Nawigacja

Dobrze zorganizowana impreza świąteczna. O czym należy pamiętać?

Imprezy firmowe

Wigilia firmowa kojarzy się z ciepłem, prezentami i składaniem sobie życzeń. To czas również na podsumowanie roku i przedstawienie planów na przyszłość. Co zrobić, by impreza świąteczna wyróżniała się na tle innych? O czym należy pamiętać?

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Impreza świąteczna w duchu integracji

Wigilia firmowa czy impreza świąteczna to pomysłowa integracja dla firm. Boże Narodzenie to czas magiczny, gdy wszystkie ewentualne spory gasną i każdy stara się być miłym dla drugiej osoby. To także czas na podsumowanie mijającego roku i poinformowanie całej załogi o planach na przyszłość. Wspólne śpiewanie kolęd, obdarowanie się prezentami, pozwolą pracownikom wczuć się w klimat nadchodzących świąt. Bitwa na śnieżki, czy kulig w czasie trwania imprezy połączony z ogniskiem na mrozie może okazać się prawdziwie niezapomnianym przeżyciem.  

Organizacja imprezy

Planując i organizując wigilię firmową należy wziąć pod uwagę wiele różnych aspektów. Przede wszystkim odpowiednio wcześniej poinformuj swoich gości o dacie tego wydarzenia. Jednocześnie przekaż informację w jakim stylu będzie odbywać się impreza świąteczna. Czy to raczej elegancka kolacja w restauracji, czy luźne spotkanie po pracy?

Od takich szczegółów zależy nie tylko ubiór członków zespołu, ale również nastawienie na wigilię firmową. Od charakteru imprezy zależy również styl dekoracji sali. Należy pamiętać o obowiązkowych elementach czyli choinka, świąteczne lampki i bombki. Zadbaj również o ciche kolędy w tle czy pastorałki.

Pamiętaj o prezentach

Drobne upominki są zawsze miłym akcentem nie tylko w trakcie wigilii firmowej. Koniec roku to czas podsumowań i ciężkiej pracy, więc każdemu zrobi się miło gdy od pracodawcy dostanie paczuszkę z kawą, czy herbatą. Można także zorganizować wspólne obdarowywanie się prezentami poprzez losowanie wśród członków zespołu. Zadbaj, by scenariusz spotkania wigilijnego zawierał czas na wspólne upominki.

Gdy już każdy wylosuje osobę, dla której będzie robić prezent (zadbajmy o to, by nikt nie robił prezentu sam dla siebie), ustalmy wraz z pracownikami w jakich widełkach cenowych przygotowujemy podarunki. Miło jest dostać prezent niespodziankę, niekoniecznie wiedząc kto ją przygotował. Podczas odpakowywania prezentów można zaproponować zabawę w zgadywankę. Ciekawe ilu pracowników prawidłowo wskaże, kto był ofiarodawcą. 

Jeśli nie chcemy zgadywać można zaprosić Mikołaja, który rozda wszystkim prezenty. Będzie to niemałą atrakcją dla pracowników. W rolę Mikołaja może się wcielić ktoś z firmy, nawet sam prezes. To dobra okazja do pokazania załodze innego oblicza. Można również po prostu ułożyć prezenty koło winietek z imiona osób na stołach, czy w innym do tego wyznaczonym miejscu.

Impreza świąteczna – gdzie ją zorganizować?

W przypadku imprez firmowych są zawsze dwie możliwości, gdzie je można zorganizować. Pierwszą opcją jest impreza świąteczna w biurze organizacji. Logistycznie może być to trochę skomplikowane, ponieważ trzeba zadbać nie tylko o odpowiednią przestrzeń dla stołów i krzeseł, ale również należy zamówić catering, który będzie wszystkim smakował, udekorować salę w świąteczne lampki i choinkę, a następnie trzeba posprzątać, gdy impreza świąteczna się skończy. Wigilia firmowa w biurze ogranicza również możliwość połączenia tego z imprezą taneczną, czy zorganizowaniem dodatkowych atrakcji.

Impreza świąteczna w hotelu, czy restauracji, w których nie musimy martwić się o wszystkie powyższe elementy, ponieważ są zapewnione przez obiekty. W restauracji bardziej poczujemy atmosferę świąt i możemy mocniej wczuć się w ich klimat. Dodatkowo impreza świąteczna poza biurem to także okazja do odpoczynku i oderwania się od codziennej pracy. Z tego powodu wigilie firmowe najczęściej są organizowane właśnie poza siedzibą firmy.

Czym różni się impreza świąteczna od zwykłej wigilii?

Wigilia pracownicza to przede wszystkim czas spędzony wspólnie przy stole. W takich spotkaniach głównie chodzi o wspólne rozmowy z cichą muzyką w tle. Elegancki wystrój sali oraz smakowite menu dodają ducha świąt. Jeśli nie mamy ochoty na huczne imprezy można po prostu przeprowadzić różne gry i konkursy. Zwykle lepiej się sprawdzą bardziej stonowane zabawy, niemniej szaleństwa na śniegu nie warto sobie odmawiać! 

Dla fanów nieco szaleństwa impreza świąteczna będzie świetnym pomysłem. Wspólne tańce i śpiewy, gry zespołowe integracyjne czy komunikacyjne, zawsze wywołują dużo śmiechu wśród uczestników i są świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Takie zabawy teambuildingowe wnoszą jeszcze jedną ważną rzecz. Pozwalają współpracownikom lepiej się poznać, a co za tym idzie sprawniej współpracować w biurze. W końcu zgrany zespół jest podstawą dobrze działającej firmy.  

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt