zespole i motywowania pracowników. Z naszego artykułu dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych i firmowych, jakie korzyści niesie ze sobą zatrudnienie event managera oraz jak radzi sobie on w sytuacjach kryzysowych. Przybliżymy również, jak może wyglądać scenariusz takiego eventu oraz czy udział w nim jest obowiązkowy dla pracowników. Organizacja eventów firmowych to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści – zapraszamy do lektury!

Cele eventów firmowych

Organizator imprez firmowych, aby wyróżnić się na tle konkurencji, powinien dokładnie poznać swoją grupę docelową. Tylko w ten sposób można ustalić temat i cele wydarzenia. Zastanów się, czy chcesz przyspieszyć rozwój firmy? A może zależy Ci na tym, aby poprawić wyniki sprzedaży? Lub zwiększyć zaangażowanie pracowników czy zjednoczyć zespół? A może chcesz podziękować swojej załodze za wytężoną pracę?

Impreza firmowa może też być zorganizowana na przykład po to, żeby uczcić awanse w firmie albo dobre wyniki kwartalne czy jakiś inny sukces. Może też wynikać z potrzeby integracji i wprowadzenia do zespołu nowych pracowników. Oczywiście organizując imprezę można też uczcić jubileusz firmy lub zorganizować ją z jeszcze wielu innych powodów. 

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Jeśli wyznaczysz cel działania, przygotujesz skuteczną strategię. Pomyśl, czy scenariusz eventu przybliży Cię do sukcesu, a może wręcz przeciwnie? Pamiętaj, żeby rodzaj wydarzenia dobrać do swojej grupy docelowej. W przeciwnym razie wiele osób nie przyjdzie, ponieważ nie będzie zainteresowana tym, co masz im do zaoferowania. Impreza firmowa za każdym razem musi być imprezą „skrojoną na miarę”. Inaczej się nie sprawdzi.

Organizator imprez okolicznościowych musi dokładnie wiedzieć, co i dlaczego robi. W każdym z wyżej wymienionych przypadków musimy główny akcent położyć na coś innego. W przypadku jubileuszu ważne jest chociażby kupno tortu, przygotowanie jubileuszowych pamiątek, zaplanowanie kto i kiedy zabiera głos, zaproszenie na jubileusz firmy osób, które przyczyniły się do rozwoju firmy bądź wręcz ją zakładali. Organizator jubileuszu firmowego musi również zadbać o stosowną oprawę i godne wydarzenia miejsce, a także pomyśleć na przykład o zaproszeniu przedstawicieli samorządu i mediów.

Organizator imprez firmowych: zakres obowiązków

Organizator imprez integracyjnych

Przemysł spotkań i wydarzeń to ważna gałąź gospodarki. Firmy, organizacje, fundacje i stowarzyszenia non-profit coraz mocniej uświadamiają sobie, że warto organizować spotkania, szkolenia, imprezy, eventy czy konferencje. Po to, by nawiązywać lub podtrzymywać dobre relacje z kontrahentami, klientami, darczyńcami czy własnymi pracownikami. By promować swoje produkty, usługi, swoją markę lub idee. Jednak by działania te przyniosły właściwy efekt marketingowy, sprzedażowy, promocyjny czy PR-owy, powinny być profesjonalnie przygotowane.  

Organizator imprez firmowych
Organizator imprez firmowych

W ten sposób dochodzimy do ważnej postaci: organizator imprez. Jeśli chcemy przygotować spotkanie czy warsztaty integracyjne albo wyjazd tego typu, najprościej jest skorzystać z usług agencji eventowej. Jej pracownicy wiedzieć będą, jaka impreza integracyjna najlepiej będzie pasować do naszego zespołu biorąc pod uwagę staż pracy, rodzaj zadań, zainteresowania pracowników. Agencje eventowe obsługują imprezy integracyjne w sposób kompleksowy. Zajmują się zarówno kwestiami merytorycznymi, czyli pomagają wybrać cel imprezy, rodzaj eventu, atrakcje na imprezę. Zadbają także o logistykę imprezy integracyjnej, czyli przygotują scenariusz imprezy, zarezerwują hotel, ustala menu, wynajmą firmę transportową. Organizator imprez integracyjnych zatroszczy się też o kwestie techniczne, czyli wynajmie niezbędny sprzęt.

Jaka jest rola organizatora imprez firmowych w działaniach team buildingowych? Ogromna! To właśnie organizator imprez ma najlepsze rozeznanie w świecie eventów i wie, jak dopasować odpowiednie atrakcje team buildingowe do celu, jaki chce osiągnąć pracodawca.

Wiadomo, że inaczej będzie wyglądał wyjazd zorganizowany w celu zintegrowanie zespołu niż wspomniana wyżej feta z okazji jakiejś rocznicy w firmie. Trzeba wtedy starannie wybrać zabawy team buildingowe, które sprawdzą się w naszym przypadku. Nietrafione zadania nie tylko nie pomogą w budowie zgranego zespołu, lecz mogą wręcz zaszkodzić grupie! I tutaj pomoc organizatora imprez okolicznościowych jest bezcenna. Nie tylko podpowie, jaka gra będzie najlepsza dla naszego zespołu, ale też załatwi potrzebne rekwizyty, wynajmie przestrzeń, zaprosi do współpracy odpowiednich podwykonawców

Organizator imprez firmowych

Zgoła inaczej podejdziemy do organizacji wyjazdowego szkolenia połączonego z omówieniem i rozliczeniem wyników poszczególnych zespołów czy wprowadzaniem nowych metod pracy. Tu nacisk należy położyć na odpowiednią salę szkoleniową sprzyjającą skupieniu. Najlepiej, żeby obiekt był kameralny i dostępny tylko dla uczestników szkolenia. Organizator imprez firmowych w takim wypadku musi skoncentrować się na odpowiednim zaplanowaniu zajęć, cateringu lub ewentualnie wieczorem ogniska firmowego dla rozluźnienia atmosfery.

Jak zaplanować budżet?

Organizator imprez firmowych – zakres obowiązków tego typu firm trudno wymienić, ponieważ nie jest to zamknięty katalog. Niewątpliwie jednym z najważniejszych obowiązków jest policzenie kosztów. Niezależnie od tego, czy pierwszy raz organizujesz event, czy masz duże doświadczenie, musisz zaplanować budżet eventu firmowego. Organizator imprez firmowych Wrocław radzi, aby wygospodarować przynajmniej 20% zapas na niespodziewane wydatki. Dzięki temu nie będziesz musiał w ostatniej chwili z czegoś rezygnować. Jeśli nie jest to Twoje pierwsze wydarzenie, sprawdź, ile wydałeś na poprzednie eventy. W ten sposób ustalisz, na które obszary wydałeś za dużo, a na które za mało. 

Organizator imprez firmowych
Organizator imprez firmowych

Jaki jest planowany koszt wyjazdu firmowego? W zależności od możliwości finansowych danej firmy albo otrzymamy konkretną kwotę, w której należy się zmieścić organizując imprezę firmową, albo najpierw przedstawimy cel i plan wyjazdu, a po ich akceptacji będziemy szukać, gdzie i za ile możemy nasz plan zrealizować. Oczywiście każdy przedsiębiorca będzie traktował taki wyjazd jak swojego rodzaju inwestycję i liczył na pewien zwrot. Każda dobrze zaplanowana i przemyślana impreza firmowa może przynieść wymierne korzyści. Inwestycja w innowacje czy promocję marki jest równie ważna jak inwestycja w zespół, który tego dokona.

Co więc składa się na ostateczny koszt imprezy firmowej? Poniżej przedstawiamy ramę wydatków:

  • wynajem sali lub innego miejsca na imprezę firmową,
  • catering,
  • oświetlenie, nagłośnienie, koszty produkcji materiału video,
  • zatrudnienie konferansjera lub prelegentów,
  • przygotowanie i wydrukowanie materiałów promocyjnych,
  • wydrukowanie zaproszeń, identyfikatorów,
  • noclegi dla uczestników (w przypadku wydarzeń kilkudniowych),
  • dodatkowe atrakcje na imprezy firmowe (na przykład trekking, warsztaty kulinarne, bankiet, koncert, rajd off-road),
  • upominki dla uczestników,
  • wynajem fotografa, kamerzysty, hostess i innych podwykonawców.
Organizator imprez firmowych

Kiedy wysłać zaproszenia na event?

Profesjonalny organizator imprez firmowych wyśle zaproszenia na małe wydarzenie przynajmniej z 3-tygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku dużych eventów należy powiadomić uczestników minimum rok wcześniej. Przygotowując zaproszenia, warto dołączyć do nich RSVP, czyli prośbę o potwierdzenie przybycia. Dzięki temu ustalisz dokładną liczbą uczestników, a tym samym unikniesz niepotrzebnych wydatków. 

Pamiętaj, żeby w zaproszeniach podać konkretny termin, do którego goście powinni potwierdzić swoje uczestnictwo. Jeśli dysponujesz sporym budżetem, a przy tym chcesz uniknąć niepotrzebnych nerwów, rozważ współpracę z profesjonalistą. Dlaczego lepiej wynająć firmę eventową, niż samemu wszystkim się zajmować? To proste – organizator dużych imprez firmowych, eventów, konferencji, kongresu czy sympozjum musi zaplanować i uwzględnić bardzo wiele elementów. Zaplanowanie i zorganizowanie dużej imprezy to wcale nie taka łatwa sprawa.

Organizator imprez firmowych: dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Przygotowanie i wysłanie zaproszeń to tylko wierzchołek góry lodowej. Planowanie eventów może być bardzo stresujące, zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w tym obszarze. Organizator imprez firmowych nie tylko zarezerwuje odpowiednie miejsce, lecz także zajmie się wystrojem, przygotowaniem harmonogramu, logistyką i obsługą. Profesjonalista pomoże Ci wcielić Twoje plany w życie.

Wiele osób uważa, że zorganizowanie eventu biznesowego wiąże się ze sporymi wydatkami. Warto więc nawiązać współpracę z profesjonalistą, który dysponuje szeroką siecią podwykonawców. Organizator imprez firmowych potrafi wynegocjować atrakcyjną cenę i rozsądne warunki umowy. Zaoszczędzi Ci czasu, pieniędzy i nerwów.

Specjalista pomoże Ci zorganizować niezapomniane wydarzenie w ramach ustalonego budżetu. Manager eventów wie, jak rozdysponować środki, aby osiągnąć swój cel. Może również stwierdzić, czy przygotowany budżet jest realistyczny, czy trzeba wprowadzić pewne zmiany.

Organizator imprez firmowych

Jakimi cechami powinien charakteryzować się organizator imprez okolicznościowych? Czy są jakieś specjalne kompetencje, które powinien sobą prezentować? W ostatnich latach widzimy wzrost znaczenia branży działającej w zakresie meetings, incentive, conferences, events czyli branży MICE. A to znaczy, że coraz więcej osób znajduje zajęcie w przemyśle spotkań. Jakie to osoby? Przede wszystkim organizator eventów powinien być osobą świetnie zorganizowaną, systematyczną i punktualną. Ktoś, kto ma przygotować event na kilkadziesiąt czy nawet kilka tysięcy osób, nie może bujać w obłokach. Ale praca organizatora imprez wymaga też ogromnej dozy kreatywności i nieszablonowego myślenia. Imprezy firmowe nie mogą być nudne i sztampowe, każda musi być eventem szytym na miarę. O to właśnie musi zadbać event manager.

Ponadto przydadzą się inwencja, przedsiębiorczość i samodzielność w rozwiązywaniu złożonych problemów. Zdarza się bowiem, że z jakiegoś powodu nie można zrealizować zakładanego scenariusza imprezy. Wtedy jest czas na improwizację w pracy organizatora imprez okolicznościowych. Kolejna kluczowa cecha to kompetencje komunikacyjne i zdolność do współpracy z innymi osobami. Tylko osoba która potrafi wsłuchać się w potrzeby zleceniodawcy i weźmie pod uwagę jego pomysły, sprawdzi się w tym zawodzie.

Tak więc kompetencje miękkie, czyli takie umiejętności, jak kreatywność, logiczne myślenie, czy zdolności negocjacyjne odgrywają coraz większą rolę na rynku pracy w ogóle, a już na pewno w przemyśle spotkań.

Event manager: czym się zajmuje?

Profesjonalista zajmuje się organizacją eventów firmowych od początku do końca. Pomaga w przygotowaniu scenariusza wydarzenia, a następnie w jego realizacji. Organizator imprez może być częścią większego zespołu lub działać samodzielnie. Biorąc pod uwagę grupę docelową, cel wydarzenia, budżet i preferowaną lokalizację, stworzy plan działania. Uwzględni w nim wszystkie istotne szczegóły, takie jak termin, miejsce imprezy, rodzaj i wielkość eventu, potrzeby kadrowe. Może również zająć się poszukiwaniem sponsorów i partnerów biznesowych.

Większość event managerów nie tylko doskonale radzi sobie w negocjacjach, lecz także znajdzie wyjście z każdej sytuacji. Takie umiejętności przydają się szczególnie wtedy, gdy istnieje ryzyko przekroczenia budżetu. Utalentowany organizator imprez firmowych może wówczas wykazać się kreatywnością. Profesjonalista poszuka kolejnych sponsorów i zaproponuje ciekawe pakiety wystawcom, dzięki czemu poszerzy zasięg wydarzenia i zdobędzie dodatkowe fundusze.

Organizator imprez firmowych

Organizator imprez firmowych a sytuacje kryzysowe

Doświadczony organizator imprez firmowych potrafi również odpowiednio się zachować w przypadku jakiejś trudnej czy wręcz kryzysowej sytuacji. Oczywiście zawsze zakładamy, że nasza impreza firmowa będzie przebiegać zgodnie z planem. Jednak doświadczenie uczy, że trzeba zawsze założyć pewien margines na nieprzewidziane okoliczności. Mogą to być drobiazgi, jak na przykład zgubienie dokumentów, czy awaria pojazdu prelegenta. Dla całości wydarzenia nie stanowi to problemu, jednak indywidualnie takie osoby mogą oczekiwać pomocy i zaangażowania ze strony organizatora. Obeznany event manager zawsze potrafi pomóc.

Kim jest event manager lub organizator imprez ? To osoba lub agencja odpowiedzialna za organizację imprezy firmowej: żeby wydarzenie w ogóle doszło do skutku, musi zostać wyznaczona osoba, która odpowiada za całość realizacji. Będzie ona koordynować poszczególne elementy naszego eventu. Może całość przygotować sama lub zlecić wykonanie poszczególnych elementów innym pracownikom lub agencji eventowej. To do niej będziemy zwracać się z ewentualnymi szczegółowymi pytaniami i uwagami, a na koniec dziękować jej za udaną imprezę firmową.

Organizator imprez firmowych

Organizator eventów – potrzebny czy nie?

Czym jest event? To impreza zorganizowana w jakimś celu, z konkretnym zamiarem. Jakim? Zwykle chodzi o integrację pracowników, jubileusz firmy, promocje nowych produktów, zmotywowanie zespołu. Organizator eventów pomoże naszej firmie dobrać odpowiedni typ wydarzenia i adekwatne do niego atrakcje. Segment usług eventowych od kilkunastu lat szybko się rozwija. Jest wiele agencji specjalizujących się w organizacji kongresów, konferencji,  seminariów, bankietów, wystaw, gali, wyjazdów motywacyjnych czy integracyjnych. W przypadku większych imprez, z dużą liczbą gości, z wieloma atrakcjami i różnymi aktywnościami, w dodatku imprez wyjazdowych, z pewnością warto zaufać profesjonalistom. Przygotują event lepiej, szybciej i prawdopodobnie też taniej, niż moglibyśmy zrobić to sami.

Praca event managera nie kończy się jednak na zaplanowaniu wydarzenia, jest tak samo zaangażowany w proces realizacji. Specjalista pozyskuje, rozmawia i buduje relacje z podwykonawcami. Organizator imprez firmowych znajdzie lokal, firmę cateringową i zespół audiowizualny, a następnie wynegocjuje najlepsze warunki współpracy. Profesjonalista spędza wiele czasu na rozmowach z dostawcami i sponsorami, aby upewnić się, że wszyscy są na dobrej drodze, aby osiągnąć sukces.

Organizator imprez odgrywa również ważną rolę w dniu eventu. Prowadzi lub wspiera cały zespół i chłonie całą atmosferę, aby rozpoznać nastroje uczestników. Dzięki temu może na bieżąco wprowadzić niezbędne zmiany i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Proces zarządzania kryzysowego, Organizator imprez firmowych

Organizator imprez firmowych: scenariusz eventu

Organizator imprez firmowych powinien przygotować dokładny plan przebiegu imprezy firmowej lub wyjazdu firmowego. Taki scenariusz eventu powinien zawierać między innymi określenie godziny spotkania. Czyli w przypadku wyjazdowej imprezy firmowej: czas przejazdu; planowaną godzinę dotarcia na miejsce imprezy; godzinę zakwaterowania; godzinę rozpoczęcia szkolenia, prelekcji czy bankietu; ramy czasowe wystąpień poszczególnych prelegentów.

W przypadku, kiedy do zrealizowania będą też jakieś zadania służbowe (na przykład podsumowanie i omówienie wyników albo strategii) trzeba dokładnie określić, gdzie i kiedy się to odbędzie i poinformować o tym osoby zainteresowane. Jeśli zechcemy, żeby uczestnicy imprezy firmowej również zabierali głos lub przedstawili jakieś własne informacje, należy uprzedzić ich na tyle wcześnie, żeby mogli się przygotować.

Jeśli organizator imprez firmowych zdecyduje się na jakieś dodatkowe atrakcje towarzyszące wydarzeniu, to należy również w miarę dokładnie określić, gdzie i kiedy się one odbędą. Dla przykładu, pokaz sztucznych ogni może trwać kilka lub kilkanaście minut. Jeśli jakaś część gości nie będzie dokładnie poinformowana, gdzie i o której godzinie się on odbędzie, to mogą go w ogóle nie zobaczyć, a powtórzyć pokazu raczej już się nie da. Źle by też wyglądało, gdyby pracownicy spóźnili się na przykład na występ iluzjonisty czy koncert muzyki kameralnej. Odpowiednia koordynacja różnych działań, aktywności i atrakcji jest kluczem do sukcesu podczas organizacji imprezy firmowej. I musi o to zadbać organizator imprezy integracyjnej.

Impreza firmowa - czy wiesz, jak ją zorganizować? Organizator imprez firmowych

Plan eventu

Organizator imprez firmowych powinien przygotować sobie coś w rodzaju konspektu. Powinien on zawierać między innymi:

Cel i charakter spotkania: trzeba dokładnie określić najważniejszy cel (na przykład uczczenie jubileuszu firmowego, szkolenie, konferencja, kongres, odprawa, integracja, team building). Musimy też wybrać, jakiego rodzaju będzie to impreza firmowa? Czy będziemy kładli większy nacisk na relaks, wypoczynek, swobodę i integrację, czy też ma to być wyjazd mobilizujący do wysiłku. W tym drugim przypadku większy nacisk postawimy na motywację i przedstawienie oczekiwań.

Ustalenie liczby uczestników: od tego zależy skala naszego przedsięwzięcia. Czasem warto zorganizować wyjazd firmowy nawet dla kilku osób. Będzie to okazja do zacieśnienia relacji i bliższego poznania się. Ale też warto organizować wyjazdy firmowe dla wszystkich pracowników firmy. Doświadczony manager wie, że na całość składają się wszystkie elementy i każdy pracownik wnosi ze sobą coś wartościowego. Mówi się przecież, że organizacja jest tak mocna, jak jej najsłabszy element.

Organizator imprez firmowych

Data imprezy firmowej i przedział czasowy: na integrację i zabawę zawsze jest dobry czas! Jednak organizator imprez firmowych powinien brać pod uwagę przede wszystkim takie terminy, żeby nie kolidowały z podstawową działalnością danego przedsiębiorstwa. Na przykład czas, kiedy obciążenie pracą jest mniejsze albo planujemy krótki przestój, warto wykorzystać na szkolenie albo wyjazd integracyjny.

Miejsce na imprezę integracyjną : w zależności od charakteru imprezy firmowej organizator musi dobrać odpowiednie miejsce. Na szkolenie powinien być to obiekt do tego przystosowany i z odpowiednim zapleczem. Na uroczystą kolację lub bankiet miejsce, gdzie jest sala balowa, wysokiej jakości obsługa i catering. Również otoczenie jest ważne – piękna okolica poprawia nastrój i wpływa na pozytywny odbiór całego eventu. Firmowa impreza plenerowa – może to dobry pomysł?

Organizator imprez firmowych

Potrzebne materiały (szkoleniowe, promocyjne, pamiątkowe lub jeszcze inne): organizator imprez firmowych powinien zadbać o materiały tematyczne dla uczestników. Omawiając jakieś zagadnienie, zadbajmy o dostępność podstawowych informacji i zapewnijmy możliwość robienia notatek. Takie materiały powinny być opatrzone logo naszej firmy. Mogą to być też pamiątkowe plakietki i inne pożyteczne drobiazgi.

Catering dla uczestników to bardzo ważny element każdej imprezy firmowej. Nawet jeśli nie jest to typowy bankiet firmowy, zawsze należy pamiętać o zimnych napojach, kawie i herbacie. Pracownicy na imprezie firmowej z pewnością docenią również zimne przekąski, owoce i ciasteczka pomiędzy głównymi posiłkami. W menu najlepiej uwzględnić produkty sezonowe i lokalne przysmaki. Obecnie warto też wziąć pod uwagę potrzeby pracowników o specjalnych preferencjach żywieniowych (wegan, wegetarian, osób na diecie bezglutenowej lub bez laktozy).

Receptury potraw - jak wpływają na wizerunek restauracji? Organizator imprez firmowych

Planowany przebieg – scenariusz imprezy firmowej jest dopasowywany do każdego eventu. Jak zaplanować poszczególne działania? Kiedy przewidzieć atrakcje? Jak długo powinien trwać blok zajęć? Na te pytanie pomoże odpowiedzieć doświadczony organizator imprez integracyjnych. Scenariusz imprezy firmowej powinien zawierać szczegółowo rozpisane w czasie szczegóły naszego eventu. Dobrze zaplanowana impreza firmowa to taka, podczas której na wszystko jest czas, nie ma napięcia, presji i popędzania. Oczywiście impreza firmowa to mimo wszystko czas pracy, ale także relaksu i odpoczynku, oczywiste więc jest, że trzeba zadbać o to, by wszystko odbywało się w miarę płynnie, ale bez pośpiechu. 

Techniczna obsługa imprezy firmowej – organizator imprezy firmowej musi zadbać również o oświetlenie, nagłośnienie, odpowiedniej jakości projektory i sprawność techniczną potrzebnego sprzętu. Powinien też dysponować innym, podobnym zastępczym sprzętem w przypadku ewentualnej awarii. Warto mieć również w dyspozycji kogoś biegłego w obsłudze zaawansowanych technologicznie i cyfrowo urządzeń.

Media relations jako dział PR

W zgodzie z prawem

Organizator imprez firmowych musi również znać ciążące na nim obowiązki prawne. W zależności od charakteru i wielkości imprezy organizator imprez ma również obowiązki wynikające z przepisów prawa. Na przykład organizator imprezy o charakterze masowym lub imprezy sportowej, a także związanej z turystyką musi działać zgodnie z ustawami to regulującymi. Również niektóre imprezy firmowe, na przykład koncert plenerowy, gdzie wstęp jest wolny, może podlegać ścisłym regułom.

Zabawy team buildingowe podczas imprez firmowych

Ustawa nie obejmuje jednak imprez zamkniętych organizowanych przez pracodawców dla ich pracowników. Tak więc w tym wypadku wystarczy zachować zdrowy rozsądek, być uważnym i ostrożnym. Organizator imprez firmowych powinien w miarę możliwości zapewnić uczestnikom możliwość udziału w imprezie w warunkach komfortowych i bezpiecznych. W przypadku planowania ekstremalnych atrakcji warto rozważyć dodatkowe ubezpieczenie.

Szukasz doświadczonego organizatora imprez firmowych?

Zadzwoń!

Czy udział w imprezie firmowej jest obowiązkowy?

Kodeks pracy nie reguluje jednoznacznie: tak czy nie. Jeśli impreza firmowa odbywa się w godzinach zaliczanych do czasu pracy i jednocześnie zachowane są pozostałe prawa pracownicze, jak choćby prawo do odpoczynku, to pracodawca może wymagać od nas udziału. Jeśli natomiast impreza firmowa odbywa się poza miejscem, gdzie na co dzień pracujemy i obejmuje godziny popołudniowe czy wieczór albo weekend, kiedy mamy zaplanowany czas wolny, to nie musimy brać udziału w takiej imprezie.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Bardzo dużo zależy też od kultury organizacyjnej firmy, przyjętych niepisanych zwyczajów i  relacji międzyludzkich. Jeśli nasz zespół jest naprawdę zgrany, to z pewnością nie będzie nacisków w żadną stronę. Udział  w spotkaniu z ludźmi, których lubimy albo jesteśmy ciekawi ich pomysłów, to będzie raczej przyjemność i każdy postara się w nim uczestniczyć.

Organizacja eventów firmowych – korzyści

Każdy człowiek potrzebuje wypoczynku i od czasu do czasu wyrwania się z rutyny, oderwania od codzienności. To samo dotyczy również zespołów i grup ludzi. Zmiana otoczenia i możliwość nieformalnego wyjaśnienia różnych spraw z pewnością poprawi relacje międzyludzkie naszej załogi. To świetna okazja do „przejścia na ty” i pokazania swoich pasji. To też okazja do rozmowy o tym, co jest dla nas ważne i na czym nam tak naprawdę zależy. Organizując firmowe imprezy integracyjne można też zaprosić naszych biznesowych partnerów. Takie ludzkie oblicze naszej współpracy z pewnością będzie procentować w przyszłości.

Kasyno – impreza firmowa, Dwór Korona Karkonoszy

Organizacja dużych imprez firmowych i konferencji to ogromna odpowiedzialność, ale też fascynujące wyzwanie dla organizatora. Polega na planowaniu i koordynowaniu wielu aspektów jednocześnie, takich jak wybór odpowiedniego miejsca, zapewnienie sprzętu i dekoracji, koordynacja transportu i zakwaterowania gości, a także zapewnienie odpowiedniego cateringu. Wszystko to po to, aby zapewnić doskonałe warunki do pracy i integracji w samym centrum eventu, gdyż ważne jest nie tylko to, co dzieje się na scenie, ale także relacje między uczestnikami.

Kompleksowa organizacja imprez firmowych Wrocław

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy w organizacji imprez firmowych we Wrocławiu, kompleksowa organizacja eventów jest dla Ciebie na wyciągnięcie ręki. Zapewniamy kompleksową obsługę imprezy, od przygotowania menu, przez dekorację, aż po rozrywkę dla gości. Nie musisz martwić się o nic – jako doświadczony organizator imprez firmowych zajmiemy się wszystkim. Dzięki temu Twój event będzie doskonale zorganizowany i przebiegnie zgodnie z planem, a Ty będziesz miał więcej czasu, aby skupić się na innych ważnych kwestiach związanych z Twoją firmą.

Warto wiedzieć:

Kim jest organizator imprezy firmowej?

Organizator imprezy firmowej to osoba lub firma, która ma ogromny wpływ na przebieg całego wydarzenia. Musi odpowiednio zorganizować każdy aspekt imprezy: od miejsca, po dekoracje, menu oraz rozrywkę. Jej zadaniem jest stworzenie idealnego klimatu, aby pracownicy mogli wypocząć i się zrelaksować, ale jednocześnie nawiązać lub zacieśnić relacje. Organizator imprezy musi być kreatywny, elastyczny i odpowiedzialny, aby realizacja całego projektu była udana

Jak wybrać dobrego organizatora imprezy firmowej?

Zorganizowanie imprezy firmowej to zadanie wymagające profesjonalizmu oraz kreatywności. Wielu przedsiębiorców zatrudnia organizatorów imprez, aby uniknąć problemów z planowaniem oraz znaleźć najlepsze rozwiązania. Jednak wybór odpowiedniego organizatora to nie taka prosta sprawa. Należy zwrócić uwagę na doświadczenie, referencje i umiejętności w obsłudze klienta. Ważne jest również, aby organizator potrafił dostosować działania do wymagań i potrzeb konkretnej firmy.

Jakie kompetencje powinien posiadać organizator imprez firmowych?

Organizator imprez firmowych przede wszystkim powinien mieć umiejętności organizacyjne, aby skutecznie planować i koordynować całe wydarzenie. Ponadto, powinien być komunikatywny, aby łatwo nawiązywać kontakty z klientami i dostawcami. Ważne są także umiejętności negocjacyjne, ponieważ często trzeba negocjować ceny i warunki z wieloma partnerami biznesowymi. Wreszcie, organizator imprez firmowych powinien być kreatywny i elastyczny, aby szybko reagować na zmieniające się okoliczności i dostosowywać się do potrzeb klientów. Zestaw tych umiejętności zapewni, że impreza będzie nie tylko dobrze zorganizowana, ale też wyjątkowa i niezapomniana.

Jakie szkolenie trzeba przejść dla organizatora imprezy firmowej?

Organizacja dużych imprez firmowych to nie lada wyzwanie. Odpowiedzialność za jej przebieg spoczywa na barkach organizatora, więc warto mieć w tym zakresie odpowiednie umiejętności. Jakie szkolenie trzeba przejść, aby sprostać wymaganiom tego wymagającego zadania? Przede wszystkim warto zastanowić się, jakie cele chcemy osiągnąć podczas organizacji eventu. Czy jest to promocja firmy, integracja pracowników, czy też cele szkoleniowe? W zależności od potrzeb warto zwrócić uwagę na szkolenia z logistyki, negocjacji, budżetowania oraz umiejętności interpersonalnych.

Ile kosztuje zatrudnienie organizatora imprezy firmowej?

Planując imprezę firmową, jednym z najważniejszych kroków jest znalezienie odpowiedniego organizatora. Często jednak pojawia się pytanie, czy taka usługa nam się opłaci i ile będziemy musieli za nią zapłacić. Koszt eventu firmowego i zatrudnienia organizatora imprezy firmowej może być uzależniony od wielu czynników, takich jak lokalizacja, charakter imprezy, liczebność uczestników imprezy firmowej oraz liczba dni potrzebnych na przeprowadzenie wydarzenia. Jednak pamiętajmy, że szukając najlepszego organizatora dla naszej firmy, nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną usługi - dobry organizator to taki, który pomaga nam w realizacji celów i wyjściu naprzeciw naszym potrzebom, a jego uczestnictwo w organizacji imprezy przyczynia się do sukcesu całego przedsięwzięcia.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt