Nawigacja

Kulinarna sesja zdjęciowa dla MSM Mońki

Aktualności

Z marką MSM Mońki współpracujemy od ponad 10 lat. Podczas tego okresu do stałych punktów naszych działań należy realizacja sesji zdjęciowych. Fotografia kulinarna stanowi bowiem ważny element strategii Spółdzielni Mleczarskiej. Wieloletnie doświadczenie i zdobywa wiedza, pozwalają nam każdorazowo uzyskać atrakcyjne ujęcia. Zarówno produktów MSM Mońki, jak i dań,  których stanowią ważny składnik. Oto jakich działań wymagała profesjonalna kulinarna sesja zdjęciowa.

O marce MSM Mońki

Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach należy do grona najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Polsce. Powstała 1 maja 1972 roku z połączenia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Dolistowie i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krypnie. MSM Mońki specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających typu holenderskiego oraz szwajcarskiego, masła extra a także wyrobów proszkowanych: serwatki w proszku i okresowo odtłuszczonego mleka w proszku.

Przedstawiciele marki podkreślają, że ich misją jest zadbanie o to, by koneser mógł wraz z pierwszym kęsem wychwycić subtelne różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami sera. Każda receptura, dzięki dopracowaniu i precyzji, może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Tych, którzy poszukują smaków oryginalnych, intensywnych i wyróżniających się na tle produktów pozbawionych nuty wyjątkowości. Jednocześnie na każdym kroku w komunikacji zauważane jest silne przywiązanie do tradycji i pochodzenia marki, które wyraża się m.in. poprzez chwytliwy claim: „Tradycja smaku z doliny Biebrzy”.

Chcesz, aby zdjęcia oddawały rzeczywiste walory Twoich produktów?

Zapewniamy tylko takie efekty.

Wyzwania dla Commplace

Agencja odpowiedzialna była za przygotowanie koncepcji sesji zdjęciowej nawiązującej do określonej tematyki. Tym razem była to kulinarna sesja zdjęciowa dotycząca dań Wielkanocnych i wiosennych. Organizacja sesji połączona została z przygotowaniem dedykowanych przepisów wykorzystujących produkty MSM Mońki – w tym zakresie wsparli nas profesjonalni kucharze z Dworu Korona Karkonoszy, który jest naszym centrum gastronomicznym i eventowym. Każde ujęcie zostało dokładnie opisane i dopasowane do konkretnego przepisu, tak aby jak najlepiej oddawało walory potrawy. Wśród przygotowanych przepisów znalazły się m.in. przepisy zupę czosnkową z serem Edamskim, tortillę z serem Aldamer, szynką i ruccolą i jajkiem a także sakiewki z ciasta francuskiego z jajkiem sadzonym i serem Gouda.

kulinarna sesja zdjęciowa

Zakres współpracy

Do pracy z MSM Mońki powołaliśmy dedykowany zespół złożony z ekspertów wewnętrznych – działu PR, koordynatora sesji zdjęciowej, fotografa i kucharzy. W efekcie stworzyliśmy szczegółowy zakres naszej współpracy.

Wśród działań realizowanych przez Commplace, w ramach zadania kulinarna sesja zdjęciowa, znalazły się:

Przygotowanie scenariusza sesji zdjęciowej

Scenariusz sesji zdjęciowej powinien zawierać szczegółowy opis danego ujęcia. Każde zdjęcie musi bowiem korespondować z wizerunkiem marki, jednocześnie realizując myśl przewodnią całej sesji. W scenariuszu należy uwzględnić także liczbę ujęć, osoby zaangażowane w sesję oraz czas wykonania ujęć.

Analiza aktualnych trendów w fotografii kulinarnej

Fotografia kulinarna stanowi rodzaj fotografii komercyjnej, której efekty tj. zdjęcia wykorzystywane są następnie w reklamach, prasie, na opakowaniach, w menu czy książkach kucharskich. Analiza aktualnych trendów w fotografii kulinarnej pozwoli przygotować ciekawe ujęcia, które przykują uwagę potencjalnych klientów. Należy jednak pamiętać o strategii komunikacji marki i dostosować ją do wybranych trendów.

Przygotowanie dedykowanych przepisów przez Dwór Korona Karkonoszy

Autorskie przepisy to świetny sposób na to, aby wyróżnić się wśród konkurencji.  Zaangażowanie w przedsięwzięcie profesjonalnego kucharza, który dzięki swojemu wizerunkowi wzmocni przekaz, pozytywnie wpłynie na efekty całej sesji.  Dedykowane przepisy to także doskonały sposób na wzmocnienie więzi z użytkownikami marki. Odpowiednio zachęceni przesyłać będą zdjęcia własnych dań, tworząc wokół marki silną społeczność.

Realizacja sesji zdjęciowej

Realizacja sesji zdjęciowej stanowi kamień milowy. Sesja powinna przebiegać zgodnie z ustalonym wcześniej scenariuszem. Należy zwracać uwagę na szczegóły, bowiem czujne oko odbiorcy wyłapie nawet najmniejszy niepasujący detal. Podczas realizowanych przez nas sesji dla MSM Mońki oprócz fotografa na planie znajduje się także koordynator i dyrektor kreatywny. Dzięki temu całe przedsięwzięcie zostaje przeprowadzone sprawnie, a efekty każdorazowo są na wysokim poziomie.

Produkty i narzędzia rekomendowane przez Commplace

Kulinarna sesja zdjęciowa – wśród narzędzi oraz produktów, które wykorzystaliśmy do realizacji celów znajdą się:     

Dlaczego powinieneś zorganizować z nami sesję zdjęciową?

Napisz do nas – chętnie odpowiemy na to pytanie.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt