Nawigacja

Agencja marketingowa pomoże Ci osiągnąć sukces na rynku

Pozyskiwanie klientów

Wypromowanie marki to nie lada wyzwanie. To długofalowy proces, który wymaga pełnego zaangażowania, szczegółowej wiedzy z zakresu marketingu, doskonałej znajomości rynku oraz sporego doświadczenia. Promocja firmy może przysporzyć wielu kłopotów przedsiębiorcy, który stawia pierwsze kroki w biznesie. Kluczem do sukcesu jest wsparcie profesjonalnej agencji marketingowej. Czym dokładnie zajmuje się agencja marketingowa? Co może dla Ciebie zrobić? I jak poznać, że agencja rzeczywiście zna się na rzeczy? Podpowiadamy!

Prowadząc własną działalność gospodarczą z pewnością zależy Ci na tym, żeby wyróżniała się ona na tle innych. Konieczne jest, żebyś posiadał cechy charakterystyczne, które powodują, że Twoje przedsiębiorstwo może osiągnąć sukces na rynku. Agencja marketingowa umożliwia Ci docieranie do odbiorców, pozyskiwanie klientów oraz budowanie świadomości twojej marki w niekonwencjonalny sposób.

Interesują Cię mierzalne wyniki działań agencji?

Działamy efektownie i efektywnie zarazem!

Czym jest agencja marketingowa?

Dzisiejsi przedsiębiorcy muszą mierzyć się z dużą konkurencją. Obecnie nie wystarczy stworzyć czegoś znakomitego, by ludzie chcieli to kupować. Współczesny rynek to przesyt produktów i usług. Konsumenci mogą przebierać, szukać najlepszych rozwiązań bez żadnych konsekwencji, co zmusza przedsiębiorców do rywalizowania o ich zainteresowanie. Marki muszą przekonywać odbiorców o wyjątkowości swoich usług/produktów i o tym, że ludzie rzeczywiście ich potrzebują. Szanse na przetrwanie mają wyłącznie te podmioty, które potrafią wybić się na tle konkurencji – wiedzą, jak dotrzeć do grupy docelowej, potrafią skutecznie zapisać się w świadomości odbiorców, znają swoje mocne strony i wykorzystują je w promocji.

Efektywna promocja marki to prawdziwe wyzwanie. Świadomy przedsiębiorca powinien wykorzystywać okazje, jakie daje mu rynek, na którym funkcjonuje. Jedną z nich jest pomoc profesjonalnej agencji marketingowej. Agencja marketingowa wspiera firmy w zakresie promocji i sprzedaży, obsługując je w co najmniej jednym obszarze marketingu. Innymi słowy – zajmuje się tworzeniem i realizacją wszelkiego rodzaju kampanii marketingowych. W zakres pracy agencji wchodzi m.in. dobór właściwych kanałów przekazu, przygotowanie tekstów reklamowych, stworzenie oprawy graficznej. Działania agencji marketingowej, poza opracowaniem i realizacją strategii, obejmują także pomiar i analizę jej efektów.

Agencja marketingowa odpowiada za tworzenie strategii marketingowych Twojej marki. Dzięki niej możliwe jest poszerzenie zakresu działalności oraz znajomości przedsiębiorstwa. W zależności od rodzaju zajmuje się różnymi aspektami związanymi z działaniami promocyjnymi. Może działać w strefie online lub offline. Niezależnie od sposobu działania, jej najważniejszym zadaniem jest wspieranie Ciebie w rozwoju działalności poprzez promowanie Twoich produktów i usług w skuteczny sposób.

Agencja marketingowa spaja różne elementy przekazu reklamowego w jedną całość. Kompleksowo  kieruje marketingiem, wykorzystując szereg specjalistycznych narzędzi i kanałów. Kreuje strategię marketingową maksymalnie dopasowaną do potrzeb i celów biznesowych konkretnego klienta i specyfiki danej branży. Dzięki temu przyczynia się do sukcesu brandu klienta na rynku!

Komunikacja to podstawa

Specjaliści zajmujący się tworzeniem strategii marketingowych wiedzą, że najważniejszym aspektem marketingowym jest komunikacja. To właśnie na nią stawia agencja marketingowa.

Komunikacja może odbywać się na różne sposoby. Może to być bezpośrednia rozmowa poprzez media społecznościowe, przekazywanie wiedzy za pomocą content marketingu lub filmów.

Niezależnie od tego, na jaki sposób komunikacji zdecydujesz się w swoim przedsiębiorstwie pamiętaj, że jest to jeden z tych aspektów, które decydują o powodzeniu kampanii marketingowych.

Agencja marketingowa stawia na wysokiej jakości komunikację z klientami, która umożliwia tworzenie wizerunku eksperta w konkretnej dziedzinie.

Skoncentrowanie się na celu

Agencja marketingowa umożliwia Ci skupienie się na określonym celu marketingowym. Zakładając działalność posiadasz jasno określone progi, do których dążysz.

Jednak wraz z kolejnymi problemami oraz obowiązkami, jakie pojawiają się na drodze przedsiębiorcy coraz mniej czasu możesz poświęcać na marketing. Jest to natomiast niezwykle istotny element każdej działalności, ponieważ wpływa na rozpoznawalność marki na rynku oraz wśród potencjalnych klientów.

Dlatego współpraca z agencją marketingową umożliwia Ci stałe skupianie się na określonym celu. Dodatkowo jest on rozłożony na konkretne zadania, jakie należy zrealizować, aby go osiągnąć. Dlatego jest to znacznie łatwiejsze niż w przypadku prób samodzielnej realizacji założeń marketingowych.

Dodatkowo, oprócz Ciebie na tym samy celu skoncentrowane są osoby, które wchodzą w skład zespołu agencji marketingowej. To oni umożliwiają Ci ciągłe doskonalenie swoich umiejętności oraz pilnują, żeby wszystko działało możliwie najlepiej.

 

W zależności od tego, jaki jest szczegółowy profil agencji marketingowej, ma ona różne zadania do wykonania. Jednak jest kilka aspektów, które są wspólne dla każdej agencji marketingowej, jaka obecnie funkcjonuje na rynku.

Chcemy pokazać Ci, co łączy wszystkie agencje marketingowe. W ten sposób będziesz wiedział, czego możesz wymagać od przyszłych współpracowników oraz jakich efektów powinieneś oczekiwać po podejmowanych przez nich działaniach.

Najważniejsze cele kampanii marketingowej

Agencja marketingowa powinna potrafić określić w ścisły sposób jakie są najważniejsze cele kampanii marketingowej, którą stawia. Istotne jest, żeby zwrócić uwagę na to, żeby były one możliwe do zrealizowania.

Cele kampanii marketingowej lub grupy takich działań to nie tylko określenie zysków, jakie będą czerpane ze sprzedaży produktów i usług promowanych podczas kampanii marketingowej. To również ilość odwiedzin strony, poprawa statystyk lub wzrost zaangażowania odbiorców.

Każdy z celów marketingowych powinien mieć mierzalne efekty, które można w prosty sposób przeanalizować. Dzięki temu możesz jasno określić, czy agencja marketingowa, z którą nawiązałeś współpracę wywiązuje się z określonych założeń.

Poza celami nadrzędnymi, które muszą zostać spełnione podczas kampanii marketingowych, warto określić również mniejsze punkty, do których dąży Twoja marka. W ten sposób można w prostych krokach wyznaczyć cały plan marketingowy.

Kontakt z klientami na najwyższym poziomie

Agencja marketingowa odpowiada nie tylko za jak najlepsze pokazanie Ciebie oraz Twoich produktów w sieci oraz w świecie rzeczywistym. Jeżeli to jest konieczne oraz przez Ciebie wymagane, odpowiada również za kontakt z Twoimi klientami.

Utrzymuje go na najwyższym poziomie oraz odpowiada na wszystkie konieczne pytania. Jeżeli znajdą się zagadnienia, w których nie zostały przekazane informacje, specjaliści kontaktują się z Tobą w celu przekazania sprawy.

Jednak całość najważniejszej części komunikacji spoczywa na ekspertach z agencji marketingowej. Dzięki temu zachowana jest spójność komunikacyjna w kontakcie z klientami na wszystkich kanałach.

Jeżeli agencja marketingowa zajmuje się kontaktem z klientami, Ty możesz poświęcić ten czas na rozwój swojego przedsiębiorstwa. Pamiętaj, żeby skupiać się na najważniejszych jego aspektach, a te elementy, które nie wymagają twojego bezpośredniego zaangażowania, delegować innym osobom.

Dzięki oddelegowaniu kontaktu z Twoimi odbiorcami oraz klientami do osób, które wiedzą, w jaki sposób powinna być poprowadzona komunikacja marki Ty zyskujesz wiele korzyści z tego płynących.

Nie jest to tylko czas, ale również spójność komunikacyjna Twojej marki oraz większe zaangażowanie odbiorców. Jeżeli w krótkim czasie otrzymują informację zwrotną na zadane pytanie, która pokrywa się z tożsamością marki, chętniej angażują się w akcje organizowane w twoich kanałach informacyjnych.

Twoja marka jest słabo widoczna w sieci?

Wiemy, jak to zmienić!

Twoja marka jest widoczna w sieci

Widoczność marki w sieci to jeden z najważniejszych celów, do jakich dąży agencja marketingowa. Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo jest rozpoznawalne przez użytkowników Internetu możesz ze spokojem powiedzieć, że osiągnąłeś sukces w tej dziedzinie.

Agencja marketingowa odpowiada za to, żeby Twoja firma była widoczna w sieci w możliwie najbardziej pozytywny sposób. Oznacza to, że powinna dbać o odpowiedni dobór materiałów, jakie są publikowane.

Ważny jest tutaj również aspekt związany z PR. Jeżeli decydujesz się na współpracę z agencją marketingową, jest ona również odpowiedzialna za całość Twojego wizerunku w sieci oraz poza nią.

Agencja marketingowa online – o te obszary nie musisz się martwić

Agencja marketingowa podejmuje liczne działania w Internecie, które mają za zadanie poprawić widoczność Twojej marki w sieci. W zależności od typu prowadzenia danej agencji marketingowej, niektóre z czynności mogą się między sobą różnić. Jednak najważniejsze aspekty związane z działaniami online są zachowane dla wszystkich agencji marketingowych.

Content marketing

Content marketing to darmowe treści, jakie są przekazywane Twoim odbiorcom. Mogą być one w postaci postów w mediach społecznościowych, wpisów na blogu, podcastów lub newsletterów. Ich forma jest dowolna.

Najważniejszą cechą, jaka wyróżnia content marketing na tle innych działań reklamowych jest darmowe przekazywanie wiedzy, która ma ułatwić funkcjonowanie oraz pomóc w rozwiązywaniu problemów, jakie dotykają odbiorców. Mogą się one również skupiać na pomocy w dążeniu dookreślonych celów.

Założeniem content marketingu są działania, które poprzez przekazywanie darmowej wiedzy mają budować zaufanie do Twojej marki. Dzięki temu znacznie łatwiej jest sprzedawać płatne produkty oraz usługi. W ten sposób budowane jest również zaangażowanie Twoich odbiorców.

Media społecznościowe

Social media marketing to obecnie jedna z najbardziej popularnych form poszerzania działalności przedsiębiorstwa. Dzięki mediom społecznościowym można dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców, zbudować z nimi trwałe relacje oraz zwiększać zaangażowanie w treści, które są publikowane.

Agencja marketingowa odpowiada za wybór najwyższej jakości treści, jakie będą udostępniane obserwatorom. Dzięki ściśle określonemu planowi contentowemu oraz założeniom strategii marketingowej możliwe jest zbudowanie bardzo zaangażowanej społeczności wokół marki.

Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo gromadzi wokół siebie zaangażowanych odbiorców, z pewnością możesz liczyć na ich wsparcie podczas sprzedaży nowych produktów i usług. Dlatego pamiętaj, że media społecznościowe to jeden z najważniejszych aspektów prowadzenia własnej działalności.

Optymalizacja SEO

Optymalizacja SEO opiera się na takiej modyfikacji treści, które są umieszczane na twojej stronie internetowej, aby zwiększyć jej widoczność w wyszukiwaniach Google. Dzięki temu poprawiają się bezpośrednio statystyki strony oraz liczba wyświetleń produktów.

Jeżeli twoja witryna jest odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO, z pewnością możesz liczyć na znacznie większe zainteresowanie twoimi produktami oraz usługami. Wynika to bezpośrednio z wysokich wyników w wyszukiwarce Google.

Jeżeli jest to wynik, który jest dla Ciebie zadowalający, z pewnością możesz oczekiwać, że zyski ze sprzedaży również wzrosną.

Agencja marketingowa współpracuje z najlepszymi specjalistami od SEO. Ich zadaniem jest tworzenie oraz optymalizowanie treści w taki sposób, żeby były nie tylko jak najbardziej atrakcyjne dla czytelników, ale również przyciągały uwagę robotów pozycjonujących. To wpływa w sposób bezpośredni na widoczność Twojej witryny w sieci.

Działania wspierające UX

UX, czyli User Experience to wszystkie doświadczenia użytkowników, którzy wchodzą na Twoją stronę internetową. Dzięki dobrej optymalizacji witryny pod tym kątem możliwe jest płynne przeprowadzenie klienta przez cały proces zakupowy.

Jest to jedna z kluczowych kwestii podczas robienia zakupów. Jeżeli cały proces, od momentu wejścia na stronę aż do chwili sfinalizowania transakcji przebiega pomyślnie oraz szybko, użytkownik z dużą dozą prawdopodobieństwa zakończy zakupy z sukcesem.

Dlatego po stronie agencji marketingowej stroi również odpowiednia optymalizacja treści przez specjalistów od UX w taki sposób, aby przeprowadzić potencjalnego klienta przez cały proces zakupowy.

E-mail marketing

E-mail marketing obejmuje wszystkie działania w obrębie skrzynki odbiorczej Twoich klientów. Może być to newsletter, który jednocześnie możemy nazwać jednym z elementów content marketingu.

Innym rodzajem w-mail marketingu jest wysyłanie powiadomień o niedokończonych zakupach, pełnym koszyku lub ofertach przygotowanych specjalnie dla stałych klientów Twojego sklepu internetowego.

Agencja marketingowa odpowiada za tworzenie, a następnie automatyzację podobnych wiadomości w taki sposób, aby docierały one zawsze do odpowiednich osób.

Kreatywna agencja marketingowa – działania offline

Agencja marketingowa prowadzi swoje działania nie tylko w sieci. Jej usługi obejmują również elementy marketingowe, które są wykorzystywane w realnym świecie. W zależności od typu agencji marketingowej, może to być jeden ze sposobów komunikacji z Twoimi klientami lub główny kanał komunikacyjny, polecany przez firmę.

Ulotki

Ulotki jako niewielkich rozmiarów broszury informacyjne sprawdzają się bardzo dobrze jako dodatek do zamówień, które są składane w Twoim sklepie internetowym.

Jeżeli chcesz nagrodzić swoich klientów oraz podziękować im za zaufanie, możesz dołączyć do każdego zamówienia kod rabatowy na kolejne zakupy. W ten sposób zyskasz wiernych, stałych klientów, którzy chętnie będą do Ciebie wracać.

Agencja reklamowa przygotuje dla Ciebie specjalnie dopasowane ulotki, na których będą znajdowały się wszystkie potrzebne informacje. Dzięki współpracy copywriterów oraz grafików na broszurze znajdą się tylko najważniejsze informacje, które jednocześnie będą przyciągać uwagę swoim wyglądem.

Dzięki dopracowanym CTA, czyli Call To Action umieszczonymi na ulotkach można namówić odbiorców do działania, które ma na celu wypromowanie Twojej marki w sieci lub poza nią.

Banery

Banery reklamowe, które znajdują się w strategicznych miejscach na mapie miasta są w dalszym ciągu bardzo doceniane przez wiele marek.

Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo zajmuje się świadczeniem usług w konkretnym mieście lub posiadasz sklep z urządzeniami elektrycznymi bądź spożywczy, agencja marketingowa z pewnością zaproponuje Ci baner reklamowy.

Jest to bardzo dobry sposób, żeby dotrzeć do klientów, którzy są najczęściej wybieraną grupą docelową dla podobnych usługodawców. Mówimy tutaj o osobach w średnim wieku, które posiadają samochody oraz poruszają się głównymi trasami w godzinach szczytu.

Stojąc w korkach Twoi potencjalni klienci rozglądają się wokół w celu poszukiwania atrakcji. Znajdują Twój baner, który zapada im w pamięć. Ty otrzymujesz dzięki temu zysk z kolejnego użytkownika, który przekonał się do twoich usług i produktów.

Podział agencji marketingowych

Dziś większość agencji swoje działania opiera na marketingu internetowym, inaczej zwanym marketingiem cyfrowym. Jednak na rynku funkcjonują również firmy funkcjonujące w obszarze tradycyjnym. Co to oznacza?

Agencja marketingu cyfrowego dociera do klientów przez omnichannel marketing, który łączy świat online i offline, a także przez marketing wielokanałowy lub jednokanałowy online (strony internetowe, e-mail, blogi, media społecznościowe itd.). Natomiast agencja marketingu tradycyjnego skupia się na docieraniu do klientów wyłącznie drogą tradycyjną. W tym celu wykorzystuje reklamy w radiu czy telewizji, reklamy drukowane, tradycyjne zarządzanie marką itd.

Z jaką agencją lepiej współpracować? Wszystko zależy od profilu, wielkości firmy oraz celu, jaki chce osiągnąć. Reklamy w telewizji czy radiu to dobre rozwiązanie dla globalnych, dużych marek. Lokalne firmy mogą reklamować się w prasie czy poprzez dystrybucję drukowanych  materiałów promocyjnych. Natomiast promocja w sieci sprawdzi się w każdym przypadku. Internet to potężne narzędzie marketingowe o ogromnym potencjale. Dziś ciężko utrzymać się na rynku przez przemyślanej działalności w sieci. Marketing internetowy powinien stanowić nieodłączny element strategii rozwojowej każdej marki.

Głównym zadaniem agencji marketingowej jest zwiększenie rozpoznawalności danej marki na rynku, pozyskanie nowych klientów, a w konsekwencji rozwój biznesu klienta. Agencja przyjmuje rozmaite strategie, żeby osiągnąć wyznaczone cele. Najlepsze rezultaty daje połączenie kilku różnych działań i wykorzystanie potencjału każdego z nich.

Ogólny zakres obowiązków agencji marketingowej, bez podziału na podmioty działające w obszarze internetowym i tradycyjnym, obejmuje:

 • projektowanie i realizowanie kampanii marketingowych,
 • wybór odpowiednich kanałów dystrybucji i przekazu,
 • wybór właściwego przekazu,
 • tworzenie stron internetowych,
 • creative design, czyli projektowanie graficzne – tj. tworzenie różnych elementów projektu, w tym grafik na stronę, logo, grafik na potrzeby mediów społecznościowych,
 • planowanie i zakup mediów – tj. zarządzanie powierzchnią reklamową w radiu, telewizji na billboardach i na innych powierzchniach drukowanych i medialnych,
 • budowanie i zarządzanie lejkami,
 • copywriting, czyli tworzenie tekstów na strony, do reklam, social mediów, e-maili.

Szczegółowe zadania cyfrowej agencji marketingowej

Dziś większość agencji marketingowych swoje działania skupia w sieci. Internet ma bowiem potężną moc. Dzięki niemu można skutecznie zbudować rozpoznawalność na rynku, zdobyć przewagę konkurencyjną, co zaś może przełożyć się na realne zyski.

Czym dokładnie zajmuje się cyfrowa agencja marketingowa?

Pozycjonowanie

Sama obecność w internecie nie wystarczy. Przedsiębiorca, który chce prowadzić skuteczny biznes, musi znaleźć sposób na to, by dotrzeć do potencjalnych klientów. Obecnie, w czasach ogromnej konkurencji, przedsiębiorca musi zadbać o widoczność swojej marki w wyszukiwarce. Według badań większość internautów szuka informacji przez Google. Jeśli Twoja strona będzie wyświetlać się wysoko w wynikach wyszukiwania, więcej osób na nią trafi i skorzysta z Twoich usług.

Pozycjonowanie to zakres konkretnych działań z zakresu SEO (Search Engine Optimization), które mają doprowadzić do tego, że strona firmy będzie wyświetlać się wysoko w wynikach wyszukiwarki. Pozycjonowanie strony to m.in. optymalizacja serwisu pod kątem wytycznych Google, wzbogacenie strony o konkretne fazy kluczowe, które ułatwią internautom odnalezienie witryny.

Trzeba mieć świadomość, że oozycjonowanie to długi proces. Dlatego w międzyczasie warto zadbać o inną, dodatkową formę promocji. Dobrym rozwiązaniem jest działalność w mediach społecznościowych.

Social media

W mediach społecznościowych drzemie ogromny potencjał. Za ich pośrednictwem można dotrzeć  do wielu klientów, zbudować rozpoznawalność marki i wykreować pozytywny wizerunek. Dziś z social mediów korzystają nie tylko ludzie młodzi, ale również w średnim wieku, a nawet starsi. Według raportu Hootsuite około 18 mln Polaków korzysta z Facebooka, a ponad 9 mln  z Instagrama. Media społecznościowe to zatem najszybsza droga dotarcia do klientów, a także doskonały kanał komunikacji z odbiorcami.

Agencje marketingowe wykorzystują potęgę mediów społecznościowych w kreowaniu kampanii marketingowych dla swoich klientów. W zależności od potrzeb mogą zaoferować przygotowanie reklam sponsorowanych, usługę targetowania, czy też sprzedaż produktów przez social media.

Reklamy typu PPC

Reklama PPC (Pay Per Click), czyli m.in. specjalne banery w Google Ads, to skuteczny sposób promocji biznesu bez względu na jego pozycjonowanie w wyszukiwarce. Jest to forma marketingu, która daje błyskawiczne efekty.

Content marketing

Słowa mają potężną moc. Dlatego warto wykorzystać je w swojej strategii marketingowej. Content marketing, inaczej zwany marketingiem treści, to m.in. artykuły blogowe, newslettery, materiały video, e-booki, treści na stronie internetowej itd. Jest to swego rodzaju wizytówka marki, dlatego musi wyróżniać się wysoką jakością i pełnym profesjonalizmem. Dzięki content marketingowi firma może zaprezentować się jako specjalista w branży, a w ten sposób zyskać zaufanie odbiorców. Content marketing stanowi doskonałą formę reklamy i pomaga w pozycjonowaniu firmowej strony.

Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny, inaczej zwany partnerskim, polega na promowaniu firmy za pośrednictwem sieci afiliacyjnych lub wydawców. Jest to sposób na dotarcie do szerokiej grupy odbiorców, wypromowanie produktów bądź usług marki, a także podniesienie efektywności sprzedaży. Marketing afiliacyjny charakteryzuje się wysoką skutecznością. Według danych aż 15% dochodu firm ze sprzedaży online może pochodzić z programów afiliacyjnych.

Zastanawiasz się, jakie korzyści daje współpraca z agencją marketingową?

Sprawdź naszą ofertę i pozbądź się wątpliwości.

Współpraca z agencją marketingową – korzyści dla Twojej firmy

Współpracując z agencją marketingową, trafisz do szerokiego grona osób rzeczywiście zainteresowanych Twoją ofertą. Agencja, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie, kreuje skuteczne przekazy, tworzy spersonalizowane reklamy. Agencja wie, jak zbudować grono lojalnych klientów – z łatwością podejmuje takie działania, które pozwalają stworzyć silne relacje na linii marka-odbiorcy, oparte na zaufaniu.

Dobra reklama w internecie może przełożyć się na wyższe zyski. Wspólnie z profesjonalną agencją marketingową lepiej zrozumiesz potrzeby i intencje społeczności, a dzięki temu zoptymalizujesz konwersję. Twoja firma będzie mieć większe szanse na to, by wybić się na tle rynkowych rywali, zdobyć silną pozycję w branży, nieustannie się rozwijać i cieszyć się nowymi sukcesami.

W dużym skrócie – współpraca z agencją marketingową to nie jednorazowa reklama marki lub konkretnego produktu, a szansa na długofalowe promowanie firmy na rynku. Sposób na to, by na stałe zapisać się w świadomości odbiorców, zbudować rozpoznawalność marki i zyskać przewagę konkurencyjną.

Dodatkowe korzyści, o których rzadko się mówi

Współpraca z agencją marketingową to nie tylko szansa na zbudowanie rozpoznawalności i generowanie wyższych zysków. To również wiele innych korzyści, o których rzadko się mówi – a szkoda!

Jedną z największych zalet jest optymalizacja ostatecznych kosztów marketingu. Outsourcing działań marketingowych wiąże się z niższymi wydatkami. Agencja marketingowa zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin, a dzięki temu oferuje kompleksową usługę marketingową. W konsekwencji firma nie musi na stałe zatrudniać nowych osób, które zajmą się marketingiem, co wiąże się ze sporą oszczędnością.

Według Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR w 2021 roku odnotowano wzrost wynagrodzeń pracowników marketingowych o 3,7% w odniesieniu do płacy całkowitej, a o 4,4% w przypadku płacy zasadniczej. Jak podaje portal pracuj.pl przeciętne wynagrodzenie dyrektora ds. marketingu to 20,5 tys. zł brutto, trade marketing managera 13,5 tys. zł, digital managera 11,5 tys. zł, a producent managera 10,5 tys. zł.

Współpraca z agencją jest znacznie tańsza. Za jedną opłatą mamy szansę skorzystać z wiedzy i doświadczenia wielu różnych specjalistów.

Druga niekwestionowana zaleta współpracy z profesjonalną agencją marketingową to dostęp do najnowszych technologii i narzędzi, niezbędnych do prowadzenia efektywnych kampanii marketingowych – co w obecnych czasach szybko zmieniającego się rynku jest szczególnie ważne. Posiadanie odpowiednich narzędzi zwiększa wydajność działań marketingowych, a dzięki temu pozwala osiągać lepsze efekty. Nie można zapomnieć również o niższych kosztach. Samodzielna subskrypcja poszczególnych narzędzi wiąże się ze sporymi wydatkami, które mogą stanowić duże obciążenie dla budżetu firmy. Współpracując z agencją, dostęp do innowacyjnych narzędzi mamy wliczony w całkowity koszt usługi.

Inne korzyści, jakie daje współpraca z agencją, to:

 • brak konieczności przeprowadzania dodatkowych szkoleń dla pracowników, przygotowujących ich do samodzielnego prowadzenia działań marketingowych – co ostatecznie może okazać się mało efektywne i prędzej doprowadzi do wypalenia zawodowego u pracowników, niż przyczyni się do sukcesu firmy na rynku,
 • szansa na to, by być „na czasie” – agencje śledzą trendy, mają dostęp do najświeższych informacji, doskonale znają branżę, wiedzą, „co się klika” i co się sprzeda, a dzięki temu tworzą skuteczne przekazy marketingowe,
 • świeże spojrzenie na działalność firmy, wskazanie błędów, szansa na to, by coś zmienić i dzięki temu osiągać lepsze efekty.

Agencja marketingowa a agencja reklamowa

Wiele osób myli agencje marketingowe z agencjami reklamowymi. Jednak działalność tych podmiotów znacząco się różni.

Agencja reklamowa specjalizuje się w projektowaniu i realizacji kompleksowych kampanii reklamowych oraz pojedynczych reklam z wykorzystaniem dowolnych nośników (drukowanych, tv, internetowych, radiowych itd.). Agencje reklamowe dzielą się na firmy świadczące usługi BTL i ATL. Te, które łączą oba obszary, zwane są agencjami 360°. Natomiast agencja marketingowa poza reklamą zajmuje się obsługą mediów społecznościowych, copywritingiem, content marketingiem, brandingiem, public relations, grafiką i wieloma innymi aspektami. Agencja marketingowa robi zdecydowanie więcej niż firma reklamowa.

Bez odpowiedniego marketingu ciężko rozwinąć biznes. Nawet jeśli firma świadczy usługi na najwyższym poziomie bądź oferuje produkty o doskonałej jakości, nie wybije się, nie zyska stabilnej pozycji na rynku, a w konsekwencji nie będzie odnosić sukcesów i generować satysfakcjonujących zysków, gdy nie zadba o promocję. Pomoc agencji marketingowej jest nieoceniona w zakresie promocji marki.

Ze wsparcia agencji można skorzystać w każdym momencie działalności firmy. Szczególnie poleca się tę usługę tym przedsiębiorcom, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na rynku. Pomoc agencji marketingowej to szansa na to, by szybko zaistnieć w branży i błyskawicznie zacząć generować pierwsze zyski. Współpraca z agencją to inwestycja w przyszłość marki!

Dobra agencja marketingowa, czyli jaka?

To naturalne, że każda agencja będzie opisywać siebie jako „profesjonalną, skuteczną, terminową i rzetelną”. Agencje, podobnie jak firmy działające w każdej innej branży, muszą konkurować o klientów. Każdy podmiot chce pokazać się z jak najlepszej strony, wyróżnić na tle rynkowych rywali i zdobyć silną pozycję w branży. Jak zweryfikować, czy dana firma świadczy usługi na najwyższym poziomie? Jaka rzeczywiście powinna być dobra agencja?

Skuteczna agencja marketingowa przede wszystkim wie, jak się zareklamować. Ma silną pozycję w internecie, jest widoczna w wynikach wyszukiwania. Jeśli firma umie się wypromować, to znaczy, że wie, jak przełożyć to na współpracę z klientem, by ten osiągnął wyznaczone cele. Przy tym należy pamiętać, że agencja PR czy marketingowa powinna indywidualne podchodzić do każdego klienta. Profesjonalna agencja nie oferuje uniwersalnych rozwiązań, a te maksymalnie dopasowane do klienta – oparte o realne cele biznesowe i charakterystykę danej branży.

Coraz trudniej konkurować o klientów?

Z naszym wsparciem to dużo łatwiejsze!

Dobra agencja marketingowa korzysta z nowoczesnych narzędzi analitycznych, które pozwalają jej na bieżąco mierzyć skuteczność kampanii. Ponadto umie sprawnie prognozować efektywność działań – agencja rozliczana jest na podstawie rezultatów swojej pracy, dlatego ważne, by umiała przewidzieć, co może osiągnąć.

Profesjonalna agencja marketingowa zatrudnia kreatywne osoby o wysokich kompetencjach. Specjalistów, którzy myślą nieszablonowo, śmiało przekraczają granice, nie trzymają się utartych schematów w reklamie, a dzięki temu tworzą konkurencyjne, skuteczne kampanie.

Ostatnia, jednak nie mniej ważna, jest komunikacja. Porządna agencja zatrudnia pracowników, którzy nie tylko tworzą zgrany team, ale także potrafią dogadać się z każdym klientem. 

Jak wybrać agencję marketingową?

Na rynku funkcjonuje mnóstwo agencji marketingowych. Dlatego wybór właściwej to niełatwe zadanie. Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zweryfikuj doświadczenie agencji. Sprawdź, jak długo utrzymuje się na rynku, ile kampanii przeprowadziła i z jakim skutkiem. Dokładnie przestudiuj opinie o agencji w internecie – w Google, na Facebooku i na platformach branżowych. Przejrzyj wcześniejsze realizacje firmy. Ponadto sprawdź, jakich specjalistów zatrudnia (informacje na ten temat najprawdopodobniej znajdziesz w zakładce „O nas”).

Druga ważna kwestia to kontakt z agencją. Zwróć uwagę na swoje odczucia po pierwszym kontakcie – czy zostałeś potraktowany w sposób profesjonalny, czy agencja podeszła poważnie do Twoich oczekiwań, czy zaproponowała Ci rozwiązania adekwatne do tego, co chcesz osiągnąć. Agencja będzie Twoim partnerem, dlatego musisz się z nią dogadywać.

Duże znaczenie ma umowa z agencją. Dokładnie przeanalizuj jej warunki. Często w dokumentach można spotkać niekorzystne dla klienta zapisy, zobowiązujące go do nadprogramowych opłat, kar itp. Przestudiuj umowę, a wszystko, co jest dla Ciebie niejasne, skonfrontuj z agencją lub skonsultuj z radcą prawnym.

Ważny jest również zakres działania agencji. Na rynku funkcjonują agencje kompleksowe i wyspecjalizowane. Którą z nich wybrać?

Rodzaje agencji marketingowych

Wiele agencji marketingowych świadczy usługi kompleksowe. Celem takiej agencji jest zbudowanie określonego, pożądanego wizerunku firmy bądź pojedynczego produktu lub usługi dzięki rozmaitym działaniom w różnych obszarach promocji, public relations, web developingu, content marketingu czy obsługi mediów społecznościowych. Agencja kompleksowa dysponuje odpowiednimi narzędziami i ma wystarczające zasoby, by w pełni zadbać o biznes klienta pod względem marketingowym.

Co to oznacza w praktyce? Taki podmiot jest w stanie zarówno zaprojektować logo, jak i przygotować stronę, materiały tekstowe na bloga, czy też przeprowadzić kampanię w systemie Facebook Ads. Klient przedstawia swoje oczekiwania, a agencja na ich podstawie ustala całą koncepcję marketingu, która doprowadzi do realizacji określonych celów biznesowych.

Agencja łączy specjalistów z różnych dziedzin – programiści i webmasterzy zbudują stronę lub sklep online, projektanci zadbają o szatę graficzną witryny i identyfikację wizualną marki, eksperci od promocji zaplanują strategię marketingową, opracują hasła reklamowe i wybiorą kanały komunikacji, specjaliści SEO/SEM zadbają o pozycjonowanie strony i reklamy w Google, eksperci od mediów społecznościowych będą czuwać nad działaniami na Facebooku, LinkedInie czy Instragramie, a specjalista od PR-u zajmie się kreowaniem pozytywnego wizerunku marki.

Na rynku działa również wiele agencji wyspecjalizowanych w konkretnej dziedzinie, zajmujących się wyłącznie jedną odnogą marketingu. Wyróżniamy m.in. agencje:

 • SEO – zarządzają kampaniami optymalizacji wyszukiwarek, badają słowa kluczowe, przeprowadzają audyty stron internetowych, oceniają metadane,
 • reklam cyfrowych (PPC) – generują ruch na stronach internetowych firm poprzez umieszczanie reklam w systemach Facebook Ads, Google Ads, LinkedIn Ads itp.,
 • kreatywne – często zwane interaktywnymi; skupiają się na „tworzeniu”, czyli projektują strony internetowe, ulotki, banery, identyfikację wizualną, czasem zajmują się działaniami z zakresu SEO, realizacją płatnych kampanii reklamowych i UX.

Agencja marketingowa to bardzo ogólne pojęcie, za którym kryje się wiele sposobów na prowadzenie komunikacji z klientami. Wszystkie łączy jeden cel, jakim jest pomaganie swoim klientom w osiąganiu założonych korzyści marketingowych.

Jednak w zależności od tego, o jakiej agencji marketingowej mówimy, możemy wskazać kilka cech, które są charakterystyczne wyłącznie dla niej.

Na naszym blogu znajdziesz obszerne artykuły, w których przedstawiamy wszystkie zalety oraz korzyści płynące ze współpracy z każda z nich. Tutaj chcemy Ci przybliży najważniejsze założenia różnych rodzajów agencji marketingowych.

Agencja marketingowa 360 stopni

Agencja marketingowa 360 stopni opiera się na kompleksowych działaniach reklamowych. Jej zakres obejmuje zarówno strefę online jak i offline.

Specjaliści, z którymi współpracujesz w agencji 360 dbają o wszystkie aspekty Twojej działalności. Odpowiadają nie tylko za budowanie świadomości marki, ale również za content marketing, reklamy w przestrzeni publicznej, w mediach społecznościowych oraz wiele innych.

Jeżeli jesteś zainteresowany kompleksowym podejściem do marketingu przedsiębiorstwa, warto sprawdzić warunku współpracy z agencją marketingową 360 stopni.

Agencja digital

Agencja marketingowa oparta na digital marketingu działa przede wszystkim w sieci. Odpowiada za wszystkie elementy związane z Twoją stroną internetową. Dzięki działaniom podejmowanym przez ekspertów z zakresu digital marketingu możliwe jest osiągnięcie znakomitych statystyk odwiedzin Twojej witryny oraz poprawienie sprzedaży o znaczący procent.

Agencja digital to doskonałe miejsce dla przedsiębiorców, którzy chcą skupić się na działaniach w Internecie. Jeżeli Twoje produkty są elektroniczne lub nie planujesz wychodzić poza sferę online, polecamy Ci zapoznać się z ofertą digital w wyszukiwarkach.

Agencja social media

Działalność agencji social media opiera się przede wszystkim na dopilnowaniu Twojej widoczności w mediach społecznościowych. Jeżeli chcesz poprawić statystyki wyświetleń `twojego profilu, posiadać większą ilość obserwatorów lub zależy Ci na zaangażowaniu odbiorców, agencja marketingowa social media jest kierunkiem dla Ciebie.

Pamiętaj, że media społecznościowe to nie tylko publikowanie postów oraz kafelków story. To również regularny kontakt z Twoimi klientami, publikowanie oraz doskonalenie reklam w Social Media Ads oraz wiele innych aspektów, które nie są widoczne z poziomu zwykłego odbiorcy treści.

Obecnie media społecznościowe stanowią ogromny odsetek wszystkich kanałów komunikacji międzyludzkiej. Szczególnie jest to widoczne w sposobie komunikowania się marek ze swoimi klientami.

Dlatego jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości publikacji, które będą pojawiały się na Twoim profilu firmowym, powinieneś zadbać o współpracę z najlepszą agencją marketingu social media w Twojej okolicy. Umożliwi Ci to wyróżnienie się na tle innych profili branżowych.

Agencja content marketing

Content marketing opiera się na przekazywaniu darmowych treści twoim użytkownikom. Mają one na celu poprawę jakości życia oraz rozwiązanie najważniejszych problemów, jakie dotyczą twoich potencjalnych klientów.

Pamiętaj, że agencja content marketing będzie skupiała się na podniesieniu Twoich statystyk sprzedaży, a zatem Twojego zysku z przedsiębiorstwa. Jednak jej najważniejszym celem jest przekazywanie wartościowych treści, które będą miały duże znaczenie dla Twoich odbiorców.

W ten sposób budowany jest Twój wizerunek specjalisty oraz zaufanie wśród klientów do Twoich produktów i usług. Takie działania przekładają się bezpośrednio na to, jak rośnie Twoja sprzedaż oraz zyski z nią związane.

Agencja kreatywna

Jeżeli szukasz agencji marketingowej, która umożliwi Ci wybicie się na tle konkurencji w oryginalny oraz niecodzienny sposób, agencja kreatywna będzie doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie.

W jej skład wchodzą specjaliści od kreatywnego marketingu, którzy wyróżniają się niekonwencjonalnym podejściem do reklamy. Znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz nie tylko do zaistnienia na rynku, który wybrałeś. Specjaliści umożliwią Ci wyróżnienie się na tle konkurencji oraz sprawią, że klienci chętnie do Ciebie zajrzą.

Agencja marketingowa, która opiera się na kreatywnym podejściu do komunikacji reklamowej opiera się przede wszystkim na uczuciach odbiorców. Nasz mózg znacznie łatwiej zapamiętuje te informacje, które zostały mu dostarczone wraz z z emocjami. Dlatego jeżeli reklama Twojego produktu lub usługi zostanie powiązania z uczuciem zaskoczenia lub rozbawienia, z pewnością Twoi klienci do Ciebie przyjdą, ponieważ to właśnie Ciebie zapamiętają.

Lepiej wybrać jedną agencję od wszystkiego czy kilka wyspecjalizowanych?

Zanim podejmiesz decyzję o współpracy z agencją marketingową, ustal, czego potrzebujesz. Następnie dokładnie zapoznaj się z ofertą agencji. Zwróć uwagę nie tylko na zakres świadczonych usług, ale również na zespół. Sprawdź, czy firma zatrudnia takich specjalistów, jakich potrzebujesz do tego, by zrealizować wyznaczone cele marketingowe.

Skorzystanie z usługi agencji full service to dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy dopiero wchodzą na rynek i potrzebują pełnego wsparcia marketingowego. Pomoc agencji 360° może okazać się nieoceniona również w przypadku tych firm, które już działają na rynku, ale potrzebują odświeżyć swój marketing.

Taka forma współpracy to szansa na to, by mieć cały marketing pod pełną kontrolą. Wszystko jest w jednym miejscu. Agencja zajmuje się marketingiem od A do Z i nie musi kontaktować się z innymi podmiotami marketingowymi – co mogłoby wywołać niepotrzebny chaos.

Współpraca z agencją wyspecjalizowaną to dobry pomysł, gdy przedsiębiorca chce rozwinąć konkretną część marketingu swojej firmy. Np. planuje odświeżyć wizerunek, chce zwiększyć ruch na stronie czy potrzebuje nowego logotypu.

Pamiętaj, że nie ma na rynku dwóch takich samych agencji. Każda zatrudnia inne osoby – specjalistów o odmiennym spojrzeniu na świat marketingu. Rozwiązania zaproponowane przez poszczególne agencje mogą się nieco różnić – jedne będą trafne, inne nie do końca odpowiedzą Twoim oczekiwaniom. Dlatego dobry research i porządna analiza agencji to podstawa!

Najlepsze agencje marketingowe – jak znaleźć tę jedyną?

Wiesz już, jakie są rodzaje agencji marketingowych. Z pewnością, jeżeli zaczniesz szukać w sieci natkniesz się na kolejne kategorie, które zawierają w sobie elementy tych wymienionych przez nas.

Obecnie niemalże każda agencja marketingowa oferuje inne usługi promocyjne w porównaniu do swojej konkurencji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla klientów, ponieważ możesz w dowolny sposób łączyć ze sobą poszczególne usługi tak, żeby stworzyć doskonały produkt dla siebie.

Jednak jak znaleźć najlepszą agencję marketingową, która będzie odpowiadała wszystkim Twoim potrzebom? Mamy dla Ciebie kilka rad oraz wskazówek, w jaki sposób rozpoznać agencję marketingową, która sprawdzi się najlepiej w przypadku Twojej marki.

Obustronny kontakt podstawą udanej współpracy

Przede wszystkim zwróć uwagę na możliwości kontaktu z konkretną agencją marketingową, która przyciągnęła Twoją uwagę.

Jeżeli jest taka możliwość, warto umówić się z jej przedstawicielami na krótką rozmowę lub spotkanie, gdzie poznasz najważniejsze założenia firmy. Pamiętaj, że obustronny kontakt zachowany na wysokim poziomie może w znacznym stopniu wpłynąć na Twoje odczucia związane ze współpracą.

Jeżeli tylko masz taką możliwość, spotkaj lub porozmawiaj ze wszystkimi potencjalnymi agencjami marketingowymi, które wzbudziły Twoje zainteresowanie. Pamiętaj, żeby zadać pytanie o możliwości kontaktowania się z pracownikami w nagłych, kryzysowych sytuacjach oraz podczas codziennej korespondencji.

Sprawdź opinie klientów agencji marketingowej

Jeżeli jest taka możliwość, sprawdź opinie na temat agencji marketingowej w Internecie. Wystarczy, że w wyszukiwarce Google wpiszesz odpowiednią frazę, a dostaniesz komplet informacji na temat konkretnej firmy.

W ten sposób masz możliwość dokładnego sprawdzenia rzeczywistej jakości nie tylko kontaktu z agencją marketingową, ale również usług przez nią świadczonych. Pamiętaj, że warto sprawdzić kilka opinii oraz wyciągnąć z nich własne wnioski.

Jak agencja marketingowa może promować swoje usługi w Internecie?

Agencja marketingowa również musi posiadać własne miejsce w sieci. W jaki sposób trafiłeś akurat na to przedsiębiorstwo? Czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Są to ważne pytania, ponieważ od tego, w jaki sposób jest promowana sama agencja marketingowa często zależy to, jak będzie poprowadzona kampania marketingowa Twojej marki. Jeżeli agencja jest łatwa w znalezieniu w sieci, a jej strona jest zoptymalizowana pod kątem SEO oraz UX, możesz mieć pewną dozę pewności, że równie starannie będą przygotowane Twoje produkty.

Agencja marketingowa ma przede wszystkim zadbać o to, żeby Twoja marka była rozpoznawana w sieci oraz poza nią. Odpowiada za Twój wizerunek biznesowy, media społecznościowe stronę internetową oraz inne kanały komunikacyjne pomiędzy Twoją marką a klientami. Nawiązanie korzystnej współpracy z dobrą agencją marketingową przekłada się bezpośrednio na wysokie zyski z tej inwestycji oraz dochody ze sprzedaży produktów i usług.

Warto wiedzieć:

Czym zajmuje się agencja marketingowa?

Agencja marketingowa to zespół specjalistów, którzy zdają sobie sprawę z wartości, jakie niesie ze sobą skuteczna promocja produktów lub usług. Odkąd internet stał się głównym kanałem dystrybucji informacji i handlu, agencje marketingowe stały się koniecznością dla każdej firmy. W dzisiejszych czasach prawie każdy przeciętny internauta polega na wyszukiwarce, aby znaleźć odpowiednie informacje dotyczące produktów lub usług. Agencje marketingowe pomagają firmom w osiąganiu cyfrowego sukcesu, dostarczając spersonalizowanych i wartościowych treści, które trafiają do odpowiedniej grupy docelowej.

Ranking agencji marketingowych w Polsce - którą wybrać?

Wybór odpowiedniej agencji marketingowej może być wyzwaniem, ponieważ oferta na rynku jest szeroka. Dlatego warto przyjrzeć się dokładnie doświadczeniu i sukcesom kandydatów. Mądry wybór polega na poszukiwaniu agencji, która oferuje kompleksowe podejście do kampanii reklamowej i ma w swoim portfolio przekonujące wyniki. Uważny klient powinien również zwrócić uwagę na profesjonalizm i kreatywność zespołu, które gwarantują skuteczne i atrakcyjne projekty. Wybierając odpowiednią agencję marketingową, można zwiększyć widoczność i osiągnięcia firmy, dlatego warto poświęcić czas na wnikliwe badanie rynku i wybranie najlepszego partnera.

Co to znaczy marketing 360?

Marketing 360 to podejście, które zwraca uwagę na całościowy proces marketingowy w firmie. To strategia, która opiera się na wzięciu pod uwagę wszystkich kanałów komunikacji, aby firma była obecna we wszystkich tych miejscach, gdzie znajdują się jej klienci. Warto postawić na agencję marketingową, która oferuje marketing 360 i usługi, które pomogą zwiększyć zasięg i efektywność działań w biznesie.

Kreatywna agencja marketingowa - przykłady działań to...?

Agencja marketingowa to profesjonaliści w dziedzinie promocji, a kreatywna agencja marketingowa może zaskoczyć Cię jeszcze bardziej. To miejsce, gdzie na pierwszym miejscu stawia się pomysłowość, innowacyjność i nietypowe pomysły. Takie podejście otwiera wiele drzwi i pozwala na tworzenie efektywnych kampanii, które są jednocześnie oryginalne i skuteczne. Przykłady działań kreatywnej agencji marketingowej mogą obejmować mnóstwo różnych posunięć – od niestandardowych reklam outdoorowych, poprzez wyjątkowe promocje w social media, po projektowanie ciekawych i przyciągających uwagę materiałów marketingowych.

Działania marketingowe - niezbędne elementy strategii sprzedaży to...?

Dobra strategia sprzedaży jest kluczowa dla każdej firmy. Skuteczne działania marketingowe to wiele elementów, których nie można pominąć. Od odpowiednio zaprojektowanej strony internetowej, przez kampanie reklamowe w social mediach, aż do bezpośredniej komunikacji z klientem. Wszystko to wymaga czasu, zasobów i wiedzy. Dlatego, aby osiągnąć sukces, warto skorzystać z usług agencji marketingowej. Dzięki temu można zaoszczędzić czas i osiągnąć efekty zdecydowanie szybciej, niż działając na własną rękę.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt