Nawigacja

Organizacja bankietów – znajdź odpowiednie miejsce

Imprezy firmowe

Jak wygląda organizacja bankietów krok po kroku? Trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo elementów i zacząć planowanie na długo przed samym wydarzeniem. Kluczem do sukcesu nie raz jest samo miejsce, w którym odbywa się wydarzenie. Jak wybrać odpowiednie? Sprawdź!

Rozpocznij planowanie wcześniej

Jeśli Twoja impreza firmowa w formie bankietu ma odnieść spektakularny sukces musisz zadbać o kilka działań, które należy rozpocząć na długo przed samym wydarzeniem. Mowa o odpowiedniej promocji wydarzenia. Wiele w tej kwestii zależy od tego, czy bankiet firmowy jest imprezą otwartą czy zamkniętą. Organizując bankiet otwarty zależy nam na ilości osób, co sprawia, ze intensyfikujemy promocje wydarzenia na długo przed rozpoczęciem wydarzenia. Z kolei bankiet zamknięty ma ściśle zamkniętą listę uczestników, a działania PR-owe skupione są wokół promocji efektów wydarzenia np. nazwiskach przybyłych celebrytów lub liderów w danej branży. 

Na czym powinna polegać promocja bankietu? Pamiętaj o chwytliwej nazwie, atrakcyjnym przedstawieniu programu całego spotkania oraz o czytelnym opisie jakie warunki należy spełnić, by wziąć udział w wydarzeniu. Takie działania są niezwykle istotne, ponieważ organizacja bankietów ma w sobie coś więcej niż tylko imprezę integracyjną. Takie wydarzenia to działania skierowane do rynku, aby przedsiębiorcy i klienci usłyszeli o naszej firmie. Mają również na celu powiadomienie mediów o efektach naszego eventu. Atrakcyjne filmy lub zdjęcia zadowolonych gości wzbudzą zachwyt potencjalnych klientów oraz zazdrość konkurencji. Dlatego przedstawiciele mediów powinni zaraz po spotkaniu otrzymać cały pakiet materiałów, który pozwoli im szybko przekazać je do druku lub emisji. 

Organizacja bankietów – Wrocław i okolice

Szukając najlepszego miejsca na organizację bankietu trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki. Z pomocą przyjdzie agencja PR, która podpowie nie tylko z lokalizacją, ale wieloma innymi elementami. Doświadczona agencja będzie wiedzieć jakie miejsca są godne polecenia, a których warto unikać. Wrocław jako atrakcyjne miasto dysponuje świetnym położeniem, nowoczesnym zapleczem konferencyjno-bankietowych oraz bogatą infrastrukturą noclegowo-rekreacyjną. Zachwyci nie tylko miłośników minimalistycznych i nowoczesnych rozwiązań, ale także fanów tradycji i natury.

Organizacja bankietów to ogromne przedsięwzięcie, do którego należy podejść holistycznie, a mianowicie z troską o to, aby wszystkie elementy wydarzenia były ze sobą spójne. Przy tak wielkim wydarzeniu warto zwrócić się o pomoc do agencji PR, której specjaliści służą rada i pomocą w każdym momencie. Takie organizacje od samego początku przeprowadzą Cię przez cały proces organizacji, a dodatkowo podpowiedzą wiele ciekawych atrakcji. Niektóre agencje mają w swojej ofercie gotowe scenariusze zabaw grupowych integracyjnych, które świetnie sprawdza się na bankiety firmowe.

Organizujesz bankiet i nie wiesz od czego zacząć?

Zostaw to nam –
mamy na swoim koncie ponad 1000 zrealizowanych imprez!

Organizacja bankietów krok po kroku

Przeprowadź organizację Twojego wydarzenia krok po kroku, aby odnieść sukces.

  1. Zdefiniuj cel spotkania. Organizujesz bankiet z okazji jubileuszu firmy, czy raczej bankiet poświęcony jest premierze nowego produktu? Od charakteru imprezy będą zależeć wszystkie kolejne elementy, dlatego zastanów się porządnie nad pierwszym punktem.
  2. Znajdź termin i miejsce eventu. Wrocław i okolice mają w sobie olbrzymi potencjał i nadadzą się na każdą formę bankietu. Ważne, by termin nie kolidował z innymi ważnymi wydarzeniami, a miejsce spotkania było niebanalne i interesujące. Uczestnicy nieustannie oczekują efektu „wow”, a często już samo miejsce spotkania może taki efekt wywołać.
  3. Skoncentruj się na atrakcjach i rozrywce. Sam bankiet to tylko połowa sukcesu. Należy nieustannie zaskakiwać czymś swoich pracowników, dlatego zadbaj o niesztampowe rozwiązania. Pamiętaj jednak o preferencjach i potrzebach Twojego zespołu, ponieważ organizacja bankietów skierowana jest głównie dla pracowników, a nie dla Ciebie.
  4. Określ budżet jaki możesz przeznaczyć na imprezę firmową. Dzięki temu będziesz w stanie określić możliwości finansowe na wszystkie powyższe elementy.

Bankiet firmowy może przybrać różną formę: angielski (organizowany głównie przy okazji różnego rodzaju konferencji czy innych spotkań biznesowych), zasiadany (organizowany przy okazji różnego rodzaju jubileuszy firmy) oraz amerykański, nazywany inaczej modelem mieszanym. Dla każdej z tych form inaczej będzie wyglądać organizacja bankietów.

Wrocław jest jednym z najszybciej zmieniających się polskich miast. Dynamiczny rozwój pozwala rozwijać się całej branży eventowej. Dlatego warto organizacje wydarzenia firmowego polecić doświadczonej agencji. Takiej, która przetarła już niejeden szlak i nawiązała partnerskie relacje z szeregiem lokalnych podwykonawców.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt