Nawigacja

Kreatywne zabawy integracyjne: impreza dla firm

Imprezy firmowe

Kreatywne zabawy integracyjne powinny być atrakcyjne. Inaczej pracownicy niekoniecznie zechcą w nich uczestniczyć. Ich organizacja to doskonała okazja, aby team mógł lepiej poznać się od strony prywatnej. Warto postawić na kreatywność, wtedy wszyscy będą się cieszyć na samą myśl o evencie firmowym i czekających ich niespodziankach.

Kreatywne zabawy integracyjne: klucz do sukcesu

Czy kiedykolwiek miałeś wrażenie, że Twoje miejsce pracy jest zbyt stresujące? Nie chodzi tylko o samą pracę, ale również o to, jak sobie z nią radzimy. Badania pokazują, że przepracowanie może przyczynić się do permanentnego zmęczenia i wypalenia. Nie pozwól na to! Aby tego uniknąć, warto raz na jakiś czas zorganizować firmowe imprezy integracyjne. Pracownicy oderwą się od codziennych obowiązków, dzięki czemu mogą spojrzeć na problemy w firmie z zupełnie innej perspektywy. Impreza firmowa z kreatywnymi grami to jeden ze sposobów na podtrzymanie zaangażowania zespołu.

Commplace – agencja eventowa

Zastanawiasz się, jak zmobilizować współpracowników do działania? Pamiętaj, że impreza firmowa, na której pojawią się kreatywne zabawy integracyjne, nie powinna być jednorazowym eventem. Powinna być cyklicznym wydarzeniem, bo takie zadania budują zaufanie między członkami zespołu. W ten sposób można również przekonać się, czy wszyscy pracownicy zdążają do tego samego celu.

Integracja zespołu

Jaki cel chcemy osiągnąć integrując pracowników? Każdy właściciel firmy lub jej manager wie, że chodzi o realizację celów biznesowych firmy i osiągniecie efektu synergii. Czyli takie wykorzystanie potencjału pracowników, żeby wnosili do firmy wartościowe rozwiązania i skutecznie działali na jej rzecz. Przede wszystkim jednak, żeby realizowali stawiane im zadania i osiągali założone cele. Nie da się żadnej z tych rzeczy osiągnąć bez współpracy i efektywnej, niczym niezakłóconej komunikacji.

Kolejnym, niemniej istotnym celem jest rozwiązywanie ewentualnych problemów w zespole oraz unikanie konfliktów. W przypadku niezdrowych relacji i personalnych niesnasek komunikacja na pewno będzie zaburzona, a pracownicy, zamiast skupić się na tym, co ważne dla firmy, będą załatwiać swoje sprawy. Integracja firmowa pozwoli zminimalizować ryzyko takich niepożądanych działań.

Jak zorganizować niezapomniany event dla pracowników?

Taniec na imprezie firmowej to nieodłączny element każdego wyjazdu integracyjnego. Warto uwzględnić go w scenariuszu kilkudniowej wycieczki, jubileuszu firmy, czy gali wręczenia nagród. Możesz nawet zorganizować konkurs taneczny, w którym pary wylosują lub wybiorą utwór. Aby zachęcić uczestników do wspólnej zabawy, przygotuj ciekawe nagrody.

Jak jednak sprawić, aby była to kreatywna rozrywka i jednocześnie integrowała zespół? Jest na to prosta recepta. Zadbajmy na przykład, żeby przy tej zabawie pojawiły się konkursy i quizy. Można pokusić się o konkurs taneczny, ale taki, który zaangażuje wszystkich. A więc dzielimy uczestników naszego eventu firmowego na grupy, puszczamy wybrany utwór i prosimy, żeby w ciągu kwadransa przygotowali do niego taneczny układ. Oczywiście jeśli ma to być konkurs, to jury ocenia choreografię i przyznaje nagrody.

Impreza taneczna, Dwór Korona Karkonoszy

Integracja przy muzyce i tańcu

Nie ma nic lepszego niż moment, gdy szkolenie poza siedzibą firmy lub impreza integracyjna dobiegają końca. Wszyscy uczestnicy pragną relaksu, ale zawsze jest ta jedna osoba, która ma mnóstwo energii, z którą nie wie, co zrobić. Zaczyna puszczać muzykę, by rozruszać towarzystwo. Dlatego najlepiej założyć z góry, że po kolacji lub uroczystym bankiecie nasi goście zechcą potańczyć. W zależności od tego, jak liczna jest grupa, jaki gust muzyczny prezentuje i jakim budżetem dysponuje organizator, można zatrudnić DJ-a albo zespół muzyczny, który zagra na żywo.

Niezapomniany event dla pracowników?

Tylko u nas!

Albo zdecydujmy się po prostu na bal firmowy, jeśli tylko mamy ku temu okazję i możliwości. Będzie powód, by elegancko się ubrać, zrobić perfekcyjny makijaż, i przez chwilę poczuć się jak gwiazdy filmowe…  

Dlaczego nie urozmaicić gier integracyjnych lub imprez firmowych krótkimi quizami wiedzy o muzyce? Puszczamy kilka utworów i sprawdzamy, kto najszybciej zgadnie, jaka to piosenka.

Gra karty przetargowe

Karty przetargowe – do tej zabawy potrzebne będą czyste kartoniki i flamastry. Rozdaj wszystkim uczestnikom po jednym kartoniku, a następnie zachęć, żeby podzielili się jakąś informacją na swój temat, o której nikt nie wie. Poproś, aby podpisali się imieniem lub pseudonimem. Następnie uczestnicy mają przekazywać sobie karteczki w dowolnej kolejności. Każda osoba może zatrzymać tylko jeden kartonik, który wydaje się jej najbardziej interesujący. Zachęć współpracowników, żeby rozwinęli temat. Takie kreatywne zabawy integracyjne pomagają przełamać lody. Pracownicy zobaczą, że wiele ich łączy, że mają podobne zainteresowania czy pasje.

Najlepsze pomysły na kreatywne zabawy integracyjne dla pracowników

Pomyśl, co się stanie, jeśli połączysz ćwiczenia team buildingowe, scenariusz filmu kryminalnego i escape room w grę biurową? Takie kreatywne zabawy integracyjne są niezwykle wciągające, dlatego każdy chętnie bierze w nich udział. Ćwiczenia budujące zespół są fantastycznym sposobem na stworzenie więzi między członkami zespołu.

Podziel uczestników na kilkuosobowe drużyny, a następnie przydziel im ciekawe zadania. Mogą wcielić się w detektywów i rozwikłać zagadkę kryminalną. Albo zaplanować ucieczkę z Marsa lub rozwiązać inny nietuzinkowy problem. Aby ułatwić im zadanie, przygotuj garść wskazówek, łamigłówek i przedmiotów. Zachęć współpracowników do dzielenia się informacjami, współpracy i opracowywania teorii. Kreatywne zabawy integracyjne pomagają pracownikom lepiej się poznać. Takie zadania skupiają się na dynamice pracy grupowej, która opiera się na zaufaniu, komunikacji i koordynacji. Szkolenia integracyjne pozwalają grupie poznać swoje słabe i mocne strony. 

Zabawne i kreatywne zabawy integracyjne

Szukasz pomysłu na nieszablonową grę komunikacyjną, która wymaga koordynacji działań? Mamy interesującą propozycję! Poproś uczestników, aby ustawili się w kręgu, trzymając długi sznurek, związany na obu końcach. Następnie zachęć zespół, żeby stworzył ze sznurka trójkąt, kwadrat, prostokąt lub ósemkę. Jeśli chcesz podnieść poprzeczkę, poproś drużynę, aby wykonała zadanie z zamkniętymi oczami. Tego typu kreatywne zabawy integracyjne pomagają wyłonić lidera, jednocześnie budują zaufanie w zespole.

zabawy terenowe

Pies, ziarno i kurczak

Proponowana zabawa zachęca do kreatywnego rozwiązywania problemów. Ustal z zespołem, kto wcieli się w rolę rolnika. Rolnik musi wrócić do domu z psem, workiem ziarna i kurczakiem. Przeprawiając się łodzią przez rzekę, może wziąć ze sobą tylko jedną rzecz lub zwierzę. Należy jednak pamiętać, że pies zje kurczaka, a kurczak wydziobie ziarno. Mieszkańcy wioski mają pomóc rolnikowi znaleźć wyjście z sytuacji, co wcale nie jest takie trudne, jeśli drużyna ze sobą współpracuje i używa wyobraźni.

Zabawy i gry integracyjne

Gra, która pobudza wyobraźnię

Kreatywność nade wszystko! W jaki sposób można eksploatować różne przedmioty – te codziennego użytku, lub te rzadziej wykorzystywane? Przygotuj różne rekwizyty, po jednym na każdego uczestnika. Poproś graczy, aby wymyślili alternatywne zastosowanie dla swojej rzeczy. Na przykład zszywacz może posłużyć za trąbkę, a spinacz za widelec lub wieszak. Z kolei wieszak może pełnić rolę otwieracza do wina. Każdy uczestnik ma za zadanie pokazywać przez minutę, do czego chce wykorzystać dany przedmiot, a pozostali gracze próbują odgadnąć alternatywne zadanie. Jeśli ktoś zgadnie, otrzymuje jeden punkt. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Tę zabawę można wykorzystać podczas każdego właściwie spotkania integracyjnego, co niewątpliwie jest jej wielką zaletą.

Commplace – team building i eventy

Kartka i ołówek – pomysły na zabawy integracyjne dla firm

Zabawy związane z rysowaniem mają długą tradycję. To jedna z najbardziej ulubionych form zabaw integracyjnych. Nic dziwnego, bo właśnie za pomocą rysunku można wyrazić tak wiele!

Na przykład zabawa pod tytułem ręka prawdę ci powie. Poprośmy uczestników gry, aby każdy położył dłoń na kartce papieru i ją odrysował. Kartkę należy podpisać. Następnie puszczamy kartki w obieg i prosimy każdego uczestnika tej zabawy integracyjnej, żeby wewnątrz dłoni, na przykład tej narysowanej przez Monikę, wpisał jeden wyraz. Powinna to być cecha charakteru albo inny przymiotnik, z którym kojarzy mu się osoba, której odrysowaną dłoń ma przed sobą. Kiedy kartki zatoczą już pełne koło, to znaczy kiedy każdy uczestnik coś napisze, kartki powinny wrócić do ich właścicieli czyli osób, których imiona na nich się znajdują.

Gry integracyjne dla firm

Chodzi o to, aby każdy uczestnik gry zobaczył, jak postrzegają go współpracownicy. Można oczywiście poprosić chętnych o komentarze do tego, co widzą i czy ich zewnętrzny wizerunek w grupie zgadza się z tym, jak sami siebie postrzegali. To ciekawe ćwiczenie na integrację pozwali pracownikom zrozumieć, jak postrzegają ich inni członkowie zespołu.

Gry integracyjne dla firm

Wspólne rysowanie

Rysowanie dzielone to kolejna zabawa integracyjna, która poprawia komunikację. Polega na tym, że zadajemy każdemu uczestnikowi jakieś hasło do narysowania. W przypadku dużej liczby uczestników można podzielić zespół na mniejsze grupy. O tym, jakie dostali zadania do narysowania, zawodnicy nie mogą informować innych uczestników gry. Po upływie chwili muszą przerwać rysowanie, a rozpoczęte rysunki przekazać dalej. Kiedy kartka wróci do pierwszego zawodnika, gra jest skończona. Potem pokazujemy wszystkim, jak wygląda zakończony rysunek i opowiadamy, co pierwotnie miało się na nim znaleźć. Ta kreatywna zabawa integracyjna pokazuje, jak bardzo istotna jest komunikacja w zespole. Widać dokładnie, co może się stać, jeśli każdy, nawet w dobrej wierze, będzie wykonywał pracę nie do końca orientując się, o co chodzi innym partnerom.

Kurt Wallander czy Eberhard Mock? Gra detektywistyczna

W którego detektywa chciałbyś się wcielić? Sherlocka Holmesa, Herkulesa Poirot, pannę Marple czy Kurta Wallandera? A może Eberhardta Mocka czy Edwarda Popielskiego?  Przygotowując kreatywne propozycje zabaw integracyjnych warto wziąć pod uwagę również możliwości, które daje gra scenariuszowa. Jeden z najpopularniejszych typów to gra detektywistyczna. Scenariusze takich zabaw można znaleźć w Internecie, jednak w takich zabawach integracyjnych chodzi głównie o element zaskoczenia, czyli suspens. I tak jak w dobrym kryminale, w tej grze także oczekujemy zagadek i ciekawych zwrotów akcji. Najłatwiej pomysły zaczerpnąć właśnie z książek czy filmów, ale pozwólmy też sobie na zabawę z własną wyobraźnią. Zawsze jednak należy pamiętać, że przygotowując scenariusz zabawy integracyjnej robimy to dla kogoś. Nie przesadzajmy więc ze skomplikowanymi intrygami czy bardzo trudnymi zadaniami. Dajmy uczestnikom gry szansę na rozwiązanie zagadki!

Olimpiada firmowa

Dwór Korona Karkonosze to miejsce, do którego przyjeżdżają ludzie, aby cieszyć się wspaniałymi warunkami zewnętrznymi i kreatywnymi zabawami integracyjnymi. Wycieczki integracyjne, podczas których odbywają się olimpiady firmowe rozgrywane na świeżym powietrzu, to świetny pomysł na zjednoczenie zespołu! I wcale nie chodzi tu o pełną gamę sportów olimpijskich, lecz właśnie o kreatywne zabawy integracyjne dla firm. Na przykład konkurs kelnerski w alkogoglach.Zasadniczo polega on na wykonaniu kilku rutynowych zadań kelnerskich. Proste, prawda? Jednak nie w alkogoglach, w których mamy wrażenie, że wypiliśmy o kilka drinków za dużo… Świetna zabawa, a przy tym działa na wyobraźnię.

Olimpiada firmowa

Gry terenowe – aktywna integracja

A jeśli Twój zespół lubi adrenalinę i aktywnie spędza czas wolny, zorganizuj grę terenową. Takie zajęcia nie tylko poprawiają efektywność współpracy, lecz także przynoszą mnóstwo frajdy. Zastanawiasz się, jak urozmaicić grę? Wystarczy, że połączysz odkrywanie miasta z konkursem na najlepszy strój. Gra terenowa stwarza mnóstwo możliwości zarówno świetnej zabawy, jak i rozwijania logicznego myślenia i tak zwanych kompetencji miękkich, niezbędnych w każdej pracy.

Firmowa gra terenowa?

Tylko w Karkonoszach!

Zręcznościowe gry integracyjne

Inna gra integracyjna wymagająca sporej dawki zręczności to na przykład gigantyczne bierki.Wszyscy wiemy, na czym polega ta gra – chodzi o to, by zebrać jak największą liczbę patyczków, nie poruszając przy tym pozostałych. Jednak w wersji XXL poszczególne zespoły  zbierają długie patyki i deski, a ich członkowie muszą ściśle ze sobą współpracować, by odnieść sukces.  

Sprawnościowe zabawy integracyjne

W zabawach tego typu zespół musi wykazać się szybkością, zręcznością i siłą. Na przykład przy przeciąganiu liny rywalizują ze sobą dwie drużyny, oczywiście chwytając za grubą linę i próbując przeciągnąć przeciwną drużynę na swoją stronę. W wyścigu w folii owijamy grupę folią, tworząc wielki kokon. Odtąd pracownicy mogą poruszać się tylko wspólnie, a każdy członek zespołu jest ustawiony twarzą w innym kierunku. Nie mogą uszkodzić folii, i muszą jak najszybciej dotrzeć do mety. Tylko współpraca i komunikacja pozwolą osiągnąć cel. Także w wyścigu na trzy nogi konieczna jest koordynacja. W tej grze występują dwuosobowe drużyny. Uczestnikom stojącym obok siebie, zwróconym w jednym kierunku związuje się po jednej nodze, i tak połączeni biegną po wyznaczonej trasie. Znów chodzi o jak najszybsze dotarcie do mety. Podobnie wygląda wyścig w workach. Uczestnicy zabawy wchodzą do worków. Chcąc jak najszybciej pokonać wyznaczony dystans, muszą skakać uważając, by nie stracić równowagi.

Impreza integracyjna dla pracowników – jak ją dobrze zorganizować?

Kreatywność i zdolności manualne

Zabawa kreatywna pod tytułem odpicuj wraka to klasyka eventów i idealna zabawa dla miłośników motoryzacji. W podziale na zespoły odbywa się tuning prawdziwych aut. Oczywiście tylko tych starych, i tak niewiele już wartych. Ale podczas integracji firmowych można uczynić z nich prawdziwe cacuszka – aksamitna tapicerka czy reflektory w kształcie kwiatów na każdym zrobią wrażenie. Podobnie jak samochód wymalowany w paski zaczerpnięte od zebry czy cętki podpatrzone u tygrysa.  

Maszyna Goldberga – współpraca, komunikacja i kreatywność

Wspólne rozwiązywani problemów i osiąganie celów jest właśnie tym, czego oczekujemy od zgranego zespołu. Najłatwiej wykształcić takie pozytywne nawyki i zachowania poprzez zabawę. Jednym z najlepszych pomysłów na kreatywne zabawy integracyjne jest właśnie maszyna Goldberga. To ćwiczenie polega na tym, że drużyna otrzymuje cały zestaw różnych rzeczy, przedmiotów, narzędzi – im więcej, tym lepiej. I zespół ma skonstruować maszynę, która zadziała i wykona określone zadanie. Cel jest dowolny, oczywiście możliwy do zrealizowania. W przypadku większej grupy zadanie można podzielić na części, które później złączymy i one dopiero, jako całość, mają prawidłowo działać.

 

Agencja eventowa

Maszyna Goldberga ma nauczyć współpracy i komunikacji. A także pokazać, że dla osiągnięcia końcowego efektu liczy się praca każdego członka drużyny i wykonany przez niego element. Dopiero wtedy pojawi się efekt synergii.

Kreatywne zabawy integracyjne a agencje eventowe

Jeśli przygotowanie zabaw i gier integracyjnych wydaje nam się zbyt trudne i skomplikowane, zawsze można skorzystać z usług agencji eventovej albo doświadczonego organizatora takich imprez. Osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży MICE potrafią tak zaaranżować gry, by każdy dobrze się bawił.

Commplace – agencja eventowa

Poza tym istnieje kilka takich gier i zabaw, które zawsze się sprawdzają. Na przykład niezawodne ogniska integracyjne, wspólny spływ pontonem, paintball albo warsztaty integracyjne o charakterze kulinarnym. Każdy organizator imprez firmowych ma co najmniej kilkanaście propozycji w swoim portfolio. Wydaje się, że 15 niezawodnych zabaw team buildingowych to dla agencji eventowej minimum. A bardziej kreatywne firmy ciągle rozwijają swoją ofertę i potrafią naprawdę pozytywnie zaskoczyć swoich klientów.

Dwór Korona Karkonoszy – centrum eventowo-szkoleniowe

Najprościej jest po prostu wybrać taki obiekt na integrację firmową, który zatrudnia event managerów, którzy zaproponują naszej firmie różne ciekawe i angażujące atrakcje na imprezę firmową. W dodatku idealnie dopasowane do specyfiki naszej branży. Na przykład Dwór Korona Karkonoszy – Sosnówka k. Karpacza – specjalizuje się w organizacji różnego typu imprez firmowych. Warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów.  Pomysłów na to, jak kreatywnie urozmaicić zabawy integracyjne albo event firmowy oczywiście jest dużo więcej, niż te zaprezentowane wyżej. Jeśli nie jesteście pewni, czy poradzicie sobie sami z organizacją firmowego eventu, zatrudnijcie doświadczonego event managera i po prostu dobrze się bawcie.

Pamiętajmy, że gry i zabawy są doskonałymi narzędziami integrującymi każdy zespół pracowniczy. To sposób na wzmocnienie więzi w zespole i wypracowanie dobrej, przyjaznej  atmosfery. Dlatego nie szczędźmy środków na integrację firmową – to zawsze się zwraca!

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt