Nawigacja

Pomysłowa integracja dla firm – jak ją zorganizować?

Imprezy firmowe
Pomysłowa integracja dla firm – jak ją zorganizować?

Integracja w firmach jest niezwykle ważnym elementem budowania silnego zespołu i polepszania relacji między członkami. Jest to także doskonała okazja na poznanie współpracowników, wzmocnienie przyjacielskich więzi i stworzenie sympatycznej atmosfery w miejscu pracy. Jak jednak sprawić, aby integracja dla firm nie była nudna i została zapamiętana na długi czas?

Pomysłów na zorganizowanie ciekawej integracji dla pracowników może być wiele – ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Każdy przyniesie oczekiwane efekty, o ile będzie porządnie zaplanowany. Do organizacji takiego wydarzenia warto się porządnie przyłożyć. Kreatywne podejście do zadania to klucz do sukcesu! Poniżej przedstawiamy 3 najlepsze -naszym zdaniem – pomysły.

Szukasz pomysłów na organizowanie ciekawej integracji dla pracowników?

Nasze kreatywne podejście to klucz do sukceu!

Integracja dla firm – wyjazd niespodzianka

Wyjazd niespodzianka – czyli kierunek podróży pozostaje w tajemnicy. Z pewnością takim podejściem zaskoczysz swoich pracowników. Można nawet pokusić się o zasłonięcie oczu uczestnikom zabawy pod koniec drogi. Dzięki temu do samego końca nie będą wiedzieć, dokąd zmierzają. Na miejscu powinny czekać na nich powitalne drinki i ogromny transparent z miłymi słowami od organizatorów przedsięwzięcia.

Jak podejść do organizacji takiego wydarzenia? Efektywna integracja dla firm to przede wszystkim dobre miejsce: polecamy hotel na imprezy integracyjne z dużym ogrodem, w którym pracownicy będą mogli spędzać wolny czas. Kolejnym ważnym krokiem jest wyżywienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie catering zapewniający 3 lub 4 posiłki – np. w formie bufetu. Nie można zapomnieć również o atrakcjach. Zabawy scenariuszowe, wieczorek tematyczny, grill lub ognisko, czy też wystawny bankiet z wykwintnym menu i tańcem – wybór jest ogromny. Warto puścić wodze fantazji, wyjść poza utarte schematy. Pracownicy z pewnością docenią starania!

Integracja dla firm w stylu lat 80

Kolacja w restauracji z tańcami do białego rana to zawsze dobry wybór na integrację, ale warto zaskoczyć pracowników czymś nowym i innym. Świetnym pomysłem będzie impreza tematyczna na przykład w stylu szalonych lat 80. Wydarzenie przeniesie uczestników w neonowy świat lat 80., zapewni im potężną dawkę relaksu i pozwoli chociaż na chwilę zapomnieć o pracy i obowiązkach z nią związanych.

Błyszczące, odważne stroje, bujne kolorowe fryzury i skoczne tańce w rytmach obłędnej, znanej i uwielbianej przez wielu muzyki disco granej na żywo? Brzmi jak przepis na dobrą zabawę! Przy organizacji takiego wydarzenia warto zadbać o odpowiednie dekoracje i akcesoria, które odzwierciedlą klimat danej epoki. Duże znaczenie ma również odpowiednio dopasowane menu. Na stołach nie może zabraknąć tradycyjnej sałatki jarzynowej, śledzi w różnych postaciach, galaretki z nóżek wieprzowych, pieczeni i schabu ze śliwką.

Warsztaty – niezmiennie warto je organizować

Integracja niekoniecznie zawsze musi oznaczać imprezę do białego rana. Można zorganizować warsztaty dla pracowników, tak aby wynieśli coś z wydarzenia. Udział w takim wydarzeniu to znakomity sposób na odstresowanie,  budowę przyjacielskich więzi między pracownikami i naukę nowych, ciekawych umiejętności. Warto poszukać miejsca, które ma w swojej ofercie ciekawe propozycje na warsztaty dla Twojego zespołu. Przykładem jest Dwór Korona Karkonoszy, który oferuje szeroki wybór warsztatów takich jak:

  • kurs rzemiosła regionalnego, na którym uczestnicy dowiedzą się, jak powstają tradycyjne, dolnośląskie szkła czy tkaniny,
  • warsztaty kosmetyków naturalnych, podczas których zespół przygotuje własne kremy, mydła czy wody toaletowe,
  • szkolenie z podstaw samoobrony bogate w praktyczną wiedzę o tym, jak rozpoznawać i unikać zagrożeń, a także, jak zachowywać się w przypadku niebezpieczeństwa.

Integracja dla firm – czy to aby na pewno konieczne?

Każdy powinien wiedzieć jak wiele korzyści płynie z integracji swoich pracowników. To przede wszystkim budowanie silnego i zgranego zespołu. Impreza firmowa stwarza znakomite warunki do spokojnej konwersacji na neutralnym gruncie. Członkowie grupy pracowniczej mogą porozmawiać na tematy niezwiązane z obowiązkami służbowymi – takie jak rodzina, zainteresowania, czy polityka. Jest to najlepszy sposób na to, żeby złapać wspólny język, poznać się lepiej i zbudować lub wzmocnić relacje przyjacielskie między pracownikami. Owocem cyklicznych wydarzeń integracyjnych będzie sprawnie funkcjonujący zespół, który umie się porozumieć i dzięki temu osiąga spektakularne sukcesy w branży.

Czasem zdarzają się kryzysowe sytuacje w pracy, pracownicy nie znają się za dobrze, w zespole panuje atmosfera stresu, a może komunikacja nie spełnia swojej roli?

W takiej sytuacji integracja dla firm będzie idealnym i skutecznym rozwiązaniem!

Pamiętaj, że kiepskie relacje między pracownikami to jedna z głównych przyczyn słabej pozycji danego przedsiębiorstwa na rynku. Członkowie firmowej załogi mają mniej motywacji do działania, nie starają się, wykonując obowiązki służbowe i niechętnie przychodzą do pracy, a w konsekwencji nie są w stanie wygenerować satysfakcjonujących zysków i nie odnoszą oczekiwanych efektów. Dlatego z pomocą przychodzi integracja, która pomoże Ci rozwiązać problemy w Twoim zespole. Nie wahaj się z jej organizacją, bo jest to klucz do sukcesu.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt