Nawigacja

Jak dobrać atrakcje eventowe?

Imprezy firmowe

Nie wystarczy zorganizować samą imprezę firmową z tańcami, żeby wydarzenie okazało się sukcesem. Warto zaskakiwać swoich pracowników czymś nowym, dlatego zaplanuj konkretne atrakcje eventowe. Koniecznie dopasuj je do charakteru imprezy. Jak dobrać najlepsze atrakcje eventowe? Sprawdź!

Szukasz inspiracji na ciekawe atrakcje eventowe?

Nasi specjaliści mają głowy pełne pomysłów!
Zajmiemy się kompleksowo ich realizacją.

Najistotniejsze kwestie

Rozpoczynając organizację atrakcji eventowych pamiętaj, aby nie przesadzić z ich ilością. Całość wydarzenia powinna być spójna i odpowiednio zaplanowana: goście musza mieć czas na odpoczynek, wspólną rozmowę, jedzenie czy tańce. Pamiętaj także, by atrakcje eventowe pasowały do charakteru wydarzenia, nie wybieraj je ślepo podążając za tym co aktualnie jest modne. Upewnij się, że gry, zabawy i występy artystyczne pasują do celów wydarzenia. Upewnij się, że poszczególne elementy imprezy, od motywu, przez catering i dekoracje, po atrakcje eventowe pasują do ogólnej koncepcji.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Wszystkie wybrane przez Ciebie elementy powinny wzajemnie do siebie pasować oraz uzupełniać się. Dlatego wybierz motyw przewodni wydarzenia, a następnie dopasuj do niego wszystkie swoje wybory. Gwarantujemy, że uczestnicy spotkania integracyjnego znacznie mocniej docenią spójne, zaplanowane wydarzenia, w którym znajduje się czas na wszystko niż przeładowanie różnymi grami, które nie są ze sobą połączone.

Cel organizowanego wydarzenia.

Zastanów się, dlaczego w ogóle organizujesz przyjęcie.

Jasne postawienie celu wydarzenia jest niezwykle istotne. Chcesz, żeby wszyscy pracownicy się ze sobą zintegrowali, czy może Twoim celem jest zapoznanie nowych osób z resztą zespołu?

Jeżeli jasno określisz cel spotkania integracyjnego, znacznie łatwiej będzie Ci dobrać takie gry i zabawy, które go spełnią. Nie jest tutaj wystarczające określenie, że zespół potrzebuje integracji. Zastanów się, co jeszcze chcesz osiągnąć. W ten sposób lepiej ukierunkujesz wszystkie przygotowania i zajmiesz się swoimi pracownikami.

Atrakcje eventowe z nowoczesną technologią

Warto pokusić się o atrakcje eventowe z nowoczesną technologią szczególnie jeśli Twój zespół składa się z młodych ludzi lubiących nowinki techniczne. W takiej sytuacji strzałem w dziesiątkę będą atrakcje eventowe z elementami VR bądź koncepcją podobną do Pokemon Go. Możesz wpleść rzeczywistość rozszerzoną w scenariusz gry poszukiwacze skarbów. Dzięki temu masz pewność, że podekscytowani uczestnicy podejdą z większym zaangażowaniem do wyznaczonego im zadania. Niektóre firmy IT tworzą specjalne aplikacje AR na potrzeby organizatorów imprez integracyjnych, gier szkoleniowych, czy symulacji biznesowych. Dzięki nowoczesnym technologiom zapewnisz swojego zespołowi niezapomniane doświadczenia.

Atrakcje eventowe podczas imprezy firmowej

Organizując imprezę firmową pamiętaj o ciekawych atrakcjach, które świetnie się sprawdzą jako przerwa od szalonych tańców. Na imprezę taneczną idealnie wpasują się zajęcia z miksologii, czyli warsztaty z robienia drinków. Wspomnianą atrakcję możesz połączysz z happy hour, podczas której pracownicy z różnych działów będą się spotykać i rozmawiać na różne tematy.

Doskonałym pomysłem na atrakcje eventowe podczas imprezy są zabawy taneczne integracyjne. Niesamowicie spajają zespół powodując salwy śmiechu wśród uczestników. Poprawiają atmosferę w grupie i sprzyjają podtrzymaniu przyjacielskich relacji. Po takim evencie zrelaksowani członkowie zespołu podejdą z większym zaangażowaniem do swoich obowiązków.

 

Oprócz zabaw można również wzbogacić imprezę o pokaz iluzji. Występ iluzjonisty ożywi każde przyjęcie. Prowadzący takie show zazwyczaj jest świetnym komikiem, dlatego z pewnością zachwyci i rozbawi uczestników. To skuteczny i oryginalny sposób, by nakłonić pracowników do wspólnej zabawy.

Kuchenne atrakcje eventowe

Ciekawą propozycją są kuchenne atrakcje eventowe, które stanowią wyzwanie zarówno dla żeńskich i męskich zespołów. Wspólne gotowanie nie tylko uczy, ale również bawi i jest świetną formą współpracy. Warsztaty kulinarne dla firm można przeprowadzić w grupach osobiście, ale jest to także opcja zabaw online . W takim przypadku pamiętaj o wysłaniu wcześniej listy składników, aby każdy uczestnik mógł przygotować się do zajęć.

Jeśli dysponujesz większym budżetem, zajęcia może poprowadzić znany szef kuchni lub gwiazda telewizyjna, co z pewnością pozytywnie zaskoczy pracowników. Może być to forma nagrody za dobry rok, sukces w pracy, skończony projekt. Taka forma nagrody świetnie motywuje do dalszego działania.

Teambuildingowe atrakcje eventowe

Zadania  w ramach team buildingu budują silny i zgrany zespół. Jeśli chcesz naprawić relacje pracownicze, pozbyć się konfliktów, czy wzmocnić komunikację między członkami zespołu warto zadbać o atrakcje eventowe, które mają w sobie ducha integracji. Odpowiednie gry i zabawy ukierunkują uczestników na wspólny cel, co przełoży się na lepszą realizację projektów zawodowych.

Jednym z pomysłów jest gra o nazwie „Lodołamacz”. Skłania współpracowników do podzielenia się krótką historią o sobie. Wystarczy, że przygotujesz karteczki, rozdasz je uczestników, a następnie poprosisz ich, by zapisali jedną rzecz, której koledzy z pracy o nich nie wiedzą. Przypomnij, aby podpisali karteczkę swoim nazwiskiem. Teraz zbierz wszystkie karty i podziel je na różne kategorie. Zachęć każdego uczestnika do przeczytania karteczek tak, by w końcu znaleźli swoją. Na koniec poproś współpracowników, aby podzielili się swoimi wrażenia. Zapytaj, czy znaleźli jakieś cechy wspólne.

Atrakcje eventowe dopasowane do współpracowników

Atrakcje eventowe są dla pracowników dlatego zawsze myśl o uczestnikach. To im mają się podobać zadania i gry, nie Tobie. Zapytaj jakie są ich potrzeby, czego oczekują od atrakcji, co ich interesuje. Jeśli Twój zespół nie lubi aktywności fizycznej nie zmuszaj ich na siłę do brania udziału w sportowych konkurencjach. Pamiętaj także, by dobrać atrakcje eventowe do wydarzenia.

Jeśli Twoi współpracownicy spędzą pół dnia na konferencji lub szkoleniu, najprawdopodobniej siedzenie i oglądanie występu przez godzinę, jest ostatnią rzeczą, na jaką mają ochotę. W takim przypadku zaproponuj im interaktywną rozrywkę, która pozwoli im aktywnie spędzić czas. A może Twoi uczestnicy przez cały dzień przyswajali nowe techniki fitness i wieczorem pragną po prostu spokojnie usiąść i odpocząć? W takim razie pomyśl o profesjonalnym pokazie laserowym, show tanecznym, koncercie lub występie kabaretowym. 

Każdy zespół firmowy, który bierze udział w wydarzeniu integracyjnym jest inny. W zależności od miejsca pracy, dynamiki grupy oraz rodzaju codziennych obowiązków ich preferencje dotyczące atrakcji podczas zabaw integracyjnych mogą się znacznie różnić. Dlatego tak konieczne jest, aby dopasować atrakcje do uczestników integracji.

Przeprowadź analizę trybu pracy swojego zespołu

Czy osoby, które pracują w Twoim zespole zazwyczaj wykonują swoje zadania w pozycji siedzącej, czy stojącej? Czy ich praca polega na aktywnym spędzaniu czasu, czy może większość dnia wykonują pracę biurową?

Są to bardzo ważne pytania, które możesz zadać sobie oraz zespołowi, który będzie organizował integrację już na samym początku. Dzięki temu jesteś w stanie wybrać rodzaj aktywności, która może być preferowana przez Twoich pracowników podczas integracji.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Atrakcje eventowe – krótka ankieta preferencji

Nie ma łatwiejszego sposobu na poznanie czyjegoś zdania niż zadania prostego pytania. Przeprowadź ankietę wśród potencjalnych uczestników imprezy integracyjnej. Po przeprowadzeniu wstępnej analizy z pewnością wytypujesz kilka lub kilkanaście sposobów na spędzenie wspólnego czasu.

Teraz oddaj sprawy w ręce swoich pracowników i sprawdź, co ich najbardziej interesuje. Możesz przeprowadzić badanie na kilka sposobów.

Porozmawiaj ze swoimi pracownikami

Zadaj im kilka pytań dotyczących ich preferencji. Sprawdź, co najbardziej ich interesuje oraz zbadaj ich potrzeby. Dzięki bezpośredniej rozmowie masz również możliwość, aby lepiej poznać swoich pracowników oraz skupić się na zadaniach, jakie są im powierzane. Możesz również sprawdzić w jakim stopniu wywiązują się oni ze swoich obowiązków.

Przeprowadź ankietę poprzez odpowiednie oprogramowanie

Jeżeli w Twojej firmie wykorzystywany jest pakiet Office, posiada on możliwość przeprowadzenia ankiety. Może być ona anonimowa lub każda odpowiedź może być podpisana imieniem i nazwiskiem pracownika.

Taka forma przeprowadzenia badania potrzeb Twoich pracowników może okazać się najskuteczniejsza, jeżeli w Twoim przedsiębiorstwie pracuje wiele osób. Dzięki temu dotrzesz do wszystkich osób, które są potencjalnie zainteresowane wydarzeniem integracyjnym.

Ankieta może być przeprowadzona w dwóch formach

  • Otwarte pytania – spytaj swoich pracowników, jakie atrakcje najbardziej ich interesują. Może mogą podać swoje ulubione gry integracyjne? Tutaj proponujemy dwa pytania. Najpierw o rodzaj aktywności podczas wydarzenia, a następnie o konkretne pomysły, jakie mogą być podane;
  • Krótka ankieta z możliwością wyboru – jeżeli dokładnie wykonałeś analizę pracy swoich pracowników, możesz z dużym prawdopodobieństwem określić grupę aktywności, jaka będzie preferowana. Dlatego w ankiecie mogą znaleźć się konkretne gry integracyjne, spośród których osoby zainteresowane mogą wybierać. Proponujemy, żeby na końcu znalazło się miejsce na własne propozycje oraz miejsce na przemyślenia oraz uwagi dotyczące integracji.

Ankieta w wersji papierowej

Zdarza się, że w zespole pracują przede wszystkim osoby, które preferują korzystanie z tradycyjnych form komunikowania się. W takim wypadku również warto wyjść naprzeciwko potrzebom pracowników oraz skorzystać z papierowej, tradycyjnej formy ankietyzacji.

Tutaj również, podobnie jak w przypadku ankiety w wersji elektronicznej możesz skorzystać z dwóch form jej przeprowadzania. Pamiętaj jednak, że zawsze warto korzystać z wersji elektronicznej, jeżeli masz tylko taką możliwość. Jest to znacznie mniejsze zużycie surowców, jakie są potrzebne do wydrukowania tak dużej ilości ankiet.

Niezależnie od tego, jaką formę zbierania informacji na temat preferowanych atrakcji wybierzesz, pamiętaj, aby zawsze słuchać potencjalnych uczestników wyjazdu. Jeżeli w ankiecie będą przeważać te gry, które nie pasują osobiście Tobie, ale wybierze je zespół, zdecydowanie zalecamy skorzystać z sugestii grupy.


commplace.pl/agencja-eventowa/

Wyjazd integracyjny czy jednodniowa impreza – jakie atrakcje eventowe wybrać?

Długość wydarzenia integracyjnego to również jeden z elementów, nad jakimi warto się zastanowić podczas wyboru atrakcji. Należy również dopasować ten czynnik do osób, które pracują w danym zespole.

Młodzi rodzice

Jeżeli w grupie Twoich pracowników znajduje się wiele osób, które mają małe dzieci, może pojawić się problem z długimi wyjazdami. Szczególnie, jeżeli są to osoby, które dopiero założyły rodzinę i nie mają możliwości pozostawienia swoich pociech pod opieką innych osób na dłużej niż kilka godzin.

Pamiętaj, żeby zawsze dopasować rodzaj atrakcji do większości uczestników. Nie ma możliwości niestety, żeby każdy, kto pojawi się na wydarzeniu integracyjnym bawił się równie dobrze. Dlatego przede wszystkim zależy nam, żeby przeważająca większość była zadowolona, a wszyscy mieli zapewnione atrakcje.

Dlatego jeżeli wiesz, że zdecydowana większość Twojego zespołu może nie pojechać na dłuższy wyjazd ze względu na dzieci lub inne obowiązki, warto zorganizować wieczorne wyjście połączone z atrakcjami, w których mogą wziąć udział osoby uczestniczące w wydarzeniu.

Osoby, które mają możliwość dłuższych wyjazdów

Zdarza się, że w zespole przeważają osoby, które nie posiadają zobowiązań, które uniemożliwiają dłuższy wyjazd. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę kilkudniowy wyjazd integracyjny, ponieważ istnieje wówczas możliwość lepszego dopasowania atrakcji do uczestników wydarzenia.

Co zrobić, jeżeli grupa integracyjna nie może się zgodzić w kwestii atrakcji?

Jako organizator wydarzenia integracyjnego możesz znaleźć się w sytuacji, gdzie potencjalni uczestnicy nie mogą zgodzić się w kwestii ewentualnych atrakcji. Wówczas pojawia się problem, ponieważ istnieje ryzyko, że wydarzenie nie będzie zadowalające.

Jest jednak na to pewien sposób. Warto podzielić tę sytuację na dwie odrębne.

Kilkudniowy wyjazd integracyjny – spory

Jeżeli konflikt dotyczący preferowanych atrakcji pojawia się w przypadku wyjazdu kilkudniowego, rozwiązanie okazuje się być stosunkowo proste oraz szybkie. Wówczas warto podzielić poszczególne atrakcje na dni.

Jeżeli jedna z grup ma ochotę na aktywny wypoczynek, natomiast druga preferuje spokój, może wydawać się, że jest to problem nie do rozwiązania. Jednak, dlaczego nie można jednego dnia zorganizować aktywnej wycieczki, natomiast kolejnego atrakcji związanych z odpoczynkiem?

Wówczas warto zadbać o to, żeby wieczorem odbywały się takie atrakcje, które zostaną zaakceptowane przez wszystkich uczestników. Tak, żeby mieć pewność, że wszyscy będą dobrze się bawić podczas wydarzenia oraz zapamiętają ten wyjazd bardzo pozytywnie.

Popołudniami lub wieczorami mogą odbywać się ogniska, grill lub inne atrakcje związane z posiłkami lub wspólnym spędzaniem czasu.

Co zrobić, jeżeli konflikt pojawia się podczas krótkiego wydarzenia?

Jeżeli spory dotyczące preferowanych atrakcji pojawiają się podczas krótkiego wydarzenia, warto wziąć sprawy w swoje ręce. Jak wcześniej wspominaliśmy, zdanie grupy uczestników imprezy integracyjnej jest niezwykle istotne.

Jednak, jeżeli pojawia się sytuacja, kiedy nie można dojść do porozumienia, wówczas organizator powinien zaproponować coś zupełnie innego, co przyciągnie uwagę oraz zainteresuje.

Zaproponuj wówczas coś, co sprawi Tobie radość, ale jednocześnie będzie wystarczająco mocno różniło się od tego, co było proponowane wcześniej. W ten sposób istnieje większe prawdopodobieństwo, że uczestnicy potencjalnej imprezy integracyjnej dojdą do porozumienia.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Atrakcje eventowe zapewnione przez agencję

Jeżeli chcesz zorganizować imprezę integracyjną, ale nie robiłeś tego do tej pory, możesz skorzystać z dwóch opcji.

Pierwszą z nich jest nauka podczas organizacji pierwszego takiego wydarzenia. Wówczas metodą prób i błędów sprawdzasz, które elementy spełniają swoje zadanie, a które warto wyeliminować. Na tej podstawie dochodzisz do momentu, w którym osiągasz perfekcję w organizacji wydarzeń integracyjnych.

Jednak może zdarzyć się, że zajmie to pewien okres, a wcześniej Twój zespół nie będzie zadowolony w pełni z imprez integracyjnych.

Dlatego istnieje również druga opcja. Możesz podjąć współpracę z profesjonalistami, którzy zajmują się organizacją imprez integracyjnych dla różnych przedsiębiorstw. Dzięki temu już pierwsze wydarzenie, które pojawi się w Twojej firmie będzie na bardzo wysokim poziomie.

Podczas organizacji wydarzenia integracyjnego we współpracy z agencją możesz brać czynny udział w poszczególnych jej etapach. Wówczas sam sprawdzisz w jaki sposób specjaliści dobierają atrakcje eventowe w zależności od tego, jakie osoby wchodzą w skład zespołu potencjalnego wyjazdu.

Pamiętaj, że odpowiedni sobór atrakcji centowych podczas wyjazdu integracyjnego to klucz do sukcesu. Jeżeli dobrze poznasz potrzeby swoich pracowników oraz zorganizujesz wydarzenie, które pozostanie w ich pamięci, z pewnością zyskasz ich sympatię oraz niesamowicie zgrany zespół. To z koeli przekłada się w sposób bezpośredni na Twoje zyski oraz rozwój przedsiębiorstwa.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt