Nawigacja

De Dietrich opinie: troska o ekologię ma wiele twarzy

Branże
De Dietrich opinie: troska o ekologię ma wiele twarzy

Firmy, którym bliska jest idea społecznej odpowiedzialności biznesu, powinny sięgać po rozwiązania ekologiczne. Wcale nie trzeba szukać daleko – możliwości wykazania się troską o środowisko tkwią już w samym sposobie ogrzewania obiektu firmowego. Ciekawą propozycją są urządzenia grzewcze De Dietrich – opinie i fakty na ich temat są zgodne. To sprzęty, dzięki którym zyskuje nie tylko środowisko, ale i firmowy budżet. Przyjrzyjmy się produktom tego czołowego producenta urządzeń grzewczych, dla którego nasza firma miała niedawno okazję świadczyć wsparcie z zakresu marketing conversion.

De Dietrich – opinie o producencie

De Dietrich to marka z bogatą tradycją. Jej początki sięgają 1684 roku. W Polsce pojawiła się w roku 1998. To firma kojarzona przede wszystkim z jakością. Nie bez powodu jej flagowy produkt – wiszący kocioł kondensacyjny MCR – sprzedał się w liczbie aż ponad 70 tys. sztuk. Jednak mimo wieloletniej działalności i wypracowanych schematów produkcji, firma nie ustaje w poszukiwaniu coraz to nowszych i lepszych rozwiązań. Nowoczesność i nastawienie na maksymalną wygodę użytkowania to cechy, którymi często opisywane są urządzenia grzewcze De Dietrich. Opinie konsumentów z całego świata zdają się najlepiej potwierdzać prawdziwość tych opisów.

Ofertą tego francuskiego producenta warto zainteresować się również dlatego, że posiada on specjalną linię produktów przeznaczonych dla klientów biznesowych. To urządzenia doskonale przystosowane do pracy w różnego rodzaju obiektach, z których na co dzień korzysta wiele osób. Oprócz wysokojakościowych urządzeń producent zapewnia także wsparcie w postaci ponad 100 firm świadczących usługi serwisu fabrycznego i gwarancyjnego. Ponadto 12 tys. przeszkolonych instalatorów. Nic więc dziwnego, że udzielane w temacie De Dietrich opinie klientów często są pochwałą fachowej obsługi.

Piec gazowy De Dietrich – opinie

Wysoka wydajność, trwałość i estetyka to główne atuty, którymi – według założeń producenta – ma cechować się każdy piec gazowy De Dietrich. Opinie użytkowników praktycznie jednogłośnie wskazują, że założenia te udaje się spełniać. Niezależnie od tego, czy prowadzimy obiekt usługowy, budynek użyteczności publicznej czy firmowe biuro. W każdym z tych miejsc kotły gazowe De Dietrich będą doskonale się prezentować i nie zabiorą wiele cennego miejsca. Możemy wybierać spośród modeli stojących i wiszących.

Jak wybrać najodpowiedniejszy piec gazowy De Dietrich? Opinie posiadaczy poszczególnych modeli z pewnością dostarczą cennych wniosków, ale na początek warto w ogóle dowiedzieć się, jaka jest różnica pomiędzy tradycyjnymi modelami, a modelami kondensacyjnymi.

Otóż te drugie pracują z wyższą sprawnością, sięgającą nawet 109%, a zatem gwarantują niższe koszty ogrzewania. Wszystko przez to, że odzyskują część ciepła ze spalin, które w zwykłych piecach są usuwane przez komin. Sprawność tradycyjnych kotłów utrzymuje się na poziomie około 90%.

Kolejna sprawa to wybór pomiędzy kotłami jedno- i dwufunkcyjnymi. Obydwa znajdziemy w ofercie De Dietrich. Pierwsze z nich zapewniają tylko ogrzewanie, natomiast drugie dodatkowo podgrzewają wodę użytkową. Wybierając kocioł dwufunkcyjny, zwróćmy szczególną uwagę na jego moc. Im będzie większa, tym woda będzie nagrzewała się szybciej, a tym samym będziemy mieli zapewniony większy komfort korzystania z urządzenia. Piece gazowe omawianego producenta, w zależności od wybranego modelu, mają moc od 8,9 do nawet 1303 kW.

Pompy ciepła De Dietrich – opinie

Budynek biurowy czy przemysłowy może być ogrzewany także przy wykorzystaniu pompy ciepła De Dietrich. Opinie wyjątkowo pochlebne zbierają urządzenia z serii GSHP. Zbadano, że zużywając 1kWh energii elektrycznej, pompy te są w stanie wyprodukować średnio 5 kWh ciepła, co w praktyce oznacza, że rachunki za ogrzewanie mogą zmniejszyć się nawet o 80%. Nie zapominajmy, że zaawansowane modele pomp ciepła wspomnianego producenta oferują nam nie tylko ogrzewanie, ale także niezwykle cenną w porze letniej funkcję chłodzenia.

Wysoka wydajność to niejedyna cecha, jaką wyróżniają się pompy ciepła De Dietrich. Opinie mówią także o wyjątkowo cichej pracy tych urządzeń, a także o szybkim i łatwym montażu. Łatwe i wygodne jest również sterowanie zakupionym sprzętem. Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji, możemy robić to z poziomu smartfonu lub tabletu.

Pompy co do zasady instaluje się na zewnątrz – zarówno powietrzne, jak i gruntowe. W ofercie De Dietrich znajdziemy modele doskonale radzące sobie nawet w temperaturze sięgającej -20°C. Pozytywne jest też to, że dla większości modeli producent zapewnia aż 5-letnią gwarancję.

Czym kierować się przeglądając pompy ciepła De Dietrich? Opinie użytkowników niewątpliwie będą cenną wskazówką, ale przede wszystkim zwróćmy uwagę na współczynnik COP.

To właśnie on informuje o efektywności pracy urządzenia, czyli o ilości ciepła dostarczonego przez pompę względem ilości energii elektrycznej, jaka została przez nią zużyta.

Pamiętajmy też, że najlepszym współczynnikiem COP charakteryzują się gruntowe pompy ciepła. Z kolei powietrzne swoją nieco słabszą pracę rekompensują niższą ceną.

Jako agencja public relations wielokrotnie mieliśmy okazję brać udział w tworzeniu kampanii opartych o ekologię. Firmy często zapominają jednak, że aby zyskać w oczach klienta, nie wystarczą piękne słowa – muszą one znajdywać potwierdzenie w działaniach firmy – najlepiej tych codziennych, bezpośrednio dotyczących firmowego biura czy sklepu. W ten sposób tworzymy o wiele bardziej wiarygodny wizerunek ekologicznej i odpowiedzialnej firmy niż wtedy, gdy podejmujemy jedynie szeroko zakrojone akcje na pokaz, często zupełnie niespójne z tym, jak firma funkcjonuje na co dzień. Rozsądny wybór źródła ogrzewania może być pierwszym, bardzo dobrym krokiem w stronę reklamy, ale też w stronę oszczędności.

De Dietrich – opinie potwierdzają trzywiekowe dziedzictwo

Nie każda firma może pochwalić się tak długim doświadczeniem. Aż trzy wieki na rynku to przede wszystkim zasługa niesamowitej jakości, jaką gwarantuje De Dietrich. Opinie klientów i słuchanie ich potrzeb, w połączeniu ze zdobytym na przestrzeni lat doświadczeniem sprawiają, że marka dostarcza najwyższej klasy produkty. Zdobycie uznanej pozycji na konkurencyjnym rynku i utrzymanie jej przez ponad 300 lat to efekt ciężkiej pracy oraz otwarcia na nowości. Pracownicy z pokolenia na pokolenie wdrażali nowinki technologiczne począwszy od pierwszych, epokowych rewolucji przemysłowych, aż po współcześnie oferowane rozwiązania. Dbałość o każdy szczegół, ogromna wiedza inżynierska, wysoka jakość użytych materiałów, a także wysoki standard pracy, to cechy, którymi można opisać firmę De Dietrich. Opinie o niezawodności oferowanych produktów można usłyszeć na całym świecie.

Marka ta to synonim zaufania. Klienci De Dietrich mogą być pewni, że zakupione produkty będą działały przez wiele lat. Trwałość pomp ciepła, kotłów czy systemów solarnych to ogromna zaleta produktów marki. Kolejną są stałe innowacje wdrażane do produktów czy rozwiązań technicznych. Ciągła troska o rozwój i inwestycje w badania naukowe, prowadzone w kilkunastu ośrodkach naukowo-badawczych, pozwalają wprowadzać rozwiązania zgodne ze współczesnymi, ekologicznymi standardami. Są nimi m.in. oszczędzanie energii, wody, ochrona środowiska czy poszanowanie zasobów naturalnych.

Marka De Dietrich – opinie o gazowych kotłach kondensacyjnych

Przedsiębiorstwa stale pracują nad rozwijaniem technologii w celu oszczędności energii oraz ograniczania emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dbałość o środowisko to niesamowicie ważna kwestia dla każdej firmy, szczególnie tej, która działa w branży grzewczej. Tak jest również w przypadku marki De Dietrich. Opinie o konieczności ekologicznego ogrzewania są powtarzane przez wielu fachowców i specjalistów, którzy podkreślają znaczenie dbania o naszą planetę.

Z tego powodu na przestrzeni ostatnich lat powstały rewolucyjne kondensacyjne kotły gazowe, w których zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Pozwalają one oszczędzać pieniądze, a przede wszystkim zużyty gaz – do 30% w porównaniu do kotłów starej generacji. Średnioroczna efektywność energetyczna tych najnowszych wynosi aż do 97%.

Instalacja kotła kondensacyjnego to nie tylko mniejsze wydatki, mniejsze zużycie gazu, ale także ekologiczne rozwiązanie dla naszych domów, firm czy innych obiektów – tłumaczą przedstawiciele marki De Dietrich. Opinie o zaletach tego typu urządzeń podkreślają niezwykłą łatwość w użytkowaniu, wysoką sprawność, maksymalny poziom automatyzacji, a także szereg udogodnień dla konsumentów. Sterowanie ogrzewaniem podłogowym, programowanie temperatur dostosowanych do dnia oraz nocy, łatwość regulacji mocy – to wszystko sprawia, iż produkty marki są świetnie odbierane nawet przez najbardziej wymagających klientów.

Produkty dla Twojego domu

Mnogość rozwiązań i produktów, powstałych w myśl funkcjonowania w trosce o środowisko, oto co cechuje ofertę De Dietrich. Opinie na temat oszczędzania energii i konieczności dbałości o przyrodę wskazują, że to słuszny kierunek. Jednym z przykładów produktów, który spełnia te założenia, jest pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej (w skrócie c.w.u), która jest jednym z flagowych produktów marki. Przyjazne środowisku są również powietrzne pompy ciepła do ogrzewania i c.w.u., coraz częściej montowane w domach Polaków. Warto zastanowić się nad kotłami kondensacyjnymi, które można wybrać w różnych konfiguracjach i typach, zarówno jako urządzenie wiszące jak i stojące.

Na szczególną uwagę zasługują również rozwiązania hybrydowe od marki De Dietrich. Opinie o połączeniu pompy ciepła z kotłem gazowym podkreślają ekologiczność oraz ekonomiczność takiego rozwiązania. Co więcej, klienci mają wiele możliwości konfiguracji: można łączyć pompę ciepła z kotłem na paliwa stałe, kotłem olejowym czy na gaz płynny. Korzystanie z tych urządzeń wspomaga regulator pogodowy, który analizuje temperaturę na zewnątrz i wewnątrz, dostosowując ją do panujących warunków. Regulator wybiera zawsze najkorzystniejszą metodę ogrzewania, a my nie musimy się niczym martwić.

De Dietrich – opinie o rekuperacji

Szczególnie modnym w ostatnich latach oraz niezwykle oszczędnym rozwiązaniem jest rekuperacja. Jest to proces wentylacji powietrza polegający na automatycznym i mechanicznym nawiewaniu świeżego powietrza, przy jednoczesnym wyciąganiu zużytego, poprzez odpowiednie kanały. Ta metoda odzysku ciepła w systemie wentylacji pozwala na zmniejszanie straty cieplnej – podkreślają specjaliści De Dietrich. Opinie o szerokim zastosowaniu rekuperacji, szczególnie w nowoczesnych domach, są dowodem na coraz większą popularność tego rozwiązania.

Rekuperacja to nie tylko oszczędność. To również ochrona domowników przed zanieczyszczeniami, zwłaszcza tymi występującymi podczas zimy. Specjalne centrale filtrują powietrze, tak aby uciążliwy smog nie przedostawał się do domu. Dodatkowe wyposażenie, czyli jonizatory, są ciekawym udogodnieniem – w szczególności dla osób uczulonych na kurz i roztocza. Dzięki redukcji dwutlenku węgla i utrzymaniu odpowiedniej wilgotności względnej, rekuperacja uniemożliwia również rozwój grzybów, bakterii czy pleśni.

Rekuperacja to komfort świeżego powietrza w pomieszczeniach. Jest najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym sposobem wentylacji budynków. Coraz więcej osób decyduje się na rekuperator Recovens V400 marki De Dietrich. Opinie zadowolonych klientów podkreślają nie tylko redukcję kosztów ogrzewania o aż 50%, ale także lepsze samopoczucie w ciągu dnia i nocy dzięki oddychaniu świeżym powietrzem.

Czyste powietrze w Twoim domu

Każdy z nas pragnie czystego powietrza w swoim domu. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie utrudnione przez smog, który unosi się w powietrzu przez wiele miesięcy w ciągu roku. Intensywne ogrzewanie domów podczas zimy węglem, powoduje nie tylko ogromne wydatki. Wiąże się także z zanieczyszczeniem powietrza. Można to zmienić, jeśli weźmiemy pod uwagę produkty dbające o stan naszych płuc i naszego środowiska. Wie o tym firma De Dietrich – opinie jej pracowników podkreślają ideę zrównoważonego rozwoju, w ramach której klienci uzyskują urządzenia grzewcze o wysokiej jakości i trwałości przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne.

To niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, by znaleźć przedsiębiorstwo, które naprawdę będzie produkować urządzenia szanując zasoby naturalne. Marka De Dietrich od początku projektu pomp ciepła, kotłów czy systemów solarnych, kieruje się ekologią i poszanowaniem środowiska. Cała technologia produkcji, użyte materiały, komponenty, proces funkcjonowania produktu, logistyka, transport, dystrybucja, instalacja, konserwacja, użytkowanie urządzenia i wreszcie jego zużycie – każdy etap ma na celu dbałość o nasze środowisko – podkreślają specjaliści De Dietrich. Opinie o wysokim znaczeniu dbania o środowisko zna każdy pracownik tej firmy. Projektanci produktów tworzą je od samego początku w myśl posiadania ciepłego i ekologicznego domu.

Program Czyste Powietrze – złóż wniosek

Rządowy program Czyste Powietrze, zaplanowany na lata 2018-2029, to ukłon w kierunku środowiska. Ma na celu poprawę efektywności energetycznej oraz zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Dzięki dofinansowaniu każdy właściciel domu jednorodzinnego ma możliwość zmiany starego, nieefektywnego pieca na energooszczędne i niskoemisyjne rozwiązanie, na przykład marki De Dietrich. Opinie o tym, jak ważne jest dbanie o powietrze, którym oddychamy, powtarzane są już dzieciom w przedszkolach. Nowoczesne pompy ciepła czy kotły to nie tylko oszczędność naszych wydatków. To przede wszystkim mała cegiełka, którą dokładamy, by pozytywnie wpłynąć na nasze środowisko teraz i dla przyszłych pokoleń.

Marka De Dietrich ma w swojej ofercie specjalnie dopasowane produkty, które spełniają normy programu Czyste Powietrze. Wyprodukowane z najlepszych i najtrwalszych materiałów będą działały przez wiele lat, co podkreśla wieloletnie doświadczenie i certyfikaty jakości marki De Dietrich. Opinie o pozytywnych skutkach wdrożenia programu Czyste Powietrze znajdują potwierdzenie w wynikach pomiaru jakości powietrza. Każdej zimy, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań, coraz mniej smogu unosi się w powietrzu.

De Dietrich – opinie o pompie ciepła typu „monoblok”

Jednym z produktów, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze, jest pompa ciepła powietrze/woda typu „monoblok”. To produkt, który powstał zgodnie z ideą „eco solutions”, czyli z myślą o zrównoważonym rozwoju oraz poszanowaniu zasobów naturalnych. Nowoczesna pompa ciepła jest energooszczędnym rozwiązaniem. Dzięki wykorzystaniu OZE i zasilaniu na prąd, nie emituje szkodliwych substancji. Z kolei za sprawą konsoli sterowniczej z regulacją pogodową, jest łatwa oraz intuicyjna w obsłudze. Warto zaznaczyć, że do montażu tego produktu nie potrzeba uprawnień F-gazowych – przypomina marka De Dietrich. Opinie o Alezio M, pompie ciepła typu „monoblok”, podkreślają jej doskonałą jakość, kompaktową budowę i klasę efektywności energetycznej. To także idealny produkt dla każdego typu zabudowy: zarówno nowoczesnego budownictwa, jak i starszych domów.

De Dietrich – opinie o pompie ciepła typu powietrze/woda

Kolejnym rewolucyjnym rozwiązaniem firmy jest ekologiczna pompa ciepła, której działanie oparto na odnawialnych źródłach energii. Wysoka efektywność, wydajność, jakość oraz trwałość to tylko niektóre z wielu zalet produktu marki De Dietrich. Opinie użytkowników skupiają się m. in. na tym, że tego typu pompy mogą pracować zarówno zimą, jak i latem. Konsumenci wskazują na dwie najważniejsze korzyści: oszczędność energii oraz tanie wytwarzanie ciepłej wody użytkowej.

Firma De Dietrich ma w swojej ofercie wiele różnorodnych produktów typu pompa ciepła powietrze/woda. Dzięki temu każdy klient jest w stanie dopasować rozwiązanie idealnie pod swoje potrzeby oraz oczekiwania. Warto zwrócić się po pomoc do specjalistów, którzy doradzą w kwestii doboru idealnego rozwiązania. To niezwykle ważne, by w przypadku tego typu produktów nie kupować niczego na ślepo. Należy pamiętać, że produkty De Dietrich to jakość, niezawodność i trwałość na całe lata, zatem wybór musi być niezwykle przemyślany.

Gruntowa pompa ciepła marki de Dietrich

Marka De Dietrich znana jest z jakości swoich produktów, ale także ich różnorodności. Powyżej zostały przedstawione różnorodne typy kotłów czy pomp ciepła. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie producenta, a także zwrócić się o pomoc do doświadczonych specjalistów marki.

Kolejnym typem pomp ciepła w portfolio marki jest gruntowa pompa ciepła. Specjalne kolektory pobierają ciepło obecne w ziemi i zwracają je w postaci nie tylko ciepłej wody użytkowej, ale także grzewczej – tłumaczą fachowcy marki De Dietrich. Opinie o wykorzystaniu ciepła z ziemi są dowodem na coraz większą świadomość ekologiczną społeczeństw. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to, że pompa jest prawie niewidzialna z zewnątrz i pracuje tak cicho, że można wręcz zapomnieć o jej istnieniu. Gruntowa pompa ciepła to także mniejsze koszty ogrzewania przy jednoczesnym dbaniu o stan środowiska. Produkt ten nie emituje dwutlenku węgla do atmosfery ani nie korzysta z paliw kopalnych.

De Dietrich – opinie o powierzchniowym kolektorze słonecznym

Marka De Dietrich stara się uzyskiwać ciepło dzięki różnorodnym rozwiązaniom. Jednym z nich jest instalacja solarna, która wykorzystuje promienie słoneczne, stanowiące energię naturalną, darmową, niewyczerpaną oraz czystą. To kolejny krok w kierunku czystego powietrza i poszanowania zasobów naturalnych.

Produkty Inisol SLIM to ekologia i komfort od marki De Dietrich. Opinie o wykorzystaniu słońca do podgrzewania wody są dobrze znane każdemu na całym świecie. Jest to wyjątkowo modne rozwiązanie w ostatnich latach. Nie ma się jednak czemu dziwić. De Dietrich oferuje niezwykle wydajny, ale i estetyczny system dla naszego domu. Łatwy w montażu dla każdego rodzaju dachu, zarówno skośnego, jak i płaskiego, a nawet dla tarasu. Inteligentne rozwiązanie umożliwia autonomiczną regulację instalacji solarnej. Zapewnia łatwą obsługę, przetwarza energię słoneczną w zależności od intensywności nasłonecznienia. Kolektory słoneczne zapewniają także ciepłą wodę za darmo, dzięki wyprodukowaniu aż 60% energii potrzebnej do podgrzania wody do właściwej temperatury. Nie emitują przy tym ani grama dwutlenku węgla.

Ogrzewaj swój dom z głową

Wiele osób szuka sposobów na to, jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu. Częstym błędem jest nadmierne nagrzewanie pomieszczeń po to, by następnie uchylić okna na kilkanaście minut, bo jest za gorąco. Złe nawyki powodują nie tylko dodatkowe koszty, ale także pogarszanie stanu naszego środowiska. Aby żyć w zgodzie z naszą planetą, a jednocześnie zmniejszyć rachunki za gaz czy prąd, warto wykorzystać energooszczędne produkty marki De Dietrich. Opinie o ich zaletach zostały szczegółowo opisane powyżej. Każde z rozwiązań ma inną specyfikę. Warto więc poświęcić czas, aby dobrać produkt, który spełni nasze wszystkie oczekiwania.

By zmniejszyć rachunki za prąd, poleca się wykorzystanie energii ze słońca, co jest możliwe dzięki kolektorom słonecznym. Z kolei by mniej płacić za gaz, warto wymienić stary kocioł gazowy na nowe urządzenie. Jeśli koszt nas przeraża, warto pamiętać, iż istnieją rządowe programy, które dofinansują wymianę pieców czy kotłów.

W ramach programu Czyste Powietrze marka De Dietrich oferuje wiele różnorodnych produktów, które spełniają normy projektu: kotły gazowe kondensacyjne stojące oraz wiszące, różne rodzaje pomp ciepła: Elensio, Alezio S, Alezio S V200, Alezio M, Alezio M V200, Strateo, HPI S, gruntowe pompy ciepła, hybrydowe gazowe kotły kondensacyjne z pompą ciepła, rekuperatory czy powierzchniowe kolektory słoneczne. By w pełni zrozumieć różnice między nimi, warto odwiedzić jednego z licznych autoryzowanych partnerów sprzedaży marki i uzyskać fachową pomoc.

Dlaczego warto wymienić „kopciucha” na piec gazowy dwufunkcyjny De Dietrich?

Ogrzewanie gazowe jest doskonałą alternatywą dla kotłów na węgiel i inne paliwa stałe. To rozwiązanie nie tylko przyjazne dla środowiska, ale przede wszystkim nadal znacznie bardziej ekonomiczne.

Zdaniem tych, którzy zdecydowali się na piec gazowy De Dietrich – opinie są jednoznaczne: ten system ogrzewania znacząco podnosi komfort życia! To rozwiązanie nie tylko bardziej przyjazne dla naszego portfela, ale przede wszystkim – dla naszego środowiska. Nowoczesny piec gazowy dwufunkcyjny De Dietrich jest urządzeniem wyjątkowo wygodnym w codziennym użytkowaniu. Korzystanie z niego jest praktycznie bezobsługowe. Kocioł De Dietrich nie wymaga dokładania węgla lub innego paliwa stałego, ani usuwania popiołu lub innych zanieczyszczeń.

Sprawnie działający piec gazowy De Dietrich – opinie o przeglądach technicznych

Aby kocioł De Dietrich działał prawidłowo, musi być odpowiednio użytkowany i poddawany regularnym przeglądom technicznym. Powinny być one przeprowadzane bezpośrednio przed sezonem grzewczym. Zdaniem specjalistów z De Dietich, opinie o tym, że przeglądy to zbędna formalność, to igranie z ogniem. Regularne monitorowanie stanu kotła może go uratować przed prawdziwą awarią.

Co powinno wzbudzić czujność? Wezwij pomoc zawsze, gdy zauważysz, że woda podgrzewana jest za słabo. To może być sygnał, że filtr lub wymiennik ciepła jest zanieczyszczony lub kocioł jest zapowietrzony. Usterki te sprawiają, że ciepło nie dociera do grzejników, mimo iż w tym samym czasie z kranów leci ciepła woda. Czasem samo czyszczenie pieca nie wystarcza i konieczna jest np. wymiana filtra. Oczyszczanie filtra lub wymiennika ciepła powinno być zawsze wykonywane przez fachowca przy użyciu specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich produktów konserwacyjnych. Nieusunięcie awarii lub nieprofesjonalne podejście do ich naprawy mogą doprowadzić do trwałych i znacznie bardziej kosztownych uszkodzeń.

Coroczne przeglądy instalacji gazowych są koniecznością. Przepisy w tym temacie są bardzo restrykcyjne. Do tego stopnia, iż w przypadku, gdy dojdzie do wybuchu gazu, ubezpieczyciel domu może odmówić nam wypłacenia odszkodowania, gdy nie będziemy w stanie udowodnić dokonania wcześniejszego przeglądu instalacji i wyników kontroli.  Ponadto, tylko regularne serwisowanie urządzenia zapewnia nam wieloletnią gwarancję, jakiej udziela jego producent.

To nie koniec zalet regularnych przeglądów. Piece De Dietrich, dzięki regularnym przeglądom i odpowiedniej konserwacji, będą zużywać mniej paliwa.

Piec De Dietrich – jak wygląda jego standardowy przegląd serwisowy?

Przegląd techniczny rozpoczyna się od oceny poszczególnych elementów urządzenia, a w razie potrzeby naprawiane są te, które uległy uszkodzeniu.  Analizując usterki, jakim ulega piec De Dietrich, opinie użytkowników najczęściej wskazują na zanieczyszczony filtr, zapowietrzony kocioł gazowy, zakłócony przepływ powietrza lub wymiennik ciepła pokryty kamieniem. Dla specjalistów De Dietrich, forum użytkowników pieców gazowych stanowi bardzo istotne źródło informacji, które inspiruje do tworzenia jeszcze bardziej efektywnych urządzeń.

Piec dwufunkcyjny De Dietrich wymaga odpowiedniego podejścia. Wykwalifikowany i autoryzowany serwisant dokonujący przeglądu technicznego, na samym początku demontuje i dokładnie czyści wszystkie elementy palnika. Następnie czyści te części urządzenia, które znajdują się w tzw. części spalinowej. Sprawdza stan uszczelek i wymienia te, które tego wymagają. W kolejnym kroku kontroluje ustawienia elektrody zapłonowej oraz jonizacyjnej. W przypadku pieca kondensacyjnego dodatkowo sprawdza odpływ kondensatu oraz czyści syfon. Ocenia także podłączenia elektryczne i upewnia się, że wszystkie podłączenia hydrauliczne są w pełni sprawne. Upewnia się, czy przewód spalinowy jest szczelny i w razie konieczności reguluje palnik. Kontroluje prawidłowość pracy pomp i zaworów automatycznych. Sprawdza także stan wszystkich czujników oraz skład wydobywających się spalin.

Na szczęście, zdaniem fachowców De Dietrich, opinie o braku konieczności przeprowadzania regularnych przeglądów technicznych można usłyszeć coraz rzadziej. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji ewentualnych zaniedbań.

Piece De Dietrich – na co zwracać uwagę podczas wyboru najlepszego modelu?

Decydując się na zakup grzewczej instalacji gazowej, warto pamiętać, że wybór pieca jest bardzo indywidualną kwestią, uzależnioną od architektury ogrzewanych pomieszczeń, charakterystyki energetycznej danego budynku oraz konkretnych potrzeb mieszkańców.  Jak podkreślają specjaliści De Dietrich, forum użytkowników, opinie tam zawarte, mogą być źródłem inspiracji. Znaczenie lepiej jednak umówić się na spotkanie z fachowcem by uzyskać rzetelną wiedzę.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pieców gazowych. Aby wybrać odpowiedni model, należy dopasować go do wielkości ogrzewanych pomieszczeń, uwzględnić liczbę punktów poboru ciepłej wody oraz liczbę osób, która będzie korzystać z ogrzewania. Jeżeli dom jest duży, a rodzina liczna, powinniśmy zdecydować się na piec jednofunkcyjny z zasobnikiem o pojemności dopasowanej do konkretnej liczby mieszkańców. Jeżeli dysponujemy mniejszym metrażem i mniejszą liczbą punktów poboru wody, powinniśmy zdecydować się na piec dwufunkcyjny De Dietrich. Jak zapewniają specjaliści De Dietrich, dwufunkcyjny piec podgrzewa wodę użytkową dopiero w momencie odkręcenia kranu przez użytkownika.

Najbardziej efektywne i wydajne grzanie zapewniają kotły gazowe kondensacyjne. Opinie użytkowników wskazują jasno – tego typu urządzenie odzyskuje dodatkową energię ze skroplonej ciepłej pary wodnej ze spalin, poprzez wykorzystanie zjawiska kondensacji. Planując zakup tego typu urządzenia, pamiętajmy o zwróceniu uwagi na jakość wymiennika. Jest on bowiem najważniejszym elementem pieca, umożliwiającym przekazywanie ciepła ze spalin. Powinien być wykonany z trwałych materiałów o wysokiej odporności na wszelkie substancje żrące. Ponadto, decydując się na wybór konkretnego modelu pieca gazowego, warto zwrócić uwagę na jego moc wyrażoną w kilowatach. Dobrym pomysłem jest, zdaniem fachowców z De Dietrich, piec gazowy z modulacją mocy, która umożliwia dopasowanie mocy do aktualnego zapotrzebowania.

Czym charakteryzuje się piec dwufunkcyjny De Dietrich?

Piece dwufunkcyjne ogrzewają zarówno dom, jak i podgrzewają wodę użytkową. Wyposażone są w dwa wymienniki ciepła – jedne jest odpowiedzialny za ogrzewanie grzejników, a drugi za podgrzewanie wody w kranach.

Jak podkreślają specjaliście De Dietrich, piec dwufunkcyjny włącza się dopiero w momencie, gdy ktoś w domu odkręci kran z ciepłą wodą. Jego stosunkowo niewielkie wymiary oraz kompaktowa budowa sprawiają, że można je instalować nawet w niewielkich pomieszczeniach np. w kuchniach lub łazienkach. Jest zatem idealnym rozwiązaniem dla domów, w których brakuje miejsca na indywidualną kotłownię. Idealnie sprawdza się w domach i mieszkaniach, w których odległość od urządzenia do punktu poboru jest mniejsza niż 8 metrów. Jak podkreślają fachowcy z De Dietrich, piec gazowy dwufunkcyjny to doskonałe połączenie dwóch urządzeń w jednej kompaktowej obudowie.  Do jego największych zalet należy nie tylko estetyczny wygląd, ale także stosunkowo niska cena. Ponadto samo przygotowanie instalacji przyłączeniowej jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku pieców jednofunkcyjnych. Dzięki przepływowemu podgrzewaniu wody eliminuje również niepotrzebne straty energii. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet do 2 kWh na dobę.

Jaki wybrać dwufunkcyjny piec De Dietrich? Opinie użytkowników

Decydując się na wybór pieca dwufunkcyjnego, mamy do dyspozycji kilka różnych opcji: piece stojące, wiszące, kondensacyjne, z otwartą komorą spalania i z zamkniętą komorą spalania. Najpopularniejsze są kotły gazowe dwufunkcyjne wiszące i stojące. Te drugie, ze względu na swoje gabaryty, wymagają jednak osobnego pomieszczenia. Ze względu na swoją wydajność, nie mniej popularne są dwufazowe kotły gazowe kondensacyjne. Opinie użytkowników są przy tego typu produktach wyjątkowo pozytywne.  Dokonując wyboru pieca gazowego pamiętajmy, że kotły z otwartą komorą spalania mogą być montowane tylko w miejscach ze sprawną i wydajną wentylacją.

Jak zbudowany jest piec dwufunkcyjny De Dietrich?

Piec dwufunkcyjny De Dietrich uważany jest za jedno z najbardziej energooszczędnych urządzeń grzewczych. Do elementów pieca dwufunkcyjnego zaliczamy: palnik gazowy z zapłonnikiem, wymiennik ciepła (czyli tzw. nagrzewnica), pompę obiegową, armaturę i orurowanie wodne oraz gazowe, czujnik ciśnienia, wentylator, zawór trójdrogowy oraz czujnik i systemy zabezpieczające. Dodatkowym elementem w modelu kondensacyjnym jest wymiennik ciepła przy wylocie spalin.

Jego montaż wymaga odpowiedniej wiedzy, dlatego powinien być przeprowadzany wyłącznie przez fachowców. Montaż rozpoczynamy od postawienie lub powieszenie pieca gazowego w odpowiednim miejscu, pamiętając o zachowaniu odpowiednich odstępów montażowych. Kolejnym krokiem jest podłączenie urządzenia do instalacji gazowej oraz centralnego ogrzewania. Ostatnim krokiem jest podłączenie kotła gazowego do przewodów powietrzno-spalinowych. Cały proces, jeżeli jest przeprowadzany przez profesjonalistę, przebiega szybko, sprawnie i bezpiecznie w ramach jednorazowej wizyty.

Piec gazowy czy pompa ciepła De Dietrich? Opinie versus fakty

Zarówno piece gazowe, jak i pompy ciepła to urządzenia o dużej wydajności cieplnej z łatwą obsługą i wysokim stopniem automatyzacji. Pompa ciepła wykorzystuje energię pochodząca ze środowiska np. z gruntu, wód gruntowych lub powietrza. Może współpracować z systemem ogrzewania podłogowego lub pozostałymi domowymi grzejnikami. Zdaniem fachowców montujących pompy ciepła De Dietrich, opinie użytkowników są takie, że jest to rozwiązanie tańsze w eksploatacji od kotłów gazowych, choć sam koszt instalacji jest dużo wyższy. Jednym z najpopularniejszych modeli jest pompa ciepła De Dietrich Alezio. Opinie o tym rozwiązaniu jasno wskazują na jego wyjątkową oszczędność i ekologiczność. To pompa ciepła typu powietrze/woda, która idealnie sprawdza się zarówno do ogrzewania, jak i chłodzenia pomieszczeń. Dodatkowo spełnia wszelkie wymogi programu wsparcia rządowego – Czyste Powietrze.

Warto wiedzieć:

Gdzie można stosować produkty firmy De Dietrich?

Jednym słowem - wszędzie. Firma De Dietrich ma w swojej ofercie produkty, które można zastosować m.in. w budynkach przemysłowych, biurowych jak i oczywiście w gospodarstwach domowych.

Jakie produkty dla domu oferuje marka De Dietrich?

Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) lub powietrzne pompy ciepła do ogrzewania i c.w.u. Świetnym rozwiązaniem są także urządzenia hybrydowe, które są połączeniem pompy ciepła z kotłem gazowym.

Czym jest rekuperator?

Rekuperacja, to jeden ze sposobów wentylacji budynków. Specjalne centrale rekuperatora filtrują powietrze, by smog nie przedostawał się do pomieszczeń. To nowoczesna alternatywa dla wentylacji grawitacyjnej.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt