Services

Public relations Communication strategy Branding Google Ads Positioning of websites Website development

Product offer

Company events Food marketing Marketing communication Graphic design Sales support Online marketing

Consulting offer

Social Media Internal communication Crisis management Employer Branding Reference Marketing Customer Lifetime Value B2B Marketing
return

Sylius – co to jest?

What is this?

Definition

Sylius to platforma e-commerce typu open source, dedykowana głównie średnim przedsiębiorstwom, które są otwarte na nietuzinkowe rozwiązania. Oprogramowanie pomaga założyć całkowicie od podstaw sklep internetowy, a następnie skutecznie nim zarządzać.

Jak działa Sylius?

Sylius to oprogramowanie pozwalające na dostosowywanie parametrów sklepu do swoich indywidulanych potrzeb. Posiada wiele możliwości rozszerzeń i personalizacji, dzięki czemu możemy stworzyć sklep według własnych planów i założeń. Twórcy oprogramowania zaprojektowali go w taki sposób, by był jak najbardziej elastyczny. Elastyczność dotyczy także panelu administracyjnego, na którym można dowolnie ustawiać i modyfikować funkcje, tak by odpowiadały naszym potrzebom. 

Sylius daje się swobodnie rozbudowywać, a to za sprawą dostępnych na stronie modułów. Do dyspozycji mamy zarówno płatne pluginy, jak i te zupełnie darmowe. Dzięki nim można nie tylko sprzedawać produkty, ale też prowadzić pełną księgowość, zarządzać finansami, optymalizować stronę sklepu, ustawiać metody płatności, generować promocje, zadbać o marketing i wiele więcej. Płatne moduły mogą się okazać niezwykle pomocne w dbaniu o funkcjonalność sklepu. Na przykład moduł Advanced Multi-store pozwala na prowadzenie działań na arenie międzynarodowej, a funkcja B2B pozwala na sprzedaż dla biznesu. Z kolei OnePageCheckout zwiększa sprzedaż, gdyż pozwala składać zamówienie na jednej stronie. 

Sylius – pakiety

Sylius dostępny jest w dwóch pakietach: Sylius Standard oraz Sylius Plus. Pierwsza z oferowanych wersji nazywana jest podstawową. Zapewnia dostęp do wszystkich głównych funkcji platformy - od prezentacji produktów, przez wysyłkę zamówień, aż do wystawiania opinii o produktach. Co ważne, jest ona zupełnie bezpłatna. Sylius Plus to z kolei wersja rozbudowana o dodatki przeznaczone głównie dla dużych przedsiębiorstw. Opłata za pakiet Sylius Plus naliczana jest rocznie na zasadzie licencji. Jej wartość z kolei uzależniona jest od rocznych przychodów brutto sklepu, a koszt dodatkowych pakietów ustalany jest zawsze indywidualnie. 

Sylius – metody płatności

Dzięki możliwości instalacji dowolnych wtyczek, właściciele sklepów mogą samodzielnie wdrażać najpopularniejsze metody płatności, między innymi Przelewy 24, PayU, czy PayPal. 

Sylius – wysyłka

Sylius pozwala na zintegrowanie sklepu z systemami należącymi do firm kurierskich, takich jak DPD czy UPS. Dzięki temu w prosty i szybki sposób wszystkie zamówienia dotrą do klientów. Możliwość wyboru zaawansowanych funkcji pozwala dodatkowo na śledzenie przesyłek i zarządzanie logistyką w odniesieniu do danej lokalizacji.  

Wady i zalety

Sylius to nowoczesna platforma pełna zalet, która stosuje podejście Behaviour-Driven Development. Testowanie rozwiązań zdecydowanie pomaga odpowiedzieć na pytanie, czy dana opcja spełnia nasze wymagania. Do głównych zalet Sylius możemy zaliczyć niebywałą elastyczność rozwiązania, możliwość integracji z innymi systemami sprzedaży oraz ć dopasowania funkcjonalności do wielkości biznesu. 

Zdaniem użytkowników za wadę systemu Sylius można uznać stosunkowo wysokie koszty wdrożenia indywidualnych i niestandardowych rozwiązań. Podkreślają oni, że działania te są nie tylko kosztowne, ale często też czasochłonne. 

Trivia

Sylius to oprogramowanie stworzone przez naszych rodaków, niezwykle przyjazne dla programistów - pozwala na tworzenie sklepów w zgodzie z najnowszymi światowymi trendami. 

Summary

Sylius to oprogramowanie, które oferuje niezwykle szerokie możliwości w zakresie budowania i zarządzania sklepem internetowym. Pozwala nie tylko na zarządzanie zamówieniami, ale też ich wysyłkę, rozliczanie przychodów i inne działania, mające wpływ na sprzedaż. Sylius pozwala na tworzenie całkowicie personalizowanych sklepów, idealnie dopasowanych do Twojego biznesu. 

Do you need help with your business development?

Bartosz Zieliński

Bartosz Zieliński Managing director

+48 665 379 071
b.zielinski@commplace.pl
Call me Log in Contact