Nawigacja

Wyjazd motywacyjny – dlaczego warto?

Imprezy firmowe

Turystyka motywacyjna czyli incentive travel to podróże pracowników, zwykle będące nagrodą za zrealizowane zadania lub zachętą do dalszej, efektywnej pracy. Fundowane przez pracodawców, stanowią ważne narzędzie motywacyjne. Ten sposób motywowania pracowników staje się coraz popularniejszy także w Polsce. Co daje pracownikom i pracodawcy wyjazd motywacyjny?

Wyjazdy motywacyjne dla pracowników

Czy sama pensja jest w stanie zmotywować pracowników do wytężonej pracy? Zatrudnienie z założenia wiąże się z otrzymywaniem wynagrodzenia. Nie jest więc ono dla pracowników niczym szczególnym. Traktowane jest po prostu – i słusznie! – jako ekwiwalent za świadczoną pracę.

konfigurator imprez banner
Sprawdź konfigurator imprez firmowych – zorganizuj niezapomniany event!

Wciąż trwają dyskusje na temat motywacyjnej roli pieniędzy. Jedni uważają, że motywowanie pracowników przez wynagrodzenia jest najskuteczniejszą metodą. Inny zaś twierdzą, że pieniądze nie motywują ludzi do pracy. Mawia się przecież, że pieniądze szczęścia nie dają. Szczęście daje dopiero to, co można za nie kupić…

Wyjazd motywacyjny – motocyklowy off road

Co więc daje pracownikowi wyjazd motywacyjny? Idea turystyki motywacyjnej zakłada, że jej beneficjent otrzyma coś, co trudno wycenić – przeżycia i emocje. Doceniony za swoje zaangażowanie i wkład w rozwój i wyniki, traktowany podczas takiego wyjazdu jak VIP, wróci naładowany pozytywną energią i oszołomiony wspaniałymi doznaniami.

Badania pokazują, że nagroda w postaci incentive travel jest dla pracownika sposobem zdobywania uznania, szacunku i poprawy swojej pozycji w firmie. Ponadto uczestnicy wyjazdów motywacyjnych zaspokajają potrzebę osiągnięć, bicia rekordów, zdobywania wiedzy, nowości oraz przede wszystkim – przygody.

Metody motywacji pracowników

Society for Incentive Travel Excellence (SITE) czyli międzynarodowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych organizatorów, ekspertów i zleceniodawców spotkań i wydarzeń firmowych ocenia, że od kilku lat rośnie zainteresowanie wyjazdami typu incentive. W wielu firmach wyjazdy motywacyjne odgrywają znaczącą rolę w procesie motywacyjnym pracowników i są znaczącym elementem programu motywacyjnego. Imprezy motywacyjne doskonale sprawdzają się w roli nagrody i zachęty, jako że stanowią jedną z najbardziej atrakcyjnych form spędzenia czasu z kolegami z firmy.

Niefinansowe sposoby motywowania pracowników

Dodatki motywacyjne w postaci pieniędzy to najczęstsze skojarzenie, jeśli chodzi o zachęcanie pracowników do większej wydajności i produktywności. Takie finansowe narzędzia motywacyjne są oczywiście skuteczne, jednak długofalowo mogą stanowić pewną pułapkę. Niewłaściwie stosowane powodują, że pracownik po okresie zadowolenia czy wręcz euforii wywołanej otrzymaniem premii uważa, że powinna to być norma. Szybko przyzwyczaja się do takiego bonusu finansowego. Nie dostrzega przy tym, że sam nieco „zwolnił,”, że nie angażuje się już tak w pracę, albo że absolutnie nie jest już liderem w tym, co robi. Za brak własnego zaangażowania obwinia pracodawcę i brak finansowej – a jeszcze przy tym ciągle rosnącej! – motywacji.

Incentive travel?

Organizacja wyjazdów motywacyjnych to nasza specjalność!

Wyjazdy dla firm o charakterze motywacyjnym pozwalają na szczęście w inny sposób zmotywować pracownika i go docenić. Inne sposoby motywacji, bez ciągłego podnoszenia pensji, to różnego rodzaju benefity. Na przykład ułatwienia w dostępie do żłobka czy przedszkola dla dzieci, albo choćby przydział stałego miejsca do parkowania w miejscach, gdzie jest z tym problem. Dodatkowe kursy językowe. Również jasna ścieżka kariery i pomoc w zdobyciu nowych, specjalistycznych uprawnień lub kierunkowego wykształcenia jest bardzo ceniona przez pracowników. Jeszcze innym, ale według badań bardzo ważnym elementem, dla którego pracownik wybiera daną firmę i chce w niej pracować, jest atmosfera panująca w zespole czy załodze. Ale tej nie można już kupić w żaden sposób. Trzeba ją wypracować i dbać o jej utrzymanie dzięki, między innymi, wyjazdom motywacyjnym i firmowym imprezom integracyjnym

Jak zorganizować wyjazd motywacyjny?

Aby wyjazdy motywacyjne spełniły swoją rolę, czyli dały uczestnikom poczucie wyjątkowości i ekskluzywności, muszą być bardzo starannie przygotowane i zaplanowane. Dlatego zwykle zajmują się tym agencje eventowe, wyspecjalizowane w tego typu usługach.

Taka nagroda z pewnością powinna również zawierać jakieś elementy, na co dzień niedostępne przeciętnemu turyście. Mogą to być na przykład wejścia do miejsc z bardzo ograniczonym dostępem, bezpośredni udział w wyjątkowych, spektakularnych wydarzeniach albo osobiste spotkanie z osobistościami wielkiego formatu.

Ciekawą propozycją może też być zaproszenie na wyprawę off-road w bardzo niedostępnych lokalizacjach albo aktywny wypoczynek w miejscach uznawanych za perełki turystyczne. Na przykład trekking w rzadko uczęszczanych miejscach zadowoli aktywnych pracowników.

Jeśli dobrze znamy osoby, dla których nasz incentive travel jest organizowany, to możemy skupić się na ich pasjach i marzeniach. Miłośnikom aeronautyki zaproponujmy lot balonem czy szybowcem. Wycieczka po najlepszych europejskich winnicach idealna będzie dla smakoszy wina, a po rzemieślniczych browarach dla miłośników złocistego trunku. Można też zorganizować wyprawę do warsztatów, w których powstają dzieła interesujące naszego gościa lub gości, choćby nowoczesne szkło.

Wyjazdy motywacyjne dla firm – atuty

Co jest celem turystyki motywacyjnej? Przede wszystkim nagrodzenie pracownika i wzbudzenie w nim zapału i chęci do pracy. Także promowanie kultury korporacyjnej oraz „przywiązanie” załogi do firmy. Sprawienie, by czuli się ważną częścią zespołu i byli lojalni. Jak głosi znane powiedzenie, marchewka jest lepsza od kija. Możliwość uczestniczenia w opłaconych przez pracodawcę, bardzo atrakcyjnych wakacjach z pewnością jest świetną „marchewką”, po którą pracownicy będą chętnie sięgać.

Grywalizacja w rekrutacji została po raz pierwszy zastosowana przez armię amerykańską
Skok ze spadochronem – atrakcje na incentive travel

Czy – mówiąc wprost – podróże motywacyjne opłacają się firmie? Czy przynoszą jej korzyści? Zdecydowanie tak! Z punktu widzenia firmy podróże motywacyjne są bardzo pożyteczne. Po pierwsze, uczestnicy podróży motywacyjnych zwykle osiągają lepsze wyniki w pracy. Po drugie, najczęściej pozostają w firmie dłużej niż inni, bo czują się z nią związani. Wyjazdy motywacyjne dla firm niewątpliwie sprzyjają wzmocnieniu więzi z macierzystym przedsiębiorstwem, oraz integrowaniu się z zespołem pracowniczym, co w efekcie przekłada się na kształtowanie kultury organizacyjnej firmy.

Po trzecie, udział w tego typu wyjazdach pobudza zespół pracowniczy do rozwiązywania problemów oraz motywuje do podejmowania kolejnych ambitnych działań. Ponadto pracodawca, wynagradzając pracowników turystycznymi wyjazdami motywacyjnymi, „uodpornia” ich na działania konkurencji. Sprawia, że próba „skuszenia” takich pracowników do zmiany miejsca pracy ma mniejsze szanse powodzenia. I jeszcze – last but not least – wyjazd motywacyjny przyczynia się do wzrostu wiedzy i doświadczenia pracowników.

Jak motywować pracowników?

Proces motywowania pracowników nazywany jest procesem nie bez powodu.Zakłada jakąś ciągłość, dbałość o docenianie pracownika w dłuższym okresie czasu, a nie tylko jednorazowe zrywy. Jednak żeby skutecznie motywować pracowników i zwiększać ich zaangażowanie w pracę, trzeba ich przede wszystkim dobrze poznać. Zrozumieć, czym się kierują w swoich wyborach. Jakie wartości są dla nich ważne? A także, dlaczego pracują właśnie w naszej firmie? To był wybór czy konieczność? Nasza firma była dla nich firmą pierwszego wyboru czy mniejszym złem? Aby się tego dowiedzieć, musimy postawić na integrację. Dopiero zaaranżowanie mniej formalnych sytuacji, na przykład podczas wyjazdów firmowych, stwarza doskonałe warunki do pogłębiania relacji.

Podróż balonem – atrakcja na wyjazd motywacyjny

Żeby poznać bliżej pracowników, można też zorganizować ciekawe szkolenia z elementami team buildingu. Prawie każdy ma jakieś zainteresowania, o których chętnie opowie współpracownikom i szefom, chcąc się pochwalić swoją pasją. Dzięki temu w przyszłości będziemy wiedzieć, jak z taką osobą rozmawiać. A także, być może, zorganizować wyjazd motywacyjny z elementami pozwalającymi rozwijać właśnie jej hobby.

Stwierdzenie, że zadowolony pracownik jest wizytówką firmy, jest już pewnego rodzaju truizmem. Ale faktem jest, że zadowolony pracownik do również gwarancja zadowolenia naszego klienta.

Wyjazdy incentive czyli wyjazdy motywacyjne to obecnie ważny element turystyki i dynamicznie rozwijający się kierunek działalności agencji eventowych. To także istotny element przemysłu spotkań MICE. Incentive travel to sprawdzony sposób na zacieśnianie więzi i wzmacniane lojalności, ale przede wszystkim na okazanie wdzięczności i uznania pracownikom, kontrahentom czy też innym partnerom biznesowym.

 

Commplace agencja PR

Jak zdobyć lojalność pracownika?

Według badań wchodzące właśnie na rynek pracy pokolenie Z w jeszcze większym stopniu niż trochę starsze pokolenie millenialsów dystansuje się od swej pracy. Nie upatruje w niej sensu swego życia. Nie uważa, że to ona jest najważniejsza i nie definiuje się poprzez nią. W pracy najwyżej ceni nawet nie zarobki, lecz możliwość samorozwoju i samorealizacji. Pracowników z tego pokolenia trudno zatrzymać na dłużej w firmie, łatwo i często zmieniają pracę. Jak więc zdobyć ich lojalność? Przecież wyjazdy incentive nie są dla wszystkich pracowników, to wyjątkowy bonus dla nielicznych. Co zamiast tego zaoferować specjalistom, jeśli chcemy ich związać z naszą firmą?  

Ciekawą opcją są imprezy tematyczne. Specjalne scenariusze imprez w stylu lat 60. lub impreza w stylu lat 20. czy z motywami steampunkowymi lub z Ojca Chrzestnego albo Wielkiego Gatsby’ego – to zawsze się sprawdza! Pracownicy długo przed wyjazdem przygotowują się do imprezy, obmyślają stroje i rekwizyty. Wspólnie czekają na wyjazd i możliwość zaprezentowania swoich kreacji. A potem długo wspominają zabawę, która dostarczyła tylu wrażeń. Takie zabawy mocno angażują uczestników i dostarczające niezapomnianych wrażeń.

Cechy turystyki motywacyjnej

Jakie cechy wyróżniają turystykę motywacyjną? Oto kilka z nich, najczęściej przywoływanych w tym kontekście.

  1. Wyjątkowość – wyjazd motywacyjny powinien być unikatowy, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Powinien zaskoczyć pracowników i wywołać efekt „wow”!
  2. Wyłączność – wyjazd motywacyjny to nagroda dla wybitnych pracowników. Dla jednostek. To forma powiedzenia „dziękuję” ze strony pracodawcy. Coś, co ma wyróżnić dane osoby. Uczestnicy podróży powinni mieć świadomość, że są w pewien sposób uprzywilejowani i mogą brać udział w czymś, co jest przeznaczone tylko dla nielicznych.
  3. Wysoka jakość – wyjazd motywacyjny powinien zostać zorganizowany w perfekcyjny sposób. Każdy element podróży musi wyróżniać się najwyższą jakością, prestiżem i ekskluzywnością. Podróż powinna obfitować w nietypowe, niedostępne dla „przeciętnego” turysty atrakcje, które wzbudzą w uczestnikach zachwyt.
góry nad morzem

Dlaczego motywacja pracowników jest ważna?

Każdy manager nieraz zastanawiał się, czy jego pracownicy są odpowiednio zmotywowani. Był ciekawy, czym kierują się, wybierając właśnie tę pracę i tę firmę. Ich poczucie lojalności, a co za tym idzie, praca na rzecz firmy da się przełożyć na realny zysk w biznesie. Choć to nie pracownicy podejmują decyzje o kierunkach rozwoju firmy i jej strategii, to jednak potem to oni muszą te wyznaczone kierunki zrealizować. Bez odpowiedniej motywacji i zaangażowania pracownika niewiele da się zrobić, za to można dużo stracić. Na przykład niefrasobliwość czy bylejakość w przyjęciu zamówienia albo podczas wytwarzania produktu odbije się na wizerunku firmy. Może także oznaczać bezpośrednią stratę firmy. Pracownik będący na etacie i tak otrzyma swoją pensję, bo przecież realizuje minimum, którego się od niego wymaga.

Jak zatem sprawić, żeby pracownicy angażowali się w wykonywane przez siebie zadania? Jakie motywatory się sprawdzą? Trzeba dać im po temu powód. Dobry powód! Należy pokazać, że firmie zależy, żeby również pracownik był zadowolony i że jest istotnym jej elementem. Musi on też zrozumieć, że kondycja, w jakiej znajduje się firma, zależy również od niego. A także, że będzie się to przekładać na atmosferę w pracy i jakość jego życia.

Wbrew temu, co można by sądzić, nie jest tak, że wyjazdy incentive to nagroda jedynie dla pracowników. Tak naprawdę oznaczają także  zyski – długofalowe – dla pracodawcy.

Pracodawca zapracowuje na swój dobry wizerunek w oczach pracowników, a ci zyskują większą motywację do wydajnej pracy. Podnosi się także ich samoocena, bo skoro zostali nagrodzeni w tak wyjątkowy sposób, to muszą być cenni dla firmy. Wyjazd tego typu wyzwoli w pracownikach chęć ponownego zdobycia nagrody, więc będą się  starać – będą kreatywni i efektywni.

Wyjazd motywacyjny – cechy charakterystyczne

Czym jest wyjazd motywacyjny? Przede wszystkim super skutecznym narzędziem motywacji pracowników. Jego celem jest zainspirowanie pracowników do efektywnego wykonywania obowiązków służbowych i tym samym przyczyniania się do rozwoju firmy.

Wyjazd motywacyjny stanowi także formę wyjątkowej nagrody dla najlepszych członków zespołu. Za co? Za całokształt dokonań w firmie lub za pracę nad konkretnym projektem. Pracownik nie otrzymuje w nagrodę zwykłego, materialnego przedmiotu, bonów do ekskluzywnych sklepów, jakiejś statuetki czy dodatkowej premii. Zostaje obdarowany wyjątkowym wyjazdem w niezwykłe miejsce. Dostaje niesamowitą przygodę, która dostarczy mu potężnej dawki wyśmienitej zabawy i mnóstwa niezapomnianych wrażeń. To właśnie czyni wyjazdy motywacyjne czymś niepowtarzalnym!

Wyjazd motywacyjny inaczej

Czy każdy wyjazd motywacyjny musi oznaczać dalekie, egzotyczne podróże i mnóstwo aktywności? Może jest też inny sposób na nieszablonowy wyjazd incentive? Co można zaproponować wyróżniającym się pracownikom zamiast pływania z rekinami? Czym zastąpić wycieczkę do Tanzanii lub Argentyny? Co dać w zamian za skutą lodem Alaskę, tajemniczy Orient czy bajecznie kolorową Afrykę?

Dla osób, które świetnie zarabiają, wiele miejsc już zwiedziły i wiele doświadczyły, mają wszystkie możliwe gadżety i często są nagradzane finansowo, bardziej atrakcyjne może być coś całkiem innego. Co na przykład? Spokój i wolny czas! Pracownicy nagradzani wyjazdami motywacyjnymi to zwykle wysokiej klasy specjaliści. To ludzie, którym nie brak pieniędzy, których stać na dalekie podróże i egzotyczne rozrywki. Ale też często ludzie, którzy cierpią na syndrom FOMO.

Więc może w ramach odmiany zabrać ich gdzieś, gdzie i tak nie będą mieli zasięgu, gdzie nie będą w stanie kontrolować swej pracy – i świata! I gdzie po prostu odpoczną. Nie będą sobie dostarczać kolejnych dawek adrenaliny, tak jak w pracy, choć w innej postaci. A wręcz przeciwnie – zwolnią. Wyciszą się i uspokoją. Powłóczą z aparatem po biebrzańskich bagnach. Wstaną w środku nocy, by bladym świtem spotkać żubry w Puszczy Białowieskiej. Albo zobaczyć po prostu zachód słońca na totalnym odludziu, na maleńkiej plaży nad Bałtykiem.

Zapłaćmy im za nicnierobienie. Niemyślenie. Za niedziałanie, czyli odwrotnie niż postępuje się zwykle w firmach. Za – chwilowy oczywiście! – brak kreatywności. Medytacja i mindfulness pozwolą im się zresetować i doświadczyć czegoś innego.

Wyjazdy motywacyjne dla firm a employer branding

Employer branding czyli wizerunek pracodawcy to kwestia, której coraz więcej uwagi poświęca się w świecie biznesu. Firmy chcą dobrze „wypaść” nie tylko w oczach klientów i kontrahentów, lecz także pracowników – tych obecnych i tych potencjalnych. A organizacja incentive travel ma wielkie znaczenie dla każdej firmy. W ten sposób pokazujemy, że firma jest silna, dynamiczna i ma ciekawe pomysły na organizację eventów. Pokazujemy też, że firma dba o pracowników, potrafi docenić ich wysiłek i kwalifikacje. A także wie, jak im podziękować i wyróżnić. Takimi działaniami wzmocnimy też ich zaangażowanie, lojalność i motywację.

Mindfulness – wyjazd motywacyjny

Wyjazdy motywacyjne to bardzo istotny element służący budowie mocnych i efektywnych zespołów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wyjazd motywacyjny to także okazja do wypoczynku i regeneracji sił. I co jeszcze ważniejsze, to sposobność, by poszerzyć horyzonty i poszukać inspiracji do twórczych działań.

Większość pracowników, ale też pracodawców, motywację postrzega jednowymiarowo i ogranicza się do formy płacowej. A tak naprawdę jest to tylko jeden z elementów skutecznego wzmacniania zaangażowania pracownika. Z różnych badań i rozmów z pracownikami wynika jasno, że poza płacą najważniejszą rzeczą jest dla nich atmosfera w pracy. Co więcej, część z nich gotowa jest pracować nawet za nieco mniejsze pieniądze, ale w miejscu, gdzie dobrze się czuje i spotyka ludzi, których lubi.

Budowanie dobrych relacji i integracja pracowników to jedna z podstawowych zasad motywowania pracowników. Co więcej zaufanie, między pracownikami i wzajemne wsparcie nie tylko zatrzymuje ludzi w firmie, ale też powoduje, że wiele drobnych kwestii rozwiązują oni na swoim poziomie, bez angażowania kierownictwa. Na przykład kwestie zastępstw w pracy albo pomocy w trudniejszych zadaniach czy też przekazanie istotnych dla pracowników informacji odbywają się naturalnie i bezproblemowo.

Kolejną ważną zasadą jest okazywanie pracownikom, że widzimy ich starania i wysiłek. Czasem wystarczy zwykła rozmowa, pochwała albo pokazanie jakiegoś ulepszenia wraz z jego autorem. Tu również pojawia się kwestia pewnej otwartości na pracownika i pozwolenie mu na własną inicjatywę. Pamiętajmy, że dzięki temu będzie on czuł się również bardziej odpowiedzialny za to, co robi.

Inna ważna zasada to pokazanie pracownikom, że mają szansę na rozwój w naszej firmie. Czasem wystarczy wskazać jakieś etapy, po osiągnięciu których pracownik ma szansę na awans albo wesprzeć ambitnych pracowników w poszerzaniu wiedzy.

Wyjazd motywacyjny – program

Wyjazd motywacyjny może podnieść efektywność pracowników i zmobilizować ich do wydajnej pracy. Ponadto jest to skuteczna forma budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy, czyli działania w ramach employer branding, a także sposób na budowanie lojalności pracowników wobec firmy. Podróże motywacyjne tworzą kulturę przedsiębiorstwa, ułatwiają komunikację i interakcje z kierownictwem, a także sprzyjają budowaniu i umacnianiu zespołów pracowniczych. Jednak aby przyniosły oczekiwane efekty, muszą zostać zorganizowane w odpowiedni sposób.

Poszukiwanie miejsca na wyjazd motywacyjny

Wyjazd motywacyjny to coś wyjątkowego, unikalnego, jedynego w swoim rodzaju. Powinien zaskoczyć pracowników swoim elitarnym charakterem. Może być to podróż krajowa lub zagraniczna, jednak najważniejsze, aby wyróżniała się wysokim standardem i obfitowała w bardzo ciekawe wydarzenia. Dlatego przygotowanie wyjazdu motywacyjnego warto powierzyć doświadczonemu organizatorowi imprez firmowych.

Podróż w chmurach

Jak powinien wyglądać program wyjazdu motywacyjnego? Przede wszystkim warto uwzględnić w nim zajmujące atrakcje, które zapewnią doskonałą zabawę i wygenerują mnóstwo niezwykłych wspomnień. Atrakcje powinny być wyjątkowe. Przykładem jest niezwykły lot helikopterem, podczas którego można podziwiać malownicze krajobrazy. Albo skok ze spadochronem, który zapewni dreszczyk emocji, czy też przejażdżka quadem po skomplikowanym terenie, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom ekstremalnej jazdy.

Atrakcje na wyjazd motywacyjny

Jakie atrakcje mogą urozmaicić wyjazd motywacyjny? Oczywiście ich wybór zależy od upodobań uczestników. Skoro wyjazd motywacyjny jest nagrodą szczególną, nagrodą „szytą na miarę”, trzeba ją dopasować do preferencji pracowników. Jednak jest kilka uniwersalnych propozycji. Poniżej kilka przykładów:

  • spotkania lub warsztaty prowadzone przez wybitne osobistości, znanych i cenionych specjalistów czy celebrytów,
  • zwiedzanie czy wycieczki pracownicze popularnych miejsc turystycznych, jednak w inny, nietuzinkowy sposób – na przykład lot szybowcem nad szczytami górskimi,
  • udział w prestiżowych wydarzeniach sportowych lub kulturalnych,
  • uroczysta gala z nietypowymi atrakcjami.

Wyjazd motywacyjny a wyjazd integracyjny

Wyjazdy integracyjne i motywacyjne to formy turystyki dla pracowników, które dość mocno się od siebie różnią. Pierwszą różnicą jest grupa docelowa. Integracja kierowana jest do wszystkich chętnych pracowników. Jej celem jest wzmocnienie więzi między poszczególnymi członkami zespołu. A dla kogo przeznaczony jest wyjazd motywacyjny? Tylko dla nielicznych. Dla najlepszych, najbardziej cennych z punktu widzenia firmy. Wyjazdy motywacyjne dotyczą wyłącznie wyróżniających się  pracowników. Podróż jest nagrodą za ich osiągnięcia, efektywność działań i wkład włożony w rozwój firmy. A więc w pierwszym przypadku mamy do czynienia ze sporą grupą, nawet do 100 osób, w drugim – zaledwie kilkoro, może kilkanaścioro uczestników.

Drugą różnicą jest cel wyjazdu. Wyjazd integracyjny zakłada podróż do atrakcyjniej miejscowości o walorach turystycznych. Motywacyjny zwykle oznacza wyjazd  w jakieś egzotyczne miejsce. Wycieczkę w rzadko odwiedzane czy niezbyt bezpieczne regiony.

Trzecia kwestia to atrakcje. Na wyjeździe motywacyjnym nie może zabraknąć nietypowych, czasem wręcz ekstremalnych aktywności. Podróż motywacyjna ma być bowiem czymś niepowtarzalnym, co zaskoczy uczestników i na długo zapadnie im w pamięć. Na przykład nurkowanie na rafie koralowej, skoki ze spadochronem, rejsy po egzotycznych wodach, spotkania z blogerami, celebrytami, influencerami czy trendsetterami.

Miejsce na wyjazd motywacyjny

Jeszcze inne różnica to długość wyjazdu. Wyjazdy integracyjne trwają zazwyczaj 2-4 dni. Motywacyjne – od kilku dni do nawet 3 tygodni. Ostatnia różnica to budżet. Na wyjazdy motywacyjne zawsze wydaje się więcej, a to ze względu na ich ekskluzywny charakter i wysoką jakość usług. Cechą takich podróży jest luksus i wyjątkowość.

Sosnówka miejsce na wyjazd motywacyjny

Podróż motywacyjna w góry

W przypadku podróży motywacyjnej kluczowy jest także wybór miejsca, ponieważ to właśnie odkrywanie nowych destynacji jest jedną z podstawowych radości, jakie daje podróżowanie. Jedne z najpiękniejszych i najciekawszych kryją się w Karkonoszach. Wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu oferuje położony w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego Dwór Korona Karkonoszy. „Trasy narciarskie i spacerowe, terenowe gry firmowe, spływy pontonami po rzece, to tylko niektóre z atrakcji, z których mogą skorzystać nasi goście” – wymienia Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy.

Chcesz zorganizować wyjazd motywacyjny?

Zrób to z nami!

„Organizujemy turnieje kulinarne, biesiady piwne, warsztaty lepienia pierogów, dekorowania pierników, pieczenia chleba i wiele innych. Ponadto każdą firmą opiekuje się event manager, który dopasuje najlepszą ofertę do oczekiwań firmy” – podkreśla. Bo udany wyjazd motywacyjny musi być wyjątkowy i oferować wspaniałe sposoby spędzania czasu.

Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza
Leśne jeziorka koło Sosnówki

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Warto wiedzieć:

Jak turystyka motywacyjna może nagradzać lojalnych klientów i zwiększać zaangażowanie wobec marki w e-commerce?

Turystyka motywacyjna jest jednym z najlepszych sposobów na nagradzanie lojalnych klientów i zwiększanie zaangażowania wobec marki w e-commerce. Daje ona nie tylko szansę na zwiedzenie ciekawych miejsc, ale także na doświadczenie sposobu życia i kultury innych regionów. To idealna okazja dla ludzi, którzy chcą zwiedzać świat, ale nie mają wystarczająco dużo czasu lub pieniędzy na takie samodzielne podróże. Gdy marka zaczyna oferować tego rodzaju nagrody, klienci zaczynają odczuwać większe zaangażowanie wobec marki oraz chęć do podejmowania zakupów. Jest to więc strategia, na którą warto postawić, jeśli chcesz zwiększyć lojalność swoich klientów oraz stworzyć pozytywny wizerunek dla Twojej marki.

Jakie są skuteczne strategie wykorzystujące turystykę motywacyjną do tworzenia unikalnych ofert i przyciągania nowych klientów w e-commerce?

Turystyka motywacyjna to innowacyjna strategia przyciągania klientów w e-commerce. Jest to sposób na tworzenie niezapomnianych ofert dla tych, którzy szukają więcej niż tylko produktu czy usługi. Pozwala ona na wykorzystanie doświadczeń turystycznych jako nagrody za kupowanie, a to może przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Skuteczne strategie turystyki motywacyjnej obejmują takie elementy jak kreatywne łączenie produktów z atrakcjami turystycznymi czy organizowanie wyjazdów związanych z daną marką. Dzięki temu sprzedawcy mogą zyskać przewagę konkurencyjną i stać się bardziej atrakcyjni dla klientów.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt