Nawigacja

Hotel na imprezy integracyjne – czym się kierować przy wyborze?

Imprezy firmowe
Jak wybrać hotel na imprezy integracyjne? Agencja eventowa

Imprezy integracyjne to świetna okazja do lepszego poznania współpracowników, zwiększenie motywacji i efektywności pracy w grupie. Dodatkowo pracownicy, którzy mają szansę na odrobinę rozrywki sfinansowanej przesz szefa, z pewnością będą znacznie wydajniejsi i bardziej zadowoleni z pracy. Lokalizacja jest bardzo ważnym elementem w organizowaniu imprez. Nachodzi zatem pytanie, czy wybrać hotel na imprezy integracyjne, a może zorganizować wydarzenie w plenerze? Przeanalizujmy wszystkie korzyści.

Imprezy integracyjne w hotelu, zwłaszcza jeśli zorganizowane z pomysłem i ciekawymi atrakcjami, mogą być doskonałą okazją do nawiązania głębszych relacji. Regularne wyjazdy integracyjne wpływają na jakość pracy całego zespołu. Dlatego nie warto traktować ich jako przykrą konieczność, a okazję do poprawy efektywności pracy. Kiedy warto zorganizować je w hotelu? I dlaczego Dwór Korona Karkonoszy to doskonały wybór?

Szukasz niebanalnego miejsca na imprezę integracyjną?

Dwór Korona Karkonoszy sprosta każdemu wyzwaniu!

Hotel na imprezy integracyjne – dwie główne korzyści

  • Hotel jako baza noclegowa

Pracodawcy często decydują się wyróżnić pracowników za ich ciężką i wytrwałą pracę albo organizują imprezy integracyjne, które są zwieńczeniem całego roku i w ten sposób dziękują za wkład w rozwój i funkcjonowanie firmy. Zwykle są to huczne wydarzenia, które trwają cały wieczór – a niejednokrotnie i noc. Hotel przy wyjazdach integracyjnych jest wtedy jedynym sensownym wyborem. Oprócz tego, że firma może na miejscu skorzystać z sali konferencyjnej czy bankietowej, to jednocześnie zapewni pracownikom dostęp do pokoju. To szczególnie ważne w przypadku imprez organizowanych w znacznym oddaleniu od siedziby firmy. Pracodawca nie musi martwić się o bezpieczny powrót wszystkich uczestników.

  • Hotel jako oderwanie od codziennej rzeczywistości miasta

Hotel na imprezy integracyjne jest świetnym wyborem, mając na umyśle komfort psychiczny pracowników, którzy potrzebują oderwania od biurowej rzeczywistości. Zorganizowanie wydarzenia z dala od zgiełku miasta uatrakcyjni także cały wyjazd. Spowoduje, że pracownicy będą mieli również szansę podczas niego wypocząć.  Dwór Korona Karkonoszy dysponuje odpowiednim wyposażeniem do obsługi wydarzenia, przez co na firmie nie spoczywa ciężar przygotowania planu i dopracowania szczegółów. To także doskonała alternatywa dla pracodawców, którzy w firmie nie mają na tyle dużej powierzchni, aby komfortowo pomieścić wszystkich uczestników imprezy. Warto też wspomnieć, że imprezy integracyjne to nie tylko siedzenie przy suto zastawionym stole. To także – a raczej zwłaszcza – gry i zabawy, w których mogą wziąć udział pracownicy. A te często trudno zorganizować w ciasnej i ograniczonej przestrzeni biurowej. A już na pewno nie ma mowy o locie balotem 

Hotel na imprezy integracyjne – zalety

Istnieje szereg zalet hotelu na imprezy integracyjne, które powodują, że jest to lepsza opcja od imprezy stricte w plenerze.Hotel na imprezy integracyjne to doskonały pomysł kiedy mamy do czynienia z ogólnopolską firmą z wieloma oddziałami rozlokowanymi w różnych rejonach Polski, przez co dojazd do siedziby może zając nawet kilka godzin. Oczywistym jest, że uczestnicy nie będą pokonywać kilkuset kilometrów dla jednego dnia – zwłaszcza jeśli mają mieć też czas na udział w imprezie.

hotel na imprezy integracyjne

Hotel na imprezy integracyjne to profesjonalna usługa w jednym miejscu. Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba martwić się w zasadzie niczym, bo organizację wydarzenia można w całości powierzyć specjalistom. Jedyne co pozostaje po stronie firmy, to ewentualny wybór atrakcji i określenie menu. Oczywiście nie oznacza to, że organizator nie może samodzielnie zaplanować całej imprezy integracyjnej.

Czasem jednak warto zdać się na specjalistów, którzy mają za sobą lata praktyki i doskonale wiedzą, co się sprawdza, a co nie cieszy się zbyt ciepłym odbiorem. Organizując imprezy integracyjne w hotelu, nie musisz nawet zaprzątać głowy zatrudnieniem firmy specjalizującej się w eventach. O ile zrobisz to w Dworze Korona Karkonoszy. Wówczas nie Ty odpowiadasz za przygotowanie sali. Masz gwarancję, że jedzenie będzie świeże, pyszne i podane z największą starannością.

obiekt na imprezy firmowe

Hotel na imprezy integracyjne może być urokliwym miejscem. Hotel położony w górach daje okazję do zrelaksowania się w pięknych okolicznościach przyrody. Majestatyczne góry w tle sprawiają, że nawet największe problemy, wydają się przy nich nie warte troski. Spacer po okolicy Karpacza to idealny sposób na odzyskanie sił po intensywnej zabawie. Takie możliwości są szczególnie istotne, jeśli imprezy integracyjne trwają dłużej niż jeden dzień i przewidują czas wolny.

Poszukiwania hotelu na imprezy integracyjne – na co zwrócić uwagę?

Szukanie odpowiedniego hotelu na imprezy integracyjne może trwać dniami, a nawet tygodniami. Wydaje się to prostym zadaniem: grunt to znaleźć odpowiedni obiekt, który zapewni uczestnikom wyjazdu komfortowe warunki do odpoczynku, a także zaoferuje im ciekawe atrakcje. Jednakże nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać. Aby zredukować okres czasu spędzony na tą część organizacji warto prześledzić kilka cennych rad, które ułatwią wybór najlepszej lokalizacji.

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze hotelu na imprezę integracyjną, jest charakter wydarzenia. Spotkanie integracyjne może bowiem przybrać różne formy. Począwszy od tradycyjnego wyjazdu, którego celem jest zacieśnienie więzi między pracownikami, a kończąc na integracji połączonej ze szkoleniem czy team buildingiem. Określenie charakteru wydarzenia pozwoli wybrać obiekt maksymalnie dopasowany do naszych wymagań – np. miejsce na szkolenie powinno oferować dostęp do przestronnej, odpowiednio wyposażonej sali szkoleniowej lub konferencyjnej.

Druga ważna kwestia to dostępność miejsc noclegowych. Organizatorzy powinni zadbać o to, aby uczestnicy czuli się dobrze i swobodnie podczas wyjazdu. Każdemu pracownikowi należy zapewnić nocleg w komfortowym pokoju. Tak, by mógł odpocząć po całym dniu pełnym wrażeń i ciekawych aktywności.

wyjazd integracyjny

Trzecia sprawa dotyczy atrakcji, których nie może zabraknąć na wyjeździe integracyjnym. Idealny hotel na imprezę integracyjną to ten, który oferuje szeroki wybór aktywności. Zapewni uczestnikom eventu moc wrażeń i potężną dawkę wyśmienitej zabawy, które wygenerują mnóstwo wspaniałych wspomnień. Plusem będzie również usytuowanie hotelu w pobliżu lokalnych atrakcji turystycznych.

Czwarta kwestia dotyczy urokliwej przyrody. Zapierające dech w piersiach widoki i bliskość natury to czynniki, które sprzyjają odprężeniu i pogłębianiu przyjacielskich więzi. Wyjazd w takie miejsce będzie dla pracowników wyjątkowym przeżyciem! Pozwoli im się rozluźnić, a także doda energii i motywacji do pracy.

Hotel na imprezy integracyjne + ciekawe atrakcje

Jak wspominaliśmy wyżej, atrakcje są bardzo ważnym elementem imprezy integracyjnej. Pracownicy potrzebują rozluźnienia, wytchnienia oraz odpoczynku. Dlatego hotel na imprezę integracyjną powinien zapewniać takie atrakcje, które ułatwią zbudowanie przyjacielskich relacji. Z drugiej zaś strony rozluźnią atmosferę panującą w zespole i odstresują uczestników zabawy. Przykładem są wszelkie przyjęcia. Zarówno klasyczne biesiady z taneczną muzyką, smacznym jedzeniem i orzeźwiającymi drinkami, jak i szalone imprezy tematyczne, bale przebierańców, ogniska czy grille integracyjne. Charakter przyjęcia warto uzgodnić z pracownikami. Przed wyjazdem można zrobić mały research. Np. przygotować ankietę, w której pracownicy będą mogli anonimowo wyrazić swoje zdanie na temat poszczególnych rodzajów eventów integracyjnych lub przedstawić swoje propozycje.

Jednak wystawne przyjęcia i szalone imprezy integracyjne to idealne zajęcia na wieczór. A co robić za dnia? Hotel na imprezy integracyjne powinien mieć odpowiednie zaplecze na zorganizowanie atrakcji, które zapewnią uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. W ramach integracji pracowników można zorganizować:

  • wciągające warsztaty wypełnione po brzegi interesującą wiedzą i ciekawostkami z danej dziedziny – np. kurs tańca, gotowania, survivalu, pierwszej pomocy czy rzemiosła regionalnego,
  • magiczny lot helikopterem, podczas którego będzie można podziwiać piękną okolicę z lotu ptaka,
  • pieszą wycieczkę – najlepiej z przewodnikiem, który zabierze uczestników w najwspanialsze miejsca i opowie co nieco o lokalnej kulturze, tradycjach, zabytkach itd.,
  • mecz piłki nożnej, karaoke party, paintball, wyprawę do parku linowego, kabaret lub stand-up, pokaz (np. barmański) i wiele innych zabaw.

Jak zorganizować udaną imprezę integracyjną?

Wiele zależy od okazji, z jakiej organizuje się imprezę integracyjną, ale jedno jest pewne – uczestnicy nie mogą się nudzić. Gry i zabawy są świetną formą rozrywki, a każdy chętnie weźmie w nich udział. Warto o nie zadbać zawsze – impreza może być np. organizowana z powodu wypuszczenia na rynek nowego produktu. Wszyscy zaproszeni zapewne z chęcią i zaangażowaniem będą uczestniczyć w evencie. A część rozrywkowa z pewnością to ułatwi.

hotel na imprezy integracyjne

Dobrze gdy hotel na imprezy integracyjne oferuje zabawy z elementami team buildingu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych firm, które chcą wzmocnić swój zespół pracowników. Team building to skuteczne narzędzie do budowania silnej, sprawnie funkcjonującej grupy pracowniczej.

Wyposaża uczestników w umiejętności przydatne w codziennej pracy – takie jak umiejętność współpracy, aktywnego słuchania, efektywnej komunikacji, wykorzystywania potencjału, wiedzy i doświadczenia każdego członka grupy.

Agencja eventowa

Przykładem zabawy z elementami team buildingu są drużynowe igrzyska olimpijskie, podczas których uczestnicy rywalizują w ciekawych konkurencjach – takich jak bieg z przeszkodami czy wyścig na skrzyniach. Do tego, żeby wygrać, nie potrzeba wyłącznie dobrej kondycji i sprawności fizycznej. Dużo ważniejsza są współpraca i skuteczna komunikacja!

Inne atrakcje team buildingowe to m.in.:

  • budowa maszyny Goldberga,
  • turniej kulinarny lub taneczny,
  • zabawa scenariuszowa (np. zagadka kryminalna).

Dla pracowników liczy się także wieczorna część imprezy, która powinna być wisienką na torcie. Można pokusić się o wynajęcie magika albo zespołu muzycznego, który poprowadzi uczestników wprost na parkiet. Z pewnością trafionym pomysłem będą także atrakcje zorganizowane poza hotelem – wyjazd na narty, paintball czy spływ kajakowy.

Warto zaufać specjalistom – integracja pracowników – agencja eventowa

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt