Nawigacja

Firmowe imprezy integracyjne – najlepsze pomysły

Imprezy firmowe
Firmowe imprezy integracyjne – najlepsze pomysły

Firmowe imprezy integracyjne skierowane są do pracowników, ale i kadry zarządzającej, ponieważ dobrze zgrany zespół to fundament działalności firmy. Imprezy firmowe świetnie budują relacje między pracownikami i przekładają się na przyszłe wyniki w pracy. Jak zorganizować firmowe imprezy integracyjne? Przedstawiamy garść pomysłów na wyjątkowe wydarzenia dla pracowników.

Dlaczego firmowe imprezy integracyjne są konieczne?

Firmowe imprezy zorganizowane z pomysłem, to doskonały sposób na to, żeby wszyscy pracownicy dobrze się poznali, nawiązali ze sobą przyjazne stosunki oraz zintegrowali. Jednak, oprócz tych klasycznych korzyści płynących z organizacji podobnych wydarzeń, pojawia się jeszcze kilka innych aspektów.

Najważniejszym z nich jest zadbanie o możliwie najlepsze samopoczucie wszystkich pracowników oraz przełożonych. Jeżeli wszyscy współpracownicy dobrze spędzają czas oraz czują się w swoim towarzystwie swobodnie, ich relacje są znacznie lepsze. Oznacza to również, że poprawia się współpraca pomiędzy poszczególnymi osobami oraz działami. Może to w znacznym stopniu usprawnić przepływ informacji pomiędzy kolejnymi osobami zajmującymi się etapami projektu oraz przyspieszyć jego realizację.

Imprezy integracyjne – pomysły warte zrealizowania

Doskonałym pomysłem na firmowe imprezy integracyjne jest organizacja wyjazdu w atrakcyjne miejsce. Większość firm wybiera krótkie wypady, na przykład w góry, i łączy je z różnymi atrakcjami  dla pracowników. Mogą to być wycieczki po okolicy, zwiedzanie atrakcji turystycznych, ale także gry i zabawy integrujące zespół. Dużym powodzeniem cieszy się organizacja igrzysk firmowych, imprezy tematyczne albo gry i zabawy oparte na specjalnym scenariuszu. Świetnym przykładem kreatywnego podejścia są imprezy firmowe organizowane przez agencję Commplace w Dworze Korona Karkonoszy. Organizator proponuje na przykład 15 niezawodnych zabaw team buildingowych. Zapewnia indywidualne podejście i potrafi zorganizować integrację firmową w ciekawy i zaskakujący sposób.

Lepsze kontakty pomiędzy pracownikami a przełożonymi to podstawa udanej współpracy

Imprezy pracownicze oraz wyjazdy integracyjne to nie tylko sposób na poprawę kontaktów pomiędzy współpracownikami. To również doskonała okazja do tego, żeby pracownicy lepiej poznali swoich przełożonych. Oni również mogą spędzić czas z osobami, które im podlegają zawodowo oraz poznać pewne aspekty ich życia osobistego.

Dzięki nawiązaniu kontaktów pomiędzy poszczególnymi szczeblami hierarchii w przedsiębiorstwie możliwe jest znaczne poprawienie jakości wykonywanej pracy. Pracownicy, jeżeli znają osobiście swojego przełożonego, nie czują skrępowania podczas ewentualnych kontroli jakości pracy. Pracodawcy z kolei są lepiej poinformowani o sytuacji rodzinnej oraz osobistej swoich pracowników, dlatego mogą bez problemu lepiej dopasować swoje wymagania oraz rozdzielenie obowiązków pomiędzy poszczególne osoby, które należą do zespołu.

https://commplace.pl/agencja-eventowa/

Impreza integracyjna pomysły

Pomysły na imprezę integracyjną – nie zawsze ot tak, od razu, przychodzą do głowy. Ale zawsze powinny być dopasowane do potrzeb zespołu. Może chodzić o zwykły relaks i wypoczynek dla załogi, może to być też forma przyjęcia do zespołu nowego pracownika. W przypadku całkiem nowych zespołów czy rozpoczęcia projektów jest to świetny pomysł na wzajemne poznanie się, skrócenie dystansu i bezpośrednią rozmowę.

Imprezę integracyjną można zorganizować na przykład z okazji zrealizowania jakiegoś planu albo celu biznesowego. Świetną okazją zawsze są awanse pracowników albo jubileusz firmy. Ale o integrację firmową należy koniecznie zadbać również w przypadku pojawienia się konfliktów. Także wtedy, gdy zauważymy niewłaściwą komunikację lub brak współpracy między ludźmi. W tym przypadku taką imprezę firmową warto połączyć ze szkoleniem albo warsztatami z elementami team buildingu. Można też zaprosić kogoś z zewnątrz, kto pomógłby rozładować napięcie i profesjonalnie przećwiczyć niektóre elementy współpracy w zespole.

Firmowe imprezy integracyjne w nietypowej formie

Nie zawsze musimy podążać utartą ścieżką. Warto czasem zaskoczyć czymś swoich pracowników, aby impreza integracyjna z roku na rok nie wyglądała dokładnie tak samo. Nieszablonowymi pomysłami są na przykład igrzyska z elementami team buildingu, wspólne wyjście na szlak górski, rywalizacja w parku linowym, warsztaty survivalowe. Propozycji jest naprawdę wiele, a ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Aktywna integracja dostarczy uczestnikom potężnej dawki wyśmienitej zabawy i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Szukasz oryginalnego pomysłu na firmowe imprezy integracyjne?

Nieszablonowe podejście do każdego wydarzenia
to nasza dewiza!

Nietypową, a bardzo ciekawą formą firmowej imprezy integracyjnej są warsztaty dla pracowników. Członkowie zespołu nie tylko spędzą miło czas i wzmocnią więzi między sobą, ale również nauczą się czegoś nowego. O jakich warsztatach mowa? Na przykład rzemiosła regionalnego. Na Dolnym Śląsku funkcjonuje wiele małych manufaktur i rodzinnych pracowni zajmujących się tradycyjnym rzemiosłem.

Szkolenie to doskonała okazja do tego, żeby dowiedzieć się, jak powstają tradycyjne dolnośląski szkło, elementy ceramiki czy też tkaniny. Uczestnicy warsztatów będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu tradycyjnych wyrobów.

Można również zorganizować warsztaty z samoobrony, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak bronić siebie i innych w sytuacjach zagrożenia. Znajomość technik samoobrony to wiedza, która może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie.

Impreza integracyjna

Firmowe imprezy integracyjne – zabawa z motywem przewodnim

Chcąc pozytywnie zaskoczyć swoich pracowników, a jednocześnie mieć pewność, że będą

Chcąc pozytywnie zaskoczyć swoich pracowników, a jednocześnie mieć pewność, że będą się oni dobrze bawić, warto zorganizować imprezę integracyjną z motywem przewodnim. Może przybrać znaną wszystkim formę imprezy tematycznej, na przykład disco w stylu lat 80., hawajskie party, czy motyw z jakiegoś serialu. Każdy element takiego przyjęcia musi nawiązywać do ustalonego motywu – w tym dekoracje, stroje, menu i muzyka. Tylko wtedy uczestnicy będą mogli w stu procentach przenieść się w wyreżyserowany świat. Ich emocje będą autentyczne, a wspomnienia niezapomniane.

Można także pokusić się o grę scenariuszową z motywem przewodnim, która polega na rozwikłaniu zagadki przez uczestników zabawy. Jest to rodzaj gry, która uczy współpracy i komunikacji. Pozwala poznać mocne i słabe strony każdego pracownika. Jest to świetne rozwiązanie dla nowych zespołów, które dobrze się nie znają, a także dla grup, które nie potrafią się dogadać. Gra scenariuszowa zintegruje zespół, co przełoży się na poprawę atmosfery w pracy i efektywność wykonywania zadań służbowych.

Nie tylko zabawa, ale również tematyczny dzień w pracy

Nic tak mocno nie integruje zespołu jak wspólna zabawa oraz okazje do śmiechu. Najlepiej, jeżeli są to krótkie momenty podczas dnia pracy, kiedy można oderwać się od obowiązków i uśmiechnąć się do innych członków zespołu.

Proponujemy, aby w firmie zorganizować jeden raz w miesiącu dzień tematyczny. W szkołach popularne są dni bez plecaka. Wówczas uczniowie przynoszą swoje przybory szkolne w różnych pojemnikach. Wszystko jest dozwolone, oprócz klasycznych plecaków oraz toreb szkolnych. W pracy również podobna inicjatywa może spotkać się z bardzo pozytywnym odzewem. Jeżeli pracownicy będą mieli okazję, aby do pracy ubrać się nieco inaczej niż zazwyczaj, z pewnością to docenią.

Naszą propozycją, związaną z możliwością większej swobody w biurze, jest dzień w dresie. Wówczas można poczuć się wręcz zobowiązanym, żeby w godzinach swojej pracy pojawić się w firmie w komplecie, który zazwyczaj jest wykorzystywany do treningów lub wykonywania rozmaitych czynności w zaciszu domowym. Wszystko, by poczuć się mniej formalnie, niż zazwyczaj.

Tradycyjne firmowe imprezy integracyjne

Nie ma nic złego w tym, aby od czasu do czasu zorganizować tradycyjną imprezę firmową na neutralnym gruncie, na którym pracownicy nie będą myśleć o obowiązkach służbowych. Trzeba pamiętać, że pracowników warto zaskakiwać, więc jednego roku można zorganizować wyjazd tematyczny, drugiego wyjazd sportowy, a trzeciego spędzić czas z pracownikami na przykład przy ognisku.

Imprezy integracyjne

Zorganizowanie grilla dla pracowników to świetna i nieoficjalna integracja, podczas której każdy będzie mógł się czuć w pełni swobodnie. Warto połączyć to z noclegiem, aby pracownicy nie musieli wracać nocą do swoich domów.

Dwór Korona Karkonoszy jest dobrym przykładem miejsca, w którym można zorganizować imprezę z pieczonym dzikiem i prosiakiem lub wyjątkową biesiadę piwną z pieczonymi kiełbaskami i skoczną muzyką na żywo.

Inną tradycyjną i wszystkim dobrze znaną formą jest po prostu wystawne przyjęcie w restauracji czy dworku. Podczas takiej imprezy nie może zabraknąć odpowiednio skomponowanego menu oraz orzeźwiających drinków. To, jak będzie wyglądać karta dań, zależy od charakteru i długości imprezy. Na krótkie wydarzenie wystarczy elegancki obiad składający się z dwóch dań oraz z deseru. Na dłuższą imprezę wypada zamówić catering, który poza ciepłymi daniami zaproponuje półmiski z przekąskami na zimno oraz z ciastami. Można rozważyć również przygotowanie wiejskiego stołu ze swojskim, regionalnym jadłem.

Firmowy wyjazd integracyjny

Oderwanie się od codzienności to niezwykle ważny element wyjazdów integracyjnych. Od tego, jak bardzo wypoczęci są pracownicy zależy ich wydajność. Od niej z kolei w znacznym stopniu są uzależnione bezpośrednie zyski przedsiębiorstwa. Dlatego doskonałym pomysłem na zintegrowanie wszystkich osób pracujących w danej firmie jest zorganizowanie wyjazdu.

Najlepszym terminem na wycieczkę firmową jest maj lub wrzesień. Są to miesiące, kiedy w Polsce pogoda już dopisuje, jest ciepło oraz istnieje możliwość zwiedzania. Większość obiektów sezonowych również jest już otwarta. Jednak w dalszym ciągu nie jest to okres wakacyjny, kiedy najwięcej osób decyduje się na urlop. Dzięki temu można zyskać atrakcyjne rabaty na wyjazd grupowy oraz uniknąć tłumów.

Centrum szkoleniowe Commplace – Dwór Korona Karkonoszy

Impreza integracyjna dla pracowników – pomysły

Impreza integracyjna dla pracowników powinna przebiegać w swobodnej, niezobowiązującej atmosferze. Najlepiej aktywnie spędzać czas i wspólnie się bawić. Jednym ze sprawdzonych pomysłów jest organizacja różnego rodzaju konkursów. Na ogół w pozytywny sposób integrują one ludzi, rozbudzają ducha rywalizacji i pobudzają kreatywne myślenie. Nie wspominając już o doskonałej zabawie, jaką zapewniają!

Innym rozwiązaniem może być przygotowanie gry terenowej. Taka zabawa na świeżym powietrzu wymaga jednak starannego przygotowania. Lecz inne zabawy, jak choćby kalambury lub gry scenariuszowe, też muszą być wcześniej zaplanowane. Niemniej takie nakłady zawsze się zwrócą w postaci satysfakcji zawodników i miłych wspomnień. Konkursy na imprezy integracyjne oznaczają też nagrody dla zwycięzców. Nawet drobny upominek ucieszy uczestników zawodów.

Zabawy na imprezę integracyjną

Potrzeby naszej grupy powinny być kluczowe przy wyborze zabawy na imprezę integracyjną. Chodzi przede wszystkim o jej liczebność. Inne rozrywki możemy zaproponować grupie 10-osobowej, a inne 30-osobowej. Koniecznie trzeba też wziąć pod uwagę, na jakim etapie integracji zespół się znajduje. Dla nowo powstałych grup lepiej dobrać gry i zabawy pozwalające się lepiej poznać. Natomiast dla zespołów, które już dłużej funkcjonują, dobierzmy atrakcje wzmacniające i pogłębiające relacje. Tak, by pracownicy poczuli, że praca w zespole ma swoje zalety. Dobre będą także zabawy wzmacniające kreatywność i zaangażowanie. Zwróćmy też uwagę, żeby rozrywki na imprezę integracyjną były na odpowiednim poziomie i umożliwiały wszystkim dobrą zabawę. Doświadczeni organizatorzy firmowych imprez integracyjnych potrafią je dopasować do każdej grupy i sprawić, że wszyscy będą się dobrze bawić. A przecież o to właśnie chodzi w czasie firmowych imprez integracyjnych.

Imprezy integracyjne – gdzie zorganizować?

Kameralny hotel w górach czy integracja w miejskim klimacie? A może połączyć jedno z drugim? Żeby dobrze dobrać miejsce na firmową imprezę integracyjną, zastanówmy się, jaki przede wszystkim cel chcemy osiągnąć. Jeśli podstawowym założeniem jest zbliżenie ludzi do siebie, stworzenie im warunków do rozmowy i wspólnej zabawy, to raczej wygrają miejsca spokojniejsze, nieco oddalone od miejskiego zgiełku. Tam uwaga uczestników będzie zwrócona na innych ludzi, a naturalne krajobrazy i piękno przyrody tylko zbuduje i podkreśli dobry nastój. W takim otoczeniu łatwiej będzie się otworzyć na innych i poświęcić wspólnej zabawie.

Karkonosze to zawsze dobry wybór. To słynna „kraina pałaców i ogrodów”. Z mniej oczywistych, a bardzo atrakcyjnych miejsc, których w tej okolicy nie brakuje, można wymienić na przykład wczasową miejscowość Sosnówkę, gdzie podziwiać możemy przepiękny zalew, a jednocześnie możemy cieszyć się wspaniałymi widokami majestatycznych gór.

Wrocław

Jeśli jednak chcielibyśmy naszej grupie dostarczyć więcej bodźców i wrażeń, wybierzmy raczej miasto. Na przykład stolicę Dolnego Śląska, Wrocław, z zabytkowymi kwartałami i słynnym Rynkiem, a jednocześnie tętniące życiem i energią współczesne miast. Stare place sąsiadują tu z klimatycznymi knajpkami, ciekawe muzea ze wspaniałymi parkami. Wszystko to tworzy wspaniałą mieszankę, w sam raz na firmową imprezę integracyjną.

Najlepsze kierunki na wyjazd integracyjny – Polska

W zależności od budżetu, jakim dysponuje przedsiębiorstwo oraz uczestnicy wyjazdu, można zdecydować się na kilka kierunków wyjazdu integracyjnego. W Polsce najbardziej popularne są:

  • Miejscowości nadmorskie;
  • Bieszczady;
  • Pieniny
  • Karkonosze.

Firmowe wyjazdy integracyjne – góry

Można znaleźć tutaj mnóstwo atrakcji, które są przeznaczone dla osób przyjezdnych. Jednocześnie nie ma problemu z organizacją imprez zamkniętych. Bieszczady, Pieniny lub Karkonosze to doskonały kierunek dla tych grup, które cenią sobie spokój oraz aktywny wypoczynek. Codzienne wycieczki poranne, a wieczorem spotkania przy ognisku lub podczas wieczornej imprezy tematycznej to doskonały sposób na zacieśnianie więzi pomiędzy pracownikami.

Lokalizacje nadmorskie z kolei z pewnością przypadną do gustu młodszym uczestnikom wyjazdów integracyjnych. Wówczas istnieje znacznie więcej możliwości zorganizowania wieczoru w miłej atmosferze oraz spędzenia nocy na zabawie bez obaw o poranne wstawanie.

Jak można łatwo zauważyć, w Polsce istnieje wiele możliwości zorganizowania wyjazdu integracyjnego dla pracowników. Każda z nich będzie doskonałym sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków, siedzenia przy biurku oraz wypełniania kolejnych raportów dla przełożonych.

Wyjazd integracyjny w Polsce umożliwia natychmiastowe reagowanie na wypadek, jeżeli ktoś spośród uczestników będzie miał problemy, które zmuszą go do szybkiego powrotu. Jest również znacznie mniej czasochłonny i prostszy, jeśli chodzi o kwestie organizacyjne oraz transportowe.

Skuteczny team building – sprawdź!

Zagraniczny wyjazd integracyjny. Gdzie najlepiej się udać?

Zagraniczne wyjazdy integracyjne, w przeciwieństwie do tych organizowanych w Polsce zazwyczaj trwają dłużej niż 3 dni. Zdarza się, że firma z okazji wyjazdu integracyjnego decyduje się na tymczasowe zawieszenie swoich działań.

Mimo wszystko jest to w dalszym ciągu znacznie bardziej opłacalne dla firmy niż zmuszanie pracowników do ciągłej pracy bez zorganizowania jakiejkolwiek rozrywki ze strony pracodawców.

Wśród zagranicznych wyjazdów integracyjnych królują w dalszym ciągu dwa kierunki. Pierwszy z nich to słoneczne Włochy, gdzie uczestnicy wyjazdów są nastawieni na zwiedzanie pięknych, zabytkowych budynków oraz miejsc, które zapierają im dech w piersiach. Jest to również idealne miejsce dla zorganizowania atrakcyjnych warsztatów kulinarnych. Ale o tym powiemy za chwilę.

Innym kierunkiem są oczywiście szeroko rozumiane ciepłe kraje. Są to między innymi Tunezja czy Turcja. Tutaj mnóstwo osób, które wybierają się na wyjazd integracyjny liczy na długie godziny spędzone na odpoczynku w słońcu z drinkiem w dłoni.

Warsztaty organizowane podczas zagranicznych wyjazdów integracyjnych

Jak już wspominaliśmy, warsztaty kulinarne organizowane podczas zagranicznych wyjazdów integracyjnych to świetny sposób na lepsze poznanie się zespołu. O ile organizacja podobnych eventów w miejscu zamieszkania lub pracy uczestników wyjazdu jest stosunkowo prosta, tak trudności pojawiają się, jeżeli ma być to zorganizowane podczas wyjazdu. Jednak nie jest to problem nie do rozwiązania. Wystarczy jedynie odrobina samozaparcia oraz kreatywności. Tych z pewnością nie brakuje osobom, które organizują firmowe wyjazdy integracyjne w swoich firmach.

Wyjazdy zagraniczne, podobnie jak te organizowane w Polsce, warto dobrać do grupy uczestników. Jeżeli wśród nich przeważającą cześć stanowią osoby, które preferują aktywny tryb odpoczynku, warto wziąć to pod uwagę. Podobnie w sytuacji, kiedy królują ci, którzy mając do wyboru zwiedzanie lub spokojny odpoczynek, bardzo szybko znajdą swój leżak.

Dobrym pomysłem, jeżeli grupa jest mocno podzielona pod kątem spędzania wyjazdów integracyjnych, jest dobieranie ich w taki sposób, aby w każdym kolejnym roku móc zaoferować swoim pracownikom inny sposób spędzania czasu.

Warsztaty kulinarne

Najlepszym ze sposobów na spędzenie wolnego czasu na wyjeździe zagranicznym jest poznawanie regionalnej kuchni. Szczególnie popularne jest to podczas zwiedzania Włoch, które słyną z doskonałej kuchni i smacznych, świeżych dodatków.

Po wybraniu odpowiedniego miejsca można skontaktować się bezpośrednio z obsługą restauracji, znaleźć na stronie odpowiednie informacje lub skontaktować się z instytucjami, które zajmują się organizacją podobnych wydarzeń.

Integracja ze smakiem – Włochy

Aby zorganizować warsztaty kulinarne dla grupy wyjazdowej, najpierw należy dowiedzieć się, ile osób jest zainteresowanych podobną atrakcją. Po zebraniu deklaracji od grupy, należy rozejrzeć się za wysokiej jakości restauracjami, które oferują smaczne dania. Najlepiej, jeżeli będą to klasyki kuchni włoskiej.

Warsztaty taneczne

Kolejnym rodzajem warsztatów, jakie warto zorganizować podczas wyjazdu integracyjnego jest nauka tańca. Tutaj nie musi być to uzależnione od miejsca, w jakim znajduje się grupa. Jednak znacznie większą atrakcją jest nauka regionalnych tańców niż takich, których można nauczyć się w szkole tańca w mieście, z którego pochodzą pracownicy.

W tym wypadku zorganizowanie warsztatów również można zlecić osobom, które specjalizują się w podobnej tematyce. Warto jednak najpierw zorientować się, czy grupa wyjazdowa będzie zadowolona z podobnych zajęć. Zawsze również warto wcześniej sprawdzić rodzaj tańca oraz skonfrontować to z uczestnikami.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Firmowe imprezy integracyjne – korzyści

Regularne eventy firmowe to klucz do zgranego, dobrze funkcjonującego zespołu pracowniczego. Wspólne wyjścia poprawiają relacje, pomagają pokonać konflikty i tworzą znakomitą atmosferę w miejscu pracy. Podczas takich imprez pracownicy mogą spokojnie porozmawiać o sprawach, o których nie ma czasu rozmawiać w godzinach pracy – na przykład o zainteresowaniach, rodzinie czy innych kwestiach ważnych dla członków zespołu.

Jest to świetna okazja do tego, aby się lepiej poznać i zbudować silne relacje. Firmowe imprezy integracyjne łączą pracowników, poprawiają komunikację między poszczególnymi członkami zespołu i tworzą niezwykle pozytywną, miłą atmosferę. Zgrany zespół to zespół, który może osiągać dużo więcej. Może pracować efektywniej – a jak dobrze wiemy, efektywna praca to klucz do odniesienia sukcesu na rynku!

Imprezy integracyjne. W jaki sposób jak najdłużej zachować efekty spotkania?

Jak już pokazaliśmy, firmowe imprezy integracyjne oraz wyjazdy integracyjne to doskonały sposób na poprawienie relacji w zespole. Jest to również jeden z elementów, który umożliwia zadbanie o jak najlepsze samopoczucie pracowników. Dzięki temu, że są oni wypoczęci oraz mają dobre relacje ze sobą nawzajem, praca może być lepsza oraz bardziej efektywna.

Warto zadbać o to, żeby efekty spotkania lub wyjazdu były widoczne w grupie możliwie najdłużej. Podobnie jak z wieloma zabiegami kosmetycznymi, tak samo jest w przypadku relacji międzyludzkich. Warto dbać o efekty, jakie pojawiły się podczas przeprowadzonego zabiegu, aby były one długotrwałe oraz mocne.

Kolacje firmowe

Jednym ze sposób na to, żeby zatroszczyć się o relacje w zespole jest organizowanie wyjść oraz kolacji firmowych. Nie mówimy tutaj o wystawnym przyjęciu z cateringiem lub specjalną kolacją. Często najprostsze sposoby to te najlepsze.

Dlatego proponujemy, żeby po spotkaniu integracyjnym w firmie zrodziła się tradycja regularnych spotkań po pracy. Można spotkać się w barze lub restauracji oraz spędzić wspólnie czas. W ten sposób relacje, jakie się utworzyły podczas wyjazdu lub firmowej imprezy integracyjnej wytrzymają napięcia związane z powrotem do codziennych obowiązków.

Kolacja firmowa

Wspólne wyjście na kręgle lub inne aktywności

Jeżeli podczas wyjazdu integracyjnego okaże się, że zespół doskonale współpracuje, warto utrzymać podobną tradycję. Może to być wyjście na kręgle, bilard lub inne podobne atrakcje, które umożliwią wypróbowanie delikatnej rywalizacji połączonej z grą zespołową.

To również umożliwia zacieśniania więzi pomiędzy pracownikami. Nie kojarzą oni poszczególnych osób wyłącznie z miejsc związanych z pracą. Dzięki temu potrafią się zrelaksować, a praca przebiega w znacznie lepszej atmosferze niż wcześniej.

Kierownik działu może również zaproponować wspólne wyjście zaraz po zakończonej pracy. Może to być związane na przykład z brakiem nadgodzin lub dodatkowych zadań w dniu, kiedy organizowane jest wyjście. Jest to również dodatkowa motywacja dla pracowników, aby skończyć pracę o czasie oraz odpowiednio szybko wyjść z budynku.

Kiedy integracja sprawdza się najlepiej?

Może zdarzyć się tak, że zespół pracowników nie dogaduje się między sobą. Czasem dochodzi do różnego rodzaju sprzeczek, których przyczyn może być wiele – począwszy od słabej znajomości osób w grupie, poprzez niepoprawną komunikację, aż do braku zrozumienia. O to, żeby w zespole panowała przyjazna atmosfera, powinien zadbać pracodawca. Najlepszym sposobem na zbudowanie silnych więzi pomiędzy pracownikami jest regularne organizowanie firmowych imprez integracyjnych.

Praca często bywa bardzo stresująca. Napięte terminy, niezadowoleni klienci, słabe wyniki. Pracownicy potrzebują chwili relaksu, odpoczynku i oderwania się od obowiązków służbowych. Dlatego i w takiej sytuacji warto zorganizować firmowe imprezy integracyjne. Takie wydarzenie pozwala chociaż na chwilę zapomnieć o pracy. Pozwala naładować baterie i wrócić do wykonywania codziennych zadań z nową energią, motywacją i uśmiechem na twarzy.

Nasze sposoby na „budżetową” integrację

Zdarza się, że firma jest dopiero na etapie rozwijania się. Oznacza to, że większość zysków jest lokowana tam, gdzie jest to konieczne do tego, aby przedsiębiorstwo było lepiej rozpoznawalne na rynku. W takich sytuacjach, kiedy firma jest młoda, może zdarzyć się, że nie ma wystarczających funduszy na zorganizowanie wysokiej jakości, kosztownego wyjazdu integracyjnego dla pracowników oraz pracodawców. Dlatego przedstawiamy kilka sposób na firmowe imprezy integracyjne, które nie pochłoną większości budżetu firmy.

Ognisko

Jeżeli chociaż jeden z członków zespołu posiada działkę pod miastem, którą zgodzi się wypożyczyć na jeden wieczór, można zorganizować pełne integracji oraz zabawy ognisko. Jest to w pewnym stopniu powrót do czasów młodości, kiedy takie imprezy były organizowane w nocy, po całym dniu spędzonym w szkole lub na uczelni.

Ognisko integracyjne to bardzo budżetowy sposób na zorganizowanie firmowej imprezy integracyjnej. Wystarczy zorganizować odpowiednią ilość jedzenia oraz napojów. Jeżeli zespół już jest w pewnym stopniu ze sobą zgrany, można również przypomnieć sobie lata młodość i zorganizować tak zwane składkowe ognisko.

Ognisko firmowe w centrum szkoleniowym Agencji Commplace – Dworze Korona Karkonoszy

W takim wypadku każdy z uczestników przynosi jedno danie. Jest to doskonały sposób na poznanie nawzajem swoich ulubionych smaków oraz spróbowanie nowych rzeczy, które można zjeść przy ognisku.

Taki sposób spędzenia czasu w gronie współpracowników to z pewnością wartościowy moment dla każdego, kto ceni sobie luz oraz swobodę podczas spotkań. Można spędzić czas w dowolny sposób oraz zająć się tym, co aktualnie jest najbardziej potrzebne. Przy ognisku również najczęściej pojawiają się najbardziej fascynujące rozmowy, które mogą skutkować nawiązaniem wspaniałych przyjaźni na długie lata.

Wieczór z grami planszowymi

Przez długi czas gry planszowe były bardzo mocno niedoceniane przez miłośników imprez. Uważali oni, że jest to nieatrakcyjny, wręcz nudny sposób na spędzanie czasu w gronie znajomych. Widzieli wiele, według nich znacznie ciekawszych opcji.

Jednak obecnie okazuje się, że współczesne gry planszowe są niezwykle interesujące, wciągające oraz opowiadają niesamowite historie. Wystarczy otworzyć pudełko, by przenieść się do innego świata. Za każdym razem można doświadczyć innych rozgrywek oraz uczuć z nimi związanych.

Integracja na… planszy

Dlatego naszą kolejną propozycją na imprezę integracyjną osób pracujących w jednym zespole jest wieczór z grami planszowymi. Z pewnością każda z osób, które należą do zespołu ma w swoim domu chociaż jedna grę. Gwarantujemy, że nawet jeżeli jest to klasyczny Chińczyk, emocji będzie mnóstwo. Podobnie jak zabawy oraz możliwości nawiązania interakcji, a w końcu integracji, a nawet doskonałych znajomości.

Integracja jest niezwykle istotnym elementem składającym się na budowanie zespołu. Jeżeli poszczególni jego członkowie dobrze czują się w swoim towarzystwie, znacznie lepiej organizowane są wszystkie etapy pracy nad projektami. Dlatego tak ważne jest, aby organizować udane firmowe imprezy integracyjne oraz wyjazdy, które poprawią kontakty pomiędzy osobami w firmie.

Spotkanie integracyjne

Czy każde spotkanie w większym gronie pracowników jest już formą integracji zespołu? Niekoniecznie. Różnego rodzaju odprawy, podsumowania, zebrania, narady i inne służbowe spotkania zwykle mają zupełnie inny cel. Mogą wręcz zespół dezintegrować. Tam gdzie atmosfera w pracy jest zbyt napięta, a pracownicy nie potrafią się komunikować, trudno mówić o efektywności. Dlatego tak ważna jest organizacja firmowych imprez integracyjnych, podczas których  można rozładować napięcie i dać szansę pracownikom na zażegnanie ewentualnych konfliktów. Chodzi o to, żeby stworzyć zgraną grupę pracowniczą, która w przyszłości sama będzie potrafiła rozwiązywać drobne problemy.

Spotkanie integracyjne to też szansa na wypracowanie nowych pomysłów i usprawnienie pracy w firmie. Pracownicy w bezpośredniej rozmowie, w luźnej atmosferze, mogą dogadać się między sobą, jak łatwiej albo prościej załatwić niektóre sprawy. Przy firmowym ognisku albo zabawie integracyjnej będzie okazja na rozmowy o wszystkim. Również o tym, co nas pasjonuje, co lubimy a czego nie. I może przy tej okazji uda się zrozumieć, czym kierują się nasi koledzy z pracy. Takie spotkania często kończą się tym, że pracownicy, zamiast wymieniać się setką maili, po prostu zadzwonią do siebie i szybko załatwią służbowe sprawy.

Warto zaufać specjalistom – integracja pracowników – agencja eventowa

Firmowa impreza integracyjna to sprawdzone narzędzie w budowaniu zgranego zespołu i dobrej atmosfery w pracy. Taką imprezę można połączyć z elementami szkolenia i nabywaniem nowych kompetencji. Jakich? Na przykład w zakresie pracy w grupie i poprawnej komunikacji w zespole. Organizacja takich imprez to świetna inwestycja w pracowników. Poczują się oni docenieni przez pracodawcę, a wzmocnienie więzi koleżeńskich sprawi, że nie będą zainteresowani zmianą środowiska pracy. To także dobra okazja do poprawy nastroju i regeneracji sił . Miłe towarzystwo i pozytywne nastawienie sprawi, że niektóre trudne sprawy rozwiążemy od ręki!

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt