Nawigacja

Firma eventowa – jak wybrać tą odpowiednią?

Imprezy firmowe

Firma eventowa to ułatwienie w dzisiejszych czasach, gdy nie mamy głowy do organizacji imprezy firmowej. Zorganizuje całe wydarzenie krok po kroku, a dodatkowo doradzi chociażby w kwestii atrakcji dla Twoich pracowników. Niestety, na rynku istnieje tak dużo ofert, że ciężko stwierdzić która firma eventowa będzie dla nas najlepsza. Jak wybrać i sprawdzić firmę eventową?

Jak długo powinienem czekać na odpowiedź?

Niezwykle istotna jest odpowiednia komunikacja z firmą eventową oraz czas odpowiedzi na nasze zapytania. To pierwszy krok, żeby sprawdzić, czy współpraca między Tobą, a firmą będzie się układała. Agencja eventowa nie powinna zwlekać z odpowiedzią, co więcej powinna informować od razu o wszystkich kosztach. Nie powinno być żadnych niejasności. Jeśli o dodatkowych wydatkach dowiadujesz się dopiero w momencie płacenia faktury – jest to zdecydowanie za późno.

Gdy firma eventowa nie będzie wywiązywała się już z pierwszych ustaleń, możesz założyć, że tak będzie wyglądała też dalsza współpraca. Wówczas warto zwrócić się do profesjonalistów, których styl pracy Ci odpowiada. 

Sprawdź opinie w Internecie

Opinie to źródło informacji na temat danej firmy eventowej. Koniecznie zanim podpiszesz umowę sprawdź co mówię o niej inni. Gdzie szukać wiarygodnych opinii? Przede wszystkich sprawdź czy firma eventowa posiada referencje na swojej stronie internetowej, przeszukaj jej media społecznościowe, wizytówkę Google, branżowe rankingi, blogi, a nawet prasę fachową i portale informacyjne. To jest bardzo istotny krok przed rozpoczęciem współpracy z firmą eventową. Trzeba dokładnie przeczytać to co o niej mówią inni klienci. W opiniach można znaleźć także wiele cennych wskazówek, czego ogólnie szukać w tego typu organizacjach.

Zwróć uwagę na jakość opinii o danej firmie. Czy referencje są poparte nazwą firmy i jest to duża, szanowana marka, czy raczej opinię wydała anonimowa osoba? Pamiętaj także, by nie przekreślać od razu przedsiębiorstwa jeśli znajdziesz w Internecie kilka złych opinii, ponieważ każda z nich jest bardzo subiektywna. Tak samo jeśli firma eventowa nie ma w sieci żadnej opinii – taka sytuacja również może być alarmująca albo może świadczyć, że firma działa na rynku od niedawna.

Czy firma eventowa współpracuje z obiektem noclegowym?

Szczególnym atutem jest jeśli firma eventowa dysponuje własnym obiektem. W takiej sytuacji firma jest w stanie się zająć organizacją całego Twojego wydarzenia od A do Z. Przykładem jest Dwór Korona Karkonoszy, który posiada swój własny zespół eventowy. Obsługa kuchni, hotel, warsztaty, a nawet własna agencja marketingowa – wszystko to działa tu jak dobrze naoliwiony mechanizm i przyczynia się do końcowego efektu, czyli udanej firmowej imprezy. Mając doświadczenie w organizowaniu eventów, kwestią wtórną jest jej charakter. Firma eventowa równie dobrze zaplanuje imprezę integracyjną co wesele. Jak się bowiem okazuje, sala weselna Dolny Śląsk może pełnić różne role.

Specjaliści z Dworu Korona Karkonoszy dostosowują się do potrzeb każdego, indywidualnego klienta. Przykładowo kolacja może trwać 2, 4, a nawet 7 godzin. Przy pięknej pogodzie do wyboru jest też ognisko integracyjne lub np. grill z pieczeniem barana. Jeśli pogoda się popsuje, infrastruktura naszego obiektu pozwala kontynuować zabawę pod dachem. Oczywiście scenariusz imprezy firmowej każdorazowo przygotowujemy indywidualnie, niemniej baza gotowych pomysłów pozwala uprościć ten proces i sprawnie połączyć ze sobą różne moduły. 

Nie zawsze jednak możemy trafić na firmę, która w swojej ofercie posiada już obiekt noclegowy. Jednakże niezwykle ważne jest, aby firma eventowa potrafiła podpowiedzieć gdzie najlepiej zorganizować imprezę firmową. Doświadczony event manager wie, jaki hotel na imprezy integracyjne się sprawdzi, a jaki nie. Może np. unikać miejsc, w których równolegle będą odbywały się wesela, a także obiektów położonych tuż obok drogi albo przy centrum handlowym. Baza noclegowych obiektów to niezwykły atut firmy eventowej.

Potrzebujesz pomocy firmy eventowej?

Zaufaj naszemu doświadczeniu i zgłoś się do nas już dziś!

Czy firma eventowa wysłuchuje Twoich sugestii?

Firma eventowa ma pomóc Ci w zorganizowaniu wydarzenia, ale nie może podejmować wszystkich decyzji za Ciebie. To ty jesteś klientem i Twoje sugestie powinny być wysłuchane i wdrożone. Profesjonaliści oczywiście powinni wspomóc swoim doświadczeniem i wiedzą, ale nie nakładać absolutnie swojego zdania. Przykładowo jeśli masz bardzo napięty plan imprezy, a dodatkowo planujesz rozbudowane menu i zasiadaną kolację, ekspert może poradzić, by zamienić je na wariant z mniejszą ilością potraw w wariancie szwedzkiego stołu.

Podobnie będzie z zaplanowanymi atrakcjami. Tak samo istotne jest, czy firma eventowa trzyma się stricte ułożonego planu, czy może jest elastyczna? Doświadczona organizacja wie, że życie jest nieprzewidywalne i wiele rzeczy po drodze może nie pójść zgodnie z planem, przez wzgląd chociażby na pogodę czy porę roku. Skuteczna firma eventowa zaoferuje alternatywny plan awaryjny.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt