Nawigacja

Team escape jako świetna forma integracji

Imprezy firmowe
Team escape jako świetna forma integracji

Impreza w formie team escape zyskuje ostatnimi czasy na popularności. Taka gra pobudza kreatywność oraz sprawdza współpracę między uczestnikami, a więc idealnie nadaje się jako forma integracji firmowej. Czy warto organizować w swoim zespole wydarzenia typu team escape? Przeczytaj!

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Zalety team escape

Kreatywność to bardzo pożądana cecha u każdego pracownika. Już podczas rozmów kwalifikacyjnych zadaje się pytania typu: gdyby znalazł się Pan w następującej sytuacji, to co by Pan zrobił? Kreatywność to jedna z ogromnych zalet team escape. Tego rodzaju aktywności pozwalają przenieść się z obszaru mglistych zapewnień na grunt realnych sytuacji, w których rzeczywiście trzeba współpracować w grupie, wydawać polecenia lub myśleć logicznie. To może być sposób na wyłonienie osoby do awansu lub też integrację mało zgranego zespołu. 

Imprezy typu team escape sprawdzają się zarówno w grupach, które dopiero się poznają, jak i w starych zespołach. W niesamowity sposób potrafią wyłonić lidera grupy i zauważyć różne cechy charakterów u pracowników. M.in. właśnie dlatego jest to jeden z najlepszych pomysłów na przeprowadzenie integracji w Twoim zespole. A członkowie grupy z pewnością ucieszą się na taką formę zabawy. poza tym efektywna praca w zespole wymaga dobrej komunikacji. Nie jej lepiej nie zweryfikuje niż zadania, przy których trzeba współpracować.

Zastanawiasz się, gdzie zorganizować team escape?

Zapraszamy w Karkonosze
– zorganizujemy wszystko od A do Z!

Pomysły na team escape

Gry typu team escape to zdecydowanie kreatywna forma integracji. Same nazwy takich zabaw przyciągają i intrygują. Jakie są najlepsze pomysły na team escape?

  1. Nawiedzony dom – zespół musi odkryć, dlaczego w domu straszy i co zrobić, by pozbyć się duchów. 
  2. Pan samochodzik – rozwiązywanie zagadek w mazurskich domkach lub karkonoskich dworach
  3. Gra w stylu Haryy’ego Pottera – mieszanie eliksirów i używanie zaklęć, by wydostać się z pokoju. Wyobraź sobie ten scenariusz w połączeniu z warsztatami barmańskimi! 
  4. Gra w stylu Jumanji –
  5. Wyspa skarbów – zdziwisz się, gdy odkryjesz, jak wiele prawdziwych wysp jest nie tylko w Polsce, ale i w bezpośrednim otoczeniu Twojego miasta. Łatwo wybierzesz jedną z nich, a na niej przeprowadź poszukiwanie skarbów lub zabawę typu team escape, w której zespół będzie mógł wrócić do domu dopiero, gdy rozwiąże zagadki. 
  6. Czarnobyl – gry typu team escape inspirowane prawdziwymi zdarzeniami, a ostatnio świtowym hitem serialu o tej samej nazwie z pewnością zaintryguje twoich pracowników
  7. Cyrk –  zespół ma wcielić się w cyrkowców i dać show, po którym będą mogli opuścić cyrk i udać się do domu. 
  8. Sherlock Holmes – słynny detektyw miał wielu pomocników. Rozdziel sprawiedliwie role i pozwól drużynie rozwiązać zagadkę.
  9. Apokalipsa Zombie – zespół jest zamknięty w pokoju, a na zewnątrz doszło do apokalipsy Zombie. Czy zdołają ją zatrzymać? 

Organizacja team escape w firmie

Budżet nie zawsze pozwala na przeprowadzenie gier typu team escape w jakimś ciekawym i intrygującym miejscu. Co nie oznacza, że sami nie możemy zorganizować takiej integracji u siebie w biurze. Jaki jest plus takiego rozwiązania? Większość gotowych escape roomów jest przeznaczonych dla 4-6 osób jednocześnie, a Twoja firma może zatrudniać znacznie więcej pracowników. W biurze będzie więcej miejsca, a zagadki będą przeznaczone dla zespołów, a nie dla pojedynczych osób.

W internecie można znaleźć scenariusze zabaw, które zmienią biuro w miejsce kipiące od emocji. Przykład to gra „Mój bogaty wuj”. Na środku pokoju jest walizka, a w niej liczne zagadki. Prowadzący czyta list od prawników zmarłego niedawno wuja. Tylko prawdziwy spadkobierca będzie w stanie rozwiązań zagadki i dostanie nagrodę. Plusem tej gry jest to, że może w nią grać nawet kilkadziesiąt osób podzielonych na zespoły. 

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Gra nie tylko w escape roomach

Panuje ogólne przeświadczenie, że grę typu team escape można przeprowadzić tylko w specjalnie przygotowanych escape roomach. Nic bardziej mylnego! Najlepiej, gdy zabawa istnieje w tajemniczym miejscu, który odzwierciedli charakter gry. Team escape będzie najbardziej wiarygodny tam, gdzie faktycznie będzie istniała jakaś przeszkoda, uniemożliwiająca szybki powrót do domu. To mogą być drzwi symbolicznie zamknięte na klucz, nieużywane biurowe piętro lub naprawdę odległa od biura lokalizacja. 

Mroczne zamczyska, duże ośrodki w górach czy na odludziu świetnie sprawdzą się odmianie gry team escape o nazwie murder mystery. Na czym to polega?  Twoja ekipa przyjeżdża do ośrodka lub domu za miastem, gdzie okazuje się, że jeden z  nich zniknął. Od obsługi mogą otrzymywać wskazówki co do zabójcy. A może morderca jest wśród nich? Mogą też stanąć przed serią poszlak, które trzeba będzie ułożyć w logiczną całość, by dotrzeć do prawdy o „morderstwie”.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt