Nawigacja

Czy zespół na imprezę firmową jest konieczny?

Imprezy firmowe

Impreza firmowa to nie raz tańce do białego rana. Chcemy, aby nasi pracownicy dobrze się bawili. Zadbaliśmy zatem o lokalizację, atrakcje i dekoracje. Często jednak kluczem do udanej zabawy jest właśnie zespół na imprezę firmową. To w dużej mierze od niego zależy jak goście będą się bawić. Jak dobrać odpowiedni zespół na imprezę firmową?

Pamiętaj o preferencjach pracowników

Organizując eventy firmowe pamiętaj, że chcesz zadowolić swoich pracowników. Oczywiście niemożliwe jest trafić we wszystkie gusta uczestników imprezy, ale można w trakcie organizacji zrobić ankietę wśród pracowników, aby mogli zasugerować jaki typ muzyki najbardziej im się podoba. Na imprezę taneczną firmy najczęściej wybierają DJ, który jest w stanie zagrać różne utwory.

Zespół na imprezę firmową jest również popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym głównie przez firmy ceniące tradycje. Pamiętajcie, że nie musicie zdawać się na standardowy repertuar danej grupy. Możecie sami zasugerować, jakie utwory powinny zostać odegrane, jednak sprawdźcie jakość ich wykonania jeszcze przed bankietem. Na imprezę firmową można również zorganizować występ popularnej gwiazdy muzyki. Kameralny koncert z pewnością przykuje uwagę gości i wzbudzi ich emocje. 

Impreza bez tańczenia

Nierzadko zdarza się, że organizujesz imprezę firmową zasiadaną, czyli bez tańców. Może to być bankiet firmowy, czy inny elegancki event. W takim przypadku nie rezygnuj z muzyki, która jest idealnym tłem do rozmów. W tym przypadku zespół na imprezę firmową powinien grać standardy jazzowe bądź muzykę klasyczną. Instrumenty na żywo potrafią wyczarować prawdziwie magiczną atmosferę. Sprawdzą się zarówno na sali bankietowej, jak i na imprezie plenerowej. Pamiętaj, że nie zawsze trzeba wybierać zespoły, które składają się z kilku muzyków. Czasem jeden skrzypek potrafi zbudować niepowtarzalny klimat i na długo pozostać w pamięci zaproszonych gości.

Zespół na imprezę firmową – sprawdź opinie

Organizując jubileusz firmy, elegancki bankiet firmowy, konferencję, czy po prostu imprezę firmową chcesz zadowolić wszystkich swoich gości. Główną atrakcją programu takiego wydarzenia jest właśnie muzyka, od której zależy w dużej mierze sukces Twojego eventu. Koniecznie przed podpisaniem umowy sprawdź jakie referencje i opinie ma dany zespół na imprezę firmową. Im bardziej znany zespół, tym większe prawdopodobieństwo, że osiągniemy sukces. Wybór będzie oczywiście uzależniony od budżetu, jakim dysponujemy. Sprawdź również co obejmuje oferta zespołu. Często zespół na oferuje w cenie również konferansjerkę spotkania. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na kolejnym elemencie istotnym dla powodzenia naszego eventu.

Planujesz imprezę firmową?

Chętnie doradzimy i zajmiemy się kompleksowo organizacją Twojego eventu!

Jak znaleźć zespół na imprezę firmową?

Najbezpieczniej jest wybierać zespoły, które już się gdzieś słyszało: czy to na weselu albo innej imprezie firmowej. Wtedy masz pewność, że zespół na imprezę firmowy jest sprawdzony. Spytaj współpracowników, może mają kogoś do polecenia. Jeśli jednak nie – nie przejmuj się, poszukiwania wcale nie są trudne dzięki dostępowi do Internetu. Istnieją różnego rodzaju grupy, na których zespoły prezentują swoje umiejętności. Najpopularniejsze zespoły mają także swoje własne strony www lub profile w mediach społecznościowych, które ułatwiają nawiązanie pierwszego kontaktu, a przy okazji stanowią pierwszą wizytówkę muzyków.

Kolejnym istotnym krokiem jest odsłuchanie muzyki granej przez zespół na imprezę firmową.  Nie kierujmy się barwnymi opisami i deklaracjami. Wybierajmy to, co nam się podoba lub wzbudza w nas pożądane emocje. Zwróć również uwagę na doświadczenie zespołu. Powinien mieć on bogate portfolio, które świadczy o jego profesjonalnym podejściu do klienta. 

Zespół na imprezę firmową – o tym pamiętaj!

Zespół na imprezę firmową to niezwykle ważny element udanej imprezy, dlatego absolutnie nie zostawiaj tego podpunktu na ostatni moment. Najlepsze zespoły mają zarezerwowane terminy na co najmniej kilka miesięcy do przodu. Warto przed imprezą ustalić szczegółowo listę utworów, które zostaną zaprezentowane. Taka lista może być częścią umowy, jaka standardowo powinna zostać spisana przed występem.

Zespół na imprezę firmową powinien określić nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale także czas pracy, ilość i długość przerw. Warto także ustalić wszystkie kwestie związane z transportem, logistyką, nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym, aby zagwarantować najwyższej jakości dźwięk i efekt wizualny koncertu.

Na co zwrócić uwagę?

 Zespół na imprezę firmową powinien przede wszystkim potrafić nawiązać kontakt z publicznością. Jego praca nie polega na rozłożeniu instrumentów, mikrofonów i mechanicznym odegraniu kilku piosenek. Profesjonalny zespół potrafi wyczuć nastrój publiczności a co za tym idzie, dopasować do niego swoją playlistę. Zespół powinien integrować się z publicznością – dzielić się swoją energią, by wzbudzać emocje słuchaczy. 

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt