Nawigacja

Ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe

Imprezy firmowe
Eventy firmowe – krótki poradnik jak je zorganizować

Ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe – rozrywkowa część eventu to coś, na co czekają wszyscy uczestnicy. Atrakcje na imprezy firmowe zachęcą wszystkich do zabawy i rozładują napięcie po intensywnej pracy. Zorganizowane z rozmachem, z pewnością wpłyną na sukces wydarzenia. Na co zwrócić uwagę i jakie pomysły zawsze się sprawdzą? Oto zestawienie najciekawszych atrakcji, które można wykorzystać podczas organizacji imprezy firmowej.

Atrakcje na imprezy firmowe to gwarancja dobrej zabawy. Żadna firma nie chce organizować wydarzenia, które zanudzi uczestników. Brak urozmaiceń sprawi, że w przyszłości pracownicy potraktują kolejną imprezę integracyjną jak przykrą konieczność, a nie okazję do wypoczynku i świetnej zabawy. Jak więc zorganizować imprezę, na której zarówno przełożeni, jak i pracownicy miło spędzą czas?

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Klasyczne czy zaskakujące atrakcje na imprezy firmowe – które wybrać?

Atrakcje na imprezy firmowe muszą być angażujące i wyzwalać ogrom endorfin w uczestnikach. Listę najpopularniejszych atrakcji można podzielić na typowe, klasyczne oraz na zaskakujące; takie, których nikt by się nie spodziewał. Oba typy mają swoje wady i zalety, które warto pokrótce przedstawić.

Zwykle firmom zależy na tym, aby wszyscy uczestnicy imprezy bawili się naprawdę dobrze. Jeśli nie chcemy ryzykować, postawmy na sprawdzone, klasyczne atrakcje, czyli muzykę na żywo, pokazy, widowiska i warsztaty, bankiet czy ognisko. Większość z nich powinna przypaść do gustu każdemu pracownikowi i raczej nie będzie sytuacji, w której ktoś odmówi udziału w evencie. W dodatku tego typu atrakcje zwykle dość łatwo zorganizować, i to przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych.

Imprezy firmowe

Zaskakujące i nieoczywiste atrakcje to z całą pewnością ogromna dawka nowych doznań, z którą nie każdy chce się zmierzyć. Niespodzianki mogą przynieść dwojaki efekt. Piorunujący i zapadający w pamięć, o którym z uśmiechem wspomina się latami. Jednak może to być też niemiłe doświadczenie. Decydując się na te mniej oczywiste atrakcje, warto zastanowić się, czy rzeczywiście wszyscy uczestnicy eventu będą chcieli się w to bawić. Intensywne sporty wodne, skok na bungee czy rajd typu off road dla jednych będą wspaniałym przeżyciem, a dla innych raczej traumą…

Co więc wybrać? Najlepiej połączyć tradycyjne atrakcje z tymi gwarantującymi przypływ adrenaliny. Wtedy imprezy firmowe dla każdego będą atrakcyjne. Nie trzeba inwestować w organizację kilkunastu pomysłów jednocześnie. Wystarczy wybrać dwa, które każdemu przypadną do gustu, a impreza z pewnością zakończy się sukcesem.

Jakie atrakcje wybrać?

Jak zintegrować zespół? Oczywiście organizując atrakcyjną imprezę firmową. Połączenie zabawy i elementów team buildingu zawsze się sprawdza. Wybór odpowiednich atrakcji może być naprawdę trudny, dlatego prezentujemy zestawienie zarówno uniwersalnych, typowych propozycji eventowych , jak i nieco mniej oczywistych pomysłów na wspólną zabawę w grupie pracowniczej.

Fotobudka albo magiczne lustro

Prawie każdy uwielbia zdjęcia, które utrwalają magiczne chwile na kawałku papieru… Z udanej imprezy firmowej najprawdopodobniej wszyscy będą chcieli przywieźć pamiątkę. Fotobudka to umożliwia. To rozwiązanie jest o tyle ciekawe, że w zasadzie nie wymusza na uczestnikach pojawienia się w konkretnym miejscu i o wyznaczonym czasie. Zdjęcie można wykonać w dowolnym momencie. Nie wymaga też żadnego wcześniejszego przygotowania. Wystarczy ładnie się uśmiechnąć albo zrobić jakąś śmieszną minę – i wcisnąć migawkę aparatu. Pstryk i gotowe!

Magiczne lustro to bardziej nowoczesna wersja fotobudki – pozwala dowolnie obrabiać nasz portret, dodawać emotikony, komentarze, i od razu opublikować zdjęcie na portalach społecznościowych. Uczestnicy eventu mogą pochwalić się, gdzie są i co robią ze swoją ekipą. Ten nowy rodzaj atrakcji na imprezy firmowe robi prawdziwą furorę!

Muzyka na żywo

Muzyka na żywo jest nie tylko miła dla ucha, ale skłania do zabawy i wyjścia na parkiet. Jeśli celem imprezy firmowej jest także integracja pracowników, będzie wspaniałym zwieńczeniem wieczoru i porwie wszystkich do zabawy. Nie trzeba od razu zapraszać najpopularniejszej gwiazdy w Polsce. Po prostu muzyka na żywo brzmi lepiej, niż ta odtwarzana z konsoli, bez względu na wykonawcę.

Pokazy

Pokazy mogą wręcz hipnotyzować, zwłaszcza jeśli są odpowiednio poprowadzone. Cała magia tkwi w tym, że są prowadzone na żywo, a w dodatku często mogą w nich brać udział uczestnicy imprezy. Dużą popularnością cieszą się pokazy pirotechniczne, występy iluzjonistów oraz tancerzy. Te rzadziej spotykane atrakcje na imprezy firmowe na pewno spodobają się pracownikom. Także pokazy barmańskie mają swoich wiernych fanów, zwłaszcza że często kończą się degustacją trunków… W dodatku dzięki nim atmosfera, nawet jeśli początkowo była nieco sztywna, szybko zmieni się na bardziej rozrywkową.

Kabarety i stand-up

Jak sprawić, aby oficjalne szkolenie miało też swoją część rozrywkową? Najlepiej zaprosić specjalistów od dobrego humoru, którzy rozbawią publiczność do łez i rozluźnią formalną atmosferę. Można pokusić się o wynajęcie komika, który jednocześnie będzie konferansjerem imprezy i poprowadzi całe wydarzenie w sposób żartobliwy i humorystyczny.

Atrakcje sportowe

Sportowe atrakcje na imprezy firmowe są bardzo ciekawą formą, która jednak nie każdemu musi przypaść do gustu. Oczywiście wszystkie zabawne rywalizacje, typu bieg w worku czy z jajkiem na łyżeczce nadają się dla każdego, ale sporty nieco bardziej wymagające nie muszą spodobać się wszystkim. W przypadku ekstremalnych atrakcji warto zrobić wcześniej mały research, ile osób będzie nimi zainteresowanych. Może się okazać, że jednak wszyscy chcą uczestniczyć w spływie pontonowym albo locie balonem. Mimo że się tego nie spodziewamy, w naszej załodze może drzemać duch przygody! Ale prawie w każdej sytuacji sprawdzą się turnieje piłkarskie dla firm – Polacy kochają piłkę nożną i bez względu na płeć i wiek chętnie pobiegają po boisku, próbując strzelić gola.

agencja 360

Atrakcje na imprezy firmowe – liczy się pomysł!

Czy istnieje atrakcja, która zadowoli i ucieszy wszystkich? Zapewne nie. Dlatego zanim uznasz, że wybrane przez Ciebie atrakcje na imprezy firmowe są idealne, zastanów się, kto będzie uczestnikiem imprezy firmowej. Każdy pracownik jest inny, dlatego kluczem do dobrej zabawy jest dopasowanie atrakcji do ich zainteresowań i preferencji. Nie sztuką jest wydać kilka tysięcy złotych na zespół, którego nikt nie będzie chciał słuchać. Musisz pamiętać, że nie tylko Ty chcesz się dobrze bawić – impreza firmowa powinna być zorganizowana z myślą o wszystkich uczestnikach

Szykuje się impreza firmowa?

Wszystkim się zajmiemy!

Komu zlecić przygotowanie atrakcji na imprezy?

Przygotowanie atrakcji na imprezy możemy zlecić albo członkom naszego zespołu, albo też organizatorowi zewnętrznemu. Jeśli w naszej firmie istnieje dział HR, zwykle jego pracownicy organizują wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne i wyjazdy firmowe. W zależności od tego, jakiego typu mają to być wydarzenia i czy wymagają dodatkowej wiedzy, uprawnień albo patentów, musimy dobrać kompetentne osoby do ich organizacji.

Na ogół jeśli impreza firmowa odbywa się na wyjeździe, to całość jej organizacji zleca się podwykonawcom w miejscu zakwaterowania. Jest to dużo łatwiejsze i dużo bardziej praktyczne rozwiązanie, niż próby samodzielnego koordynowania eventu. Lokalni event managerowie znają miejscowy rynek i doskonale orientują się, kto może na przykład przewieźć nam kajaki, kto wypożyczy potrzebny sprzęt fotograficzny na warsztaty robienia zdjęć albo który zespół na imprezę firmową zapewni nam atrakcyjną oprawę muzyczną.

Atrakcje na imprezy firmowe – czego unikać?

Tak zwane „gwoździe programu” na imprezy firmowe należy przygotować tak, aby były zgodne z charakterem spotkania. To znaczy, że jeśli planujemy na przykład bankiet albo oficjalne spotkanie biznesowe, to nie możemy zaplanować w ich trakcie choćby zabaw wymagających od uczestników zmiany odzieży. Na tego typu event można zaprosić na przykład artystę muzyka albo zorganizować krótki pokaz kulinarny lub modowy.

I odwrotnie – jeśli planujemy luźne zabawy integracyjne albo terenowe gry team buildingowe, to jako atrakcji nie wybierajmy zbyt sztywnych i oficjalnych punktów. Albo takich, które wymagają dużego skupienia, typu wykład czy szkolenie.

Impreza firmowa atrakcje – przykłady

Ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe to właściwie niewyczerpany zbiór pomysłów. Ciągle pojawiają się nowe, a te już wszystkim znane można bez końca udoskonalać. Poniżej przedstawiamy kilka kolejnych przykładów.

Gry scenariuszowe oparte są na przygotowanym wcześniej scenopisie. Spójny, jednolity scenariusz może zakładać na przykład rekonstrukcję przebiegu jakiegoś zdarzenia. Albo odgadnięcie, gdzie ukryty jest skarb – gra poszukiwacze skarbów jest bardzo popularna. Może też chodzić o rozwiązanie jakiejś innej zagadki. Choćby – gdzie na Dolnym Śląsku ostatecznie ukryty jest tak zwany złoty pociąg? Gry scenariuszowe można zorganizować w plenerze i połączyć z elementami trekkingu. Mogą też odbyć się w hotelu, zależnie od fabuły czy pory roku. Doświadczeni organizatorzy tego typu atrakcji wiedzą już, które elementy mogą sprawiać uczestnikom trudności i potrafią tak zaplanować zabawę, żeby zawsze prowadziła do szczęśliwego finału.

Maszyna Goldberga

Maszyna Goldberga to świetna zabawa wymagająca kreatywności i wyobraźni. Niejako „przy okazji” uczy komunikacji i pracy zespołowej. Polega na wspólnym skonstruowaniu i wykonaniu „maszyny”; czegoś w rodzaju bardziej skomplikowanego domina. Taka konstrukcja po uruchomieniu jednego elementu powinna sama już wprawić w ruch kolejne części, aż do osiągnięcia efektu finalnego. Jej działanie stanowi odbicie modelu pracy w firmie – realizacja poszczególnych elementów prowadzi do wspólnego sukcesu, do sukcesu firmy.

Gry planszowe kilka lat temu wróciły do łask. Przez pewien czas uważane za dobrą rozrywkę tylko dla najmłodszych, obecnie święcą triumfy w kawiarniach, knajpkach i podczas tak zwanych domówek. Niewątpliwie dlatego, że na rynku pojawiło się mnóstwo nowych tytułów, przeznaczonych dla dorosłych graczy. Niektóre są tak zaprojektowane, że im większa liczba uczestników, tym lepsza zabawa. Zwłaszcza gry oparte na skojarzeniach zawsze wzbudzają dużo śmiechu. A ile przy tym ekscytacji! Planszówki z pewnością stanowić mogą wspaniałe atrakcje na imprezy firmowe.

Impreza tematyczna

Impreza tematyczna – zwykle taneczna, albo z muzyką z wybranej epoki. Najczęściej jest to impreza przebierana – strój trzeba dopasować do danej epoki, albo głównego hasła imprezy. Takie atrakcje zawsze się sprawdzą jako uwieńczenie dnia szkoleniowego. Oczywiście dla wielu uczestników będzie to najbardziej wyczekiwany punkt programu! Tańce po uroczystej kolacji albo bankiecie firmowym, nawet jeśli nie są wcześniej zaplanowane, i tak  często pojawiają się spontanicznie. Miłośników muzyki i tańca nie brakuje, warto więc zaplanować taką imprezę wcześniej. I na przykład umówić się na styl kowbojski, rodem z Dzikiego Zachodu. Albo też przygotować imprezę w stylu lat 80. lub też 20. ubiegłego wieku. Z kolei impreza tematyczna Hollywood sprawi, że wszyscy poczują się wybrańcami losu… Wybieranie kostiumów, fryzur, przygotowanie makijażu i rekwizytów to będzie czysta przyjemność!

strój na bal

Gra detektywistyczna. Któż nie słyszał o Sherlocku Holmesie albo Kurcie Wallanderze? A może pociąga nas staroświecki urok Panny Marple czy Herkulesa Poirot? Możemy sprawić, aby każdy uczestnik imprezy poczuł się tak, jak ci, znani wszystkim, bohaterowie książek i filmów. Kryminalne zagadki zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem – kryminały to najchętniej czytany gatunek literacki w Polsce, więc zabawa tego typu na pewno znajdzie swoich zwolenników. Tego typu atrakcje na imprezy firmowe to strzał w dziesiątkę.

Warsztaty kulinarne

Kulinarne warsztaty firmowe to zawsze świetna i trafiona atrakcja. Wspólne gotowanie, czy przygotowanie pizzy według własnego pomysłu, albo spotkanie z kulinarnym celebrytą to na pewno dobry pomysł. Przecież wszyscy kochają dobrą kuchnię, a zabawa w gotowanie naprawdę zbliża ludzi. Pozwala poznać gusta kulinarne i styl życia współpracowników. A także nauczyć się nowych smaków.

Sprawdzone atrakcje na imprezę firmową

Zarówno organizując imprezę prywatną, jak i imprezę firmową staramy się zaskoczyć czymś naszych gości. Jednak z czasem lista niespodzianek się zawęża i może nam zabraknąć inwencji twórczej. To jednak żadne zmartwienie. Jest kilka rzeczy, które nigdy się nie znudzą. To takie atrakcje, które odwołują się do pozytywnych emocji z dzieciństwa i kojarzą z przygodą. Taką właśnie, zawsze lubianą atrakcją na imprezę firmową jest ognisko integracyjne. Wspólne przygotowanie drewna i jedzenia, dorzucanie szczapek do ognia i pieczenie kiełbasek czy warzyw, serów i chleba albo – amerykańskim zwyczajem – pianek, ma w sobie coś magicznego. Uspokaja, wycisza, zbliża.

Jakie atrakcje na imprezy firmowe?

Jakie atrakcje na imprezę firmową przygotować? To częste pytanie, jakie zadają sobie organizatorzy imprez firmowych. Recepta na udany event jest jednak prosta. Należy najpierw określić, ile osób weźmie udział w naszym wydarzeniu. Dobrze byłoby znać też, chociaż w przybliżeniu, ich wiek i płeć. Jeśli będzie to impreza firmowa, to znamy już profesje tych osób i mniej więcej orientujemy się, czy ich praca ma charakter biurowy, czy raczej pracują w terenie. Do tego może przydać się informacja, czy osoby te na co dzień pracują na stanowiskach kierowniczych, samodzielnych czy raczej na wykonawczych.

Samo postawienie takich pytań i znalezienie odpowiedzi już nam pokazuje profil imprezy firmowej. Na przykład, jeśli organizujemy imprezę firmową dla kierownictwa średniego szczebla dużej firmy, to warto pokusić się o takie atrakcje, które jednocześnie pozwolą im się lepiej poznać. Ale warto też dorzucić do tego elementy team buildingu i nauki komunikacji. Dla takiej grupy atrakcyjne będą z pewnością gry detektywistyczne, ale prawdopodobnie też bardziej ekstremalne przeżycia, pozwalające skanalizować napięcie. Paintball, spływ pontonowy albo jazda na nartach pozwolą poczuć adrenalinę i przyjemny dreszczyk rywalizacji. Inne grupy pracowników, czy to ze względu na wiek, czy też rodzaj pracy wykonywanej na co dzień, mogą woleć na przykład imprezę taneczną albo warsztaty kulinarne. Najprostszym sposobem jest po prostu zrobić mały research i dowiedzieć się, na co zespół miałby ochotę.

imprezy integracyjne

Imprezy firmowe – inne pomysły

  • różnego rodzaju warsztaty, jak choćby fotograficzne, plastyczne, rzeźbiarskie;
  • imprezy taneczne, karaoke, koncert życzeń z dedykacjami, albo wybór topu muzycznego naszej firmy;
  • zajęcia z origami, kaligrafii, szachów, albo sztuki florystycznej;
  • spływy kajakowe albo pontonowe, szkółka jeździecka, trekking, jazda na nartach; zjazdy na „byle czym”;
  • pokój zagadek, escape room.  

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Impreza firmowa? A może mini urlop?

Imprezy integracyjne najlepiej organizować poza miejscem pracy. Po pierwsze, nie każda firma ma możliwości i zaplecze socjalne, by ugościć większą liczbę osób. A po drugie, mimo wszystko będziemy się czuli, jakbyśmy pracowali w ramach nadgodzin. Impreza integracyjna poza siedzibą firmy to może być spotkanie w ulubionym pubie, ale takie wyjście w zasadzie nie przełamuje codziennej rutyny.

Duże imprezy integracyjne najlepiej zorganizować gdzieś na wyjeździe. Na przykład połączyć je z wypadem w góry. Można przy tym zorganizować jakieś szkolenie lub warsztaty. To da nam uzasadnienie wykorzystania również czasu normalnie przeznaczonego na pracę. Czyli wyjazdu w ramach pracy, na przykład w czwartek i piątek na szkolenie, a już sobotę i niedzielę można sobie dodatkowo indywidualnie rozplanować. Może się okazać, że taki mini urlop to super bonus, który z czasem wejdzie nam w krew.

https://commplace.pl/agencja-eventowa/

Firmowa impreza integracyjna to najlepsza forma zacieśniania więzi i lepszego poznania się ludzi, którzy mają ze sobą pracować. To zawsze świetna okazja do pokazania, co nas naprawdę interesuje. To także okazja do odkrycia na nowo naszych kolegów, ich pasji, pomysłów na spędzenie wspólnego czasu. Zmiana otoczenia i sympatyczna atmosfera wyzwala często ducha wolności, pozwala się nieco otworzyć i porozmawiać o rzeczach, na które w pracy nie ma czasu. Dla szefa to też okazja, by poznać pracowników z innej strony. I być może odkryć drzemiące w nich talenty, które mogłyby przydać się w firmie? Jeśli tylko odpowiednio dobierzemy atrakcje na imprezy firmowe, eventy nie mogą się nie udać!

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt