Nawigacja

Gry zespołowe integracyjne – co się sprawdza?

Imprezy firmowe
Gry zespołowe integracyjne - co się sprawdza?

W dzisiejszych czasach niezwykle zwraca się uwagę na pracę zespołową. Silny i zgrany zespół to klucz do sukcesu w Twojej firmie. Gry zespołowe integracyjne pozytywnie wpływają na pracę całej grupy. Jakie aktywności najlepiej zmotywują Twój zespół? Sprawdź nasze propozycje.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Liderzy zespołów, którzy twierdzą, że gry zespołowe integracyjne to zbyt wysokie koszty i problemy organizacyjne nie zwracają wystarczającej uwagi na swój zespół i prawdopodobnie nie dbają o jego rozwój. Dobry szef to taki, który wyłapuje problemy, konflikty między pracownikami albo po prostu potrzebę polepszenia komunikacji i współpracy w grupie. Praca zespołowa to klucz do sukcesu Twojej firmy. Nie trzeba ogromnego budżetu, aby przeprowadzić gry zespołowe integracyjne. Nie wierzysz?

Przykładowo: każdy zamyka oczy i wyobraża sobie najpiękniejsze chwile swojego życia. Następnie prowadzący prosi ich o zawężenie tego katalogu do najpiękniejszych 30 sekund. W części podsumowującej każdy uczestnik dzieli się na głos wybranym momentem. Albo: szef wymienia aktywności, takie jak małżeństwo, wycinka drzew, praca w zoo. Następnie podzieleni na pary uczestnicy muszą zadać sobie po jednym pytaniu, które determinuje, czy ich partnerzy nadają się do tej roli. Jakie byłoby to pytanie? Do tego dochodzą gry drużynowe, zajęcia na refleks. Wiele zależy o tego, jakie miejsce na wyjazd integracyjny wybierzemy. Infrastruktura obiektu, jego położenie, mają duże znaczenie jeśli chodzi o możliwości organizacyjne.

Szukasz miejsca na zorganizowanie gier zespołowych?

Zapraszamy w Karkonosze!

https://commplace.pl/agencja-eventowa/

Gry zespołowe integracyjne na logikę

Logiczne gry zespołowe integracyjne idealnie się sprawdzają, gdy chcemy zobaczyć jak zespół funkcjonuje gdy w grę wchodzi wysoka stawka. Obserwowanie pracowników podczas zaciętej rywalizacji jest świetną formą sprawdzenia cech charakteru i osobowości. Gry zespołowe integracyjne na logikę to na przykład zwykłe puzzle, rozwiązywanie szyfrów, czy zagadki kryminalne.

imprezy firmowe

W Wielkiej Brytanii bardzo popularne są wieczory w dworze pod miastem z kolacją, podczas której okazuje się, że jednego z uczestników brakuje. W toku śledztwa pozostali muszą rozwiązać zagadkę.

Ciekawy i intrygujący scenariusz z łamigłówką będzie strzałem w dziesiątkę podczas wspólnego wyjazdu integracyjnego. Jeśli chciałbyś zorganizować coś takiego w Dworze Korona Karkonoszy, skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy menu, scenariusz i dodatkowe atrakcje, dzięki którym wyjazd będzie niezapomniany!

Kreatywne gry zespołowe integracyjne

Kreatywność to bardzo ważna cecha każdego członka zespołu, często sprawdzana podczas rozmów rekrutacyjnych. Sprawdza się ona idealnie jako baza pod gry zespołowe integracyjne. Szczególnie ostatnio modny escape room jest tego świetnym przykładem. Zasady są proste. Wystarczy wyobrazić sobie, że drzwi do biura są zamknięte. Nie można jednak używać siły, by je otworzyć, i trzeba przeżyć kilka dni z pomocą sprzętów zgromadzonych w biurze.

Na wyjeździe można zorganizować też większą grę w terenie, w której w określonych miejscach na mapie trzeba będzie wykonywać zadania. Zaś zwycięski zespół może liczyć na nagrodę. Do innych przykładów kreatywnych gier możemy zaliczyć: pisanie scenariuszy firmowych filmów promocyjnych, kulinarne warsztaty firmowe, czy nawet intrygujące gry on-line z łamigłówką.

Dlaczego warto stawiać na integrację?

Na podstawie badań przeprowadzonych w latach 90., wynika, że zapamiętujemy tylko 10 proc. tego, co przeczytamy, 20 proc. tego, co usłyszymy, 30 proc. tego, co widzimy, ale aż 70 proc. tego, o czym rozmawiamy z innymi, 80 proc. tego, co zostało przez nas przeżyte i aż 95 proc. tego, czego uczymy innych. Zatem gry zespołowe integracyjnie idealnie wpasowują się w powyższe badania i rozwijają kompetencje miękkie oraz praktyczne umiejętności.

integracje firmowe

Integracja w szczególności jest potrzebna w 2022 roku, po dwóch latach pandemii i pracy zdalnej. Pracownicy potrzebują wspólnego spędzenia czasu, poznania nowych członków, a liderzy zespołów sprawdzenie po dwóch latach raz jeszcze komunikacji i współpracy w grupie.

Dobrym pomysłem jest wyjazd integracyjny czy wspólne ognisko integracyjne podczas których można zorganizować gry zespołowe integracyjne. Takie zabawy to nie tylko miłe spędzenie czasu, ale także wydobycie indywidualnych potencjałów wszystkich członków zespołu.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt