Nawigacja

Gala firmowa – gdzie ją zorganizować?

Imprezy firmowe

Gala firmowa to niezwykłe wydarzenie wymagające odpowiedniej organizacji. Elementów, które składają się na taką imprezę firmową jest wiele i należy dopracować każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Jak zorganizować galę firmową krok po kroku?

Gala firmowa – nietypowe pomysły

Niekoniecznie musisz organizować galę firmową w tradycyjny sposób. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, ale przede wszystkim Twoich pracowników i ich preferencji. Jeśli Twój zespół na co dzień ubiera się bardzo swobodnie, to z radością usłyszy, że nie trzeba na tę okazję przebierać w garnitur, ani kupować balowej sukni. Właśnie takie drobiazgi sprawiają, że widać, jak bardzo dbasz o swoich pracowników. W sytuacji, w której chcesz by gala firmowa była nietuzinkowa można pokusić się o takie pomysły jak:

  • nieformalna gala nad basenem lub na plaży; 
  • gala firmowa w stylu eko, z papierową zastawą, domowym piwem czy organicznym winem; 
  • uroczystość z występami, na którą każdy zespół przygotuje coś od siebie.  

Pamiętaj, że wybór formy i charakteru gali firmowej zależy od Ciebie i potrzeb Twoich pracowników. Przed rozpoczęciem organizacji dobrze jest posłuchać swojego zespołu. Może pracownicy podpowiedzą czego oczekują od gali firmowej albo co by im się podobało? Gala firmowa ma być przyjemnością dla wszystkich. Dlatego jeśli pracownicy nie lubią wystawnych bankietów z wieczorowymi kreacjami i przepychem – nie ma sensu na siłę organizować takiej imprezy.

Gala firmowa organizowana w mieście

Jednym z pomysłów na organizację imprezy jest gala firmowa na sali bankietowej w mieście. Z pewnością ułatwi to dojazd na miejsce wszystkim pracownikom, co więcej pozwoli na redukcję kosztów, ponieważ większość gości nie będzie potrzebować noclegu. Jednakże gala firmowa w centrum miasta wiąże się z ruchliwymi drogami, które powodują, że nie do końca goście będą w stanie odpocząć.

Dobrze, by gala firmowa odbywała się dalej od siedziby firmy, gdzie goście będą mogli oderwać się od codzienności i świętować w zupełnie nowym miejscu. Hotele czy dworki umiejscowione w atrakcyjnych lokalizacjach nadają uroku Twojej imprezie firmowej. A nocleg w nowym miejscu sprawi, że pracownicy prawdziwie się zrelaksują.

Czy impreza firmowa powinna odbywać się w siedzibie firmy?

Gala firmowa z jakiejkolwiek okazji zasługuje na odświętną oprawę. Dlatego organizacja jej w siedzibie firmy nie będzie najlepszym pomysłem. Oczywiście jeśli impreza firmowa ma znaczenie symboliczne i nie jest planowana na dużą skalę – nie ma sensu robić wielkiego wydarzenia na drugim końcu Polski. Tak samo w przypadku kosztów – zależy ci na taniej imprezie? Zorganizuj galę w siedzibie firmy zamiast płacić za wynajem sali.

Jeśli organizujesz galę z okazji np. jubileuszu firmy warto postarać się, aby była ona niezapomniana. Gala firmowa w siedzibie firmy traci na swoim znaczeniu i poczucia, że rzeczywiście świętuje się jakiś sukces. W dodatku wiąże się z ogromem pracy organizacyjnej, która jest wymagana, by wszystko odbyło się w porę i z odpowiednią oprawą. Trzeba zamówić catering, rozstawić stoły, przygotować odpowiednie dekoracje – a to tylko niektóre z wielu elementów, które będą na Tobie spoczywać, jeśli gala będzie odbywać się w siedzibie firmy. W budynku zazwyczaj nie ma na tyle miejsca, by pomieścić wszystkich gości, nie mówiąc już o parkiecie do tańca. Sprzątanie będzie spoczywać na Twojej głowie. Owszem, można wynająć ekipę sprzątającą, co wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami.

Organizujesz galę firmową?

Zwróć się do nas, a sprawimy, że Twoje wydarzenie będzie jedyne w swoim rodzaju!

Wyjazdowa gala firmowa

Skoro przedstawiliśmy wady organizowana imprezy firmowej w siedzibie firmy, chcielibyśmy ukazać dlaczego warto, by gala firmowa odbywała się w hotelu, czy dworku w malowniczym miejscu nad morzem, czy w górach. Gala firmowa wymaga wyjątkowej oprawy. Pracowniczy i inni zaproszeni goście muszą poczuć rangę tego wydarzenia, stąd wyjazd nada się idealnie.

Jeden dzień w pięknej scenerii z pewnością zostanie zapamiętany na długo. Jeśli dobrze wybierzesz miejsce, Twoi pracownicy będą je wspominać jeszcze długo, a nawet sami chętnie do niego wrócą w przyszłości. Z czasem to pozwala też budować wspólną „mapę wspomnień” – na mapie Polski, a może i Europy, będzie coraz więcej miejsc, które będziecie razem z zespołem dobrze wspominać.  

Ładne, nietypowe miejsce podkreśla też wyjątkowość chwili. Jak konkurencja odbierze informację, że swój wielki jubileusz urządziłeś na polanie za firmowym garażem? A jak zareagują, jeśli okazję uczciłeś na Malediwach, na Majorce lub w wynajętym na wyłączność hotelu w Karkonoszach? Jak widać, wybór miejsce ma też znaczenie PR-owe i wizerunkowe. Dlatego warto poświęcić czas, by wybrać idealne.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt