Nawigacja

Gdzie na wyjazd integracyjny?

Imprezy firmowe
Idealne miejsce na wyjazd integracyjny? Malownicze Karkonosze

Na udany wyjazd integracyjny składa się między innymi lokalizacja obiektu. Nie tylko samo wyposażenie, piękne pokoje, dobre menu, ale właśnie otoczenie hotelu czy dworku. Góry wraz z zielonymi szlakami, bujną przyrodą, pięknym i malowniczym krajobrazem są świetnym wyborem. Karkonosze to idealne miejsce na wyjazd integracyjny. Dlaczego? Sprawdźcie sami.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Szukasz idealnego miejsca na wyjazd integracyjny?

Zapraszamy w Karkonosze 🙂

Karkonosze – idealne miejsce na wyjazd integracyjny?

Karkonosze przyciągają tysiące turystów każdego roku. Również tych służbowych, ponieważ Dolny Śląsk ma wiele do zaoferowania. Piesze wycieczki po szlakach, z których rozciąga się widok na niesamowite, zapierające dech w piersiach okoliczności przyrody będą świetnym dodatkiem do wyjazdu integracyjnego. Zespół pracowniczy może również wybrać się na inspirujące warsztaty z rzemiosła regionalnego, na których pozna tajniki tworzenia dolnośląskich szkieł, ceramik czy tkanin.

Idealne miejsce na wypad integracyjny to takie, który ma w sobie wszystko: bogato wyposaży obiekt, z mnóstwem atrakcji i malowniczą naturą dookoła. Dwór Korona Karkonoszy położony w samym centrum gór oferuje wszystko co jest potrzebne na wyśmienity wyjazd integracyjny. Obiekt ten, atrakcyjnie położony, przyciąga turystów swoją lokalizacją, gdzie z okien apartamentów roztacza się widok na urokliwą okolicę. Dodatkowo uczestnicy wyjazdu wieczorami mogą zaczerpnąć świeżego powietrza, przechadzając się po zadbanym ogrodzie usytuowanym przy dworku. Mają również możliwość skosztowania wyśmienitych dań regionalnych tworzonych przez doświadczonych szefów kuchni, spośród 350 potraw do wyboru.

imprezy firmowe w górach

Karkonosze wraz z 5 tysiącami hektarów urokliwych terenów, niesamowitym wodospadem Kamieńczyka, czy z wznoszącym się na ponad 1600 m n.p.m. masywem Śnieżki to idealne miejsce na wyjazd integracyjny. Region stwarza doskonałe warunki do wzmacniania więzi i tworzenia przyjacielskich relacji między pracownikami. Pozwala w pełni się zrelaksować i odpocząć od miejskiego zgiełku. Wyjazd na Dolny Śląsk to gwarancja wyśmienitej zabawy i niezapomnianych wrażeń!

Miejsce na wyjazd integracyjny pełne atrakcji

Miejsce jak wspomniano wyżej to bardzo ważny aspekt w organizowaniu wyjazdu integracyjnego. Wybrana lokalizacja powinna zapewnić uczestnikom podróży pełen spokój i relaks. Powinna stworzyć warunki do prowadzenia swobodnych rozmów, które wzmocnią więzi między pracownikami i pozwolą im zbudować przyjacielskie relacje. Czego jeszcze nie może zabraknąć na wyjeździe integracyjnym? Atrakcji. Pracownicy potrzebują rozrywki.

Możliwości jest naprawdę wiele, ponieważ ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Szalone, tematyczne imprezy do białego rana, ognisko z pieczeniem kiełbasek, wycieczki krajoznawcza po okolicy z doświadczonym przewodnikiem, interesujące warsztaty – pomysłów jest sporo! Warto szukać obiektu, który ma w swojej ofercie atrakcje specjalnie skrojone pod uczestników wyjazdu firmowego. Dwór Korona Karkonoszy wraz z zespołem swoich pracowników zapewni niezapomnianą integrację, dzięki gotowym scenariuszom i warsztatom integracyjnym.

Jak powinien wyglądać wyjazd integracyjny?

Wyjazd integracyjny ma nie tylko zbliżyć zespół do siebie, ale również zapewnić chwile relaksu, odpoczynku i niezapomnianych przygód pracownikom. Dlatego tak istotne jest miejsce na wyjazd integracyjny, bo musi ono sprostać wielu potrzebom na raz. Uczestnicy wycieczki mają chociaż na chwilę zapomnieć o wszystkich sprawach związanych z obowiązkami służbowymi. Mają oderwać się od szarej codzienności, zgiełku miasta i życia w biegu.

wyjazd firmowy

Wyjazd powinien zapewnić pracowników stuprocentowy odpoczynek. Powinien zbliżyć ich do siebie i wytworzyć nić przyjaźni i porozumienia pomiędzy poszczególnymi członkami grupy. Z tego powodu Karkonosze są idealnym miejscem na wyjazd integracyjny. Łączą w sobie odpoczynek i rozrywkę za jednym razem, a obiekty turystyczne są świetnie wyposażone, aby zorganizować w nich wyjazdy firmowe.

Korzyści z integracji

Integracja pracowników to nieodłączny element funkcjonowania każdej firmy. To klucz do sukcesu w zespole. Zgrany i silny zespół osiąga więcej niż jeden pracownik. Zintegrowana załoga pracownicza działa na zasadach współpracy. Umiejętnie wykorzystuje potencjał każdego członka i szybko znajduje rozwiązania wszystkich problemów. W zgranej grupie rzadko pojawiają się konflikty. Komunikacja znajduje się na najwyższym poziomie. Pracownicy wspólnie dążą do jednego celu. Dynamicznie wypełniają służbowe zadania przez co przybliżają firmę do sukcesu. Dodatkowo dzięki integracji pracownicy z chęcią przychodzą do pracy, dzięki przyjemnej atmosferze i przyjacielskich relacjach w zespole.

Miejsce na wyjazd integracyjny – co wziąć pod uwagę przy wyborze hotelu?

Wiemy już, że idealnym miejscem na wyjazd integracyjny jest to poza miastem, gdzieś w spokojnej, malowniczej okolicy, np. w przepięknych Karkonoszach. W miejscu, w którym jedynymi dźwiękami są radosne śpiewy ptaków, szum wartkich, górskich potoków i zielonych lasów, łatwiej się odprężyć i odstresować. Uczestnicy wyjazdu mogą całą swoją uwagę skupić na lepszym poznawaniu swoich współpracowników i pogłębianiu koleżeńskich relacji.

Jednak lokalizacja to nie wszystko. Nie mniej ważne jest miejsce zakwaterowania. Czym powinien wyróżniać się hotel na wyjazd firmowy?

Przede wszystkim powinien być dostosowany do tego typu wydarzeń. Świetnym pomysłem jest wynajęcie obiektu, który dysponuje przestronną salą, w której można zorganizować wieczorową imprezę integracyjną, a także ogrodem, w którym będą mogły odbywać się gry i zabawy integracyjne.

Miejsca noclegowe powinny być komfortowe i odpowiednio wyposażone. Jeśli istnieje taka możliwość, warto wynająć cały obiekt na wyłączność, by zapewnić uczestnikom wyjazdu najwyższą prywatność.

Inne kwestie, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca na wyjazd integracyjny, to:

 • dojazd – zwłaszcza jeśli pracownicy mają dostać się do obiektu na własną rękę; im łatwiejszy dojazd, tym lepiej,
 • dostępność miejsc parkingowych – jeśli pracownicy dojeżdżają prywatnymi samochodami,
 • dostępność zaplecza gastronomicznego – jeśli go nie będzie, należy zatrudnić firmę cateringową, która dostarczy uczestnikom wyjazdu posiłki bądź zaplanować wyjścia do lokalnych restauracji,
 • wybór atrakcji – zarówno tych w obiekcie, jak i lokalnych.
commplace.pl/agencja-eventowa/

Miejsce na wyjazd integracyjny a lokalne atrakcje

Atrakcje to nieodłączny element każdego wyjazdu integracyjnego. Atrakcje urozmaicają spotkania firmowe, odstresowują, zapewniają wyśmienitą zabawę i wprowadzają luźną, przyjemną atmosferę. Atmosferę idealną do tego, by zacieśniać przyjacielskie więzi ze swoimi koleżankami i kolegami z pracy. Starannie wybrane, niebanalne atrakcje na wyjazd integracyjny to połowa sukcesu!

Atrakcje eventowe możemy podzielić na te, które można zorganizować w wynajętym obiekcie wypoczynkowym oraz lokalne, dostępne w okolicy. Karkonosze to niesamowite bogactwo tych drugich. Co można robić w Karkonoszach?

Karkonosze – idealne miejsce na wyjazd integracyjny o każdej porze roku

Karkonosze to perfekcyjne miejsce na wyjazd integracyjny wypełniony po brzegi wyjątkowymi, lokalnymi atrakcjami. W Karkonoszach nie ma czasu na nudę! Jest to niesamowicie bogaty region pod względem turystycznym. Oferuje wczasowiczom moc niezwykłych atrakcji, które dostarczają pozytywnych emocji i generują wspaniałe wspomnienia. Coś idealnego dla siebie znajdą tam miłośnicy aktywności fizycznej, wszyscy żądni przygód, a także te osoby, które preferują spokojne formy spędzania wolnego czasu. Jak raz pojedziesz w karkonoskie góry, bez wątpienia będziesz chciał tam powrócić!

Malownicze, górskie regiony, po których można organizować piesze wędrówki, to niejedyna atrakcja turystyczna Karkonoszy. Będąc w okolicach, warto wybrać się do Kopalni uranu Liczyrzepa znajdującej się w Kowarach, zobaczyć przepiękny Pałac Łomnica usytuowany w klimatycznej Dolinie Pałaców i Ogrodów, miło spędzić czas w Termach Cieplickich w Jeleniej Górze, zwiedzić Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, czyli jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska, a także obejrzeć wystawę w Muzeum Karkonoskim. Obowiązkowo trzeba odwiedzić Karpacz, czyli jedno z najpopularniejszych miast regionu. Wycieczki integracyjne po karkonoskiej okolicy to gwarancja wyśmienitej zabawy i niezapomnianych przygód!

Karkonosze to idealne miejsce na wyjazd integracyjny również z innego powodu. Jest to region, w którym można zorganizować mnóstwo aktywnych atrakcji. Wśród najciekawszych wymienimy:

 • runmageddon – bieg z przeszkodami po karkonoskich lasach, zawierający elementy wspinaczki itp.; coś idealnego dla tych, którzy nie boją się wyzwań i lubią rywalizację,
 • warsztaty survivalu – prawdziwa szkoła przetrwania pod opieką byłych członków elitarnych jednostek wojskowych,
 • manewry wojskowe – trening wojskowy dla firmowych rekrutów, pełen rozmaitych wyzwań zręcznościowych i logicznych,
 • rafting – spływ pontonami po trasie ciągnącej się przez Bobrów, Wojanów i Łomnicę; rafting to potężna dawka adrenaliny, niesamowita przygoda i gwarancja niezapomnianych wspomnień,
 • off road – jazda samochodem terenowym lub quadem po nieutwardzonych drogach; doskonała propozycja dla wielbicieli czterech kółek.

W Karkonoszach organizowane są również loty helikopterem, loty szybowcowe oraz skoki ze spadochronem.

Miejsce na wyjazd integracyjny a atrakcje w hotelu

Uczestnicy wyjazdu większość czasu spędzą w hotelu. Dlatego jako organizator całego przedsięwzięcia powinieneś zadbać o to, aby pobyt w obiekcie nie był nudny! Pamiętaj, że  imprezy, ogniska i gry integracyjne to nie wszystko. Aby maksymalnie urozmaicić wyjazd i dostarczyć pracownikom moc niezapomnianych wrażeń, zaplanuj nietypowe formy rozrywki. Wśród nich wymienimy:

Turniej kulinarny

Turniej kulinarny to wyśmienita zabawa połączona z elementem zdrowej rywalizacji. Podczas konkursu uczestnicy będą mogli zmierzyć się w rozmaitych konkurencjach, takich jak test wiedzy kulinarnej, ślepa degustacja na czas itp. Kulinarne konkurencje rozbudzają kreatywność i skutecznie poprawiają humor. Ponadto są świetną formą team buildingu. Drużynowa rywalizacja uczy współpracy i sprawnej komunikacji.

Warsztaty rzemiosła regionalnego

Karkonosze to region niesamowicie bogaty kulturowo. To właśnie tu przez wieki przenikały się rozmaite tradycje ludowe różnych grup etnicznych, kształtując wielobarwną, wyjątkowo ciekawą dolnośląską kulturę, sztukę i rzemiosło. Karkonoskie warsztaty rzemiosła regionalnego to wspaniałe doświadczenie! To szansa na to, by poznać tajniki wyrobu tradycyjnych szkieł, tkanin, ceramiki czy kosmetyków naturalnych, a także dowiedzieć się co nieco o dolnośląskich browarach czy małych manufakturach.

Warsztaty gotowania

Warsztaty gotowania to potężna dawka cennej wiedzy podana w ciekawy i przystępny sposób! To świetna forma rozrywki zarówno dla miłośników gotowania i największych łakomczuchów, jak i dla tych, którym daleko im do mistrzów kulinarnych.

Uczestnictwo w profesjonalnych warsztatach gotowania to szansa na to, by poznać praktyczne wskazówki, które ułatwią codzienne przygotowywanie posiłków, nauczyć się prostych przepisów na co dzień i tych nieco bardziej skomplikowanych na wyjątkowe okazje, a także dowiedzieć się co nieco o najpopularniejszych kuchniach świata. Warsztaty kulinarne wciągną uczestników w pyszny, niesamowicie fascynujący świat dobrego jedzenia. A kto wie, może któryś z nich odkryje w sobie pasje do gotowania?

Pokazy, występy, koncerty i inne

Naszą ostatnią propozycją są rozmaite wydarzenia artystyczne. Pokazy taneczne, koncerty czy występy kabareciarzy i innych artystów to znakomite atrakcje na imprezy firmowe organizowane na wyjazdach integracyjnych. Wieczór z taką atrakcją w roli głównej będzie miłym doświadczeniem, które wygeneruje wiele wspaniałych wspomnień.

O czym pamiętać, organizując wyjazd integracyjny?

Organizacja wyjazdu integracyjnego to nie lada wyzwanie. To sztuka złożenia wielu elementów w jedną, spójną całość. Co wziąć pod uwagę, planując takie wydarzenie?

Wybór atrakcji i miejsca na wyjazd integracyjny to nie wszystko. Duże znaczenie mają również kwestie logistyczne. Jedną z najważniejszych jest dojazd do wybranego obiektu. Możesz pozostawić tę kwestię w rękach pracowników lub zorganizować transport dla wszystkich. Pierwsza opcja sprawdzi się w przypadku zespołów rozproszonych, czyli tych, które współpracują ze sobą na zasadach zdalnych. W takim przypadku warto zaplanować dodatkowy budżet, który pozwoli pokryć koszty dojazdu do hotelu dla każdego uczestnika.

Wspólny transport to dobre rozwiązanie w przypadku pracy w jednej siedzibie firmy. Przede wszystkim wiąże się to ze sporą oszczędnością pieniędzy. Wynajęcie autokaru i jednorazowa opłata za paliwo to zdecydowanie niższy koszt niż zwrot wydatków za dojazd dla każdego pracownika. Autokar można wykorzystać również na dojazdy do lokalnych atrakcji turystycznych zaplanowanych podczas wczasów integracyjnych.

Jeśli wahasz się, czy podołasz wyzwaniu samodzielnej organizacji wyjazdu integracyjnego, skorzystaj z pomocy specjalistów z profesjonalnej agencji eventowej. Agencja eventowa to podmiot wyspecjalizowany w przygotowywaniu takich wydarzeń. Eksperci pracujący w firmie organizują wyjazdy szyte na miarę swoich klientów! Potrafią dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i podwykonawców, dbają o każdy element przedsięwzięcia i czuwają nad prawidłowym przebiegiem wyjazdu.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Miejsce na wyjazd integracyjny połączony ze szkoleniem

A co gdyby tak połączyć przyjemne z pożytecznym i zaplanować wyjazd integracyjny i szkolenie jednocześnie? Malownicza, spokojna okolica pomaga się skupić, sprzyja przyswajaniu wiedzy, rozbudza kreatywność i produktywność, a także zwiększa motywacje. Szkolenie zorganizowane w takim miejscu bez wątpienia przyniesie oczekiwane efekty! Ciekawe atrakcje integracyjne będą zaś świetną formą odpoczynku po długich godzinach spędzonych na sali szkoleniowej. Zaplanowanie wyjazdu firmowego 2w1, łączącego szkolenie pracownicze z integracją, to strzał w dziesiątkę!

Jak wybrać miejsce na wyjazd integracyjny ze szkoleniem? Warto postawić na obiekt oferujący dostęp do przestronnej, komfortowej sali konferencyjnej bądź szkoleniowej. Sala powinna być odpowiednio wyposażona. W miejscu na szkolenie powinny znajdować się:

 • krzesła i stoły,
 • projektor, ekran, nagłośnienie i stosowne oświetlenie,
 • klimatyzacja/ogrzewanie – w zależności od pory roku.

Jak zaplanować taki wyjazd? W pierwszej kolejności warto zająć się częścią szkoleniową. Przede wszystkim należy zarezerwować prelegentów, którzy poprowadzą szkolenie oraz przygotować odpowiednie materiały szkoleniowe dla uczestników spotkania. Ponadto warto stworzyć szczegółowy plan dnia szkoleniowego, uwzględniający przerwy – w tym dłuższą przerwę obiadową i krótkie przerwy na kawę, herbatę czy rozprostowanie nóg. Jeśli szkolenie będzie odbywać się w nietypowej formie, np. warsztatowej, koniecznie trzeba powiadomić o tym pracowników, by mogli się odpowiednio przygotować – np. zabrać ze sobą stosowny strój.

Organizacja części integracyjnej przebiega podobnie jak w przypadku tradycyjnych wyjazdów firmowych.

A może wyjazdy incentive?

Ciekawą odmianą wyjazdów firmowych są podróże incentive. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? I czym wyjazdy incentive różnią się od klasycznych wycieczek integracyjnych?

Wyjazdy incentive, inaczej zwane wyjazdami motywacyjnymi, to rodzaj specjalnej nagrody dla najlepszych pracowników, czyli tych, którzy najbardziej angażują się w swoje zawodowe obowiązki, wyraźnie przyczynili się do rozwoju firmy, odnieśli duży sukces itp. Celem podróży incentive jest zmotywowanie pracowników do dalszej pracy na najwyższym poziomie – stąd też nazwa wyjazdy motywacyjne. Ideą wyjazdów integracyjnych jest zaś rozluźnienie atmosfery w firmie i ułatwienie pracownikom zbudowania koleżeńskich relacji.

Tym, co wyróżnia turystykę incentive, jest ekskluzywność. Są to wyjazdy niedostępne dla „zwykłych turystów”, niebanalne, takie, które wywołują efekt „wow”. Podróże motywacyjne są zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Każdy element takich wyjazdów jest dopięty na ostatni guzik. I właśnie to czyni je czymś wyjątkowym, luksusowym.

Idealne miejsce na wyjazd integracyjny to niewielki hotelik usytuowany gdzieś pod miastem czy  kameralny pensjonat nad jeziorem. Kierunkiem podróży incentive są zaś nietypowe miejsca. Piękny, pięciogwiazdowy hotel, elegancki dworek w niesamowicie malowniczej okolicy czy luksusowa willa w miejscu, do którego nikt nie ma dostępu to trafny wybór.

Nieodłącznym elementem turystyki incentive są nieszablonowe atrakcje. Jaka forma rozrywki sprawdzi się na takim wyjeździe?

 1. Nietypowe doświadczenia – najróżniejsze aktywności, które dostarczają niezapomnianych wrażeń i są niesamowitym przeżyciem, np. skok ze spadochronem, lot helikopterem, lot szybowcem, lot balonem, przejażdżki luksusowymi lub sportowymi samochodami itp.,
 2. Spotkania na wysokim poziomie – spotkania z największymi gwiazdami, ekspertami i innymi sławnymi osobami, np. dzień z piłkarzem, prywatny koncert znanego wokalisty, kolacja z wybitnym naukowcem,
 3. Odwiedziny w niedostępnych miejscach – podróże tam, gdzie nie może dotrzeć zwyczajny turysta, np. zwiedzanie zamkniętego piętra Pałacu Kultury, podróż do dżungli,
 4. Nauka pod okiem mistrza – warsztaty z wybitnym ekspertem, czyli cenna porcja ciekawej wiedzy podana w najbardziej profesjonalny sposób, np. kurs gotowania z Robertem Makłowiczem czy lekcja jazdy z Krzysztofem Hołowczycem.
commplace.pl/agencja-eventowa/

Miejsce na wyjazd integracyjny w pigułce, czyli krótkie podsumowanie

Przy wyborze miejsca na wyjazd integracyjny należy zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

 1. lokalizację,
 2. hotel.

Idealna lokalizacja to ta z dala od miejskiego zgiełku, spokojna, malownicza, pełna ciekawych atrakcji turystycznych. Wszystkie te warunki spełniają Karkonosze. Karkonosze to niesamowicie piękne góry o zróżnicowanej rzeźbie i wysokości na czele z majestatyczną Śnieżką. To bogactwo niezwykłej flory i fauny oraz ciekawych atrakcji, które każdego roku przyciągają tysiące turystów z najróżniejszych zakątków kraju oraz zza jego granic. Integracyjny pobyt w Karkonoszach to gwarancja wyśmienitej zabawy i niezapomnianych przygód.

Hotel na wyjazd integracyjny powinien być dopasowany do charakteru wydarzenia. Kluczowe są takie aspekty jak:

 • dostępność zaplecza gastronomicznego,
 • komfortowe warunki zakwaterowania,
 • łatwy dojazd.

Wyznacznikiem dobrego miejsca na wyjazd integracyjny jest dostępność ciekawych atrakcji, które urozmaicą wydarzenie i dostarczą uczestnikom potężną dawkę pozytywnych emocji. W zależności od preferencji pracowników oraz budżetu można zorganizować:

 • gry i zabawy plenerowe, np. igrzyska firmowe, podchody itp.,
 • ogniska i imprezy integracyjne dla pracowników, w tym klasyczne przyjęcia, wydarzenia tematyczne i inne,
 • warsztaty,
 • pokazy artystyczne każdego rodzaju,
 • wycieczki krajoznawcze.

Do organizacji wyjazdu integracyjnego warto się porządnie przyłożyć! Starannie zaplanowane wydarzenie bez wątpienia przyniesie oczekiwane efekty. Pamiętaj, że inwestując w integrację pracowników, inwestujesz w rozwój swojej firmy!

commplace.pl/agencja-eventowa/

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt