Treść główna

Planujesz wprowadzanie produktu na rynek?

Zapytaj, w jaki sposób możemy wesprzeć Twój zespół w realizacji tego zadania.

Przygotuj zespół z Commplace

Wprowadzanie produktu na rynek to złożone przedsięwzięcie. Wymaga współpracy wielu zespołów w całej firmie. Należy zastanowić się, w jaki sposób poszczególne działy w firmie mogą wspierać projekt. Ponadto, ponieważ plany wprowadzenia produktów na rynek mogą trwać sześć miesięcy lub dłużej, należy założyć, że szczegóły będą się zmieniać w czasie. Czy Twój zespół jest na to przygotowany?

Co wyróżnia Twój produkt?

Gdy naszym celem na najbliższy czas jest wprowadzanie produktu na rynek, ważnym krokiem w procesie tworzenia planu działań jest wybranie tematu premiery i dobranie odpowiednich komunikatów. Żadna informacja nie może bowiem być przypadkowa. Dlaczego akurat teraz wprowadzamy produkt? Jakie wyjątkowe cechy go wyróżniają? Jaki efekt chcemy wywołać u potencjalnych odbiorców? Wydarzenie i cała jego otoczka powinny być spójne ze sobą. Zapytaj, w jaki sposób Commplace może wesprzeć Cię w tym obszarze.

Wprowadzanie produktu na rynek - jak osiągnąć efekt WOW?

Wzbudzenie zaciekawiania odbiorców produktem tuż przed premierą ma zasadnicze znaczenie dla sukcesu Twojego nowego produktu. Kiedy powiadomisz w odpowiedni sposób o premierze swoich klientów, sprawisz, że poczują ekscytację. Będą chętni do złożenia zamówienia i wypróbowania produktu. A w jaki sposób zaplanować harmonogram działań? Jak określić wyróżniki marki? Stworzyć podstawy do skutecznej komunikacji?
Nasze doświadczenie i zdobyta wiedza pozwala odpowiedzieć nam na te pytania. W efekcie - otrzymujesz gotowy plan, który pomoże osiągnąć sukces.

Użyj wskaźników do monitoringu efektów

W planie wprowadzania na rynek nowego produktu należy również uwzględnić konkretne wskaźniki, których używa się do określenia, czy nasze przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Dzięki temu każda osoba w zespole będzie miała jasny sygnał – dokąd zmierzamy i jakie efekty musimy osiągnąć. Pozwoli to uniknąć chaosu lub zboczenia z ustalonej trasy.

Potrzebujesz pomocy w rozwoju biznesu?

Bartosz Zieliński Dyrektor Zarządzający

+48 665 379 071 b.zielinski@commplace.pl