Event marketing – korzyści z organizowania eventów firmowych

Pozyskiwanie klientów
Event marketing – korzyści z organizowania eventów firmowych

Event marketing to doskonały sposób na promowanie swojej marki oraz realizowanie innych założonych celów biznesowych. Wiele firm korzysta właśnie z tego kanału komunikacji, aby docierać do dużych grup odbiorców. Sprawdź, czym dokładnie są eventy firmowe i jakie są korzyści z ich organizowania. 

Czym jest event marketing?

Event marketing to narzędzie komunikacji marketingowej, które służy do promowania marki, zwiększania sprzedaży czy pozyskiwania kontaktów biznesowych. Organizacja eventów firmowych stanowi obecnie ważny element reklamowania marki i wykorzystywana jest przez wiele przedsiębiorstw na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że działanie to jest niezwykle skuteczne i pozwala realizować cele biznesowe na różnych płaszczyznach. 

Event marketing, to narzędzie, które ma wiele zalet i może służyć przedsiębiorcom w przeróżnych celach, w zależności od oczekiwanych efektów. Poniżej 6 największych korzyści, jakie przynosi organizacja eventów firmowych. 

Zwiększenie świadomości marki 

Panująca obecnie na rynku sytuacja sprawia, że przedsiębiorcy zmuszani są do wdrażania coraz to nowych rozwiązań marketingowych. Każdego roku powstają setki, a nawet tysiące nowych przedsiębiorstw. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zarządzanie wizerunkiem firmy. Dobry produkt nie wystarczy, aby przyciągnąć do siebie klientów. Najpierw trzeba dać o sobie znać i wyróżnić się na tle innych firm.

Organizacja eventów firmowych pozwala skutecznie zwiększyć świadomość marki wśród odbiorców. Obecnie wszyscy każdego dnia jesteśmy zasypywani reklamami i innymi informacjami, na które w większości przypadków nie zwracamy uwagi. Dlatego znacznie łatwiej będzie dotrzeć do świadomości potencjalnych klientów, organizując ciekawe wydarzenie. 

Szukasz idealnego miejsca na zorganizowanie eventu firmowego?

Jesteśmy jedyną agencją PR z własnym Centrum Eventowym.
Zorganizujemy Twój event w najmniejszym szczególe!

Budowanie pozytywnego wizerunku marki

Budowanie lub ocieplanie wizerunku marki to rzecz niezbędna do skutecznego prowadzenia sprzedaży. Pamiętaj, że konkurencja na rynku jest ogromna. Jeśli chcesz, aby klienci skorzystali z Twoich usług, musisz sprawić, by Ci zaufali. Event marketing to doskonały sposób na pokazanie swojej marki z jak najlepszej strony. Na wydarzeniach branżowych możesz zbudować dobre relacje z potencjalnymi klientami i sprawić, że zaufają właśnie Tobie, a także przedstawiać wartości wyznawane przez Twoją firmę. 

Zwiększenie sprzedaży

Event marketing nie służy wyłącznie promowaniu marki i budowaniu relacji. Na wydarzeniach branżowych można też bezpośrednio prowadzić sprzedaż i oferować uczestnikom swoje produkty czy usługi. Takie działanie doskonale się sprawdza, ponieważ uczestnicy eventów branżowych to zazwyczaj osoby zainteresowane danym tematem. Przykładowo: ktoś, kogo nie interesuje zakup paneli fotowoltaicznych, raczej nie pojawi się na wydarzeniu związanym z tym tematem. Uczestnicy eventów firmowych to najczęściej osoby, które znajdują się na końcu lejka sprzedażowego.

Event marketing a generowanie leadów sprzedażowych 

Organizacja eventów firmowych pozwala również skutecznie pozyskiwać leady sprzedażowe, czyli dane kontaktowe do osób, które wyraziły zainteresowanie produktem lub usługą. Tutaj znów wraca temat lejka sprzedażowego. Planując kampanię reklamową, trzeba wiedzieć do kogo ją kierować. Oferowanie produktu komuś, kto na pewno nie będzie nim zainteresowany, jest stratą czasu. Event marketing pozwala na poszerzenie bazy potencjalnych klientów, czyli stworzenie grupy, do której warto kierować działania marketingowe. 

Poznanie grupy odbiorców

Sukces działań marketingowych zależy przede wszystkim od tego, czy będą one dopasowane do grupy odbiorców. Niektóre rozwiązania nie trafiają do wszystkich i mogą jedynie odstraszyć potencjalnych klientów. Dlatego przed wdrożeniem jakiejkolwiek kampanii reklamowej warto poznać grupę swoich odbiorców i zastanowić się, jak możesz odpowiedzieć na ich potrzeby.

Doskonałą okazją do zdobycia takiej wiedzy są właśnie eventy branżowe. Poznanie zainteresowań, potrzeb i preferencji potencjalnych klientów może być też pomocne przy tworzeniu kampanii edukacyjnej, która w ostatnim czasie również staje się skutecznym narzędziem marketingowym. 

Zwiększenie widoczności w sieci

W dzisiejszych czasach ludzie chętnie dzielą się swoim życiem w social mediach. Jeśli uczestnicy eventu będą zadowoleni, istnieje bardzo duża szansa na to, że pochwalą się udziałem w wydarzeniu na swoich profilach w internecie. Dla marki będzie to doskonała reklama o szerokim zasięgu. Oprócz tego warto stworzyć w sieci wydarzenie na portalach społecznościowych, gdzie użytkownicy będą mogli dołączać i udostępniać informacje znajomym.

Jak widzisz, organizacja eventów firmowych może przynieść wiele korzyści Twojej firmie. Dobrze zaplanowanie wydarzenie pomoże Ci zbudować pozytywny wizerunek marki, pozyskać wiele kontaktów biznesowych, zareklamować, a nawet sprzedać swoje produkty, a także zrealizować wiele innych celów biznesowych. Pomimo stale rozwijającej się cyfryzacji i dużej skuteczności internetowych narzędzi do promowania marki, event marketing wciąż ma swoich zwolenników i sprawdza się w wielu branżach. 

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt