Nawigacja

Impreza w stylu lat 20 – jak ją zorganizować?

Imprezy firmowe

Impreza przebierana czy z motywem przewodnim to świetna okazja do zabawy i wyluzowania. Takie imprezy bardzo pozytywnie wpływają na atmosferę w zespole i zmniejszają dystans pomiędzy pracownikami a szefostwem. Impreza w stylu lat 20 to z pewnością wydarzenie pełne fantazji. Jak zorganizować taki event? O czym warto pamiętać?

Pomysły na imprezę w stylu lat 20.

Impreza w stylu lat 20. – dekoracje

Impreza w stylu lat 20. – atrakcje

Lata 20. to czas wielkich zmian na świecie. Nowoczesność – to słowo klucz! Ten czas to okres przemian społecznych i kulturowych w skali globalnej. Zmian dynamicznych, których symbolem były choćby nowe media – kino i radio. Miasta rozbłysły tysiącem świateł, bo był to też czas powszechnej elektryfikacji. Dzięki masowej produkcji samochodów dużo łatwiej można było się przemieszczać. Epoka ta kojarzy się z wytwornymi manierami, szykownymi strojami, muzyką jazzową i wolnością artystyczną, której wyrazem była sztuka awangardowa. Jednak przede wszystkim – zabawa! Nowy typ kobiety wyzwolonej z okowów konwenansu królował na parkiecie. 

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Jak zorganizować imprezę firmową z motywem przewodnim?

Organizacja imprez firmowych z motywem przewodnim może wydawać się trudniejsza niż „zwykłych” eventów dla pracowników. Ale wcale tak być nie musi! Po pierwsze, wiadomo, że scenografia i stroje pasujące do motywu przewodniego to tylko pretekst do dobrej zabawy. Powinny wpisywać się w styl imprezy, ale pewne drobne braki nie mogą nam popsuć imprezy!

Po drugie, jeśli sami nie czujemy się na siłach, by wszystkim się zająć, skorzystajmy z usług agencji eventowej. Doświadczony organizator imprez firmowych dopilnuje, by nasz pomysł sprawdził się w praktyce. Zorganizuje niezbędne rekwizyty, pomyśli o menu pasującym do eventu, znajdzie odpowiednie miejsce. A nam pozostanie już tylko dobra zabawa…

Pomysły na imprezę w stylu lat 20.

Lata 20. ubiegłego wieku nazywane są szalonymi nie bez powodu. To czas jazzu, beztroskiej zabawy i wariackiego tańca w powstających w dużych miastach jak grzyby po deszczu nocnych klubach. To jednak także okres prohibicji w Stanach, a jednocześnie hazardu – ruletka, blackjack, poker przyciągały spragnionych szybkich i łatwych pieniędzy łowców fortun. Wszystkie zachodzące wówczas zmiany obyczajowe dawały nadzieję na zmianę stylu życia. Miało być lepiej, szybciej, mocniej. Jakie atrakcje na eventy firmowe w stylu lat 20. można zaproponować pracownikom?

Motyw przewodni imprezy w stylu lat 20.

Najlepsze scenariusze eventu w stylu epoki to choćby:

 • bal kostiumowy – popularne są także bale z opcją zamiany strojów, czyli panowie przebierają się za panie i odwrotnie;
 • Viva Las Vegas, czyli zabawa w kasynie, oczywiście z ruletką, pokerem i blackjackiem;
 • Ojciec chrzestny – klimatyczna gra w mafię z rekwizytami.

Bal firmowy w stylu lat 20. na pewno będzie niezapomnianą imprezą!

Dobierz muzykę do czasów

 Impreza integracyjna dla pracowników z motywem przewodnim wymaga, aby każdy szczegół był dopracowany w 100%. Dotyczy to również muzyki, która powinna pasować do konkretnej epoki. Lata 20 to repertuar składający się głównie z jazzu. Stąd też ten gatunek powinien królować na parkiecie. Jeżeli jednak obawiamy się, że taka muzyka nie wszystkim przypadnie do gustu, a parkiet może świecić pustkami, jest i na to rozwiązanie. Niech muzyka z epoki towarzyszy wszystkim w czasie przerw na jedzenie czy w innych momentach, gdy wraz z współpracownikami nie będziemy szaleć przy znanych i lubianych hitach.  

Jak się ubrać do tańców z lat 20.?

Oczywiście stylizacja jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy mistrzami w tańcach sprzed stu lat… Odpowiedni strój pozwoli nam nabrać pewności siebie i przykryje pewne braki w umiejętnościach tanecznych. A więc panie wkładają dość proste sukienki do kolan, często czarne, z elementami brokatu i frędzlami. Do tego boa i opaska z piórami i cekinami. Koniecznie długie, satynowe rękawiczki i długie sznury pereł. Panowie powinni wystąpić w garniturach, albo przynajmniej postarać się o szelki i lakierowane buty.

Tańce modne w latach 20. XX wieku

Jakie tańce tańczono sto lat temu? Z jakimi rytmami kojarzy się ta epoka? Na pewno królowały charleston i swing. Ten pierwszy możemy obejrzeć na przykład w słynnym filmie Franka Capry It’s a Wonderful Life. Taniec ten stał się symbolem wolności, jako że kojarzony jest z barami, które w Stanach, mimo prohibicji, serwowały gościom alkohol. Swą nazwę zawdzięcza miastu Charleston, w Południowej Karolinie. Charakteryzuje go metrum 4/4. Ma żywe tempo i synkopowany rytm. Co istotne podczas imprez firmowych, można go tańczyć nie tylko w parach, a także samodzielnie. Z kolei swing, tańczony do muzyki jazzowej, czerpał inspiracje z rytmów charlestona.

Jak się bawić? Rytmy lat 20.

Inne tańce królujące ówcześnie na parkietach to:

 • fokstrot
 • boogie-woogie
 • boston
 • one-step
 • quickstep
 • lindy hop
 • schimmy
 • slow fox.

Impreza w stylu lat 20. – dekoracje

Jak wystylizować miejsce na imprezę integracyjną w stylu lat 20.? W tamtej epoce królował niezwykle elegancki styl art déco. W tamtym okresie wnętrza urządzane były z niezwykłą dbałością o każdy detal. Często wykorzystywano egzotyczne gatunki drewna, choćby smolisty heban, brązowy palisander, czerwonawy mahoń czy oczkowaną czeczotę. Meble i przedmioty codziennego użytku bywały inkrustowane kosztowną kością słoniową. Wazony czy patery miały geometryczne formy, a we wnętrzach pojawiały się  luksusowe tkaniny, takie jak jedwab i satyna, aksamit i welur, często z ozdobnym pikowaniem.

Na pewno obowiązkowym punktem programu są lustra, najczęściej w kolorze złotym lub srebrnym. Kojarzą się z luksusem, pięknie odbijają światło i powiększają przestrzeń. W dodatku zwykle miały fantazyjne kształty, w formie wachlarza, elipsy czy rombu.

Oczywiście trudno spodziewać się, by obiekty konferencyjne oferowały wnętrze urządzone dokładnie w tym właśnie stylu, ale od czego odrobina kreatywności? Lustra czy welury, szkła i aksamity można od niechcenia gdzie niegdzie powiesić / rozrzucić, i już mamy odpowiedni klimat.

Dodatki na imprezę

Wszelakie dekoracje pozwolą pracownikom jeszcze bardziej wczuć się w klimat danej epoki, dlatego warto o nich pamiętać organizując takie wydarzenie. Impreza w stylu lat 20 to przede wszystkich przepych i elegancja. Warto przystroić salę w strusie pióra. Kolorystyka, jaka panowała w tamtych czasach to głównie złoto i czerń.

Nad parkietem powinny zawisnąć setki punktów świetlnych, a w barze bawiący się powinni dostać elegancko podane drinki lub whisky zamiast piwa. Jeżeli chcemy poczęstować współpracowników słodkościami, warto zastanowić się nad candy barem, na którym pojawią się jednoporcjowe mini ciasta lub desery w szklanych pojemnikach.

Ciekawym pomysłem jest poproszenie obsługi kelnerskiej, aby również przebrała się w stroje z danej epoki. Może lokal dysponuje garniturami w prążki dla swoich pracowników, lub w inny sposób podkreśli styl imprezy. Dzięki takim dodatkom impreza w stylu lat 20 nabierze niesamowitego charakteru.

Jakie ubrania odzwierciedlą tą epokę? Dla panów przede wszystkim będą to eleganckie garnitury i fraki niczym z gangsterskich, amerykańskich filmów. Z kolei panie ubrane były w piękne i świecące sukienki z koralikami, piórami i mnóstwem frędzli.

Przyjęcie w stylu lat 20.

Jedzenie dobrane kolorystycznie do imprezy? Czemu nie? Na przykład tort w kolorach złota i czerni, zdobiony paskami, perłami i piórami! Małe przekąski i miniaturowe deserki, które można wziąć do ręki nie brudząc długich, eleganckich rękawiczek – to się sprawdzi. Stoły ozdobione piórami i cekinami, jedzenie podane na eleganckiej porcelanie, a szampan w kryształowych kieliszkach wpiszą się w klimat wyrafinowanej imprezy z lat 20.

Impreza w stylu lat 20. – atrakcje

Organizując jakąkolwiek imprezę tematyczną pamiętaj o atrakcjach dla pracowników, aby urozmaicić eventy firmowe. Rozrywka to coś, na co wszyscy czekają z zniecierpliwieniem. Impreza w stylu 20? Zorganizuj mini kasyno dla Twoich gości. O ile niewskazane jest granie na pieniądze, tak gra w ruletkę czy pokera na żetony to strzał w dziesiątkę! Pracownicy mogą po skończonej grze wymienić żetony na losy w loterii fantowej lub na jakieś drobne upominki.  

Chcesz zorganizować niezapomnianą imprezę tematyczną?

Mamy mnóstwo pomysłów dla Ciebie!

Sama impreza w stylu lat 20 może być zwieńczeniem dłuższego weekendu z zabawami o celu integracyjnym. Zorganizuj wcześniej szkolenia integracyjne dla firm, czy warsztaty integracyjne w obiekcie z salami konferencyjnymi, a następnie zamień je na piękną salę balową, którą przepełni szyk i przepych z lat 20.

Czym charakteryzuje się impreza w stylu lat 20?

Organizując tematyczną imprezę trzeba coś wiedzieć na temat danej epoki, aby jak najlepiej przełożyć klimat na salę do tańca. Lata 20 to czasy kobiet wyzwolonych, ponieważ uzyskały prawa do głosowania zaraz po wojnie. Ceniły sobie niezależność i potrafiły swoimi umiejętnościami utrzeć nosa niejednemu mężczyźnie. Nie straciły jednak nic ze swojej kobiecości i elegancji.

Gdy one paliły przez długą i elegancką lufkę papierosy, panowie preferowali cygara. Dobrze więc pamiętać o tych atrybutach w czasie imprezy tematycznej. Zarówno panie, jak i panowie ozdabiali swoje głowy kapeluszami. Mężczyźni ponadto mogli założyć na głowę kaszkiet, a panie ozdobną opaskę na głowę.

Lata 20 to bardzo ciekawe czasy. Na ekranie królowali Charlie Chaplin (na przykład w Gorączce złota), Walt Disney (kojarzony z wytwórnią, którą założył, ale był też aktorem głosowym), boska Pola Negri i niezapomniany Eugeniusz Bodo. Każdy wiedział, kim byli Flip i Flap. To wtedy powstały takie epokowe dzieła filmografii jak Czterej jeźdźcy Apokalipsy, legendarny Ben-Hur, wzruszający i straszny zarazem Upiór w operze, Pancernik Potiomkin czy Don Juan. Muzykę tworzyły legendy takie jak Louis Armstrong, czy Mieczysław Fogg. Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki odebrał Albert Einstein, a amerykańskimi ulicami rządził słynny gangster Al Capone.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Moda lata 20. – Panie

Wiele kobiet, mając w perspektywie imprezę w stylu lat 20. zastanawia się, co ubrać, by wyglądać, jakby właśnie opuściły wehikuł czasu? I przeniosły się te sto lat wstecz? Jakie elementy są niezbędne? Jest kilka detali, które kojarzą się z tamtą epoką i na pewno sprawią, że idealnie wpiszemy się w stylistykę lat 20. XX wieku.

Rekwizyty na imprezę w stylu lat 20.

Przede wszystkim – sukienki imprezowe. Za dość prostą w kroju, często na ramiączkach, zdobioną cekinami, frędzlami i piórami sukienką stały fascynacje Wschodem, przywiezione do Europy wraz z tak zwaną białą emigracją rosyjską. Drugi popularny model nawiązujący do tamtych czasów to sukienka stylizowana na męski garnitur – kłania się Coco Chanel! A do tego obowiązkowe kabaretki.

Rekwizyty z lat 20.

Warto także włożyć na włosy opaskę z piórami. W takiej ozdobie każda kobieta będzie wyglądać zjawiskowo! Mogą być w różnych kolorach, dopasowanych do sukienki lub kontrastowych, zdobione cekinami, perłami czy dżetami. Także długie rękawiczki to obowiązkowy element stylizacji na lata 20. Sięgające łokci, czarne lub kolorowe, matowe lub błyszczące. A na nich bransolety i pierścionki. Szyk i klasa! Zwłaszcza jeśli dorzucimy do tego szal boa i mocno uszminkowane, uwodzicielskie usta…

Aby stylizacja jeszcze bardziej kojarzyła się z latami 20., dorzućmy do tego jeszcze kilka rekwizytów, takich jak długie cygaretki, wachlarze i perły. A jeśli nasza fryzura niekoniecznie wpisuje się w styl lat 20., na tę jedną noc włóżmy perukę w odpowiednim kształcie. Dzięki temu metamorfoza będzie kompletna!

Moda lata 20. – Panowie

A co powinni włożyć panowie, by wyglądać, jakby właśnie opuścili plan filmowy Wielkiego Gatsby’ego? Elegancki garnitur to niezbędny element garderoby mężczyzn tamtych czasów. Bez względu na to, czy kupimy prawdziwy, czy tylko przebranie w specjalnym sklepie ze strojami i gadżetami na imprezy, powinniśmy dorzucić do tego kilka elementów, by nadać całej kreacji autentyczności. A więc – szelki, krawat i kapelusz gangsterski to absolutne must have każdego szanującego się miłośnika i naśladowcy tamtej epoki.

Impreza tematyczna – lata 20.

Kapelusz – także konieczny. Żaden przyzwoity – i nieprzyzwoity też! – mężczyzna w tamtej epoce nie pokazywał się z gołą głową. Kapelusz warto dopasować do krawatu czy muszki oraz oczywiście do reszty stroju. Może być biały lub czarny, gładki albo w paski. Czy też typowo imprezowy brokatowy w neonowym kolorze.

Także krawat czy muszka powinny zdobić mężczyznę z lat 20. Model „na poważnie” czy luźny eventowy? Każdy się nada, byle z wybierać z rozmachem! Można dopasować muszkę czy krawat do szelek, by razem tworzyły wysmakowaną lub bardziej szaloną stylizację. A więc szelki we wzory czy brokatowe także się sprawdzą, nie tylko klasyczne modele. To właśnie takie części garderoby czy dodatki pomagają w odtworzeniu niepowtarzalnego klimatu szalonych lat 20.

Event firmowy z motywem przewodnim?

Mamy mnóstwo scenariuszy imprez tematycznych!

Można jeszcze dorzucić cygaro, przyczepić sztuczne wąsy i zabrać na zabawę rewolwer (oczywiście zabawkowy!), by gangsterską stylizację można było uznać za perfekcyjną.

Sala balowa na imprezę w stylu lat 20., Dwór Korona Karkonoszy

Impreza tematyczna lata 20 – skąd czerpać inspiracje?

Jeśli chcemy urządzić imprezę tematyczną rodem z lat. 20 XX wieku, jest kilka filmowych wzorów. Niedościgniony Wielki Gatsby, energetyczne Chicago czy pełen wigoru serial Babylon Berlin. W nich warto poszukać inspiracji, jeśli chodzi o stroje, dekoracje, dodatki, rekwizyty czy wystrój wnętrz.

Lata 20. – epoka wyzwolonych kobiet

W latach 20. wielkie miasta – Paryż, Londyn, Nowy Jork czy Berlin przyciągały do siebie wszelkiej maści poszukiwaczy – i poszukiwaczki! – przygód. To tam bił wówczas puls nowoczesności. Mocniej niż kiedykolwiek wcześniej czuć tę energię, światła wabiły odważnych eksploratorów postępu w każdej dziedzinie życia. Postęp techniki i rozwój mediów sprawiły, że życie zaczęło płynąć szybciej i intensywniej. Kabarety, bary, imprezy taneczne – to tam spędzano czas. A więc impreza w stylu lat 20. to doskonały wybór na nasze czasy! I świetna metoda integracji pracowników.

Ta epoka to era emancypacji – kobiety skróciły włosy i spódnice, ruszyły do pracy i na imprezy. Moda lat 20. kojarzy się przede wszystkim z eleganckim strojem wieczorowym. Ale w tamtych czasach pojawił się także coraz bardziej upraszczany i wygodny strój codzienny. Chłopczyce  / flapperki negowały obowiązujący dotąd kanon kobiecości. Zaczęły strojem maskować typowe atrybuty kobiecości (wcięcie w talii, długie włosy i biust), wkładając luźne sukienki bez wcięcia i obcinając długie włosy, często czesząc się na tak zwanego boba. Inne typowe elementy codziennego kobiecego stroju to spódniczki z przedłużanym stanem i bluzki z kołnierzami typu Piotruś Pan. Ten styl propagowała z powodzeniem Coco Chanel, legendarna francuska projektantka i emancypantka.

Poza tym kobiety tamtych czasów miały jeszcze jedną broń w zanadrzu w walce o większą wolność osobistą – mocny makijaż! Wcześniej stosowały go głównie tak zwane kobiety lekkich obyczajów, ale w latach 20. stał się atrybutem kobiet wyzwolonych. Chcących zmienić skostniały porządek świata i świadomych, że warto walczyć o inne, lepsze życie.    

A więc – czy nie przyjemnie będzie się wcielić podczas imprezy firmowej w silną, walczącą o swoje prawa własną praprababkę? Do dzieła!

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Warto wiedzieć:

Czy organizacja imprezy firmowej z motywem przewodnim jest trudna?

Organizacja imprezy firmowej z motywem przewodnim tak naprawdę wcale nie musi być trudna. Jeżeli czujemy, że sami nie jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu, możemy skorzystać z pomocy agencji eventowej, która dzięki swojemu doświadczeniu dopnie wszystko na ostatni guzik.

Jaki scenariusz dobrać do imprezy w stylu lat 20.?

Jest wiele możliwości doboru odpowiedniego scenariusza. Wiele zależy od upodobań uczestników, jednak najlepsze pomysły to: bal kostiumowy, gra w klimacie Ojca Chrzestnego czy zabawa w lokalu stylizowanym na amerykańskie kasyno, czyli Viva Las Vegas.

Jakie dekoracje sprawdzą się na imprezie w stylu lat 20.?

Najmodniejsze dekoracje oddające ducha lat 20. to niezapomniany styl artdeco. Należy szczególnie zadbać o odzwierciedlenie detali - zarówno jeśli chodzi o samo wnętrze, jak i oświetlenie i wszelkie dodatki.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt