Nawigacja

Firma eventowa – jak wybrać tą odpowiednią?

Imprezy firmowe

Firma eventowa to ułatwienie w dzisiejszych czasach, gdy nie mamy głowy do organizacji imprezy firmowej. Zorganizuje całe wydarzenie krok po kroku, a dodatkowo doradzi chociażby w kwestii atrakcji dla Twoich pracowników. Niestety, na rynku istnieje tak dużo ofert, że ciężko stwierdzić która firma eventowa będzie dla nas najlepsza. Jak wybrać i sprawdzić firmę eventową?

Firmowe imprezy integracyjne to coś, na co zwykle czeka z niecierpliwością cały zespół. Jeśli chcesz przygotować udany event, musisz rozpocząć od odpowiedniego planowania. Na początek określ cel wydarzenia oraz grupę docelową, dla której będzie ono przeznaczone. Następnie zaplanuj budżet, dobierz odpowiednie miejsce i czas oraz zdecyduj o formacie eventu.

Pamiętaj, żeby zadbać o atrakcje i rozrywkę dla swoich gości, zaprosić cenionych prelegentów oraz zabezpieczyć logistykę i obsługę techniczną. Dodatkowo warto zastanowić się nad strategią marketingową oraz sposobem dotarcia do potencjalnych uczestników. Dzięki tym elementom Twój event będzie z pewnością udany i będzie miłym wspomnieniem dla wszystkich gości. Brzmi skomplikowanie? Nie musisz robić tego wszystkiego samodzielnie. Z odsieczą przychodzi firma eventowa, która zajmuje się kompleksową organizacją wydarzeń firmowych i nie tylko.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Profesjonalna firma eventowa to podmiot, który specjalizuje się w organizacji różnego rodzaju wydarzeń, takich jak konferencje, imprezy firmowe, wesela czy eventy reklamowe. Jej działalność obejmuje wszystko, co związane z organizacją i przeprowadzeniem imprezy – od poszukiwania odpowiedniego miejsca, poprzez przygotowanie scenariusza, dekoracji i nagłośnienia, aż po koordynację działalności wszystkich osób zaangażowanych w cały proces.

Firma eventowa dba o to, by każde wydarzenie było niepowtarzalne i dostosowane do wymagań klienta, dlatego wymaga od swoich pracowników nie tylko wysokich kwalifikacji, ale także kreatywności i umiejętności pracy pod presją czasu. Dzięki takiej specjalizacji agencje eventowe są w stanie zapewnić swoim klientom kompleksową usługę organizacyjną, co przekłada się na wysoką satysfakcję klientów i powtarzalność zleceń.

Jak wybrać kreatywną agencję eventową?

Jeśli szukasz agencji eventowej, która zaskoczy Cię oryginalnymi pomysłami, musisz wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Po pierwsze, warto sprawdzić portfolio firmy. To najlepszy sposób na poznanie stylu i jakości usług, jakie oferuje. Kreatywna agencja z pewnością ma na swoim koncie wiele nieszablonowych wydarzeń, które będą inspiracją dla Twojego projektu. Następnie, upewnij się, że agencja słucha Twoich potrzeb i rozumie ideę, jaka przyświeca organizacji danego eventu. Zrozumienie Twoich oczekiwań to podstawa sukcesu imprezy. Wreszcie, poszukaj opinii innych klientów. To zaufane źródło informacji na temat jakości i profesjonalizmu danej agencji. Pamietaj – kreatywność to tylko jedna z cech dobrej agencji eventowej. Warto, aby firma była również zaangażowana i umiała pracować pod presją czasu.

Jak długo powinienem czekać na odpowiedź?

Niezwykle istotna jest odpowiednia komunikacja z firmą eventową oraz czas odpowiedzi na nasze zapytania. To pierwszy krok, żeby sprawdzić, czy współpraca między Tobą, a firmą będzie się układała. Agencja eventowa nie powinna zwlekać z odpowiedzią, co więcej powinna informować od razu o wszystkich kosztach. Nie powinno być żadnych niejasności. Jeśli o dodatkowych wydatkach dowiadujesz się dopiero w momencie płacenia faktury – jest to zdecydowanie za późno.

Gdy firma eventowa nie będzie wywiązywała się już z pierwszych ustaleń, możesz założyć, że tak będzie wyglądała też dalsza współpraca. Wówczas warto zwrócić się do profesjonalistów, których styl pracy Ci odpowiada. 

Sprawdź opinie w Internecie

Opinie to źródło informacji na temat danej firmy eventowej. Koniecznie zanim podpiszesz umowę sprawdź co mówię o niej inni. Gdzie szukać wiarygodnych opinii? Przede wszystkich sprawdź czy firma eventowa posiada referencje na swojej stronie internetowej, przeszukaj jej media społecznościowe, wizytówkę Google, branżowe rankingi, blogi, a nawet prasę fachową i portale informacyjne. To jest bardzo istotny krok przed rozpoczęciem współpracy z firmą eventową. Trzeba dokładnie przeczytać to co o niej mówią inni klienci. W opiniach można znaleźć także wiele cennych wskazówek, czego ogólnie szukać w tego typu organizacjach.

 

Zwróć uwagę na jakość opinii o danej firmie. Czy referencje są poparte nazwą firmy i jest to duża, szanowana marka, czy raczej opinię wydała anonimowa osoba? Pamiętaj także, by nie przekreślać od razu przedsiębiorstwa jeśli znajdziesz w Internecie kilka złych opinii, ponieważ każda z nich jest bardzo subiektywna. Tak samo jeśli firma eventowa nie ma w sieci żadnej opinii – taka sytuacja również może być alarmująca albo może świadczyć, że firma działa na rynku od niedawna.

Czy firma eventowa współpracuje z obiektem noclegowym?

Szczególnym atutem jest jeśli firma eventowa dysponuje własnym obiektem. W takiej sytuacji firma jest w stanie się zająć organizacją całego Twojego wydarzenia od A do Z. Przykładem jest Dwór Korona Karkonoszy, który posiada swój własny zespół eventowy. Obsługa kuchni, hotel, warsztaty, a nawet własna agencja marketingowa – wszystko to działa tu jak dobrze naoliwiony mechanizm i przyczynia się do końcowego efektu, czyli udanej firmowej imprezy. Mając doświadczenie w organizowaniu eventów, kwestią wtórną jest jej charakter. Firma eventowa równie dobrze zaplanuje imprezę integracyjną co wesele. Jak się bowiem okazuje, sala weselna Dolny Śląsk może pełnić różne role.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Specjaliści z Dworu Korona Karkonoszy dostosowują się do potrzeb każdego, indywidualnego klienta. Przykładowo – firmowe imprezy integracyjne. Kolacja może trwać 2, 4, a nawet 7 godzin. Wszystko zależy od charakteru wydarzenia firmowego. Przy pięknej pogodzie do wyboru jest np. ognisko integracyjne lub np. grill z pieczeniem barana. Jeśli pogoda się popsuje, infrastruktura naszego obiektu pozwala kontynuować zabawę pod dachem. Oczywiście scenariusz imprezy firmowej każdorazowo przygotowujemy indywidualnie, niemniej baza gotowych pomysłów pozwala uprościć ten proces i sprawnie połączyć ze sobą różne moduły. 

Nie zawsze jednak możemy trafić na firmę, która w swojej ofercie posiada już obiekt noclegowy. Jednakże niezwykle ważne jest, aby firma eventowa potrafiła podpowiedzieć gdzie najlepiej zorganizować imprezę firmową. Doświadczony event manager wie, jaki hotel na imprezy integracyjne się sprawdzi, a jaki nie. Może np. unikać miejsc, w których równolegle będą odbywały się wesela, a także obiektów położonych tuż obok drogi albo przy centrum handlowym. Baza noclegowych obiektów to niezwykły atut firmy eventowej.

Potrzebujesz pomocy firmy eventowej?

Zaufaj naszemu doświadczeniu i zgłoś się do nas już dziś!

Czy firma eventowa wysłuchuje Twoich sugestii?

Firma eventowa ma pomóc Ci w zorganizowaniu wydarzenia, ale nie może podejmować wszystkich decyzji za Ciebie. To ty jesteś klientem i Twoje sugestie powinny być wysłuchane i wdrożone. Profesjonaliści oczywiście powinni wspomóc swoim doświadczeniem i wiedzą, ale nie nakładać absolutnie swojego zdania. Przykładowo jeśli masz bardzo napięty plan imprezy, a dodatkowo planujesz rozbudowane menu i zasiadaną kolację, ekspert może poradzić, by zamienić je na wariant z mniejszą ilością potraw w wariancie szwedzkiego stołu.

Podobnie będzie z zaplanowanymi atrakcjami. Tak samo istotne jest, czy firma eventowa trzyma się stricte ułożonego planu, czy może jest elastyczna? Doświadczona organizacja wie, że życie jest nieprzewidywalne i wiele rzeczy po drodze może nie pójść zgodnie z planem, przez wzgląd chociażby na pogodę czy porę roku. Skuteczna firma eventowa zaoferuje alternatywny plan awaryjny.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Warto wiedzieć:

Jakie imprezy organizuje firma eventowa?

Najlepsze agencje eventowe posiadają w swojej ofercie szereg propozycji scenariuszy eventów firmowych. Te różnią się w zależności od oczekiwań klienta, w tym m. in. planowanej liczby uczestników, celu, w jakim jest organizowane wydarzenie, posiadanego budżetu. Każda impreza integracyjna jest szyta na miarę.

Firma eventowa - czym się zajmuje?

Profesjonalna agencja eventowa to zespół ekspertów, którzy specjalizują się w tworzeniu niezapomnianych wydarzeń i imprez. Ich zadaniem jest zapewnienie doskonałej organizacji, kreatywnego pomysłu oraz skrupulatnej realizacji całego projektu. Firmy eventowe zajmują się organizowaniem różnego rodzaju eventów, począwszy od konferencji i szkoleń, przez wesela i bankiety, aż po wydarzenia sportowe czy koncerty. Niezależnie od rodzaju eventu, firma eventowa dba o każdy detal - od wyboru lokalizacji, przez dobór konferansjerów i muzyki, aż po kwestie cateringowe czy dekoracje. Dzięki ich specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu, każde wydarzenie jest nie tylko perfekcyjnie zorganizowane, ale również wyjątkowe i niepowtarzalne.

Co to jest firma eventowa?

Firma eventowa to podmiot, który specjalizuje się w organizacji różnego rodzaju wydarzeń i imprez. Może to być zarówno impreza firmowa, jak i event kulturalny czy sportowy. Firma eventowa oferuje kompleksowe wsparcie w organizacji takiego wydarzenia, począwszy od planowania, poprzez wynajem odpowiedniego miejsca, aż po catering i obsługę techniczną. Dzięki specjalistycznej wiedzy i doświadczeniu, firma eventowa potrafi zorganizować imprezę na najwyższym poziomie, dbając o najmniejsze detale. Współpraca z taką firmą gwarantuje uzyskanie efektów, na jakie można liczyć jedynie przy profesjonalnej organizacji wydarzeń.

Jak wybrać odpowiednią firmę eventową?

Organizacja eventów firmowych wymaga staranności, wiedzy i umiejętności. Jak więc wybrać odpowiednią firmę eventową? Najpierw należy wziąć pod uwagę jej doświadczenie - im więcej zrealizowanych projektów, tym większa szansa na sukces. Niezwykle istotne są również referencje klientów, które pozwolą nam zweryfikować jakość usług. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy firma dysponuje wiedzą i umiejętnościami we wszystkich dziedzinach związanych z organizacją eventów. Musi ona dysponować doświadczonymi specjalistami, którzy zapewnią nam kompleksowe wsparcie w planowaniu oraz przeprowadzeniu imprezy.

Jak znaleźć dobrą firmę eventową?

Organizacja wydarzenia to zadanie, które wymaga zaangażowania czasu, energii i wysiłku. Na szczęście, istnieją dobre firmy eventowe, które pomogą Ci w zaplanowaniu i realizacji Twojego wyjątkowego wydarzenia. Istnieją różne sposoby na znalezienie dobrej firmy eventowej, takie jak przeszukiwanie Internetu, czytanie recenzji, kontaktowanie się z zadowolonymi klientami i korzystanie z polecenia znajomych.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt