Nawigacja

Integracja w zespole – najnowsze trendy

Imprezy firmowe

Integracja w zespole może być przeprowadzana na wiele sposób. W trakcie pandemii szczególnie powstało wiele alternatywnych form offline. Każdego roku powstają nowe trendy jak przeprowadzić integrację by zaskakiwała czymś nowym pracowników. Dowiedz się co aktualnie jest na topie.

Integracja w zespole – podstawowe pomysły

Czasem prostota jest po prostu najlepsza. Szczególnie jeśli Twój zespół jeszcze nigdy się nie integrował, nie musisz od razu wymyślać nie wiadomo jakich atrakcji i na siłę zaskakiwać pracowników. W takim wariancie da się naprawdę niskim kosztem zorganizować integrację, która przyjemnie zaskoczy Twoją ekipę. Przykładowo integracyjne ognisko dla ludzi z biura będzie wytchnieniem i powrotem do czasów dzieciństwa.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Jeśli przed zespołem stoi wspólne, trudne zadanie, warto przenieść na kilka dni biuro w jakieś przyjemne miejsce. Przykładowo 2 dni w górach z pracą przed południem i odpoczynkiem później może sprawić, że zespół niepostrzeżenie się zintegruje, a praca i tak zostanie wykonana na czas. Podstawową zasadą jest: im większe miasto, w którym działasz, tym bardziej stawiaj na atrakcje blisko natury. Pracownicy docenią chwilę wytchnienia w górach, nad morzem, czy jeziorem gdzie odpoczną od zgiełku i hałasu panującego w dużym mieście. Z kolei jeśli firma działa na co dzień w naturze (leśnictwo, ogrody) lub po prostu ma siedzibę w małym miasteczku, to zrobisz przyjemność zespołowi, organizując imprezę w bardziej formalnym stylu – np. team building zadania pod okiem trenera czy zwiedzanie miasta. 

Trendy na rok 2022

Od kilku lat panuje trend, który i w 2022 roku będzie się nadal utrzymywał, szczególnie w firmach, których siedziby są zlokalizowane w dużych miastach, a jest nim zwrócenie się ku naturze, która niesamowicie uspokaja i odstresowuje pracowników. Warsztaty integracyjne czy szkolenia w obiekcie z widokiem na góry? Wspólnie wyjście na szlak w ramach integracji? To tylko niektóre pomysły.

Trend ten panuje już od wielu lat. W Google pracownicy mają dostęp do firmowych uli. Nomura, czyli najlepszy pracodawca w Wielkiej Brytanii w latach 2016-2018, ma na dachu firmy dostępny dla pracowników ogród ziołowy. Są to oczywiście przykłady działań największych firm na świecie, stąd oczywiście nie trzeba od razu iść tą drogą. Chodzi o wskazanie, iż natura ma niezwykłe właściwości dla psychiki pracownika. Dlatego nie można o niej zapomnieć chcąc integrować swój zespół.

Oczywiście, rok 2022 nie będzie zbytnio różnił się od 2021 i nadal trendem będzie integracja w zespole w świecie on-line. W skrócie wygląda to tak: członkowie zespołu logują się na platformę i wspólnie biorą udział w grach, warsztatach gotowania czy nieformalnych spotkaniach.  Więcej pisaliśmy w artykule o tym, jak zintegrować zespół pracujący zdalnie. Po miesiącach takich komputerowych imprez możesz mieć jednak gwarancję, że pracownicy będą jeszcze bardziej marzyli o spotkaniach na żywo. 

Szukasz pomysłu na integrację w zespole?

Mamy w zanadrzu wiele ciekawych opcji!

Pomysły w wersji premium

Chcesz zaskoczyć swoich pracowników czymś niebanalnym, a nie masz zupełnie pomysłu od czego zacząć? Skieruj się do profesjonalistów, którzy wymyślą niebanalną integrację z ciekawy scenariuszem. Dwór Korona Karkonoszy w swojej ofercie ma nie tylko eventowych specjalistów, którzy zorganizują integrację od A do Z. Na stronie internetowej istnieje specjalny Konfigurator Imprez. Dodaj tam liczbę gości, atrakcje czy menu i oblicz, ile to wszystko razem kosztuje i jakie są dostępne pakiety. Do wyboru masz takie wydarzenia specjalne jak park linowy, warsztaty kulinarne dla firm czy biesiada piwna. Możesz dobrać czas i wszystkie inne szczegóły, aż powstanie integracja w zespole premium, o której marzą Twoi pracownicy. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji, znajdziesz je w artykule: Integracja dla firm z pomysłem – jak zorganizować nietypowe wydarzenie? 

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Kiedy warto pokusić się o integrację w wersji premium? Szczególnie jest w Twoim zespole są takie osoby jak:

  • Millenialsi, których trudno jest utrzymać w miejscu pracy, gdy spada ich zaangażowanie; 
  • pracownicy wysokiego szczebla – nie wypada oferować dyrektorom banalnych atrakcji; 
  • ludzie o specjalnych potrzebach – przykładowo rodzice często bardziej doceniają piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci niż zakrapianą, obowiązkową imprezę, która trwa całą noc i rozbija ich życie rodzinne. 

Integracja w zespole w czasie pandemii

Niestety nikt nie wie dokładnie jak będzie wyglądać 2022 rok pod względem obostrzeń i wyjazdów. Integracja w zespole w czasie pandemii może być utrudniona, ale nie jest niemożliwa. Jeśli obawiasz się obostrzeń i konieczności rezygnacji z jakiegoś obiektu zawsze można przeprowadzić integrację na świeżym powietrzu.

Zamiast kameralnych ośrodków i terenów zamkniętych wybieraj raczej miejsca, w których każdy znajdzie dla siebie przestrzeń i będzie mógł swobodnie odetchnąć. Z tego powodu szczególnie wskazane są tereny takie jak góry czy morze, które dodatkowo przekonają sceptyków korzystnym dla zdrowia klimatem. Duży, otwarty teren, to też możliwość izolacji od pozostałych grup, które w tym samym czasie przebywają w tym samym miejscu.

Chcesz wiedzieć więcej o takich pakietach integracyjnych dla zespołów w naszym ośrodku w Karkonoszach? Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt