Nawigacja

Pomysły na 15 niezawodnych zabaw team buildingowych

Imprezy firmowe
Pomysły na 15 niezawodnych zabaw team buildingowych

Budowanie silnego zespołu jest niezwykle ważnym aspektem w zarządzaniu zespołem. To coś więcej niż sama integracja, to wspólna zabawa, ale i nauka. Wykorzystuje się efekt synergii – ponieważ zgrany zespół jest efektywniejszy, niż pojedynczy pracownik. Jak stworzyć silny i zgrany zespół? Przedstawiamy 15 niezawodnych zabaw team buildingowych, które stworzą silną załogę pracowniczą i jednocześnie dostarczą jej potężnej dawki rozrywki.

Jakie są najlepsze metody integracji zespołu?

Lista 15 niezawodnych zabaw team building

Zabawy team buildingowe a kompetencje pracowników

Team building pomysły – jak dobierać atrakcje?

Zgrany zespół pracowników dzięki team building?

Team building to narzędzie do budowania silnego i zgranego zespołu, który jest kluczem do sukcesu w Twojej firmie. Imprezy team building pomagają uporać się z problemami powstałymi w grupie pracowniczej. Poprawiają komunikację, wzmacniają więzi, motywują do działania, uczą współpracy i podnoszą wydajność członków firmowej załogi. Dzięki nim pracownicy będą sprawnie i efektywnie wykonywać wszystkie zadania służbowe i z łatwością poradzą sobie z każdą trudnością, która pojawi się na drodze do sukcesu.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Różne badania jasno wskazują na kluczową rolę atmosfery w pracy. Warto korzystać z zabaw team buildingowych szczególnie, kiedy widzisz problemy w swoim teamie. Pracownicy, którzy nie czują się komfortowo w miejscu pracy, nie wykorzystują w pełni swojego potencjału, są mniej produktywni i osiągają przy tym zdecydowanie gorsze wyniki. A powszechnie wiadomo, że aby firma znalazła się w czołówce w branży i odnosiła sukcesy na rynku, potrzebuje sprawnie funkcjonującego zespołu, w którym panuje przyjazna atmosfera. Jak stworzyć taką grupę? Jak podejść do rozwiązywania problemów? Odpowiedzią może być skuteczny team building. Dlatego przeczytaj nasze pomysły na 15 niezawodnych zabaw team buildingowych. Sprawdź także, jakie konkursy na imprezy integracyjne mogą się sprawdzić w Twojej firmie.

Jakie są najlepsze metody integracji zespołu?

Aby skutecznie budować grupę, najpierw musimy stwierdzić, na jakim etapie tej drogi znajduje się konkretna grupa pracowników. Proces budowania zespołu składa się z kilku faz.

Etapy integracji – pierwszy etap polega na wzajemnym poznawaniu się pracowników. Jeśli więc mamy do czynienia z ludźmi, którzy dopiero zaczynają wspólną przygodę zawodową, to stwórzmy im warunki, żeby mogli dowiedzieć się czegoś o sobie. W tej fazie sprawdzą się zabawy i techniki team buildingowe stwarzające okazję do opowiedzenia czegoś o sobie. Skuteczne będzie także poszukiwanie rzeczy, które łączą poszczególnych pracowników, na przykład podobnych cech charakteru czy wspólnych zainteresowań. 

Kolejne etapy to, w skrócie, docieranie się zespołu i normalizacja stosunków. Odpowiednie przejście tych etapów będzie w przyszłości skutkować prawidłową i efektywną realizacją zadań. Jeśli natomiast w tej fazie rozwoju zespołu pozostaną nierozwiązane konflikty, to może to skutkować brakiem komunikacji, konfliktami i brakiem oczekiwanych rezultatów.

Gry i zabawy team buildingowe mają zatem zasadnicze znaczenie dla rozwoju firmy i produktywności pracowników. Techniki team buildingowe powinny być dopasowane do konkretnej grupy i jej potrzeb.

Lista 15 niezawodnych zabaw team building

Zadania team buildingowe nie muszą być skomplikowane. Czasem wystarczy tylko odrobina kreatywności, żeby wymyślić zabawę, która wniesie wiele dobrego do firmy i jednocześnie dostarczy pracownikom dobrej zabawy. Zabawy team buildingowe mogą odbywać się nawet w firmie – będą idealną okazją na oderwanie się od pracy chociaż na chwilę.

Nie masz pomysłu na zabawy team buildingowe?

Dopasujemy angażujące aktywności skrojone na miarę potrzeb!

Wiele gier i zabaw team buildingowych można przeprowadzić w miejscu pracy. Krótka gra team buildingowa będzie znakomitym oderwaniem od obowiązków służbowych, a także doskonałym sposobem na odstresowanie. Warto jednak pomyśleć o zorganizowaniu specjalnego wyjazdu integracyjnego, który będzie zawierał elementy team buildingu. Wycieczka w malownicze miejsce nie tylko dostarczy pracownikom mnóstwa niezapomnianych wrażeń, ale także pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie zespołu. Grupa wróci do pracy bogatsza o nowe doświadczenia i ogromną motywację.

Integracja team building na wyjeździe ma tę zaletę, że pracownicy mogą poznać się nawzajem nie tylko w sytuacji oficjalnej. W firmie ludzie często skupiają się tylko na sprawach służbowych. Ta sama grupa ludzi w innych warunkach może stworzyć nowe, pozytywne relacje i odkryć w sobie nawzajem nowe możliwości i talenty. A to przełoży się pozytywnie na ich pracę. Wielu szefów zastanawia się, jak zwiększyć produktywność pracowników? Właśnie przy pomocy team buildingu!   

Paintball

Bardzo ciekawą i nietypową formą zabawy team buildingowej jest paintball. Gra ta może zostać wzbogacona o specjalny scenariusz, na przykład historyczną bitwę. Taka forma aktywności nie tylko nauczy pracowników współzawodnictwa i poprawi komunikację w grupie, ale także będzie wspaniałą przygodą, która wygeneruje mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Zagadka kryminalna

Kolejnym nieszablonowym pomysłem w kategorii 15 niezawodnych zabaw team buildingowych jest zagadka kryminalna. Uczy ona przede wszystkim współpracy, kooperacji, wzajemnego słuchania się – co jest niezwykle ważnym elementem komunikacji w grupie. Zagadka kryminalna wymaga dodatkowo zaangażowania i kreatywności. Taki scenariusz będzie idealnym pomysłem, aby polepszyć komunikację w zespole oraz zaobserwować pewne cechy charakteru i potencjał pracowników.

Zostań drugim Sherlockiem Holmsem!

Oczywiście przygotowanie  gry ze scenariuszem wymaga sporo pracy, jednak korzyści, jakie może przynieść, są warte każdego zaangażowania. Należy pamiętać o stworzeniu odpowiedniej aury do przeprowadzenia zagadki. Trzeba wybrać odpowiednie miejsce, stworzyć specjalną scenografię, która przeniesie uczestników w niesamowity świat pełen wrażeń i niezapomnianych przygód! Mroczna aura sprawi, że zawodnicy w pełni wczują się w rozgrywkę, a ich emocje będą autentyczne.

Dwie prawdy i kłamstwo

Dwie prawdy i kłamstwo to świetna gra wykorzystywana na początek, aby przełamać pierwsze lody. Uczestnicy gier team buildingowych z początku mogą być nieśmiali i potrzebują czasu na wdrożenie i poznanie siebie. Ta gra jednocześnie świetnie rozluźnia atmosferę oraz nie wymaga specjalnego przygotowania. Jak przebiega rozgrywka? Gra nie jest w ogóle skomplikowana. Wybrana osoba przedstawia pozostałym uczestnikom zabawy trzy fakty na swój temat. Dwa z nich są prawdą, a jeden – kłamstwem. Gracze muszą odgadnąć, który jest fałszywy. Dzięki takiej rozgrywce uczestnicy zabawy zaprezentują się w kreatywny sposób i zbudują przyjacielską więź z nowymi współpracownikami.

Igrzyska firmowe

Twój zespół jest fanem aktywności fizycznej? Twoi pracownicy uwielbiają sport i uprawiają różne dyscypliny sportowe? Wśród 15 niezawodnych zabaw team buildingowych nie może zabraknąć aktywności sportowych. Postaw na igrzyska firmowe, które idealnie wpasują się w gusta twoich pracowników!

Współzawodnictwo w firmie

Uczestnicy podzieleni na grupy rywalizują w różnych konkurencjach, może to być sztafeta czy wyścig w workach. Gra ta wymaga kreatywności, a jednocześnie logicznego myślenia. Dodatkowo spaja drużynę i uczy skutecznej komunikacji.

Igrzyska firmowe pokazują, że współpraca jest receptą na wszystko – jest kluczem do sukcesu i sposobem na pokonanie wszystkich trudności.

 

Prawda czy wyzwanie

Kolejny świetnym przykładem 15 niezawodnych zabaw team buildingowych jest gra w „prawdę czy wyzwanie”. Zabawa zwykle jest wszystkim dobrze znana. Rozgrywkę rozpoczyna pytanie „prawda czy wyzwanie” zadane wybranej osobie. Wskazana osoba musi zdecydować, czy chce odpowiadać na pytanie, czy woli wykonać jakieś zadanie. Pytanie lub zadanie dla osoby odpowiadającej wymyśla gracz wskazujący. Do gry można wykorzystać butelkę i losowo wybierać uczestników, którzy muszą udzielić odpowiedzi.

Przykładowe pytania:

  • Jaka jest najlepsza książka, którą kiedykolwiek przeczytałeś?
  • Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?
  • Twój ulubiony film?

Przykładowe zadania:

  • Zrób 15 pompek.
  • Znajdź 3 ciekawe zastosowania dla długopisu.
  • Zrób 3-minutowy stand-up.

Turniej kulinarny – „smaczny” team building

Jeśli Twój zespół często rozmawia o jedzeniu i dzieli się swoimi przepisami albo nie jest fanem sportowych zabaw, turniej kulinarny idealnie sprawdzi się jako zabawa team buildingowa, która będzie jednocześnie doskonałą formą rozrywki oraz pomoże zbudować więzi w zespole. Na czym to polega? Zawodnicy podzieleni na grupy rywalizują w na przykład ślepym teście smaku czy teście wiedzy kulinarnej. Wszystkie zadania polegają na szybkości, kreatywności i przede wszystkim współpracy. Kluczem do sukcesu jest skuteczna komunikacja i logiczny podział obowiązków. Wygrana drużyna otrzymuje nagrodę-niespodziankę.

Rysowanie łączone

Wśród 15 niezawodnych zabaw team building rysowanie łączone to propozycja na grę, która skutecznie wzmocni więzi w zespole i poprawi komunikację między poszczególnymi pracownikami. Na czym to polega? Uczestnicy gry dzielą się na kilka grup. Wybrana osoba z każdej drużyny losuje jedno hasło z puli, a następnie zaczyna je rysować. Po upływie wyznaczonego czasu (na przykład 30 sekund) przekazuje obrazek następnej osobie, która musi go kontynuować. Praca powinna przejść przez każdego członka zespołu. Największą trudnością jest to, że osoba, która losowała hasło, nie może zdradzić swoim kolegom i koleżankom, na co trafiła. Gracze muszą sami je odgadnąć. Ich jedyną pomocą jest rysunek, który rozpoczęła pierwsza osoba.

Jak dobrze się znacie?

Gra „jak dobrze się znacie” jest doskonałym pomysłem dla teamu, który długo ze sobą współpracuje, więc powinien bardzo dobrze się znać. Ta gra może przynieść wiele niespodzianek i śmiechu. Kilka dni przed rozgrywką organizator wysyła uczestnikom listę prostych pytań dotyczących ich życia, cech charakteru, upodobań itd.

Gracze udzielają odpowiedzi na pytania i przekazują je organizatorowi. W dniu rozgrywki prowadzący odczytuje wybrane pytanie i podaje jedną z odpowiedzi. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, która osoba udzieliła takiej odpowiedzi. Wygrywa uczestnik, który zdobędzie największą liczbę punktów.

Cecha charakteru

W puli 15 niezawodnych zabaw team buildingowych muszą się znaleźć propozycje dla nowo powstałych grup. Na czym polega zabawa „cecha charakteru”? Zadaniem każdej osoby jest znalezienie swojej cechy charakteru zaczynającej się na pierwszą literę imienia – na przykład Piotr – pracowity, Elżbieta – empatyczna. Wypowiedź można wzbogacić o dodatkowy komentarz, który pozwoli pozostałym uczestnikom poznać lepiej mówcę.

Wspólne cechy

To kolejny przykład gry idealnie pasującej do nowo powstałej grupy bądź nowych osób w teamie. Dzięki tej grze pracownicy mogą się lepiej poznać i zauważyć, jak dużo niektórych z nich może łączyć. A dodatkowo gra ta ułatwia późniejsze znalezienie wspólnych tematów do rozmów wśród nowych osób. Gra polega na tym, że gracze siedzą na krzesłach ustawionych w okręgu. Jedno krzesełko musi pozostać puste. Osoba, która siedzi po lewej stronie od wolnego krzesła, podaje jeden fakt o sobie – na przykład jakąś cechę charakteru, posiadany przedmiot lub rzecz. Zawodnicy, których również dotyczy ten fakt, muszą zmienić miejsce.

Wspólna historia

W zespole niezwykle ważnym elementem jest aktywne słuchanie swoich współpracowników. Bez tego komunikacja nie będzie przebiegać na odpowiednim poziomie. Dlatego wśród 15 niezawodnych zabaw team buildingowych muszą się znaleźć aktywności wspierające ten proces. Aby sprawdzić, jak komunikują się członkowie zespołu, warto zagrać w grę „wspólna historia”. Jak przebiega gra? Jeden z uczestników zostaje dyrygentem. Wybrana osoba rozpoczyna opowiadanie historii. W dowolnym momencie przerywa i wybiera osobę, która musi ją kontynuować. Następnie dyrygent wskazuje kolejnego gracza itd.

Budowa maszyny Goldberga

To przykład gry sprawdzający efektywność współpracy i komunikacji w grupie. Dodatkowo liczy się tu kreatywność i pomysłowość. Tak więc gra ta łączy w sobie wszystkie najważniejsze elementy budowy silnego i zgranego zespołu. Budowa maszyny Goldberga to jedna z 15 niezawodnych zabawa team buildingowych, która wyróżnia się swoją nietypowością.

Zostań konstruktorem!

Jest to tzw. zaawansowane domino, czyli konstrukcja działająca na zasadzie przyczynowo-skutkowej. Uczestnicy zostają podzieleni na grupy. Każdy zespół musi zbudować część mechanizmu maszyny z najróżniejszych dźwigni, wahadeł, przekładni, drewnianych kloców, a także wielu innych gadżetów. Połączone części powinny stworzyć sprawnie pracującą maszynę.

Polska gola!

Niektóre ćwiczenia team building są typowo sportowe. Dla zespołów kochających piłkę nożną gra „polska gola” będzie idealnym pomysłem. Gra w piłkę nożną pozwala doskonalić nie tylko sprawność fizyczną, czy umiejętności sportowe, ale również współpracę, komunikację i logiczne myślenie. Uczestnictwo w meczu piłki nożnej rozładuje napięcia pomiędzy poszczególnymi pracownikami, nauczy ich współzawodnictwa, a przy tym dostarczy mnóstwa niesamowitych wrażeń.

Ślepe zaufanie

Kolejny pomysł świetnie sprawdzający komunikację oraz poziom uważnego słuchania. „Ślepe zaufanie” uczy również zdrowego współzawodnictwa, jednocześnie dostarczając mnóstwo wyśmienitej zabawy. Przygotowanie gry wymaga nieco więcej zaangażowania. Organizatorzy tworzą tor przeszkód wzbogacony o ciekawe zadania do wykonania. Zawodnicy dobierają się w pary. Osoba, która będzie pokonywać drogę z przeszkodami, ma zasłonięte oczy. Jej przewodnikiem jest drugi gracz. Wygrywa zespół, który najszybciej ukończy tor. 

Kalambury muzyczne

Świetny przykład gry, który rozbawi do łez! Tak zwana klasyka gatunku. Wybrana osoba losuje piosenkę, którą musi zaprezentować pozostałym graczom bez zdradzania tytułu i wykonawcy. Współpracownicy mogą podzielić się na dwie lub trzy grupy (w zależności od liczby uczestników) lub grać indywidualnie.

Zabawy team building a kompetencje pracowników

Kompetencje pracowników – jak je rozwijać? Metody rozwoju pracowników mogą być różne, ale warto pamiętać, że to właśnie zabawy team buildingowe doskonale sprawdzają się w tej roli. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak zwane kompetencje miękkie. Uczą komunikacji, współpracy i budują dobre relacje pomiędzy członkami zespołu.

Jakie konkretnie kompetencje rozwijają zabawy integracyjne? Oprócz wspomnianych już komunikacji i współpracy, potrzebnych właściwie w każdym zawodzie, zabawy team buildingowe uczą także kreatywności. W codziennej pracy nie zawsze jest okazja, by się nią wykazać, by dać jej ujście, a wspólne gry pokazują, że w pracownikach nieraz drzemią spore pokłady innowacyjności. Warto je wykorzystać dla dobra firmy – i pracowników, którzy poczują się docenieni, gdy wykorzystamy ich pomysły.

Kompetencje miękkie nie są łatwe do zmierzenia, w przeciwieństwie do tak zwanych kompetencji twardych. Są dość trudne do zweryfikowanie, przynajmniej na początku, gdy dopiero poznajemy nowego pracownika. Jednak te umiejętności osobiste i interpersonalne czasem okazują się kluczowe, jeśli chodzi o pracę, a zwłaszcza o współpracę – z kolegami z firmy, szefostwem czy klientami. O ile wiedzę merytoryczną i specjalistyczne kompetencje można uzupełnić, to pewne braki osobowościowe raczej trudno. Jednak zabawy team buildingowe pozwalają dobrze poznać pracowników właśnie od tej strony i ewentualnie wykształcić pewne pożądane zachowania.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Team building pomysły – jak dobierać atrakcje?

Jak powinna przebiegać integracja zespołu poprzez zabawę? Atrakcje na imprezy firmowe z elementami team buildingu mogą być naprawdę zróżnicowane. Na przykład warsztaty filmowe albo gra poszukiwacze skarbów – wspólna ekspedycja po ukryty skarb na długo pozostanie w pamięci całej załogi! Ale żeby odpowiednio dobrać atrakcje team buildingowe do gustów i możliwości naszych pracowników, należy najpierw określić podstawowe parametry.

Po pierwsze, dla jakiej grupy je organizujemy? Co nasi pracownicy robią na co dzień? Czy pracują w jednym miejscu, czy kontaktują się między sobą tylko zdalnie? Musimy znać, przynajmniej w zarysie, dziedzinę wiedzy czy też obszar wykonywanej pracy danej załogi. No i oczywiście, jak liczna jest dana grupa. Część popularnych zabaw team buildingowych przeznaczona jest dla określonej liczby osób.

Po drugie czas, jaki mamy do dyspozycji. Czy będzie to 2-3-dniowy wyjazd integracyjny? Jeśli tak, to dokąd? I jak rozplanowany jest dzień? Pora roku w przypadku zabaw i gier na świeżym powietrzu też jest ważna.

Po trzecie, miejsce. Jeśli będzie to na przykład hotel w górach, to czy planujemy wspólny trekking? A może kajaki na górskiej rzece, czy szkółkę snowboardową? Czy też planujemy zajęcia team building w hotelu, na przykład budowę maszyny Goldberga albo jakąś ciekawą grę scenariuszową?

Team building integruje, niemniej zabawy powinny być dobrane do określonej grupy. Chodzi o to, aby uczestnicy byli w stanie wykonać postawione zadania i nie czuli się zmęczeni. Na zakończenie zawsze warto pozytywnie podsumować rezultaty, a całość zakończyć na przykład wspólną biesiadą lub degustacją wyrobów rzemieślniczych. Nic tak nie łączy grupy jak wspólny posiłek! 

Team building – scenariusze

Jak wymyślić scenariusze do zabaw team buildigowych? Zadanie wcale nie jest proste. Chodzi o to, by stworzyć w miarę spójną historię opartą na jednym czytelnym wątku, a jednocześnie aby dostarczyć zadań i zagadek do rozwiązywania przez uczestników. Jeśli jednocześnie chcemy integrować zespół zadbajmy, żeby każdy z uczestników miał jakieś zadanie do wykonania. I by efekt końcowy można było osiągnąć tylko i wyłącznie dzięki pracy zespołowej.

Można zacząć od zabawy w teatr. Większość z nas w dzieciństwie lubiła się bawić w odgrywanie scenek z ulubionych filmów. Możemy w grupie wybrać reżysera i przydzielić role. W zależności od fantazji można też urządzić casting na obsadę poszczególnych ról i charakteryzację. Jako scenariusz może posłużyć wątek jakiejś bajki albo fragment sztuki komediowej. Możliwe jest też wspólne stworzenie własnego scenariusza. Na takie warsztaty można też zaprosić jakiegoś profesjonalistę i pod jego okiem spróbować swoich sił i nauczyć się nowych, ciekawych rzeczy. Efekt końcowy, czyli jakąś scenkę lub krótkie przedstawienie można utrwalić i nagrać, a później wspólnie obejrzeć premierę. Bankiet firmowy będzie do tego doskonałą okazją!

Team building gry – przykład

Ciekawym przykładem gry team buildingowej może być rozwiązywanie węzła gordyjskiego. Zabawa polega na rozsupłaniu węzła z ludzkich ciał.

Jak rozpocząć zabawę? Ustawiamy uczestników w okrąg. Następnie prosimy o zamknięcie oczu i wysunięcie jednej ręki do przodu. Potem prosimy, aby uczestnicy zabawy wolno poruszali się do przodu z nadal zasłoniętymi oczami. Jeśli poczują, że dotykają kogoś, to powinni złapać go za rękę. Następnie członkowie teamu otwierają oczy i wolną ręką łapią dłoń osoby, ale nie tej, z którą są już złączeni.

Zadanie polega na rozsupłaniu węzła w taki sposób, żeby nie puścić złapanych wcześniej rąk. Można przechodzić nad i pod rękoma, obracać się itp. Efektem końcowym powinien być ludzki łańcuch ustawiony w szeregu. To gra dla osób, które już trochę się znają i mają do siebie zaufanie. Inaczej dość bliski kontakt fizyczny ze współpracownikami, niezbędny w tej grze, może okazać się niekomfortowy dla niektórych członków zespołu. 

Zabawy team buildingowe kategorie

Zabawy team buildingowe kategorie – można je podzielić na gry i zabawy integracyjne, które organizowane będą w budynku i takie, które można zorganizować tylko w plenerze. W przypadku tych drugich raczej nie możemy zaskakiwać uczestników – powinni być uprzedzeni, żeby przygotować odpowiednie ubrania (dresy, buty sportowe albo trekkingowe, kurtki na wypadek deszczu itp.). Inne kategorie to imprezy tematyczne albo oparte na scenariuszu. Jeszcze inny typ to takie gry, które połączone są od razu z odpowiednim szkoleniem i omawianiem kompetencji, które chcemy osiągnąć oraz ich analizą.

Jeśli chodzi o team building, przykłady zabaw można mnożyć. Każdą imprezę można rozkręcić, angażując uczestników do wykonania jakiegoś zadania albo podjęcia wyzwania. Jakie zadania do wykonania na imprezie będą odpowiednie? Mogą to być proste wyzwania, jak na przykład przedstawienie przy pomocy pantomimy jakiegoś zwierzaka, czy też bajki, albo sparodiowanie znanej postaci. Oprócz wyzwań wymagających choćby minimalnej sprawności ruchowej zawsze sprawdzą się zagadki logiczne. Mogą one być proste, polegać na przykład na przełożeniu dwóch patyczków albo kredek z jakiejś figury tak, oby osiągnąć nową, zawartą w zadaniu. Zagadki nie mogą być zbyt trudne i zespół musi być w dobrym nastroju, by mieć ochotę na ich rozwiązywanie i wspólną zabawę.

Jak zorganizować team building? Zadania do wykonania na imprezie możemy zaplanować i przygotować wcześniej. Zapisane karteczki z zadaniami można wrzucić do kapelusza i losować w trakcie spotkania. Do tego można również dobrać odpowiednią muzykę, na przykład rozpoznawalne przez wszystkich szlagiery filmowe i traktować je jednocześnie jako wyznacznik czasu do realizacji wyzwania. Najważniejsza jest dobra zabawa!

Zabawa integracyjna

Zabawy integracyjne dla dorosłych to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. Pozwalają one nie tylko się odprężyć, zrelaksować, ale też lepiej poznać. Czasem wręcz są początkiem przyjaźni i wspólnych przedsięwzięć! Zabawy takie powinny być inteligentnie dobrane. Firmowe imprezy integracyjne powinny przebiegać w pewnym porządku i według określonych reguł. Jednocześnie jednak ich uczestnicy powinni czuć się swobodnie.

Zgrany zespół pracowników dzięki team building?

Team building dla firm to ważna inwestycja w rozwój firmy. Przedstawione wyżej 15 niezawodnych zabaw team buildingowych z pewnością nie wyczerpuje wszystkich możliwości. Doświadczeni organizatorzy eventów firmowych potrafią doskonale dobrać odpowiednie atrakcje na integrację firmową. Organizacja wyjazdu firmowego połączonego z elementami team buildingu z pewnością przyniesie spodziewane efekty, zwłaszcza jeśli na miejsce takiego spotkania dla pracowników wybierzemy ciekawe miejsce. Team building Śląsk, Warszawa czy Pomorze – warto zmienić otoczenie. Odpowiedni hotel na imprezy integracyjne ułatwi zadanie. Piękno krajobrazu, dzika przyroda, majestatyczne szczyty pozwalają załodze firmy oderwać się od codzienności.

Zastosowanie team buildingu niesie za sobą wiele korzyści. Jest receptą na sukces w biznesie! Odpowiednio dobrane zadania team buildingowe zbudują zespół kompetentnych pracowników, którzy będą efektywnie wykonywali wszystkie zadania, co pozytywnie wpłynie na pozycję firmy na rynku. Na pytanie, czy organizacja wyjazdów firmowych z elementami team buildingu się opłaca, odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście!

Skuteczne budowanie zespołu ma kluczowe znaczenie dla sukcesu każdej organizacji. Nie chodzi tylko o prowadzenie działań teambuildingowych, ale o stworzenie środowiska, które zachęca do współpracy i buduje wzajemne zaufanie wśród członków zespołu. Inteligentne zespoły muszą zidentyfikować swoje mocne i słabe strony, pokonać bariery komunikacyjne i stworzyć atmosferę sprzyjającą zaufaniu, wzajemnemu szacunkowi i innowacjom. Budowanie zespołu to nie tylko zabawa. Team building rozwija. Chodzi o zbudowanie drużyny, która może wspólnie sprostać każdemu zadaniu, zachowując jednocześnie motywację i skuteczność w działaniu.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Team building w pigułce:

Co to jest team building?

Team building to proces, który ma na celu zbudowanie silniejszych relacji między członkami zespołu i zwiększenie ich efektywności. Może obejmować różne aktywności, na przykład gry zespołowe, warsztaty, wyjazdy integracyjne lub zabawy kulinarno-kreatywne. Oczywiście sam team building nie rozwiąże wszystkich problemów zespołu, ale może pomóc w budowaniu zaufania, poprawie komunikacji i zrozumieniu oczekiwań poszczególnych członków grupy.

Jakie gry wykorzystać przy team building?

Dobrze zaplanowany team building to świetny sposób na zwiększenie motywacji zespołu i zaangażowania w pracy. Gry są jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które pomagają wzmocnić relacje między członkami grupy. Istnieje wiele rodzajów gier, które można wykorzystać, ale najważniejszy jest wybór takich, które będą dostosowane do potrzeb i charakteru naszego zespołu. Gry biznesowe, łamigłówki i zadania logiczne to tylko niektóre z propozycji, które pozwalają zwiększyć współpracę i zaufanie pomiędzy członkami zespołu. Pamiętajmy, że gry to tylko narzędzie, a ich skuteczność zależy od umiejętnego przeprowadzenia team buildingu. Dlatego warto zaangażować specjalistów, którzy pomogą nam wykorzystać potencjał, jaki drzemie w naszych zespołach.

Gdzie zorganizować team building?

Dobrze zorganizowany czas spędzony w gronie pracowników może przynieść wiele korzyści, takich jak poprawa relacji między pracownikami, zwiększenie motywacji czy poprawa wydajności zespołu. Jest wiele miejsc, które nadają się do organizacji takiego przedsięwzięcia. Można zorganizować go na przykład w ośrodku nadmorskim, gdzie dostępna jest duża przestrzeń oraz liczne atrakcje, takie jak kajaki, żagle czy lekcje surfingu. Inną możliwością jest wynajęcie obiektu w górach, gdzie mamy wiele opcji na team building na łonie natury. Co ważne, bez względu na to, gdzie zostanie zorganizowany team building, powinno się skonsultować ten wybór z pracownikami i dopasować pomysł do ich zainteresowań i oczekiwań.

Dla kogo jest team building?

Team building to rozwiązanie dla każdej organizacji, która chce wzmocnić swoją drużynę i poprawić efektywność pracy swojej załogi. Często organizuje się go dla zespołów pracowniczych, ale równie dobrze sprawdza się w przypadku menedżerów i dyrektorów, którzy chcą być lepszymi liderami i doskonalić się w umiejętnościach komunikacyjnych. Organizacja regularnych działań team buildingowych jest szczególnie pomocna w firmach, w których pracownicy spędzają dużo czasu razem. Team building to okazja do nawiązania pozytywnych relacji między poszczególnymi członkami zespołu. Dodatkowo, może pomóc w identyfikacji problemów, zwiększeniu zaangażowania i budowaniu zaufania w zespole.

Ile kosztuje zorganizowanie team building?

Organizacja eventu typu team building zależy od wielu czynników. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Koszt będzie zależał od wielu czynników, takich jak liczba uczestników, miejsce, rodzaj działań, catering itd. Ważne jest, aby podczas organizacji eventu wziąć pod uwagę potrzeby uczestników i cel, jaki chcemy osiągnąć. Dlatego najlepiej skontaktować się z ekspertami, którzy doradzą co i jak najlepiej zrobić oraz określą budżet. Godny uwagi jest również fakt, że organizacja eventu team building może być jednorazową inwestycją w rozwój, a wpływ na poprawę relacji i osiągnięcie celów w pracy może przynieść długotrwałe korzyści.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt