Tu i teraz, czyli jak reklamować firmę w internecie

Online marketing
Jak reklamować firmę w internecie? Działaj tu i teraz!

Czy wiesz, że najlepsza reklama wcale nie jest sprzedażą? Jest budowaniem relacji – pomostu między odbiorcą i nabywcą. To współczesna forma komunikacji, oparta na emocjach i perswazji, a największym medium, które zrewolucjonizowało reklamę w ostatnich latach, jest internet. Pozostaje poznać odpowiedź na wydawałoby się proste pytanie: jak reklamować firmę w internecie? 

Internet umożliwia dotarcie w stosunkowo krótkim czasie do milionów potencjalnych klientów na całym świecie, jednak, aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał, musimy zdobyć pewne umiejętności i unikać pewnych błędów. Klienci są zmęczeni sztampowymi i nachalnymi przekazami reklamowymi, które otaczają ich ze wszystkich stron. Aby zwrócić uwagę nabywców musimy stworzyć oryginalny, atrakcyjny, czytelny i powtarzalny przekaz, który ich zainteresuje, zainicjuje potrzebę oraz namówi do reakcji. 

Twoja firma musi się wyróżniać tu i teraz.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Jak reklamować firmę w dzisiejszych realiach rynkowych? Najważniejszym medium reklamowym jest człowiek, a internet daje nam możliwość dotarcia do milionów potencjalnych klientów i ambasadorów naszej oferty. To właśnie tam sporo czasu spędza Twoja grupa docelowa. Internet umożliwia stworzenie szerokiej sieci kontaktów i społeczności wiernej danej marce. Koszty obecności w sieci są uzależnione od wyboru konkretnych narzędzi, należy jednak pamiętać, że sukcesem jest wykorzystanie efektu synergii, który pozwoli nam zintensyfikować efekty naszej pracy. Jednorazowa reklama jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto, a skuteczne działania marketingowe wymagają wdrożenia długoterminowej strategii. 

Jak reklamować firmę w internecie? 

Reklamowanie firmy w internecie jest pewnego rodzaju sztuką. Musimy nauczyć poruszać się nie tylko w gąszczu potencjalnych klientów, ale przede wszystkim wyróżnić się z tłumu konkurencji. Wiedza o tym, w czym możemy być lepsi od innych jest podstawą budowania przewagi rynkowej. Jednak za tą wiedzą musi iść konkretny plan działania, rozpisany na kolejne strategiczne kroki. To, jak reklamować firmę w sieci, należy rozbić na poszczególne elementy, składające się na online marketing.  

Na początku należy ustalić cele, jakie chcemy osiągnąć, a także wskazać i dokładnie opisać grupę docelową, która pomoże nam te cele uzyskać. Pomoże nam to dokładnie dobrać narzędzia oraz strategię komunikacji z potencjalnymi klientami. Nie bez znaczenia jest także identyfikacja wizualna naszej marki, która pomoże nam wyróżnić się i utrwalić naszą obecność w świadomości odbiorców. Najważniejsze, by wszystkie elementy, które budują nasz wizerunek układały się w spójną całość i jednoznacznie kojarzyły się z marką. 

Przy tworzeniu komunikatów reklamowych, warto korzystać z modelu perswazji AIDA, który przebiega w czterech, niezależnych etapach, wymagających różnego podejścia do potencjalnego klienta

  1. Attencion – przyciągnięcie uwagi za pomocą oryginalnego hasła, zdjęcia lub filmu, silnie uderzającego w emocje lub potrzeby grupy docelowej. 
  1. Interest – wzbudzenie zainteresowania za pomocą bardziej rozbudowanej treści, traktującej o problemach i potrzebach grupy docelowej. 
  1. Desire – wywołanie pragnienia, czyli sprawienie, że odbiorca przekazu chce skorzystać z oferty. Pragnienie musi być na tyle silne, by klient nie miał żadnych wątpliwości co do zakupu. 
  1. Action – namówienie do działania. Grupa, do której kierujesz swój przekaz, musi dokładnie wiedzie, jak ma na niego zareagować i co dokładnie zrobić, aby niezwłocznie skorzystać z oferty. 

Gdzie dokładnie reklamować firmę w internecie? 

 „Być albo nie być” w internecie zależy w dużym stopniu od umiejętnego doboru narzędzi promocji. Jak reklamować firmę, by osiągnąć sukces? Internet daje nam nieskończoną liczbę możliwości, a wybór najbardziej efektywnego miejsca styku naszej oferty z grupą potencjalnych klientów jest nie lada wyzwaniem. 

Planując dobór konkretnych aktywności oraz wielkość i podział budżetu na poszczególne działania, należy najpierw określić, co chcielibyśmy osiągnąć. Naszym celem może być większa sprzedaż, wzrost zainteresowania produktem, szeroka liczba kontaktów lub rozgłos, jaki marka osiągnęła w wyniku konkretnej kampanii marketingowej. Wyznacznikiem skuteczności reklamy jest ROI, czyli wskaźnik zwrotu z inwestycji, a pożądanym efektem jest znalezienie takiej formy reklamy, której koszty zostaną pokryte w jak najkrótszym czasie. Chcąc dobrać odpowiednie narzędzia reklamy internetowej musimy wziąć pod uwagę miejsca, z których korzystają przedstawiciele naszej grupy docelowej oraz środki, jakie możemy przeznaczyć na reklamę.  

Codziennie miliony osób korzystają z wyszukiwarek internetowych, dlatego odpowiednie pozycjonowanie naszej strony www, zarówno organiczne, jak i poprzez płatne reklamy Google Ads, nadal jest jedną z najskuteczniejszych form reklamy w internecie. Dobrze wypozycjonowana strona www może zapewnić nam stały przypływ nowych klientów, jednak zbudowanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google jest czasochłonne, a efekty można zauważyć dopiero po kilkunastu miesiącach intensywnej pracy. Natychmiastowe efekty zapewnia z kolei skuteczna reklama Google Ads, dzięki której nasze reklamy również pojawiają się w wyszukiwarce, jak i na stronach sieci partnerów Google. Ponadto wszystkie firmy lokalne powinny zadbać także o interesującą wizytówkę firmy w mapach Google. 

Jak reklamować firmę w social mediach? 

W ostatnich latach, nasze życie przeniosło się do mediów społecznościowych, dlatego także tam należy wyraźnie zaznaczyć obecność naszej marki. Jednak sam fakt posiadania konta w najpopularniejszych mediach społecznościowych nie zwiększy sprzedaży. Tylko regularne prowadzenie profili firmowych i wypełnianie je wartościowymi treściami są w stanie przynieść naszej marce wymierne korzyści. Social media są potężnym narzędziem do zainicjowania reklamy wirusowej, która może rozpowszechniać się po sieci niemal bez naszego wysiłku. Zarówno nasza strona internetowa, jak i profile w mediach społecznościowych mogą służyć zarówno do szybkiego relacjonowania każdej chwili z życia naszej marki, jak i do utrzymywania stałego kontaktu z naszymi odbiorcami. 

Reklamując ofertę firmy w internecie możemy korzystać także z narzędzi, które nie są naszą własnością i umieszczać treści w różnego rodzaju portalach branżowych oraz nawiązywać współpracę z popularnymi influencerami. Nie zapominajmy także o e-mail marketingu, który nadal jest skuteczną i stosunkowo niedrogą formą dotarcia bezpośrednio do naszych potencjalnych klientów. 

Jak reklamować usługi w internecie? 

Zadowolony klient jest najlepszą reklamą, dlatego dbaj o swoich klientów na każdym etapie sprzedaży, w myśl teorii customer lifetime value. Klient raz pozyskany i zadowolony z Twoich usług, pomoże Ci pozyskać kolejne kontakty. Dbaj o jego potrzeby i interesuj się nim, a on z przyjemnością będzie do Ciebie wracał. 

 Jak reklamować firmę bez względu na to, co sprzedaje? Recepta na efektywne prowadzenie działań w internecie jest krótka: 

  1. Precyzyjnie zdefiniuj swoich odbiorców – poznaj ich potrzeby i preferencje, żeby móc skutecznie na nie odpowiedzieć. 
  1. Wyraźnie zakomunikuj swoją unikatowość, czyli wszystko to, co wyróżnia cię na tle konkurencji. 
  1. Dopasuj komunikację w mediach społecznościowych do potrzeb potencjalnych klientów i otoczenia, w których chcesz zaistnieć. 
  1. Wzbudzaj emocje, a dopiero potem sprzedawaj. 
  1. Kreuj się na eksperta i chętnie dziel się wiedzą, aby wzbudzić zaufanie klientów. 
  1. Reaguj na bieżąco – życie w sieci dzieje się tu i teraz. 

Internet umożliwia niemal niczym nieograniczone dzielenie się doświadczeniami, jakie Twoi klienci nawiązują z Twoją marką. Opinie internetowe rozkręciły i zniszczyły niejeden biznes, jednak najważniejsze jest zachować otwartą formę komunikacji i właściwie przygotować się na falę różnego rodzaju komentarzy. W jaki sposób? Skontaktuj się z nami – doradzimy najlepszy.  

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt