Nawigacja

Jak stworzyć scenariusz spotkania wigilijnego?

Imprezy firmowe

Dobrze przygotowana wigilia firmowa wymaga odpowiedniego planu, aby okazała się sukcesem. Z pomocą przychodzi scenariusz spotkania wigilijnego, który pozwoli krok po kroku przejść przez wszystkie najważniejsze elementy wigilijki. Jak stworzyć dobry scenariusz?

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Scenariusz spotkania wigilijnego – od czego zacząć?

Dobrze rozpocząć firmową wigilię od oficjalnych przemówień skierowanych do pracowników. Jeśli w planie jest wiele przemówień każdego z przedstawicieli zarządu z osobna możesz rozdzielić tę część na krótsze bloki. Każdą osobę zapowiedz i daj jej kilka minut na wypowiedzenie się ze sceny. Następnie warto dać chwilę wytchnienia pracownikom, aby przemówienia ich nie znudziły. Zaserwuj potrawy, rozdaj prezenty, czy zrób pokaz materiałów video i zdjęć. Po pewnym czasie człowiek po prostu się automatycznie wyłącza i przestaje słuchać tego co mówi prelegent.

Scenariusz spotkania wigilijnego, a część nieoficjalna

Po przemówieniach przychodzi czas na upragnioną część dla pracowników, czyli część nieoficjalną. Bez tego elementu trudno wyobrazić sobie udany scenariusz spotkania wigilijnego. Pracownicy w tym momencie mogą robić to na co mają ochotę. Jeśli ktoś chce wyjść do domu – może dyskretnie opuścić wigilię firmową. Część z pewnością ruszy na parkiet, a inne osoby zaczną swobodnie rozmawiać na różne tematy przy stole sącząc drinki. Warto zostawić ten punkt programu na koniec, gdy zapadnie już zmrok, a świąteczne światełka nadadzą zwykłemu biurowemu wnętrzu niezwykłego charakteru.

Wigilia firmowa poza siedzibą organizacji

Jeśli organizujesz wigilię firmową w biurze pamiętaj aby zadbać o odpowiedni klimat oraz nastrój i dekoracje. W przypadku wigilii firmowej w hotelu nie trzeba martwić się tym aspektem, ponieważ załoga hotelowa zadba o ten element. Dodatkowo pracownikom w nowym otoczeniu łatwiej będzie zapomnieć o codziennych problemach i się zrelaksować.

Gdy wybierzesz hotel na wyjazd firmowy, w tym na na wigilię firmową z noclegiem Twoi pracownicy nie będą musieli wracać specjalnie do domu. Będą mogli zostać dłużej na imprezie i napić się więcej kieliszków wina. Ponadto nocleg w pięknie położnym hotelu, śniadanie z widokiem na góry, ma w sobie tyle uroku, że nawet największych malkontentów pozytywnie nastroi do powrotu do pracy po świętach.  

Marzysz o idealnej wigilii firmowej?

Gwarantujemy masę pomysłów, które zaskoczą nie tylko Twoich pracowników!

Scenariusz spotkania wigilijnego, a atrakcje

Scenariusz spotkania wigilijnego musi uwzględniać nie tylko przemowy i wspólne jedzenie potraw świątecznych, ale również atrakcje, które urozmaicą ten wieczór. Jeśli pogoda pozwoli warto skorzystać z zimowego scenariusza, w którym będzie miejsce na: kulig, śnieżny spacer, wspólne lepienie bałwanów, lodowy bar, czy ognisko integracyjne.

Można skorzystać również z innych, niekoniecznie zimowych atrakcji. Scenariusz spotkania wigilijnego może zawierać wspólne wieszanie światełek, czy strojenie choinki, co jednocześnie jest świetną integracją zespołu. Możesz nawet zacząć dzień od wspólnego robienia ozdób choinkowych lub wizyty w fabryce bombek, by pod koniec ustroić wspólnie drzewko i zacząć obchody. Można także zorganizować turniej kulinarny bądź warsztaty z gotowania (najlepiej świątecznego jedzenia, np. tradycyjnych pierniczków lub pierogów).

Jeśli masz do czynienia z bardziej doświadczonymi kucharzami, możesz zaplanować turniej – wygrywa zespół, który stworzy najlepsze pierogi czy świąteczne ciasto. To integracja dla firm, rywalizacja i miłe spędzanie czasu w świątecznej atmosferze w jednym.

Scenariusz spotkania wigilijnego, a prezenty

Wręczanie prezentów nie jest wymogiem wigilii firmowej. Czasem warto przeznaczyć te pieniądze na cel charytatywny zamiast kupować gadżety firmowe, który tylko będą zalegały na regałach pracowników. Do ciekawych pomysłów na prezenty firmowe należą przede wszystkim te ręcznie robione oraz unikatowe. Pracownicy z pewnością uśmiechną się, gdy dostaną lokalne przetwory i mięsa (bądź inne lokalne przysmaki, niekoniecznie mięsne), rzemieślnicze piwo, kawa z małej palarni, naturalne kosmetyki, czy miody i świece z pasieki.

Warto w tym czasie się wysilić i znaleźć coś nietuzinkowego, z czego pracownicy będą mogli skorzystać. Pamiętaj, aby prezenty były rozdawane mniej więcej w połowie imprezy. Nie każ czekać godzinami pracownikom na upragniony moment dostawania upominków. Tak samo nie rób tego od razu, aby pracownicy mieli na co czekać.

Scenariusz spotkania wigilijnego, a konkursy

Scenariusz spotkania wigilijnego może obejmować przeróżne konkursy dla pracowników. Przykładowo w trakcie quizu wyłonisz zwycięzców, którzy będą mogli jako pierwsi wybrać sobie prezent. Poza prezentami rozdawanymi przez zarząd, można też zdecydować się na prezenty w modelu „Secret Santa”. Wówczas każdy losuje osobę, które musi coś kupić. Warto połączyć te dwa modele (prezenty firmowe i „Secret Santa”), bo to zmniejsza prawdopodobieństwo, że ktoś wyjdzie z Wigilii bez jakiegokolwiek trafionego upominku.   

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt