Nawigacja

Bal firmowy – impreza inna niż wszystkie

Imprezy firmowe

Bal firmowy jest jednym z wielu typów imprez firmowych. Wszystkie łączy jedno: sporo pracy i konsekwentna organizacja. Dzięki nim można jednak zyskać wiele korzyści nie tylko dla organizacji, ale również dla samych pracowników. Jak zorganizować niezapomniany bal firmowy?

Bal firmowy z motywem przewodnim

Motyw przewodni świetnie sprawdzi się na bal firmowy. Pamiętaj jednak, aby dostosować go do charakteru imprezy. Na tego typu wydarzenie proponujemy zorganizować uroczysty i elegancki bal maskowy. W takim przypadku stroje nie będą odbiegać od stylu eventu, co więcej nadadzą auty tajemniczości i elegancji Twojemu wydarzeniu.

Warto wykazać się w tek kwestii kreatywnością i oryginalnością, bowiem właściwy motyw przewodni może przyczynić się do sukcesu wpływając na pierwsze wrażenie uczestników. Wybór tematu może oddziaływać na ich emocje i zachowania, a tym samym pomoże Ci osiągnąć wyznaczony cel. Organizując bal firmowy jako imprezę przebieraną dopasuj klimatyczny lokal i dekoracje do charakteru imprezy, aby całość eventu była spójna z myślą przewodnią.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Bal firmowy z atrakcjami

Chcesz zorganizować niezapomniany bal firmowy? Postaw na oryginalne atrakcje eventowe, które zachwycą Twoich gości. Rozrywka to nieodzowna część każdej dobre zaplanowanej imprezy. Weź pod uwagę nie tylko swoje cele, lecz także zainteresowania uczestników. Rozważ występ artystyczny, pokaz laserowy, aukcję i loterię. Stwórz kilka charakterystycznych drinków, związanych z Twoim przyjęciem. Pamiętaj, że im bardziej kolorowe i egzotyczne napoje, tym lepiej. 

Aby uatrakcyjnić imprezę, możesz wynająć fotobudkę na kilka godzin. Zachęć współpracowników do robienia zdjęć i opatrzenia ich ciekawymi komentarzami. Zaproponuj, by umieścili fotografie na swoich mediach społecznościowych. W ten sposób możesz zbudować pozytywny wizerunek firmy, a także zmotywować kandydatów do wysłania aplikacji.

Pyszny bal firmowy

Jedzenie w dużej mierze wpływa na sukces Twojego wydarzenia. Zamawiając catering na bal firmowy weź pod uwagę przede wszystkim preferencje żywieniowe Twoich gości. Zadbaj o to, by na stole znalazły się zarówno potrawy mięsne, ale i wegetariańskie, czy nawet wegańskie. Dowiedz się, czy z któryś pracowników cierpi na alergię lub nietolerancję pokarmową.

Dla urozmaicenia przygotuj potrawy z różnych stron świata albo zamów tradycyjne, polskie dania, jeśli wśród gości znajdują się pracownicy z innych krajów. Nie zapomnij o alkoholu, ale i napojach bezalkoholowych. Dopasuj jedzenie, drinki i koktajle do wybranego motywu przewodniego. Spersonalizowane posiłki i napoje pozostawią po sobie miłe wspomnienia. Postaraj się urozmaicić menu na bal firmowy. Dzięki temu masz pewność, że zaspokoisz wymagania nawet najbardziej wymagającego smakosza.

Zaprojektuj eleganckie zaproszenia

Eleganckie zaproszenia to dodatek do imprezy, który podkreśli wyjątkowych charakter wydarzenia. A takim bez wątpienia jest bal firmowy. Jeśli masz smykałkę do grafiki – zaprojektuj je samodzielnie. Możesz również złożyć zamówienie u grafika, który odda charakter eventu firmowego. Pamiętaj, aby na zaproszeniu zawrzeć wszystkie najważniejsze informacje: data i godzina wydarzenia, miejsce imprezy, motyw przewodni oraz prośba o potwierdzenie przybycia.

Usadzenie gości to kolejna bardzo ważna kwestia imprezy firmowej. Pierwszym podstawowym pytaniem jakie musisz sobie zadać to: czy chcę, aby obok siedziały osoby z tego samego zespołu, działu, czy może chciałbym ich wymieszać by lepiej się poznali? Pamiętaj, że Twoja decyzja może mieć duży wpływ na atmosferę przyjęcia, dlatego weź pod uwagę wszystkie za i przeciw. 

Przygotuj plan stołów, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnego zamieszania. Upewnij się, że zamieszczone informacje są czytelne. Imiona i nazwiska gości zapisz prostą, czarną czcionką na białym tle. Jeśli wybrałeś motyw przewodni, możesz poszukać odpowiednich nazw dla poszczególnych stolików.  Planujesz imprezę tematyczną Hollywood? W takim razie zdecyduj się na tytuły popularnych filmów. 

Organizacja balu firmowego = ciężka praca i planowanie?

Możemy przejąć te obowiązki –
organizacja imprez firmowych to nasza specjalność!

Miejsce na bal firmowy

Odpowiedni lokal na bal firmowy musi oddawać charakter wydarzenia, czyli przede wszystkim być elegancki. Czasem nawet najpiękniejsze dekoracje nie oddadzą ducha imprezy firmowej, dlatego mądrze wybierz najlepsze miejsce. Upewnij się, że elementy wystroju pasują do wybranego motywu. Poszukaj lokalu, który oferuje zaplecze gastronomiczne, techniczne, ale również znajduje się w malowniczej lokalizacji.

Czasem nie warto iść na łatwiznę i wybrać miejsce znajdujące się blisko firmy – pracownicy podczas imprezy firmowej chcą się zrelaksować i zapomnieć o pracy, dlatego wyjazd firmowy będzie świetnym pomysłem. Jeśli bal firmowy ma swój motyw przewodni – dopasuj miejsce do stylu wydarzenia.

Cenne porady i wskazówki

Zabierając się za organizację balu firmowego pamiętaj, aby rozpocząć odpowiednio wcześniej, by uniknąć chaosu i nadmiernego stresu. Na początku uwzględnij jaki masz budżet – dzięki temu będziesz wiedział na jakie atrakcje można sobie pozwolić. Zanim przystąpisz do organizacji balu firmowego, zastanów się, jaki przyświeca mu cel.

Czy chcesz pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój firmy? A może Twoi współpracownicy i partnerzy biznesowi mają się dobrze bawić i nawiązać cenne kontakty? Kiedy to ustalisz, możesz przejść do szczegółów. Kiedy już wiesz, jaki cel przyświeca organizowanemu wydarzeniu, zastanów się, kim będą potencjalni gości i jakie mają oczekiwania. W ten sposób łatwiej wybierzesz termin i miejsce, jedzenie, atrakcje i dekoracje.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt